LANDBOUWONDERLINGE. WIERINGEN. De plaatselijke ongevallen Commissie te Wieringen is weder door de directie in staat gesteld f 228 aan de aan gesloten landbouwers terug te betalen zijn de het voordeeligsaldooverhetboekjaarl911. Wel een bewijs hoe voordeelig deze land- bouwvereeniging werkt. WIERINGEN. Vergadering van de Vereeniging ter be vordering van getrouw schoolbezoek op Maan dag 3 Juni 191'2, bij den heer J. Vroouite Oosterland. Aanwezig 13 personen. De voorzitter, de heer L. Berghuis, opeut met eenige gepaste woorden deze vergade ring, waarna de notulen worden voorgelezen door den secretaris, den heer Spaander, die onder dank voor uitvoerigheid en nauwkeu righeid worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat het gemeente bestuur weer, evenals andere jaren, or.s f'27.50 subsidie heeft toegekend. Een brief van dankbetuiging zal worden gezonden. Verder deelt de heer Tijm mede, op de vraag des voorzitters, dat de schoolfeestcom missie te Westerland niet genegen is, met ons samen te gaan. De vergadering betreurt het besluit dier commissie. Hierna worden de inteekenlijsten ter ta fel gebracht. Het blijkt, dat men tevreden kan zijn, want er is iets meer geteekend dan velleden jaar Het aantal leerlingen, dat het tochtje naar Schoorl en Bergen zal mee doen, bedraagt 92., Behalve het personeel der twee scholen, zullen 5 geleiders mee gaan. De „wagencommissie" bestaat uit de heeren Tijm en Spaandei. Tevens zullen de ze beide heeren beurtelings als dirigent op treden bij het zingen van liederen bij afvaart en aankomst. De datum van 't schoolreisje kan wegens stremming van het vaarwater nog niet vast gesteld worden. Bij stemming wordt uitgemaakt, dat de volgende vergadering zal plaals hebben bij den heer M. de Haan te Hippolijtushoef. Nog wordt bepaald, dat op 31 Augustus het plaatselijke sehoolfeesl zal worden gehou den Als het ietwat mogelijk is, zal dien dag door -eenige leerlingen en oud-leerlingen, ouder leiding van den heer Spaander, een tooneelstukje worden opgevoerd. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met den wenseh, dat én Oosterland én Hip- polytushoef tevreden mag zijn, over den af loop van het reisje. ~"™"~™*~^EMEN GD "hBEUW S MISDAAD. Te Zuidwolde overleed plotseling het li- jarig zoontje van een zekere O. Daar de ge storvene een vrij ernstige wond aan zijn voorhoofd had, dacht men aan misdaad. De politie stelde een onderzoek in, terwijl de justitie te Assen sectie op het lijk verrichtte. De vader vertelde, dat zijn zoon's morgens, bij het uit bed stappen, voorover op de ka chel gevallen en aan het hoofd verwond is. Van een en ander is procesverbaal opge maakt. De vader is in voorloopige hechtenis genomen. MISDADIGE AA tl )LAG. De kanunnik Piton uit Aj ers (Frankrijk) werd Zondag bij een ziek/ loepen om hem de H.II, Sacramenten der Stervenden toe te dienen. De geestelijke keerde echter niet terug. Vermoedelijk is hij door misdadigers in een hinderlaag gelokt en vermoord. Men denkt, dat zij zijn lijk in de rivier Maine gewor pen hebben. In de nabijheid van de rievier vond men n.1. zijn kruis, slola en hoed. Op den hoed was een papier gespeld met de woorden „Dood aar, de geestelijken!" EEN SURPRISE. De echtgenoote van den te Parijs wonen de Russischen staatsraad Denisoff ontving van een onbekende dame een prachtige bloe menmand. .luist was er bezoek en de dames bewonderden het fraaie geschenk. Plotseling zag men iets bewegen, men hoorde kindei- geschrei en weldra bleek, dat in de mand een kostbaar gekleed kind van ongeveer een maand lag. Op een briefje werd de dame verzocht het kind aan te nemen en te laten doopen. De mand was gebracht door een chic gekleede dame, die in een prachtige eigen auto was gekomen. Verder ontbreekt elk spoor van de herkomst van het kind. HOE LANG DUURT HET HERINNE RINGSVERMOGEN BIJ DIEREN. Bekend is de geschiedenis van den slaaf Andrucles, die wegens de mishandelingen van zijn meester, een Romeinsch vice-consul in Afrika, op de vlucht ging en zich in een leeuwenhol verborg. Hij verbond den ge wonden klauw van den leeuw en won daar door de vriendschap van het beest, zoodat zij 3 jaar bleven samenwonen. De slaat, wien dit eindelijk verveelde, verliet den leeuwen kuil, werd echter herkend en ter veroordee ling naar Rome gebracht, waar hij voor een gevangen leeuw werd geworpen. Deze bleek echter de vriend te zijn, dien Androcles ver laten had. In plaats van hem te verscheuren, betoonde de leeuw zijn vreugde, hetgeen de toeschouwers van de terechtstelling zoo ont roerde, dat zij er op aandrongen den slaaf vrij te spreken. De leeuw werd hem ten ge schenke gegeven en als leeuwen leider" trok de man door het land. 't .18 GEEN AARDIGHEID. „Nee, waarachtig, het is geen aardigheid," zoo werd me, aldus de Amsterdamsc'.ie briet- schrijver van de Leeuw. Ct„ verzekeid. Ach, zei ik, ,,je bent niet wijs! Je moet nu niet denken, dat elke onzin in onzen tijd mogelijk is." „Nou, geloof 't dan niet, en wacht tot je het zien zult met eigen oogen. Wat was onzin en toch waar, ongeloof lijk en toch een spoedig met aardsche oogen te eonstateeren feit? Ik zal het u maar zeg gen dat ook de dames gehoorzamen aan de steeds wisselende wetdermode een snor zullen gaan dragen. U gelooft 't niet? No, ik ook niet! Maar toch houdt mijn zegsman het vol Eu men zal dienen toe te geven, dat de dwaasheid van den harertrok nu niet zoo heel ver door dié van een knevel zou overtroffen worden. Wat is er tegen! Een klein kneveltje onder een geestig wipneusje zou toch waarlijk niet kwaad staan, nietwaar. „De natuur" zegt u „wil het niet!" Maar die reusachtige bouwsels dan over het achterhoofd dei- dames, waarvoor wel tien Chineezen hun staart hebben moeten offeren (wat ze overigens tegenwoordig met welgevallen doendie zich verheffen tot kleine gebergten, wier taak het schijnt 't even wichtspunt des hoofds met gr.jf geweld van zijn plaats te rukken is dat soms natuur? Praat me in verband met mode, toiletge- gehetmen en dergelijke niet van natuur Hebt u andere argumenten, lezer? Ik heb ze gehad, maar ze zijn weggevaagd op deze eene overweging, dal in modezaken alles mogelijk is en de gehoorzaamheid dei- dames aan haar despoot het onmogelijke mogelijk maakt. Ik zeg u dusmen beweert, dat de dauies weldra snorren zullen gaan dragen valsche of echte, daar wil ik van af zijn. Gelukkig weet ik het niet; en het niet gelooven, dat durf ik niet. EEN VERZOEK OM SCHADEVERGOE- DING. Bij een schietoefening der sectie mitrail leurs van het 2e regiment infanterie te 's-Her- togenbosch, in de nabijheid van den Boxtel- scbeu weg onder de gemeente Vught, iseeu zeug zoodanig geschrokken, dat zij geheel en al in de war is en zij hare biggen niet kan zoogen. De eigenaar, die thans zijn beest jes groot moet brengen met koemelk, heeft tot de autoriteiten een verzoek gericht om schade vergoeding. Hij beweert daarbij dat zijn var ken totaal gek is en dit voor hem eveneens een schadepost is. KORTE BERICHTEN. Een paar blikslagers hadden voor een det hotels te Scheveuiugen eenige reparaties ver richt aan blik werk, dat, zij in plaats vac op de gewone wijze, dichtsmeerden met dak- mastiek, volgens hun beweren een nieuwe uitvinding, waarvoor zij f 10 betaling eisch- ten. Toen de hotelhouder weigerde dit be drag te betalen, begonnen de kerels zeer brutaal op te treden. De politie, inmiddels gewaarschuwd, noodigde hen uit mede te gaan naar het politiebureau, waar uit een proef' met „gerepareerde" pannen bleek, dat het, dakmastiek niet tegen de warmte bestand was, doch smolt,, en een ondragefijken stank verspreidde. Te Herpt (N.-B.) is in het raadhuis in gebroken. De dieven hebben op de secre tarie en in de burgemeesterskamer alles door elkaar geworpen. Van waarde is er niets ontvreemd. Op een register hebben zij ge schreven „Voortaan alles niet zoo goed wegsluiten s.v.p," Ook is er in de stoornzui vel fabriek aldaar ingebroken. Daar zijn ongeveer f 90 en eenige postzegels ontvreemd. Van de da ders geen spoor. In Galatz (Roemenië.) heeft een 6-jari- ge knaap zijn slapende vader, professor Mas- aza, met petroleum oveigoten en de dekens, in brand gestoken. Met, brandwonden over dekt werd de professor opgenomen, maar stierf reeds voordat hij in het ziekenhuis was aangekomen, Bij het verhoor verklaar de de knaap de misdaad begaan te hebben

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2