Ds. D. J. van Dijk was gehuwd met een dochter van den bekenden schrijver E. Ger- des, De begrafenis vindt plaats Vrijdag 31 de zer na at'loop van een Rouwdienst in de Kapel, die halt' één begint. RAAD VAN WIERINGEN. Vergadering van den Raad dezer gemeen te, gehouden op Dinsdag 28 Mei 1912. Af wezig de heeren P. Koorn en J. Hermans. De burgemeester, de heer A. Peereboom, voorzitter, opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen door den heer W. J. Bruul, secretaris, welke worden goedge keurd. Voorzitter deelt mede, dat door den Rijks ontvanger in de gemeentekas isgestortfl69.66. De verkoop van een stukje grond door de gemeente aan den heer J. Snooij, is door Ged. Staten goedgekeurd. De heeren S. de Vries, P. Bakker en D. Mulder hebben hun ne herbenoeming als Armvoogden aangeno men. Naar aanleiding van een door den heer D. Koorn in een vorige vergadering ge maakte opmerking over den toren te Wes- terland deelde voorzitter mede, dat een schrij ven aangaande deze was gezonden aan de Rijks-Commissie voor Graadmeting, daar door een indertijd getimmerde stelling mede ver oorzaakt was, dat herstelling aan den toren dringend noodig is. Thans was van den in genieur dier Commissie geantwoord, dat de opmetingen waarschijnlijk dezen zomer zul- leu eindigen en de toren door het Rijk zal worden hersteld. Hierna volgt aanbieding van den maand staat der Zeegras-exploitatie over de maand April. Vervolgens komen in behandeling recla mes Hoofdelijken Omslagen Hondenbelasting. 1. P. Klein, inwonende bij Jb. Mostert, ver zoekt om geheele ontheffing van H.O. B.en W. oordeelen, dat er geen termen zijn, aan dit verzoek geheel te voldoen. Hij bezit toch naar schatting een kapitaaltje van f 4000. Bovendien verdient hij er nog wel wat bij. Er zijn zooveel huishoudens met 5 a 6 kin deren, waar't dagelijksch brood ook met de handen moet worden verdiend, en die toch ook voor gelijk bedrag zijn aangeslagen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten hem 1 klasse te verlagen en alzoo den aanslag van f 3.75 op t 2.50 te brengen. 2. .1. Keijzer te Westerland verzoekt ver mindering of vrijselling van H.O. Waara- dressant en zijn zoon voor hun beiden slechts behoeven te zorgen, terwijl hij tevens nog f I pensieon per week van 't Visschersfonds geniet, wordt hier afwijzend op beschikt. 3. C. Bakker Sz. getrouwd met Maartje Ver meulen verzoekt ontheffing van H.O. 2 jaar geleden had hij ook om vermindering ge vraagd, doch toen was bericht ontvangen, dat hij nog maar eens moest betalen. Verder was in 't schrijven vervat: „Er zijn er een hoop, die beter kunnen betalen dan ik. Met fuiken en een klein schuitje was verleden jaar geen droog brood mee te verdienen. Ik tril een beetje, want Kees kan niet schrij ven." Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt, Aan mej. C. de Wit wordt gedeeltelijke ontheffing van Hondenbelasting verleend. Op de verzoeken van de Vereenigingen tot bevorderen van getrouw schoolbezoek te Hippolytushoef, Oosterland en Westerland, om subsidie voor een te houden schoolfeest, wordt, gunstig beschikt. Hippolytushoet'-Oos- terland krijgt f27.50, Westerland f10. Is ingekomen een verzoek van den Gem. Veldwachter, Tj. Brouwer om verhooging van salaris, adressant geniet f450 plus f 50 voor woninghuur en vrije kleeding. Gaarne zou hij zich ook voor bodediensten zien vergoed. Voorzitter is van oordeel, dat Brouwer geen reden tot klagen heeft. Er waren in dertijd 130 sollicitanten, en wel degelijk is hij toen opmerkzaam gemaakt, dat de veld wachter, tevens bode, genoemd salaris zou genieten, en dat hij dus, bij Zaandam ver geleken, hierin achteruit zou gaan. Brouwer was toen echter van meening, dat men daar niet zoo goedkoop kon leven, teiwijl hij hier te\ ens toch wel op eenige bijverdienste kon rekenen. Die bijverdienste belooptal met al zoo ongeveer f 80. Bovendien had voorzitter 't wenschelijk gevonden, dat adressant eerst met hem eens hierover had gesproken, hij toch is 't hoofd van de politie. Op dit ad vies wordt het verzoek door den Raad af gewezen. Nog komt een verzoek om verhooging van salaris ter tafel van de Gem. Ontvanger M. Jb. Mostert, wegens uitbreiding der werk zaamheden, vooral met het oog op de uitbe talingen der Zeegras-Exploitatie. B. en W. echter zijn van andere gedachten en weten absoluut geen reden het salaris te wijzigen. Hij geniet een goed tiaktement en is be noemd met de conditie, dat hij tevens de uitbetaling der wier zou doen. Kuut. Hij schrijft van gratis. Hij doet de uitbetaling heelemaal niet gratis, want hij moet 't doen. Bosker. De administratie is dus in 't ge- "heel niet zwaarder, Voorz. Het wordt hem zoo gemakkelijk mo gelijk gemaakt, Hij kan zich slecht verplaat sen, doch mijnheer Obreen laat hem gewis seld geld bezorgen en Zomerdijk verleent hem assistentie. Ik heb het eens nagekeken wat salaris andere ontvangers van gemeen ten genieten met gelijk zielental, doch dan zijn er slechts een naar iets liooger, en de anderen gelijk of beneden hem. Poel. 't Is ook geen betrekking, die al je krachten vereischt. Alzoo wordt met met algemeene stemmen afwijzend beschikt, (vervolg op de achterkant) WIERINGEN. Naar men ons meldt geraakte het zoontje van den veehouder J. de Jong in een gei tenzeel verward, waardoor het kind kwam te vallen en een dijbeen brak. Per brancard werd het naar Hippolytushoef veivoerd, waar het door Dr. de Goeje werd gespalkt. GEMENGD NIEUWS. ONDER DE TRAM, Op de Hoetkade te 's-Gravennage kwam een tweewielig wagentje in de richting van de Stationsweg aanrijden, toen uit de Jan Blankenstraat een electrische tram kwam. De man, die het voor het rijtuigje gespan nen paard mende, hield, teneinde een bot sing te voorkomen, zóó krachtig de teugels in, dat het paard kwam te vallen. Door de schok viel de viouw, die naast de man zat, 7 uit het wagentje en kwam onder de tram. Deerlijk gewond, werd zij met de auto van den Gemeentelijken eerste-hulpdienst naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, waar haar de beide beenen atgezet. ~"™^™lÏ0RTÊ~BËRrmT EN De burgemeester van Amsterdam maakt bekend, dat door hem van een onbekende is ontvangen de som van f4000, als aan de gemeente Amsterdam toekomende gelden. Eet losse werkman op de Noord Mo len werf te Rotterdam heeft een vrouw met een lat met spijkers den linkerarm stukge slagen, De vrouw is naar het ziekenhuis o- vergebracht. De dader werd gearresteerd. In Friesland is men al druk aan het maaien van gras. Het gras heeft zich in de laatste 8 dagen zoo snel ontwikkeld, dat de boeren zich haasten het te maaien, uit viees dat het anders vergroeit en een groot gedeel te van zijn voedingskracht bederft. Al hetnu gemaaide gras wordt ingekuild, het weder is niet geschikt om er hooi van te maken. -Te Tongelre (N.-Br.) hebben twee ge broeders V. gepoogd hun idioten broer van kantte maken. Nadat zij hem ontkleed had den, werd de ongelukkige iD het water ge worpen. Op de komst vau een visscher na men de daders de vlucht, terwijl de drenke ling nog bijtijds op het droge kon gehaald worden. De justitie zal de zaak nader onderzoeken. Zaterdagavond half acht reed een zeke re J. J. op een wagen aan de Leidsche Vaarl bij Haarlem. Twee personen, een vader en zijn zoon, V. genaamd, wilden op den wa gen klimmen, wat J. hun beletten, door met een zweep te slaan. De jonge V. sprong in drift op de kar en bracht J. drie messteken toe in den hals. J. werd later door een con ducteur van de tram gevonden, doodelijk gewond, en badende in zijn bloed, aan den weg liggende, Hij is naar het Diaconessen- huis te Haarlem gebracht. De dader is door den inspecteur Kemper uit Heemstede gevat, De drie jeugdige Bossche avouturiers zijn thans terecht. Zij zijn door de politie te Londen aangehouden op het oogenblik, dat ze zich wilden inschepen voor Amerika. Als scheepsjongens zouden ze de reis aan boord meemaken naar de Nieuwe wereld. De po litie echter verijdelde dit plan en zoo wer den ze Daar de ouderlijke woning in Den Bosch getransporteerd. Te Hengevelde in de gemeente Ambt- Delden heerscht in erge mate een besmet telijke ziekte onder kinderen, welke zich openbaart in een opzwelling van hoofd en hals, vergezeld van braken en koorts. Het schoolverzium tengevolge van deze ziekte steeg reeds tot 25 pCt. Een landbouwer uit Rijsbergen heeft Maandag een 18-jarige landbouwersdochter eene ernstige wonde in de zijde toegebracht, omdat zij zijn huwelijksaanzoek had gewei gerd. Zij ontwrong hem het mes, wat haar een belangrijken snee in de hand bezorgde. De dader gaf zich aan en is ter beschikking der Bredasche justitie gesteld.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2