WEEKBLAD IEMANDS KIND? VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. 3e Jaargang. WIERI VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf 0.30 Iedere regel meer0.06 WIEBINGEN. Voor de op 8 Augustus a. s. te houden Premiekeuring zijn aangeboden 10 merriën voor overschrijving. 5 merriën voor het Stamboek. 9 veulens. 8 éénjarige merriën. 6 tweejarige merriën. 2 Hengsten. Om de paaroen des te beter te doen uit komen zij den eigenaar indachtig, ze goed geschoold te doen voorkomeD, daar dit dik wijls veel te wenschen overlaat, ZEDELIJK SCHIEDAM. Gelezen deze adveitentie in eeD Rotter- damsch nieuwsblad Trouwboekjes, voor inwoneis van Schiedam. Die gebruik willen maken van glooiingen en dijken, worden geldige trouwboekjes te huur aangeboden. F K F I F L K T EEN VERHAAL J^laav hei JÜi^elsah. 40. Vlak voor mij en een koude rilling over viel mij toen mijn oog viel op de glinste rend witte stammen van een groep berken, die hun gevederde toppen in de lucht heen en weer zwaaiden. Ik verlangde naar een volgende lichtstraal daar flikkerde het! Ja ik had goed ge zien, een man had de macht over zijn paard verloren. Wat te doen? IJlings nam ik mijn mantel en slingerde deze over deoogen van 't verschrikte dier. Ik hoor een stem en mijn hart trilt, want die stem is mij zeer dierbaar, o, hoe teeder is die klank van die stem, waar zoo veel beschermende liefde uit spreekt, 't Was Mr. Harold's Strathmore's stem, die te midden van den hevigen storm tot mij kwam en zeide: Wees niet bang, Elsie, ik ben het, geen leed zal je overko men Ik was gerust. Hij liep naast het paard dat nu geheel tot bedaren gekomen was en leidde het met vaste hand. Die stem zeide mij o zoo duidelijk dat alles nog precies het zelfde was tusschen ons, dat ik nog zijn alles was, wat ik altijd voor hem geweest ben. Ik geloof, dat ik uit dezen toestand eerst ontwaakte toer, ik bemerkte, dat ik alleen naast den kop van het paard vooreen herberg stond. De storm is vooibij, sterren fonkelen hier en daar. In het Oosten, aan de overzij- EEN FLINKE DOKTERSREKENING. Een koopman te Berlijn heeft van een dokter te Charlottenburg voor geneeskundi ge behandeling een rekening van 44,600 mk. ontvangen. De dokter brengt o.a, een aan tal nachtwaken en keeren, dat hij in het huis van den patiënt heeft geslapen, in re kening, voor elke maal, dat hij ter wille van ziju patiënt een reis heett afgebroken, ver langt hij 1000 ma. enz. De patiënt van wien de dokter een bloedverwant is, biedt 4000 mk. aan. De rechter zal nu uitmaken, hoe veel de dokter toekomt. KORTE BERICHTEN. Een rechtsch raadslid vroeg aan den burgemeester van Sneek, of hij genegen was het Kaatsen op Zondag te verbieden. De bur gemeester antwoordde ontkennend. Op de zusterschool te Goes is volgens de N. R. Ct. een actie begonnen tegen het de der vallei ziet mijn oog den ver wijderden stutmuur van Shags Scar, die zich scherp afteekent tegen een helderen licht streep. Zijn hand rust op mijn arm. Hij ziet op mij neder en in woorden vol gloed, vol harts tochtelijke welspiekendheid. stort hij den ganschen rijkdom zijner liefde voor mij uit. Eindelijk riep hij.- Elsie, zie mij aan, spreek een enkel woord tot mij. O, Elsie, Elsie! Zoo smeekend zoo dringend, zoo'n onstui mig verlangen sprak er uit den toon van zijn stem, dat ik de oogen tot hem opsloeg. Ik gevoelde, dat ik wankelde, ik kon nau welijks blijven staan. En ik keerde mij om en legde mijn han den in de zijne en op die plek met slechts de heuvelen en de sterren tot stille getuigen -beloofden wij elkander trouw. HOOFDSTUK XLI. Is er gelukkiger huisgezin. Strathmore Hall was geheel en al ontstel tenis en verbazing door de ontvangst van een rozenrood stukje papier, dat den vol gende morgen door een telegraafbode werd gebracht. Het behelsde dat Mr. Harold en zijn viouw, Mevrouw Strathmore, dien avond zouden aankomen en hij verwacht te, dat alles in geleedheid zou zijn voor de ontvangst tevens wenschte hij, dat zijn zoon tegenwoordig zou zijn om hen te verwelko men. Dit was alles; maar o! wat een op winding veroorzaakte het en wat al vermoe dens werden geopperd, 't Was juist iets voor den jonker, zeide zij, hen zoo te overvallen, wie kon zij zijn? en hoe zou zij zijn 't Was te wenschen dat zij een goede stiefmoeder voor den jongeheer Hal zou zijn. en zoo al meer, totdat de huishoudster flink tusschen dragen van halve kousen. Een meisje, da; dezer dagen met bloote knietjes op school verscheen, werd genoodzaakt deze geduren de de les met een schort te omwinden. Bij de in aanbouw zijnde spoorbi ug rooi de electrische spoor bij Aalsmeer kreeg een jong arbeider een klap van een grooten vooi- hamer tegen het voorhoofd. De ontboden ge neesheer constateerde hersenschudding. De getroffene is in bew usteloozen toestand naar het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam ver voerd. Zaterdagochtend werden de eigenaar en de machinist van de motorboot „De Stad Kampen", liggende aan de Prins Hendrik kade Ie Amsterdam, beiden in bewusteloo- zen toestand in de machinekamer van de boot aangetroffen. Blijkbaar was er gas uit den motor ontsnapt en waren zij daardoor bedwelmd. beide trad en hun zeide dat ze minder moes ten praten en wat meer doen als zij wensch- ten, dat alles behoorlijk gereed zou zijn. Er werden door het gansche huis krachtige toe bereidselen gemaakt. Alleen Brandon sloop weg, vol droefheid denkende aan haar jonge meesteres, en zich ergerend dat mannen zoo spoedig konden vergeten. Het rijtuig is voorgereden en de twee lange rijen bedienden dringen gretig naar voren om een eerste glimb van de bruid op te vangen. Zeer lief ziet zij er uit, als zij daar aankomt, leunende op den arm van haar echtgenoot en haar oogen ontmoeten de zij ne met een blik, waaruit haar groot geluk spreekt, als hij zich met blijden trots naar haar toekeert, Een onderdrukt gemompel laat zich onder de wachtende bedienden hooien, als zij na derbij komt en de gezichten helderen op en plooien zich tot een glimlach, als zij tol hun blijdschap zien, dat het hun Juffrouw Elsie is, die hen met een vriendelijk stralende blik aanziet, als zij allen beurtelings met een wel willend woord begroet. Wat de arme Brandon betreft, in haar groote verbazing kon zij zich nauwelijks weerhouden haar te omhelzen en het uit te schreeuwen van vreugde. Doch zij hield zich bijtijds in, want voor niets ter wereld, zou zij op zulk een oogpnblik iets gedaan heb ben dat ook maar eenigszins aan de waar digheid van de Vrouwe Strathmore te kort zou gedaan hebben. Daar klinkt een vlugge stap door de gang en allen wenden zich vol "verwachting om, want de kleine erfgenaam van Stratmore, onze kleine Hal Dadert. (Zie binnenzijde.) 2 Augustus 1912. No. 105

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1