WIER1NGEN. Vergadering van de Heng sten vereeniging „Wieringen" op 13 Maart 1912 in het lokaa! van den Heer M. de Haan De voorzitter Hermans opent de vergade ring, waarna de notulen door Secretaris C. Kool Jbz. werden gelezen en goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester Jb. N. Keijzer sloot in uitgaaf op f 2157.65'|i in ontvang op f 1994.53 Het Nad. Saldo op f 163.12"' De rekening werd onder dankzegging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren P. F. Kuut en O. J. Bosker werden met algemeene stemmen herbenoemd. Wordt besloten dit jaar weder 4 Oio ren te uit te betalen over 1911; op a. s. alge meene vergadering. Wordt besloten meer publiek te maken dat het overdragen van aandeelen in de Hengstenvereeniging Wieringen, zonder machtiging bedoeld bij art. 3 der Statuten, nietig is. Hierna sluiting. Het pakhuis van de firma v|h Kaan en Kelcklioven aan de Haukes alhier, is in ei gendom overgegaan op den Heer Kroon te Ilippolytushoef. KEI i""b K uJK"É~ifE RÏCÏI TEN" Dinsdags de 12de Maait 1.1. is door Ds. Stadig en Ds De Walle beide te Den Hel der de Gereformeerde kerk alhier geinstru- eërd en zijn tot ouderling en gekozen en be vestigd de Heeren: J. Schuurman en H. van Ivalsbeek en lot Diakenen de Heeren ,1. H. Kus en Jb. Brouwer. Een ouderling van Den Helder was tevens bij deze plechtigheid tegen w oordig. GEMENG NIEUWS. EEN AUTO ONGELUK. Maandagavond heeft op de Zandvoortsche laan bij de tol te Haarlem een ernstig on- geluk plaats gehad. De Heer Meijer' automobielverhuurder te Haarlem kwam met een auto met twee pas sagiers uit Haarlem een heer en een Dame uit Zandvoort. Er werd middelmatig snel gereden. De Zandvoortsche passagier stuur de; plotseling, zonder ergens mee in bot sing te zijn gekomen, sloeg, de automobiel om. De Heer Meijer en de bestuurder kwa men er ongedeerd af, maar Mej. K. kreeg een vrij ernstige hoofdwonde. Dr. Varekamp uit Zandvoort verleende medische hulp. De toestand der gewonde is redelijk wel. De bensine der auto vloog, toen meu den wagen overeind wilde halen, in brand. De wagen werd totaal vernield. De auto was 5 maanden oud en had een waarde van f G500. De oorzaak is vermoedelijk een breuk in de veering van den wagen. De auto was verzekerd. HET EERSTE KIEVITSEI. Het eerste kievitsei is Zaterdag 9 Maart gevonden door Hendrik de Witte te Gaast (l.i| Mukkunidie liet ten geschenke heeft opgezonden aan II. JE de Koningin. Het vo rige jure vond de Wiite's broer Jan het eer ste kievitsei hier op 1 Maart. rle Wommels zijn eveneens twee kie viteieren gevonden en eveneens aan de Ko ningin toegezonden. UIT OBDAM. Tot vervelens toe krijgt men op het plat teland bezoek van „kooplieden" voorzien van eenige polloodeti, wat postpapier enkele briefkaarten en dergelijk snoirepijperij. Om dezen vermomde bedelarij in ons dorp wat te beperken, is hier opgeaicht een Veree niging lot wering van bedelarij in deze ge meente; aanvankelijk telt ze reeds 112 le den. Door dezen leden zal aan bedelaars, vermomde bedelaars, liedjeszangers en straat muzikanten niels meer worden gegeven, ter wijl dan tevens liet doel der vereeniging is sleun te verleenen aan noodlijdende perso nen in eigen kring. MUUR INGESTORT. Gistermiddag waren eenige werklieden be zig met het graven voor de waterleiding, toen van een huis in de Wagenstraat bij de Agnieseustraat te Klareiidal bij Arnhem een sloep instortte, waarvan aanvankelijk geen aandacht gewijd werd. Een poos later stort te de voormuur in, waarbij een ziek kind, dat in een ledikant tegen dien muur lag, mede naar buiten viel, evenwel zonder let sel te. bekomen. Een ander kind lag in een bedstede in de 1111 aan de voorzijde open kamer en werd eveneens behouden naai be neden gebracht, EEN VERDWIJNEND DORP. Volgens een bericht in de „Patriote" zijn in zijn dorp Warmifonlaine bij Neufchateau vijf huizen in een leigroeve verzonken. Twintig huizen, waaronder de kerk, staan op 't punt eveneens weg te zakken. VREESELIJK. Te Barcelona is een 50-jarige viouw in hechtenis genomen, die kleine kinderen het bloed aftapte, 0111 het voor z.g.n. liefdesdran ken te gebruiken. Verscheiden kinderen moe ten door haar aldus zijn mishandeld. GEMEEN. Een veertienjarige jongen te Haarlem ze kere G. G., gooide moedwillig met steenen naar een driejarig meisje, Een der steenen trof liet kind ir: liet linkeioog, dat daardoor totaal werd verbrijzeld. RR ANSTICHT1NG. Een vrouw, 'wonende op bet Oranje hofje te Gouda, heelt gisteravond tweemaal getracht brand te stichten 111 hare woning. Nadat zij turf in petroleum had gedrenkt en de turf aangestoken, ging zij de straat op. Door de huren werd het vuur beide keeren spoedig uitgedoofd. De iuboedel was voor f 1000 verzekerd. Zij is ter beschikking der justitie gesteld. VLIEGONGELUK. Gistermorgen is in een straat van de Berlijnsche voorstad Zehlendorf een ernstig ongeluk gebeurd. Twee luitenants maakten een tocht met een eendekker. Op 300 M. hoogte boven Zehlendorf weigerde de mo tor. I11 glijlucht ging de eendekker omlaag, doch kwam zoo hard op den grond neer, dat- de beide officieren onder de puinhopen be graven werden. De vlieger Engwer werd zeer ernstig, de passagier Solnitz onbedui dend gewond. DOOR TIJGERS AANGEVALLEN. Gedurende een voorstelling ii/ itAppollo- t'heater fe Niirnherg werd de dierentemmei Henricksen, op liet oogenblik dal bij zich bukten 0111 zijn karwats op te rapen, aan gevallen door twee van zijn tijgers. De die ren scheurden hem met de klauwen groote stukken vleescli van den linkerschouderen den linkerarm. Door de tijgers met water uit de brandslang fe bespuiten, slaagde men er in Henricksen te ontzetten en de bees ten in hun kooi te drijven. Na,uurlijk moest de voorstelling worden geschorst. De toestand van de.11 temmer is zeer ernstig. TWEEMAAL TE WATER. Zaterdagmiddag geraakte, iémand niet zijn rijwiel te water in het Kanaal nan het Ze- glis. Hij kwam gelukkig spoedig weder op het droge; op de wal bemerkte hij dat hij zijn hoed in hel water verloren had, waar na hij zóó weinig was bij onder den indruk van het gebeurde, zicli weder te. water be gaf om ook dien nog te redden, waar na hij zich doornat op zijn fiets naar huis begaf. KORTE BERICHTEN. -Zaterdag zijn van Werkendam naar 's-Hertogenbosch overgebracht twee mannen die, eerst onlangs uit de geiangenis ontsla gen, den omtrek van Werkendam onveilig maakten door hun dieverijen. Zij hadden van iemand een geweer, geladen met scherpe pa tronen, weggenomen, en loste daarmede twee schoten op den rijksveldwachter en enkele burgers, die hen achtervolgde en gevangen namen. Onder de honden teBeesterzwaag lieerseht een besmettelijke ziekte; die na een kort verloop meestal met den dood eindigt. Verschillende honden zijn reeds bezweken. Zaterniorgen is iemand te Bolsward, uie Dinsdag tusscheu een vrachtwagen en een boom bebneld geraakt was, 11a een lievig lijden aan de bekomen inwendige kneuzin gen everleden. Zijn zijn gelieele borstkas was ingedrukt, zoodat de ribben 111 de longen wa ren terecht gekomen. Een 13-jarig meisje te Almeloo zon, terwijl de moeder afwezig was, passen op hel 8-ja- rig kind van een buurvrouw. Het kind wil de kachel met petroleum aanmaken, waar bij de kan iu brand vloog, zoodat de kiee- ren 111 brand geraakten. Het meisje vlucht te naar buiten en werd met levensgevaar lijke brandwonden overdekt naar liet zie kenhuis vervoerd. De logger „Ssiieveiiingen 88" is bui- tengaans door den stoomtrawler „IJmuiden 22" aangevaren en gezonken. Het volk is gered. Het gezonken vaartuig ligt in acht vadem dien. De mast steekt drie meter bo\en de watervlakte uit. De zoon van den lieer Chr. W. O. Schijniiiitil, te Haarlem viel Maandag in de Anthoniestraat van liet dak. Hij is gisteren aan de gevolgen overleden. De voort vluchtige luitenant der rij wielcompagnie te Nieuwersluis heeft zich Zaterdagavond in zijn garnizoen gemeld. Een tweejarig kind te Eelde geraakte in een zandkuil met water. Toen door den va der liet ongeval werd opgemerkt, waren de levensgeesten reeds geweken.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 5