Zomermorgenpraatjes van HARM en TEUN. teun. Morgen Harm 't Zal vandaag weer warm worden jong! Nog nieuws onder de zon harm. Nou, reken maar. 't Is pas 3 uur, men heeft de slaap nog niet eens uit z'n oogen, de zon komt nog lang niet op, of men vraagt al „nog nieuws onder de zon," teun. Oeh ja, dat is nu eenmaal den aard van 't beest. Ik ben nog lang de ergste niet. Er zijn nieuwtjesjagers, die voor je goeden dag zeggen kan, al roepen: Nog nieuws Pen dan vragen hoe 't met je gezondheid is. harm. Ik weet toch wat: Op de eieren- veiling der V.P. N. is vraag naar versche eieren en zwaar slacht gevogelte. teun. Dat liedje is al zoo oud. Als je an ders niet weet, smeer 'm dan maar met je paarden en machine 't land in er jaag er weer wat af. Maar zeg, je moogt eerst wel kijken of er ook hoefijzers liggen, want je vijand slaapt nooit. harm. Hoe dat zoo teun. Wel kerel, verleden week was de land bouwer S. Veerdig welgemoed aan hel maai en, toen hij eersteen paar hoefijzers en later een ijzeren pen in de messen kreeg. Erg verdacht hè harm. Jandoppie, dat moesten ze mij eens lappen. Maar Veerdig is ook geen katje, om zonder handschoenen aan te pakken, hij zal 't er niet bij laten zitten. teun. Ik geloof dat de politie er reeds mee in kennis is gesteld. Een lage daad is 't, en 't is te hopen dat ze den rechten broeder te pakken krijgen, en ze zullen hun best doen want veel werk van dergelijken aard is er voor de dienaren der wet op ons eiland ge lukkig niet te doen. harm. Ze kunnen je soms anders 't vuur nu aan de voeten leggen. Dat las ik giste ren nog in Leeuw. Cour. Een hengelaar uit Augustinusga ging heel vroeg ver voor zonsopgang per fiets naar het Kolonelsdiep, om te gaan visscheu. Nauwelijks peddelde hij, of hij kreeg pro ces-verbaal wegens fietsen zonder licht. Pas had hij zijn heugels uitgeworpen, of zijn tweede verbaal volgde, hij vischte met meer dan één hengel. Een uurtje daarna had hij wat gevangen kwam een veldwach ter de visch meten. Er waren er bij „onder de maat" een derde verbaal. Hij had ze ge borgen in zijn spekzak, deel zijner militaire uitrusting, wat ook niet mag. Dus vierde verbaal. Toen is de hengelaar maar weer naar huis gegaan. teun. 't Valt niet mee om door de mazen der wet heen Ie kruipen, Beter is 't, om het niet te probeeren. Wij hengelen niet> onze sport is werken, 's avonds wat wande- delen, of luisteren naar de muzieknummers van Harmonie, harm. Nou de iriq-.rsóhen hebben tenmin ste nu niet te klagenVdat er geen muziek in de tent gemaakt wordt. Harmonie doet haar best. De tent staat daar ook. prachtig en ofschoon het uitzicht voor sommigen wel wat belemmeid wordt, de muziek vergoed dit toch ruimschoots. teun. Zeg je praat zoo van muziek, nu schiet me eensklaps de kermis te binnen. Komt er nog wat gedoe. Je hoort er niet veel van zou ik zeggen. harm. Och op de kermis 't zelfde van al tijd geloof ik draaimolen, luchtschommel en kramen De verschillende lokaliteiten zullen heel wat afwisseling bieden naar ik hoor, voor elk wat wils. Natuurlijk overal bal, maar verder komt bij den heer Bruul een kine matograaf, bij den heer de Haan 't gezelschap Wijlacker, bij den heer Koorn bioscoop, bij den heer Lont een café chantant gezelschap en deuttisten bij den heer Kok. Maar lees dead- vertentiën in de Wieringer Courant, dan weet je 't van haver tot gort. teun. Nou, nou, dan heb je je toch waar achtig niet loopen te vervelen. Kom ik moet aan mijn werk en onder 't zingen van Ja kermis moet er wezen, Ja kermis moet er zijn, Voor ouden en voor jongen, Zoowel voor als groot klein, Lang leve dan de kermis Met al haar bont gewoel Want zonder onze kermis, Dan is 't een misse boel. zal 't best vlotten. Salutjes. harm. Wacht ik loop even mee naar C. J. Bosker om een baaltje hoendermeel, daar kun je als je kippen hebt doodeenvoudig niet buiten. GEMENGD NIEUWS. ZICHZELF GEOPEREERD. Jules Regnault, een Fransch marine-dok ter, heeft onlangs bij zichzelf een breuko peratie verricht. Hij paste gevoelloosmaking toe door middel van cocaïne met toevoeging van adrenaline en een voorafgaande inspui ting van morfine. Twee heelmeesters waren bij de hand om 'hem zoo noodig te helpen maar dit behoefde niet. Regnault schrijft nu aan „temps" dat hij de operatie bij zichzelf heeft verricht om aan te toonen le. dat de plaatselijke gevoelloos making bij tal van groote operaties de al- gemeene narkose kan vervangen, daar hij zichzelf zonder pijn heeft kunnen opereeren; 2e dat een chirurg op een afgezonderde plaats met behulp van die gevoelloosmaking inge val van nood zichzelf zonder pijn kan opereeren. Voor de dokters aan boord van schepen of in de tropen is dit laatste punt van groot belaug. DE WARMTE. De „Manchester Guardian" heeft tempe- ratuur-metingen laten verrichten onder ver- schiflende hoeden. De panama won het met 78 graden. Onder andere strooien hoeden was het 8Ü-82 graden, onder den witten vilten hoed 86, onder een hoogen hoed 89, onder een pothoed 92, onder een lakensche pet 94, onder den helm van een politie-a- gent 97, en onder een automobiel-pet 98 graden Fahrenheit. DE AANVULLING VAN ONZE MUNITIE. Naar het. Hbld. wordt medegedeeld, zal op de begiooting van oorlog voor 1913 een be drag van 1.100.000 gulden worden aange vraagd voor de aanvulling van van de mu nitie van de artillerie en de infanterie. STRANDGEVALLETJE. Zondag zat een stads-joggie op z'n zand- hoopje aan het Zandvoortsche stiand, daar waar gebaad wordt. De vloed zet op en tel kens komt een volgende golfzijn wijkplaats van zand bedreigen. Hij houdt echter het oog gericht op een buitengewone dikken ba der; en eindelijk roept hij „Och meneer, zoudt u wat minder wil len plassen in het water, want er slaan tel kens hoogere golven over m'n zandhoop?" (Hbld.) EEN FLINK PENSIOEN. Blijkens de Staatscourant van gisteren is aan een onderwijzer bij een voorbereidende klasse aan de Rijksnormaallessen een jaar- lijksch pensioen toegekend van... f2. EEN POLITIEAGENT TE SOERABAJA VERMOORD. Het Hbld. heeft van zijn correspondent te Batavia een telegram ontvangen, dat de po litieagent Scholten te Soerabaja door een ben de inlanders is doodgeslagen. EEN ZUIGELING IN DE GEVANGENIS. In de gerechtzaal te Keulen zat dezer da gen een vrouw met een kindje van der tien maanden, waarmede zij reeds twee we ken in de gevangenis had doorgebracht. Haar was ten lasten gelegd, dat zij het armbe stuur te Keulen voor eenige kleine betui gen had opgelicht. Om brood en ligging voor zich en haar kind te bekomen, had zij een valschen naam opgegeven. De rechtbank sprak haar vrij, daar de getuigen verklaar den, dat de vrouw de bedragen, als zij haar werkelijken naam had opgegeven, toch zou gekregen hebben. Daar de vrouw zich ovqr haar armoede schaamde, gaf zij een valschen naam op. KORTE BERICHTEN. -In de R. K. kerk te Milaan viel een kaars om, zoodat het hoogaltaar in brand ge laakte. De menigte verliet onder panischen schiik het gebouw. Den brand was men spoe dig meester, maar een kostbare reliquien- schrijn en een gesneden Chrislenbeeld uit de zesde eeuw gingen verloren. Te Nieuw-York is een getuige in een onderzoek tegen de politie op straat dood geschoten door politieagenten 1 In Honsiorowo in het district Ostrof is de bliksem in een legerkamp geslagen. Een onderofficier van het Nirof-regiment werd ge dood en 45 soldaten van hetzelfde regiment gewond. Er moesten 22 van hen in het hos pitaal worden gebracht. Te Spanheim (gein. Rheden) had gis terochtend de loodgietter C. het ongeluk zijn soldeerlamp te dicht bij het touw te houden, waarmee zijn ladder was be\estigd, met het ongelukkig gevolg dat het touw schroeide en de man met ladder en al omlaag stortte. Hij is ernstig gewond. In een krankzinnigengesticht te Colleg- no bij Turijn, waarin 2000 patiënten zijn, van wien 80 misdadig-gevaarlijk is een op-

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2