menschen", neen, ook in de groote wereld I best gedaan, in! spelen drama's af, en' onwillekeurig komt!pen worden. kan niet meer geliól- liij zijn tnedewerkeis bij ons in de gedachten ,,'t Goudvischje" E van het ministel rfinen, dankle allen voor waarmede Harmonie de volle zalen Zaterdag! hun goede dieRsten Vu had voor ieder een en Zondag zoo wist te boeien. Treffend jj vriendelijk woord. Tfien nam hij afscheid werden de tafereelen weergegegen en waar! van vrouw en kinderen, tot den laatsten zoo menig traan 't oog ontglipte bij 't zien jj zeggend: Wees altijd braaf en luister naar van de ellende door het geld en wangedrag je moeder. teweeg gebracht, daar zal menigeen zich hebben afgevraagd: Zijn wij nu niet geluk kig? Daverend was 't applaus dat den spe lers telkens ten deel viel en in tegenspraak met een bericht in het Nieuws menen wij te mogen zeggen. Het stuk was zwaar, doch zonder uitzondering hebben zoowel dames als heeren allen hun rollen uitstekend ver tolkt, en verdienen zij alle hulde. Harte lijk werd gelachen om de voordracht van de Heer P. Bruul en C. Gorter, Ook hun komt een woord van lof toe, en de mu ziek?... Och laat dit onze lezers, die deze hebben gehoord, zich zelf eens afvragen Wij wenschen Harmonie" Hartelijk tot weerziens?" De opbrengst der verhuring van grasge- BRAND IN EEN BIOSCOOP-THEATER. Tengevolge van een defect in de eleetri- sclie leiding brak in het bioscoop-theater te Boekarest tijdens de voorstelling brand uit. De geheele zaai direct in vlammen. Onder iiet publidjU^Bi&toiid een weeselijke paniek. Allen drung^BKiuu' den uitgang. Drie kindereu werden let.'':/lijk doodgetrapt. Een vrouw, wier kind om het leven kwam, werd krankzinnig. De eigenaar van de onderne ming schoot zich dood. EEN JONGEN VAN ZES JAAR AAN AL COHOL-VERGIFTIGING GESTORVEN. In Kemten is een klein, zwak jongetje van zes jaar, dat een glas jenever leegdronk, dat door een werkman besteld was. onder hevige vergiftigiugsverschijnselen gestorven. den het dak en misscneii andere deelen der fabriek. De stukken vlogen overal heen. a Omtrent de oorzaak valt voorloopig slechts ij te gissen en hoe groot de schade is, zal pas later kunnen worden opgemaakt. VERLOREN EN TERUGGEVONDEN Den geheeleu middag was het gezin in rep en roer. Een partijtje diamant, dat be werkt moest worden, kon mer. nergens te rugvinden. Niet op de tafel niet in de kast niet op den vloer; 't was. verdwenen en het bleet verdwenen. Hoofdschuddend stonden de huisgenooten bij elkaar, bespraken hei ge val en kwamen eenparig tot de conclusie, dat er niets gebeuren zou, toog het hoofd van het gezin naar liet politiebureau en deelde daar de geheimzinnige verdwijning van de diamanten mede. Zoo kon hel gebeuren, dat het politierap port te Amsterdam van gistermiddag vermel de: Gisterenavond is aangifte gedaan, dat uit was, etc, vanwege de Gemeente, gehouden I Men vermoedt hier te doen te hebben met op 22 Febr. 1.1. bedroeg f 70.tegen j inethyl-alcohol-vergiftiglng. 1'4(1,0(1 in 't vorige jaar, die van Hel j UIT BROEK OP LANGEDIJK. Heemraadschap Wieringen t 744. tegen I Verzond de heer Reus Slot lihll' Deeem- I' 74S. in 1911. Jber zijn ioOüste waggon groente, lieden S verzond de heei Slot den 20U0sten waggon. jj Voor zoover wij weten is dit nog nooit ge- f beurd. AANVAL OP EEN POLITIE-AGENT. GEMEND NIEUWS GEVAARLIJK SPEL. Zondagavond, omstreeks 5 uur, hadden te jj Groningen jongens een vuurtje gestookt aan s r/ J j Zateidagnacht surveilleerde een politieagent de Oosterhaven. Zij brachten vuur bij een jj 7 van liet bureau nrmoesstraat te Amsler- aldaar liggend leeg benzine vat. Dit ont-È dam in de Nieuwebrugsteeg aldaar, toen plofte meteen heiige knal; twee bijstaan- plotseling een jonge man op hem toesnelde. dc nieuwsgierige jongens werden deerlijkj1 gewond. Een veertien jarige knaap moest in het gasthuis worden opgenomen met ge heel verminkt heen. Een andere kreeg twee beenbreuken. De politieagent, die aan de Oosterhaven surveilleerde, had den aldaar spelende jon gens herhaaldelijk op 't, hart gedrukt toch vooral uit de buurt van 't benzinevat te blijven. Die waarschuwing werd echter in den wind geslagen niet alleen, maar wat erger is, de jongelui besloten het vat tot middelpunt van hun spel te maken. Door 't sponsgat werd een lange lont gelegd en 'l ding aan 't vrije einde in brand gestoken. Op een paar meter afstand gingen de jon gens om te kijken wat het gevolg van hun heldendaad zijn zou. Eerst hoorden zij niets dan een knal, zóó vreeselijk, dat men 't in de geheele stad kon vernemen. Toen echter dc. damp was opgetrokken, merkte de kwa jongens, dat de gevolgen van hun daad meer dan vreeselijk waren geweest waren. Twee kinderen van twaal f en acht jaar, die aan 't met een mes iu de hand, en hem een steek toebracht, waardoor de wang geraakt werd. Zoo onverhoeds was de aanval geweest, dat de agent geen tijd had om van zijne wa penen gebruik te maken, ten einde zich te verweren. De dader koos het hazenpad, doch werd door een burger aangehouden en overge bracht naar het bureau Warmoesstraat, Daar- bleek hij een ongeveer LV-jarige stoker van een sleepboot Ie zijn, die eeuigzins onder den invloed van sterken drank verkeerde. Het mes, waarmee de aanslag gepleegd werd, werd niet in zijn bezit gevonden. Vermoe delijk heeft hij het weggeworpen. Het is waarschijnlijk een dolkmes geweest, zooals varensgezellen dat plegen te dragen. De lee- ge messchede werd wel op hem gevonden. De aangehoudene beweerde zich zijn daad niets te herinneren, wel wisl hij, dal hij weggeloopen en daarna gearresteerd was. EEN MOTOR GESPRONGEN. In de machinefabriek Twente der firma P.M. Duvvii Cu: te Koog aan de Zaan, geval zelf part noch deel hadden, moesten S 7. S had Zaterdagavond een ernstig ongeluk plaats in bewusteloozen toestand gewond naar t'; 5 hetwelk gelukkig inateneele schade veroor- ziekenhuis worden vervoerd, waar de oudste j m 7.rtf ,s nachts is overleden. De andere jongen, die een dubbele been-S breuk heeft, maakt het, de omstandigheden in aanmerking genomen, vrij goed. OOSTEN RIJK-HONGERI.ÏE. Over de laatste oogenblikken van graaf Aehrenthal wordt gemeld, dat. de patiënt geen kamfer-inspuiting meer wilde hebben, zeggende: mijne heeren, laat dat, dat heeft ni'in moeder ook niet geholpen. U heeft nwji zaakte en geen personen leisel toebracht. In deze fabriek werkte n.1. een bronsmotor van jj 1)0 paardenkracht. Tegen liet einde vau den werktijd werden enkele machinerieën stop- Ij gezel. Plotseling sloeg de motor door en voor men in staat was don olie toevoer af te slui ten volgde een knal, warrdoor het werk volk zoodanig schrikte, dat het overijld de vlucht nam. Nauwelijks waren zij buiten, of een tweede knal deed den motor uit el— v'-'ren iizrr verniel- een woning aan dtffvjjjienwe Heeiengracht een partijtje diainantcly, ter waarde van f99 wordt vermist, edoch nog voor de politie haar onderzoek in deze tot een goed einde kon brengen,, toog bet hoofd des gezins ander maal naar bureau, dit keer met de voor hem zeer zeker huegelijken tijding, dat hel par tijtje „terecht was. Men had bij het onder zoek naar den verloren schat het papiertje, waarin de steentjes geborgen waren, een voudig over het hoofd gezien. KORTE BERÏGHTEN™"™" Iemand uit Austerlitz, die Maandag morgen aan het station de Bilt door trein werd overreden, is in de rijkskliniek te Ut recht aan dè gevolge daarvan overleden. Aan de exportslagerij te Wierden, bij Almelo, werd een waggon varkens van Coe- vordeu verwacht. Maar de beesten bleven absent. Te Ilengeloo waren ze voor 'I laatst, gesignaleerd. Na een uitgebreid onderzoek zijn de krulstaarten te Eindhoven opgedoken Ze zullen ei door het uitstapje wel niet op vooruit zijn gegaan. Iemand uit Oldenburg, die Donderdag te Groningen, als verdacht van moord eu dief stal bij Oldenburg was gevangen genomen is op telegrafisch bericht van den burgemees ter te Nieuwesebans, tevens rijkscommissa ris, -veer in vrijheid gesteld. Te Tegelen is vrijdag een timmerman dooi den drijfriem van een stoomzaag gegrepen en geruiinen tijd mede rondgesüngert. Ern stig gekneusd en in bewusteloozen toestand werd de man naar huis gedragen. Hij is vader van elf kinderen. --Het oudste huis te Staveren, dateerende uit den bj oei tijd dezer oude, Friesche stad, is verkocht voor de som van ruim 16 gulden Dezer dagen kwam het kamerlid Rood- huijsen te Einnieu aan om een spreekbeurt voor de Liberalen Kiesvereeniging te ver vullen, De secretaris had echter de lieele beurt vergeten en dus ook niet voor publi catie gezorgd, zoodat het Kamerlid den vol genden morgen onvenichterzake weer kon vertrekken. Op droevige wijze verloor oen echtpaar te Gasselternijveenscheinoud bun 5-jarig doch tertje. Al spelende geraakte de kleine in het kanaal. Toen men haar er weer uit had, bleken de levensgeesten geweken. Tusschen Franeker en Herbaijutn is een landbouwer aangerand door een indivudu

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2