WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. IEMANDS KIND? 3e Jaargang. VRIJDAG 24 HEI 1912. No. 95. EEN VERHAAL VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG,. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf0.30 Iedere regel meer„0.06 HERIJK van MATEN en GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Wieringeu maken bij deze bekend a. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het Baadbuis te Hippolytushoef, voor: Oosterland op 5 Juni a.s, van 1 tot 4 uur; Hippolytushoef op 6 Juni a. s. van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur en op 7 Juui a.s. van 9 tot 12 uur; Westerland op 7 Juni a.s. van 11 tot 12 en var. '1 lot 3 uur; b. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunneD worden en niet gepot lood mogen zijn; c. dat betaald moet worden voor het justee- ren van gewichten en wel ten bate van F 6', U I iI, K i t^laai' hei JUivgelsch. 30. Alec trok ze zacht weg en zag haar in 't gelaat. Of ze hem niet lief hadHaar oo- gen vertelden 't hein, ze schitterden, ze schit terden zelfs door haar tranen heen, en Alec nam haar in de armen en was voldaan. HOOFDSTUK XIX. In het schemeruurtje Een flikkerend haardvuur verlichtte het zach te, ernstige gezichtje van een kind, dat voor over op het haardkleed lag en wierp een roode gloed op het witte blad van een groot boek, dat hij bezig was met zijn oogen te verslinden. Verslinden dat is het ware woord, daarmede kan ik 't best de gretige wijze be schrijven, waarop hij het verhaal voor hem, las. Losse gouden lokken golfden langs het fraaie reine kindergezicht, dat op het oogenblik bijna bovenaardsch schoon was. Wel, wel! riep nu een vroolijke stem, het zien van dat vuurtje doet me goed, wat is de herfst al guur en koudmaar sta dadelijk op, mijn kind en lees niet langer, je zult je oogen totaal bederven. Met een nauwelijks hoorbaren zucht richtte Hal zich langzaam op. Ja mijn kind, zeide hij, het is heel mooi, maar je suft te veel over je boeken, je wan gen zijn bleek en mager gewordenik wil je eens vertellen wat Mary en ik besloten 's Rijks schatkist; d. dat de maten en gewichten voor 1 Ja nuari 1914 moeten worden gestempeld met de letter T en tot dien datum ook de letter S geldig is; e. dat de. maten en gewichten, die gestem peld worden met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden. f. dat er nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkan- toor te Amsterdam, Brouwersgracht 276, el- ken Maandag en Vrijdag van 9 tot 3 uur; g. dat de onderdeelen van het gram (de millegramgewichten) niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kun nen worden. (Opzendig per post tranco.) Wieringeu, den 21sten Mei 1912. De Burgemeester, A. Peereboom. De Secretaris, W. J. Bruul. hebben, Je zult naar een kostschool gaan, gelegen in een mooie landelijke streek, je zult lessen te leeren hebben, maar ook even als alle andere kinderen spelen en sterk en gezond worden. U en Mary en het nieuwe mooie huis, dat gij ons gegeven hebt verlaten? Lieve goede Alec, zeide het kind, zich lief kozend tegen hem aanvleiend, wat kunt ge me meer geven, dan ge reeds gedaan hebt? Alec, zeide de knaap plotseling, terwijl hij de monw van zijn arm opstroopte, waarop duidelijk de letters H. S, getatoueerd waren, ge verteldet mij eens, dat ge deze letters daar ingedrukt hebt, toen ik een klein kind was, en dat het de letters waren van mijns vaders naam en mij. Maar Grootje noemde mij met haar naam en dat is niet de naam dien gij mij geelt. Zij noen.de mij Hal Far- gesson, en deze letters zijn H. S., ik begrijp er niets van O, Alec, hoe was de naam van mijn vader en waaiom wordt ik niet naar hem genoemd Mijn jongen, om je de waarheid te zeggen, ik weet het niet. Niemand wist het dan je moeder en je grootmoeder, en hier kwam zijn trouw hart in tweestrijd, want, ofschoon deze knaap de zoon was van dengeue, die eens zijn grootste vijand was geweest, kon hij toch niet aan zijn kind toouen. Zie mijn jongen, zeide. hij zijn keel schrapende, er waren redenen waarom je vader zijn huwe lijk met je moeder, even als zijn naam, wenschte geheim te houden, en zoodra het huwelijk, dat niet in ons dorp maar in een kleine Schotsche kerk, ergens ver van hier, in de bergen, werd ingezegend, was beslo ten, werd je vader naar hij zeide, voor drin gende zaken, weggeroepen, Toen hij teiug- WIER1NGEN. Wederom is men ons eiland met de drie hoeksmeting bezig. Op de torenspits te Oos terland heeft men voor dit doel reeds een stellage getimmert. Voor de genen, die geen last heeft van duizeligheid en die gaarne van een schoon gezicht willen genieten, raden wij aan op deze toren eens een kijkje te nemen. WIERINGEN. Bij de Doopsgezinde gemeente worden po gingen in het werk gesteld om geld in te zamelen ter verkrijging van een nieuw or gel in de vermaning te Hippolytushoef. Waar 't tegenwoordige orgel, in geene deele meer voldoende is, om aanhaar doel te beantwoorden, is 't te wenschen, dat de gaver, mild mogen vloeien, opdat men in de ze noodzakelijke behoefte zal kunnen voor zien. kwam was zachte Jean gestorven, en zijn kind, dat hij nimmer gezien had, was ver re. van daar weggevoerd, zoodat hij je niet kon vinden. Maar dan, riep het kind, o, dan is mijn vader niet dood, dan ben ik geen wees, zoo als Giootje altoos zeide? Heel waarschijnlijk, zeide Alec zacht, want hij was te oprecht om de waarheid voor hem te verbergen, leeft je vader nog, want hij moet nog een jonge man zijn. O, Alec! Alec! en het gevoelvolle kind drukte zich bevende van zenuwachtige op winding tegen hem aan, ik wil mijn vader hebben! Waar is hij? Ik moet hem vinden, mijn vader! mijn eigen vader! Zooals ik je al vertelde, kan ik je niet zeggen waai hij is, ik weet zijn naam niet eens, want Jean, die lieveling, sprak daar nooit over, omdat hij dat volstrekt niet wil de hebben. Dus zal ik hein nooit vinden 0 nooit, nooit? En zich uit Alec's beschermende arm los rukkende, wierp hij zich op den grond ne der en schreide bitter. En Alec \oelde zijn hart van pijn ineenkrimpen, terwijl hij bij zich zelf zeide: En nu keert het kiud zich, terwille van hem, evenals lang geleden de moeder, van mij af. Hij heeft altijd de macht (die valsch aard) het kind van mij af te trekken, al heeft hij hem nooit gezien. Doch slechts een oogenblik liet hij zich door zulke onedele gedachten overmeeste ren. Toen een poos daarna het kind zijn oo gen vol tranen tot hem ophief, smeekende Vertel mij van vader, van mijn vader, (Wordt vr volgl.)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1