de bioscoop in amerika. Hij staat even stil en treed dan aarzelend naar voren met een nieuwsgierig vragende uitdrukking op zijn lief jong gezichtje. Wie was deze nieuwe moeder, die zijn va der lot hem bracht? Zou hij haar kunnen liefhebben en vertrouwen. —Zou zij iets om hem geven Een blik op het teedere gelaat, dat hem zoo liefdevol gadesloeg, een korte, blijde kreet van vreugde en verlichting, en hij vliegt in de open armen, die gereed zijn hem te ontvangen en klemt zich aan haar vast. Toen maakt hij zijn eene arm los en slaat hem om zijn vader heen terwijl hij uitroept: O] vadertje, wat zijt ge toch goed, dat ge mij deze dame, die ik het liefst van allen op de heele wereld heb, als moeder gege ven hebt! (Einde.) GEMENGD NIEUWS. SMOKKELAARSTRUC. Bij den voortdurende strijd tusschen smok kelaars en douane-beambten spelen zich af en toe de leukste tooneeltjes af. Deze week werd bij de kommiezen te Glanerbrug aan gebracht, dat iemand uit Gronau, die niet in een al te besten reuk bij de grensbeamb ten stond, weer zijn slag zou trachten te slaan. De ambtenaren natuurlijk in volle ac tie en inderdaad kwamen op aangegeven plaats en tijd een paar wagens, met hooi beladen, van den zerradene(?) aanrijden. Al le kommiezen pakten aan en in minder dan geen tijd was het hooi van de wagens. Het was wel een heel karweitje in de bran dende zon, doch de vreugde over het feit, dat de oude rot eindelijk in de val was ge- loopen, gaf den heeren ambtenaren, reuzen krachten. Onder het hooi vond men eenige zakken, gevuld metplaggen. En het moeilijkste kwam nu nog aan. De eigenaar wenschte alles weer in de vorige staat hersteld te zien, en zoo moest opnieuw aangepakt worden. Hoeveel zweetdruppels het kostte,, voor en aleer de wagens weer geladen waren, laat zich begrijpen. Ook kan men zich het gezicht voorstellen van den toezienden on- schuldigen smokkelaar. EEN KOELBLOEDIG MAN. Toen Woensdagmiddag de. gemeentelijke stooraveerpont even twee uur Zwijndreeht verliet, waren er nog al wat wagens en kar ren op het middenpad aan boord. Het voor ste stond een karretje met een vosbleshitje Dedienstdoende beambten lieten de pont eerst rustig aanleggen voor zij verlof gaven er af te rijden, niettegenstaande het hitje reeds opdrong. Toen de hit eenmaal vooruit mocht ging hij er opeens vandoor met ledigen wa gen achter zich aan, vliegens de pont af en tusschen de passagiers op het Veerplein. De voerman, die als 't ware aan zijn paard hing werd tnsseheu de pont en de inelkkiosk o- verreden; eerst ging de hit over hem heen en toen de wagen met een grooten wip o- ver het menschenlichaam. Het was een af schuwelijk gezicht, maar de man vloog op. hij holde hit en wagen na eu slaagde ei in op de Nieuwe Haven het dier tot staan te biengen. Hij had een paar schrammen in het gezicht en zag bleek onder zijn verbran de huid; het beest is anders schaapmak, zei- de hij, stapte uiet een kameraad op en reed door. D. Ctj) Amerika staat ook Vn de bioscoopnijver heid vooraan. Er zijiSfciiet minder dan der tig Ameiikaansche fabrieken, welke zich toe leggen op het vervaardigen van films in het groot. Van Novembe?1 1910 tot November 1911 werd er maar eventjes 80.000 kilome ters film gemaakt. Eu sindsdien is de film productie nog aanzienlijk gestegen. Welke bediagen hierbij te pas komen, kan blijken uit de mededeeling, dat aan de film „de hel van Dante" 210.000 gulden, aan Londen en Parijs van Dicens 96.000 en aan de bouw van Troje 144.000 ten kosle werd gelegd. Nieuw York alleen bezit 600 bioscoop-the aters, daarentegen geen enkele schouwburg meer. EEN GOED BEZOLDIGD BAANTJE. Bij een proces te Nieuw York bleek, dat een hotelportier veel gewichtiger persoonlijk heid is en veel meer verdient, dau men wel zou denken. De vrouw van een dergelijk portier deelde in een scheidings-proces het een en ander mede over de betrekking eu het inkomen van haar man. Tegen betaling maakte deze portier reclame v.oor bepaalde zaken. Hij kreeg van een wijnhuis jaarlijks het vaste bedrag van 1440gulden, waarvoor hij op zich nam bij voorkomende gelegen heden de firma aan te prijzen. Van vier groote Europeesche hotels ontving die Ame- rikaansche portier jaarlijks 5760. gulden voor dezelfde diensten eu een groote stoomvaart maatschappij gaf den machtige heer uit de portiersloge een jaarlijksche toelage van 2880. Op de terechtzitting bleek, dat de portier buiten zijn eigelijk salaris en de fooien der gasten een vast inkomen had van 10.200 gulden, afgezien nog van de „fooien" van auto-verhuurders, juweliers, groote kleeder- magazijneu enz. Jougelui, die in deze dagen voor de be roepskeuze slaan, moeten maar zien, dat ze hotelportier wordeu in Amerika! UIT EEN GEMEENTERAAD. Iu een zitting dezer dagen, van den raad van een Noord-Brabantsche dorpsgemeente, kwam aan de orde een voorstel tot aanslui ten aan de telefoon. Bij het debat daarover informeerde een der vroede vaderen hoeveel kolen dat ding verstookte! Tijdeus een zwaren regen reed te Velp een jonge dame, voorovergebogen per rijwiel. Zij bemerkte niet een auto, komende van de tegenovergestelde richting en reed pardoes er tegenaan, met het gevolg, dat zij er on- onder kwam. Met heel veel moeite werd zij er onder uit gehaald; gewond werd zij per auto naar Arnhem gebracht. Te Arnhem is een juffrouw bekeurd lo. omdat ze haar hond liet zwemmen in een vijver; 2o. omdat gezegde hond zich niet in het gelukkig bezit van een hondenpen ning bevond; 3o. omdat gezegde juffrouw een valsche naam opgaf. Verleden week is een der bekendste persoonlijkheden uit de Peterburgsche koop manskringen, de houthandelaar Beljajew multi-millionair, door zijn 51-jarige minna res met vier revolverschoten gedood. Jaloezie leidde de dame tot haar daad. Bij de revisie van een vonnis voor de ïechtbank te Dresden is gebleken, dat e^n zeeofficier twee jaar onschuldig in de ge vangenis heeft doorgebracht. Zijn vrouw had, oui echtscheiding te verkrijgen, hem laten beschuldigen van oneerbare handelingen met een minderjarig meisje en verschillende ge tuigen heeft omgekocht, ongunstige verkla ringen af te leggen. Zouieravondpraatje van HARM en TEUN. harm. Zoo, zoo, eindelijk zie ik je neus toch weer eens. Had je 't zoo druk met de Kermis kerel dat je geen tijd had met mij te bemoeien teun. Wat zal ik je zeggen! Ik heb me prachtig geamuseerd, zoodat ik zelf eu mijn beurs heel wat in gewicht zijn achteruit gegaan. hakm. In deze stadium zullen wel meer deren verkeeren en dat is niet onbegrijpelijk. Er is dit jaar goed verdient, 't weer was aanlokkelijk, veel was er te genieten, en wie zal dau als een kniesoor thuisblijven eu zich niet op gepaste wijze eens vermaken teun. Ja, dat moet ter aller eere gezegd wordeu, geen ongetogen woord werd gehoord en wat zag men toch een menschen, welke anders nooit vau stal komen. Voor dezulken zijn dit waarlijk de eenigste vacantie dagen, en 't is niet te verwonderen, dat hiervan gretig gebruik wordt gemaakt. harm. En of 't dorp zich veiheugt bij zulk druk bezoek? Zelfs een stuk muur van 't pothuis van den Heer F. Lossie kwam uit louter pleizier omlaag storten, toen de jonk man M. Mulder haar met alle liefde omvat te, om op 't huis te klauteren, teneinde zijn hoofddeksel te halen, dat uit de luchtschom- mel hierop was gevallen. teun. Ja, deze jongeling is als luchtschip per niet gelukkig. Verleden jaar had hij 't ougcluk 't geheele zitvak stuk te trekken van een broek van een bediende der lucht- schouimel, welke hij natuurlijk voor nieuw moest betalen, eri nu dacht hij dat een muur sterker was, doch de slechte metselspecie speelde hem nu weder een leelijke poets. habm. Och, op deugdzaamheid moet men tegenwoordig ook niet te veel vertrouwen, die tijd is voorbij. Doch nu wat anders. Har monie gaat Zondag naar Berkhout heb ik gehoord. Ik hoop maar dat ze 't er weder kranig zullen afbrengen en met een paar medailles thuiskomen. teun. Tut, tut, wacht even. Ze moeten thans in de eerste afdeeling blazen en dat valt lang niet mee, Als ze nu eens geen prijs krijgen, wat dan habm. Welnu Je best gedaan, is genoeg gezorgd. Men kan niet altijd als overwinnaar uit den strijd keeren, ondanks kunstenbe leid. Evengoed blijft zij dau het non plus ultra van ons eiland, met evenveel hartelijk heid wordt zij dan weder op Wierings bo dem begroet. teun. Enfin, we zullen afwachten en Har monie veel succes toewenschen. Tot a. s. Vrijdag. harm. Salut,

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2