LEGER DES HEILS. WIERINGEN Binnenkort zal het Le ger des Heils een muziek en zanguitvoering geven in de Groote Kerk te Hippolytushoef. Zeker zullen velen opkomen om van de schoo- ue nummers te genieten. WIERINGEN. Vergadering vande Burgerbraudwaarborgver- eeniging, gehouden op Vrijdag 21 Juni jl., des avonds 7 1|2 uur, in 't Hotel Lont, Afwezig met kennisgeving de heer D. Jb. Lont en zonder kennisgeving de heer C. Kooij. man, beiden commissarissen. De voorzitter, de heer N. J. Poel, opent met een welkom de vergadering, waarna door den secretaris, den heer C. M. Koorn, de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werd door den penningmeester, den heer J. Bruul rekening en verantwoording gedaan, welke werden goedgekeurd. Uit de noodige bescheiden bleek, dat het boekjaar 1911|12 zeer gunstig was en niets voor brandschade behoefde te worden uitbe taald. Aan de orde wordt gesteld vaststelling premie voor 't boekjaar 1912|13. De voorzit ter vraagtwelke en hoeveel premie zullen wij heffen De vergadering was van meening, om, e- venals het vorige jaar een vaste premie te heffen, waartoe wordt besloten, zoodat deze zal zijn als volgt: a. Voor huizen, gebouwd van steen en gedekt met pannen, zonder bedrijff 1 per 1 1000 verzekerd kapitaal. b. Voor huizen, gebouwd van steen en hout, gedekt met pannen en riet, waarin bedrijf: op f2 per f 1000 verzekerd kapitaal. c. Gemengde verzekering: fl en f2 per f1000. Verzekerd was in 1911112 onder sub a: f819.525 a f2 per f1000; sub b: f144.400 k fl per f 1000sub c: f85.500 k f l en f2 per f1000,0 zoodat het verzekerd kapi taal te zamen bedraagt 11.049.425. Na nog enkele huishoudelijke zaken be sproken te hebben, sloot voorzitter onder dankzegging voor opkomst en medewerking de vergadering. EEN NIEUWE ENCYCLIEK. De „Corriere delle Sera" kondigt, volgens een bericht in den „Matin", de verschijning eener encycliek op den verjaardag van kei zer Konstantijn aan. De Paus zal daarin, zoo heet het, erop wijzen, dat de Kerk meer geëerbiedigd wordt bij de Protestanten en Angel-Saksische naties dan bij de Roomsche en Latijnsche volkeren. IN DEN STIJL GEBLEVEN. Iemand, die in alle eer en deugd zijn glaas je wijn aardig lustte, verklaarde na een zit ting, waarbij hij, als gewoonlijk, zijn partij netjes had meegeblazen, zeer ernstig en met bedenkelijk gezicht; „Ik ben volstrekt niet lekker! De wijn smaakt me als inkt." Een zijner vrienden gat daarop het sne dige antwoord, waarover het goedige gezicht van onzen besten vriend heel even toornde ..Nou dan ben je toch een aardigen vul penhouder." (Msb,) 'T IS MAAR VC/1 DEN DOKTER. Een oud vrouwtjeMjdende aan verkalking bloedvaten, in deJoraaan te Amsterdam. De dokter heeft haar geraden minsten drie ap pelen te eten pei dag. En eiken ochtend ziet men haar kreunend, zuchtend en strompe lend naar het groentjewinkeltje gaan om zich het materiaal voor het appelen-dieet te ver schaffen. „De leelijkste zijn goed genoeg; 't is maar voor den dokter." En boos mummelend met haar bijna tan deloos mondje, zoekt zede slechtste uit den voorraad. Maar op een keer verlangt ze eeus een heel mooien appel. Hoe duur komt er niet op aan, zegt ze. Ik ben jarig, zie je, en ik heb nou al maanden lang voor den dokter zijn plezier appelen gegeten. En nou wil ik er eens een hebben vopr mijn eigen plezier. Daar wat kost die?... Zes centenVooruit, die mot ik hebben. KORTE BERICHTEN. Te Ransdorp is een gemeenteveldwach ter op den weg plotseling aange\ allen door een stentel. De woedende vogel vloog hem in kleine kringen om het hoofd en trachtte hem telkens te pikken. Toen het dier zich niet liet verdrijven moest de politieman van den gummistok gebruik maken, waardoor een einde aan den strijd kwam. Een der bezoekers van een bierhuis te Rotterdam haalde een met zes scherpe pa tronen geladen revolver te voorschijn en richtte het wapen op zijn voorhoofd, terwijl hij gekscherend zei het gaat toch niet af. Ongelukkigerwijze raak te hij echter den trekker van het wapen aan, een schot ging af, en de kogel drong hem bij het rechteroog in het voorhoofd. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en ter ver pleging opgenomen. Op de revolver is beslag gelegd. Te Frankhuis, bij Zwolle, greep een 5-ja rig meisje een flesch met brandspiritus van den tafel en dronk deze leeg. Het kind werd dadelijk onpasselijk en was weldra geheel blauw. De radelooze moeder liep met het meisje naar een dokter, die het kind onmid- delijk deed opnemen in het Ziekenhuis te Zwolle. Te Nabeul in Tunis is geblekeD, dat een Arabische vrouw kinderen vermoord heeft, teneinde menschenbloed te drinken te geven aan haar zieken zoon. Op de Wannsee heeft een stoomboot een motorboot, waarin ongeveer 30 menschen zaten, door midden gevaren. Een man en een vrouw verdronken. Toen de geestelijke Cadelli te Salerno Zondag bij het avondmaal uitden bekerdronk, werd hij door hevige pijnen aangegrepen, waardoor hij neerviel. Het onderzoek wees uit, dat hij het slachtoffer was geworden van een poging tot vergiftiging. Bij den wijn in den kelk was een flinke hoeveelheid subli maat gevoegd. Op het baanvak Preworsk-Jaroslaw (Silezië) zijn vier spoorwegarbeiders, die in het rustuur zeer verdiept waren in de lec tuur van hun courant, door een goederen trein overreden en gedood. Een anarchist heeft Zondagmiddag ge tracht te Montlucon een restaurant in de lucht te laten vliegen. Hij is gearresteerd. Bij den Niagara is een brug ingestort. Van 150 personen stortte de meesten te wa ter. Men vermoedt, dat er 15 tot 20 ver dronken zijn. 8 lijken werden reeds geborgen. In Spanje komen tengevolge der bui tengewone hitte, allerlei rampen voor. Te Barcelona, waar men vreest, dat de cholera zal uitbreken, zijn reeds twintig personen aan zonnesteek overleden. Groote bosschen geraakten in brand en brandden af. Zaterdagmorgen kwam ter gemeente secretarie te Zwolle iemand aangifte doen van de geboorte van zijn 17de kind, uit één huwelijk. Behoort dit opzichzelf al eenigzins tot de zeldzaamheden, het vermelde is hier om te merkwaardiger, omdat er van dit kin- deital nog 15 in leven zijn, te weten 8jon- gens en 7 meisjes, het oudste is 21 jaar. Zaterdagmiddag was 'n dienstmeisje in de Ruyschstraat te Amsterdam bezig de stoep te dwijlen, toen een zware bloempot, drie hoog uit het raam viel en op het hoofd van het meisje neerkwam. Zij bleef bewusteloos liggen. Het duurde langen tijd, voor het meisje, dat verschillende verwondingen had bekomen, weer tot bewustzijn kwam. In Mecklenburg is een kali-mijn onder- geloopen. De schade is enorm, maar de mijn werkers konden, zij het dan ook ternauwer nood, aan den dood ontsnappen. In een vlaag van waanzin heeft te War schau een kapitein op den regiments com mandant geschoten en daarna zich zelf dood geschoten. Te Valinarenna (Piemont) heeft een man, Ponzoni genaamd, die twee jaar geleden zijn vrouw en kind vermoordde en sindsdien in een krankzinnigengesticht verpleegd werd. en ontvluchtte, zijn broeder zijn zuster en twee neven vermoord. In liet dorp Polany (Hongarije) zijn 500 huizen afgebrand. Twee jaar geleden werd het dorp door een hevige brand bijna geheel vernield. WIERINGEN. Naar wij vernemen is op zijn verzoek aan den heer R. Blaauboer eervol ontslag ver leend als brandmeester te Hippolytushoef en in diens plaats benoemd de Heer Jac. Pop pen, Tot onderbrandmeester aldaar werd be noemd de heer O. J. Bosker en tot onder brandmeester te Stroe de heer S. Koorn Jz. BURGERLIJKE STAND der gemeente WIERINGEN. van 20 Juni tot heden. Geboren Geene. Onderbouwd en getrouwd, geene. Overleden Hiltje de boer, oud 05 jaren, echt- genoote van Simon Doves. WIERINGEN. Zondag 7 Juli zal in de Gioote Kerk te Hippolytushoef, waarschijnlijk des namiddags om drie uur, een dankstond gehouden woi- den voor de welgeslaagde visscherij der af- geloopen maanden. Alle Wieringers Hervorm den en Doopsgezinden, die met de visscherij medeleven, inzonderheid de visschers zelve en hun gezinnen, worden tot deze dienst op geroepen. De collecte, die gehouden zal wor den, is bestemd voor het visscherstonds. J. M. Leendertz.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2