WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. IEMANDS KIND? 3e Jaargang. VRIJDAÜ*/» Juli 1912 No. 103 VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf0.30 Iedere regel meer0.06 ONGELUK. WIERINGEN. Deze week viel het zoontje van den heer S. de Wit te Noord Stroe van een hoop stokken waarop het kind aan 't spelen was en brak de linkerbovenarm, Dr. de Goeje verleende geneeskundige hulp. DE OOGST. WIERINGEN. Deze week arriveerden in den Polder Waard Nieuwland een 40 tal vlasplukkers uit Zuid Holland. Het vlas zal dus weldra aan de hok staan. Ook de spi nazie is rijp en kan gemaaid worden, tei wijl tevens tarwe en gerst niet lang meer op zich zullen laten gewachten. VERBETERINGEN. WIERINGEN. Bij 't waterslootje nabij de Burge in de Elft is vanwege het Heemraad schap een muur gemaakt van gewapend be ton, wat een enorme verbetering is, waai de boeren hier veel water voor 't vee van- F E B I li L li T 49 EEN VERHAAL JfLaar hei JEivgebch. 38. Het gezichtje is heel kalm, de oogen zijn half geo pend en geven te kennen, dat de krachten bijna uit geput zijn. de ademhaling echter schijnt voor het ge oefende oor nog lang niet opgehouden te hebben. Met eeu half gesmoorde kreet buigt Mr. Harold zich over zijn kind heen. Wat gelijkt hij nu op zijn moe der! De gelijkenis verschrikt hem bijna. Zie de oogen openen zich langzaam. Een uitdrukking van herkenning glijd over 't fijne gezichtje, hij kijkt Mr. Harold half glimlachend aan, licht zijn armpjes zwak in de hoogte, en fluistert: Beur me op, vader Mr. Harold voelt een schok bij het hooren van die stem, die, naar hij geloofd had, hij nooit meer zou vernemen; hij richt het kind op, slaat de armen om hem heen, zoodat hij daar nu zit met het hoofdje te gen zijn borst aangeleund. De bedienden wilden toe schieten om 't hem te verhinderen, vreezende dat die beweging den dood van het kind zou verhaasten, doob de verpleegster wenkte hen terug. Het doet er niets meer toe, moppelde zijlaat hem maar doen wat hij wil. En Hal nestelde zich tevreden tegen zijn vader aan en fluisterde zuchtendO, hoe heerlijk, nu kan ik slapen. Was het de doodslaap? Mr. Harold durfde bijna niet naar het vredige gezichtje zien. Hoe lang hij het kind zoo vasthield, terwijl alles doodstil was, wist hij niet; in zulke oogenblikken van na&mlooze spanuing rekent men niet met den tijd, Het was de stem van den dokter, die hem eindelijk uit zijn doffe wanhoop deed ontwaken. Stil was hij bin nen gekomen en stond nu bij het kind met de hand op zijn voorhoofd. Koel en vochtig, mompeldd hijde koorts is afge nomen. Mr. Harold, ik wensch u geluk, uw kind is daan karren en zoodoende de weg op dit punt telkens verzakte. Tevens worden in den Polder Waard Nieuwland overal beton nen duikers gelegd onder den weg doorvoor beter wateratvoer uit 't Noordelijke gedeel te naar 't stoomgemaal. KORTE BERICHTEN. Aan boord van het stoomschip „Cana de*' zijn 12 menschen gedurende de reis van Nieuw-York naar Napels door de hitte krank zinnig geworden. De ongelukkigen moesten te Napels in een gesticht worden opgeno men. Te Geneve wil een jonge dame, enke le weken geleden in het huwelijk getreden met een Turk, scheiden, omdat de Ooster- sche en de Westersche levensopvattingen niet samengaan. De Turk is echter zeer verliefd op zijn jong vrouwtje en wil van een schei ding niets weten, terwijl zij tegen hem per gered Niet lang daarna kwam er vreugdevolle dag; het heele dorp was in rep en roer, ieder vol blijde ver wachting, want dien middag zouden zij allen naar de „Hall" gaan 0111 met luide toejuichingen Mr. Harold Strathmore's erfgenaam te verwelkomen. Ze praten druk over de romantische levensgeschie denis van het kind, over de groote liefde tusscken va der en zoon, ou de verandering die er plaats gegre pen heeft met hun vroeger zoo trotschen, teruggetrok ken landheer. Mr. Harold trad naar voren, omringd door een groep dames en heeren; dicht naast hem zijn statige oude moeder, die er zoo zoo kalm en gelukkig uitzag eu op den arm leunde van een schoon jong meisje met zacht stralende bruine oogen. En plechtig stelde hij hen al len voor aan een knaap met goudblond haar, met een lief, stralend gezichtje eu aristocratische houding, die met innige liefde de hand zijus vaders vasthield. Dit is mijn zoon, zeide Mr. Harold en zijn anders zoo kalme stem beefde nu van ontroering; mijn zoon, die mij van het graf teruggeschonken werd. Ik vraag voor hem uw warmsten welkomstgroet. Toen barste een luid vreugdegej ubel los, er kwam bijna geen einde aan de daverende toejuichingen. HOOFDSTUK XXIX. Het dal der schaduwen des doods. Mijn oogen waren geheel geopend en terugziende op de oogenblikken en nren, die wij te zamec hadden door gebracht, zag ik de liefelijke bekentenis van woorden en blikken die te voren voor mij verborgen waren. Hij had mij lief. O, ja, ik wist het, ik gevoelde het in 't diepst mijner ziel. Stil, geweten! riep ik uit. De vesting is gereed, de wapenen overvloedig. Het gevecht zal weldra hevig losbarsten, al de persoonlijke wenschen van den na tuurlijken mensch in mij znllen teruggedreven, neen, gedood worden, indien het moet; maar laat mij sleci voor een enkel oogenblik genieten. Ik wende mijn gelaat en niet lang daarna sliep ik in. Te middernacht werd ik wakker. Hoe kwam dat? 't Zal de storm geweest zijn dacht ik, want het weer was geheel veranderd. Luister wat was dat Ik huiverde, 't Was het lang gerekte klagend huilen van een hond. Het was Mevrouw Strathmore's hond, die 's nachts soonlijk absoluut niets heeft. Met belangstel ling wordt de rechterlijke beslissing afge wacht, Een Fransch bakkersblad beveelt voor het verdrijven van mieren aan het neerleg gen van stukjes beschimmelde citroenen. In twee dagen tijde zijn in liet geheel in den Rijn op het gedeelte beneden Keu len 22 menschen bij het baden verdronken. Aan de kust van Great Yarmouth is het lijk van een 16-jarig meisje gevonden. Met de kousen en schoenveters was het meis je vermoord. Op precies dezelfde plaats had 12 jaar geleden een zelfde misdaad plaats, waarvan de bedrijver werd opgehangen. Men vermoedt, dat een badgast de schuldige is. Bij de wolkbreuken in Mexiko zijn blij kens nadere berichten, 1000 menschen omgekomen en is een schade veroorzaakt van 500.000.000 gulden. altijd in huis opgesloten werd. Waarom huilde hij zoo? Ik zat rechtop in bed, in gespannen verwachting luis terend eu voelde plotseling ei.n koude rilling. Daar klonk een stap in de gang een haastigen stap. Hij hield voor mijn deur stil. Er werd geklopt, 't Scheen mij toe, of ik er op gewacht had. Kunt ge komen? zeide een stem daarbuiten in do duisternis. Mevrouw Strathmore is ziek en verlangt n te zien. Ik kom dadelijk, zeide ik bevend over al mijn leden en van zenuwachtigheid klappertandend trok ik snel mijn kleeren aan. Mr. Harold kwam mij te gemoet, toen ik de gang door ging, die slechts flauw door een lamp verlicht werd. Zijn gelaat was doodsbleek en onder zijn oogen waren donkere kringen. Zelfs zijn stem was veranderd Elsie, zeide bij, mijn moeder is heel ziek 't is een plotselinge hartaandoening. Dc dokter is er, en zegt dat 't heel zorgelijk, dat zij stervende is. O, El sie, ik kan 't niet gelooven. onmogelijk Ach, Moeder 1 Moeder Een oogenblik gaf hij zich over aan zijn diepe smart die vreeselijk was om te zien en mijn hart kromp in een; doch spoedig beheerschte hij zijn droefheid, zijn gelaat werd weer kalm en mij een wenk gevende toch bedaard te zijn, opende hij de deur van zijn moeders kamer en we gingen samen naar binnen. Zij lag achterover op haar kussen, geheel uitgeput door de hartkrampen die haai zoo plotseling aange grepen hadden, doch nu was dit alles voorbij. Haar gelaat en haar lippen zagen aschgrauw, nooit te voren had ik zoo iets ontzettends gezien eu mijn vluchtige blik op haar overtuigde mij, dat haar einde nabij was- Zij zag op toen ik naderde en glimlachte. Ik kniel de neder en verborg 't gelaat tegen haar bed aan. Mr Harold was den andere kant omgegaan en boog zich over haar heen haar de teederste woorden van helde toefluisterend. G Onze jongen, fluisterend zij, och breng mij mijn lie veling. Op 't zelfde oogenblik hoorde ik vlugge voetstappen> een zacht geritsel en opziende, zag ik een kleine wit te gedaante de kamer doorsnellen. De stervende vronw opende haar armen, en het kind nestelde er zich vast in O, zoo spoedig ai, Grootmoeder? zeide hij. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1