M gkl 1 i WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. IEMANDS KIND? 3e Jaargang. VRIJDAG JAN. 1912. No. 78. VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden -J* UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regels Iedere regel meer f 0.30 0.06 WIERINGEN. De heer Thomassen, zal jstig ie zijn.Het komt aanmerkelijk gocdkooper wegens ongesteldheid Zaterdag nietoptreden, Ult ais acvteleengas, ofschoon de aanlegkosten doch 2 Maart a. s. (Zie achterstaande iets hooger zijn. advertentie). Rente en aflossing van het toestel en bijbe- Mor!„.-aarrft„ Sc w uhooren inbegrepen zou de gasprijs komen op 9 cent per 513, zonder deze 7 cent. Een gewone Merkwaardig is het feit, dat in deze dagen ons eiland op het gebied van vereenigingen en coöperaties sterk vooruitgaat. Pas is te Stroe besloten een kaasfabriek op te richten, ot te den Oever vergadert men tot het aanleg gen van luch.tgas. (Zie onderstaaande). WIERINGEN. 55 oensdagavond 7 uur vergaderden eenige ingezetenen van den Oever ten lokale van den lieer 51. hijsen ter bespreking lot 't aanleggen var Incliigas voor verlichting en verwarming in hun dorp. kamerlamp uur brandende verbruikt Ua 513 of 4 I|2 ct gas. De bediening is zeer gering, zij vereischt slechts 5 niihuten per dag. De resultateu van het luchlgas Benoid door verbruikei's verkregen zijn dus Het voldoet zeer goed, zoowel voor verlichting als voor ver warming, het is goedkooper als petroleum en veroorzaakt geen gevaar. Alvorens echter tot een besluit over te gaan De heer J. Hermans richtte het woord tot de stelde sPr- VOür den heerSleut^1 van Dirkshorn aanwezigen, opende «Ie vergadering niet een v oord van welkom en zette hierna het doel der bijéénkomst uiteen, urn. om mooi en toch te vens goedkoop licht te, verkiijgeu, luchtgas, bok geschikt om er op te kooken: Spr. heeft bij een paar verbruikers inlich tingen ingewonnen en deze bleken zeel'gun- T 9 I, g. SO 3' «I EEN VERHAAL J^War lisi J'h.&hzh, 12. Hij kende zich zeiven zooals hij was, ie mand, die uit zelfzuchtige onnadenkendheid zijn lieve jonge vrouw had verlaten, zonder haar een enkel opbeurend woord te zenden, die hij geheel alleen haar smart had laten dragen, juist in den tijd dat zij zijn troost en steun het meest behoefde. Ach, was 't wonder, dat door eindeloos zelfverwijt ge kweld, er maar al te spoedig diepe groe ven op zijn gelaat werden ingedrukt, en dat de grijze haren zich zoo kwistig onder de blonde vermengde, als hij er aan dacht hoe onafgebroken zij op hem wachtte, en met welk 'n smachtend verlangen, dat haar ver teerde en haar hart brak, zij naar hem uit zag? Doch nog iets anders was er, dat hem kwelde, iedere zinspeling, hoe zacht ook, op zijn plicht om te trouwen, ten einde te. zor gen voor een erfgenaam van zijn sehoone voorvaderlijke landgoederen, stuitte af op een barsch en toornig antwoord. Want 't was aan Harold Strathmore be kend, dat hij reeds een zoon had, het kind de arme Jean; en ofschoon hij't nimmer ge zien had, trok zijn hart met een sterke, in- nigen liefde' die hem zelf verbaasde, naar het kind; want tijd en afstand deden zijn liefde slechts toenemen. Te vergeefs had hij overal naar l et kind gezocht te vergeefs na- sporingen door de politie laten doen. Te ver uit te. noodigen over te komen, de aanleg op te nemen en de kosten te beramen. Dit werd aan genomen. Een voorloopige commissie, bestaande nit de heereu J. Hermans, J. Hegeman Jz. J. V. Koorri, W. Hermans 55'z. en 51. Tijsen Mz. werd benoemd om de zaak nader met den heer Sleutel te bespreken. De rondvraag niets opleverende sluit spr. met een woord van dank voor de medewerking en hoopt dat het doel zal worden bereikt. I)E DADER ONTDEKT. Ongeveer 14 dagen geleden bevonden zich in het Bioscooptheater te Amsterdam een dame en een heer, ten wiens nadeele een week te voren een portefuille in de bariiu- riichting aan den Heiligenweg aldaar was ontstolen. Vóór hem zat een persoon, in wieu hij den (lader van dezen diefstal meende te herkennen, welk vermoeden hij zijn vrouw mededeelde. Deze riep daarop: Geel' hier de portefuille die je mijn man hebt ontstolen. De man schrok hevig, overhandigde den heer de bewuste portefuille en nam ijlings de vlucht. Naai den bestolene, die geen aangifte van het geval heeft gedaan, wordt ijverig gezocht ten einde hem met deu aangehouden per soon te kunnen confronteeren. geefs had. hij zijn tijd cr aan gegeven, en dien ze °P haar sterfbed geschreven heeft! Hiei overal onderzoekingen ingesteld voor veel 5 hield 5Ievrouw Strathmore op, want haar geld Zoo ver men kon nagaan, scheen het» alsot de onde vrouw Kirkdale er» haar klein zoontje. van den aardbodem verdwenen wa ren, nérgens eenig spoor van hen. Ach, in dien de trotsche vrouw wraak had gezocht, voorzeker dan zou zij haar doel ten volle bereikt hebben in de knagende smartende eindelooze onrust, waaraan Harold Strathmo re steeds ten prooi was, ten opzichte van stem beefde van aandoening, Ja, waarlijk, ging zij voorl. toen zij zich zelve weer mees ter was, thans is zij dood, want deze blief moest niet verzonden worden, dan nadat zij den laatsten adem had uitgeblazen. 5Jet hij- na haar laatsten snik, ter wille van onze oude liefde en vriendschap, beveelt zij mij haar kind aan, een jong meisje, dat door den dood harer moeder zonder natuurlijke beschermster is achtergebleven. Uit haar zijn verloren kindje, dat hij niet kende. De menschen zeiden dat hij satiriek en koud hriet maak ik op dat het kind niet geheel was geworden, en de vrouwen, dat hij geen onbemiddeld »s, want door groote zelfopof- hart had doch niemand wist iioe het geluid van een kiein kind zijn ziel als met een plotselinge» steek van pijn doorboorde, en hoe dikwerf er in zijn hart een naamloos verlangen ontwaakte naar een kind, dat al leen in de gansche wereld slechts het recht had hem in de oogen te zien, en hem va der te noemen. En niemand wist, dat, als hij kinderen bij hun vroolijk spel gadesloeg, hem, 'n angstig gevoel beklemde, en hij zich zelve afvroeg, waar toch-dat ééne knaapje, dat hem boven alle anderen aanging kon zijn, en of zijn leven gelukkig en vreugdevol, zooals dat van een kind behoort te zijn, zou wezen, of (en bij deze gedachte, die wel de Iware zou zijn, kneep hem het hart toe) dat 't kind ergens in een benauwde steeg in el lende en armoede verkeerende, zou zijn op gesloten. Spreek, lieve moeder ik ben geheel oor. Ik ontving daar juist een brief, Harold van 'i. lieve oude vriendin'ja, onze vriend schap is zoo oud, dat we samen op school gingen. Jaren iang heb ik haar uit 't oog verloren doch thans ontvang ik een brief, lering en de strikste zuinigheid, heefl zij ge durende haar weduwenstaat opgelegd, om haar kind zoo veel na te laten, dat zij on afhankelijk kan zijn. Doch Harold, het Hnd heeft behoefte aan de zorg ecner moeder en waarlijk mijn hart gevoelt zich met haar, de arme eenzame wees aangetrokken. En nu wat zegt gij? hebt gij er iets tegen dat dit jonge meisje hier hij mij komt en Strathmo re Hall als haar tehuis beschouwt5 mijn lie ve moeder, hoe kunt ge 'f nog vragen? Is niet mijn huis uw huis, en hebt ge geen volkomen vrijheid hier te doen wat ge wilt? Stellig moet ge deze weze tot u nemen, eu 't zal mij een rustig gevoel zijn als ik van u verwijderd ben want morgen moet ik weer weg te weten, dat ge een jonge jonge gezellin hebt om u uw eenzaamheid op te vroolijken. En misschien, zeide zijn moeder een wei nig ondeugend, als het oude huis opgeluis terd is door de tegenwoordigheid van een lieltallig jong meisje, dan zal hij niet - lan ger het huis zijns vaders ontvluchten. Woidt vervolgd.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1