M WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. IEMANDS KIND? Advert. in dit blad. 3e Jaargang. VR" AG 7 Juni 1912. No. 97. URANT VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIËN: van 1-5 regelsf0.30 Iedere regel meer0.06 WIERINGEN. De grondboringen vanwege de Rijks waterstaat aan de zeedijken van Waard Nieuwland en het Heemraadschap, hebben tot heden niet het gewenschte resultaat n. 1. het verkrijgen van zoet water. Nader vernemen wij dat ook in de Wie- ringer meer grondboringen zullen plaats heb ben. WIERINGEN. De onderlinge Vee-en Paardenvel-zekering Maatschappij „Helpt Elkander te Wieringen heeft weder een voortreffelijk boekjaar ach ter den rug. Het maatschappelijk Kapitaal steeg we der vijftienduizend gulden, zoodat het ver zekerd bedrag. Eenhonderdvijttienduizend gld. (f115000-) bedraagt. In het laatste halfjaar bedroeg de premie der at'd. rundvee f 0.40 en der afd. paarden f 0.25 per i 100, Wanneer wij de statistiek in liet Nederl. F E 1 I 8, li K t «8 V, EEN VERHAAL Jflaar hei fii^elsch. Landbouwweekblad, omtrent de Veever zekering Maatschappijen nagaan, dan mag de Wieringer zich zeker wel onder de ge lukkigsten achten. WIERINGEN. Naar we vernemen hebben wederom boe ren uit het Zuiden van ons land in Waard- Nieuwland land gekocht. De Polder Waard Nieuwland schijnt voor hen een gezochte streek te worden. WIERINGEN. Het Polderbestuur van Waard Nieuwland heeft de levering van 100 M3 riviergrind opgedragen aan C. Verfaille voorf 1.40 der M3. WIERINGEN. Ook heeft dat bestuur besloten weder ee- nige betonduikers onder de hoofdwegen te leggen, ter bespoediging van den toevoer van het water naar het stoomgemaal. Voor gezamenlijke rekening met het Heem raadschap zal ook een beschoeing van ge I 32. Ik zweeg voor een oogenblik, terwijl vel schillende gedachten mij vervulden. Mr. Ha rold Strathmore belangwekkende vreemde ling, van wien ik zoo veel gehoord, maar| dien ik nimmer in mijn leven gezien had. j Vergeef mij, Mr. Harold, zeide ik, mijnt oogen van hem afwendende en met zooveel waardigheid sprekende, als mij maai moge-f lijk was. Ik herkende u eerst niet aan uw| portret in de galerij. Ik ben Elsie Soumiers, de pupel uwer moeder, dus uw naam is mij natuurlijk bekend. Een blijde glans verspieide zich plotse ling over zijn gelaat, terwijl hij op een toon die meer dan woorden uitdrukte, zeide: Ik ken u niet slecht9 bij naam, Juffrouw Sommers, maar ook door de brieven mijner moeder, die mij zooveel vertelde van de wij ze, waarop ge haar eenzame uren veraange- naamdat, dat ik verlangend was naar een persoonlijke kennismaking. O, Mr. Harold, riep ik uit, terwijl een plot selinge gedachte de vreugde die zijn ernsti ge woorden bij mij opgewekt hadden, be dierf, Mevrouw Strathmore moet u niet in zulk een toestand zien, haar gezondheid is in den laatsten tijd verzwakt en de schok zou ernstige gevolgen kunnen hebben. Terwij! wij spraken, waren wij langza merhand het huis genaderd en stonden in het park. Zij zat mij niet zoo zien.Ga eerst naar haar om te zien of alles in orde is. Dan sluip ik stil naar mijn kamer, terwijl gij naar mijn moeder gaat, en haar mijn ongeluk mede deelt. Vertel haar dat, dank zij uw moed, het bloeden heeft opgehouden en alle gevaar voorbij is. Dit was spoedig gedaan en niet lang daar na was er een drukte en beweging in het oude huis, zooals ik nooit te voren gedroomd had. Mevrouw Strathmore omhelsde mij met moederlijke teederheid en betuigde mij haar dank in zulke warme bewoordingen, dat ik nog meei verlegen werd over de drukte die gemaakt werd van zulk een kleinigheid als ik gedaan had. Welke verandering had er toch in Mr. Harold plaats gegrepen, die inij zoo verbaasd had, toen ik voor het eerst bemerkte wie hij was. Ik sloop naar de oude galerij en stond voor zijn portret oin het te vergelijken met hetgeen hij was, zooals ik hem nu kende. Het was dezelfde trotsche houding, nu was echter datgene tot mannelijke rijpheid geko men, wat toen nog in wording was. Het zelfde breede hooge voorhoofd, alleen waren lijnen, die er nu op gegroefd waren, toen nog niet zichtbaar. Wat, zeide ik tot mij zelf, kan hem toch overkomen zijn? Op het portret schittert zijn gelaat nog van jeugdige hoop en die schijnt nu geheel uitgedoofd Later plaatsten wij ons aan tafel om onze maaltijd te gebruiken, een maaltijd, waarbij het lichaam door keurige spijzen versterkt en de geest door gezellige onderhoudende wapend beton worden gemaakt ter voorzie ning in de uitzakking van den burgerweg bij het z. g. n. waterslootje. WIERINGEN. De afdeeüng Wieringen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal weder trach ten met October a.s. een landbouwcursus (Cursus in Vee- en paarden Kennis) te ope nen. Deelnemers (maximum 40) kunnen zich daartoe nu reeds opgeven bij de secretaris sen der afdeeüng. WIERINGEN. Zijn we goed ingelicht, dan bestaan er bij het polderbestuur van Waard Nieuwland voorne mens, het volgend jaar aan den zeedijk een loskade ter vervanging van den stijger aan te brengen. gesprekken geboeid werd. Ik schrikte een weinig, toen ik Mevrouw Strathmore op eens hoorde zeggen Elsie, wil je je portefeuille eens halen en Harold je teekeningen laten zien? Ik wil gaarne, dat hij je eenige wenken gaf, want zij belooven werkelijk wel wat. O, als 't u belieft niet, Mevrouw Strath more, stamelde ik onwillekeurig blozende; die gedachte was al te erg, dat deze vol maakte kunstkenner mijn zwakke pogingen zou zien. Toe, doe het maar, lieve, drong Mevrouw Strathmore aan en zij knikte mij bemoedi gend toe, terwijl zij de kamer verliet; toen smeekte Mr. Harold mij zoo dringend, dat mij niets anders overbleef dan ze te halen. Het was echter volstrekt niet zoo vreese- lijk als ik gedacht bad, er waren er enkele, die Mr. Harold met veel genoegen bekeek, terwijl hij mij omtrent andere nuttige wen den gaf. Weldra vergat ik mijn verlegenheid en was blijde zoo zijn mening te hoorei;. Eindelijk kwam de beurt aan een teekening, waarover bij langen tijd in gedachte ver zonken gebogen bleef. Ik begreep maar niet, waarom hij daar zooveel belang in stelde, want ik wist dat het slechter geteekend was dan vele andere. Het onderwerp was een kleine jongen bij een graf geknield hij druk te een dood vogeltje aan zijn borst, en een wanhopig droevige uitdiukking lag op zijn klein, zacht kindergezichtje; onder de tee kening stond geschreven O, het is zoo vreeselijk om dood te zijn! Is dit uit uw hoofd of naar de natuur vroeg Mi. Strathmore ten laatste, (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1