woon- en winkelhuis Eerste Holl. Leïensverz.-Bank Muziek enZangleest TE KOOP a contant Aanvang 3 uur. Toegang slechts 10 ceul. Leger des Heils te Wieringen op Zondag 11 Augustus Q. Timmerman. in degroote kerk te Hippolytushoef IEDER WELKOM. Ieder bezoeker ontvangt gratis het zoo bekende lied „Nader mijn God bij U" op muziek en voorzien van Hollandsche en Engelsche tekst. F*. S, Kinderen beneden de ÏO jaar zonder geleide worden niet toegelaten. WIERINGEN. Vergadering van den Raad op Vrijdag 2 Aug. 's nam. 2 uur. Afwezig de Heeren, S. de Vries, D. Koorn, J. Hermans, er. V. Heijblok. Voorzitter: de Burgemeester, de Heer Pee reboom. Na opening worden door den Secretaris, den heer W. J. Bruul de notulen gelezen en deze hierna goedgekeurd. Vervolgens wordt medegedeeld dat door den Rijksbetaalmeester is gestort f 171. dat door Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen suppletoire Begrooting en de re keningen van de Zeegras-Exploitatie en de Gasfabriek dienst 1911; tevens de Suppl. Begrooting dienst 1912 en de post onvoor ziene uitgaven. Vervolgens wordt voorge lezen een schrijven van Ged. Staten, dat aan den Postschipper, den heer Baijs voor de jaren 1913,14 en 15 wederom een jaarlijk- sche subsidie van f 400is toegestaan op voorwaarde, dat een geregelde verbinding met 'tvaste land doormiddel van een boot gedreven met een petroleummotor plaats heeft en dat de Gemeente Wieringen min stens 200 gulden per jaar Subsidie zal ver- leenen. Voorz. De vergunning van Gem. subsidie verstiijkt dit jaar weder, en waar door den heer Baijs ook reeds bij den Raad een ver zoek om subsidie is ingediend, stellen B. en W. voor hier op in te gaan. Bakker. Als de Gemeente niets gaf en Pro vinciale Staten f600, dan was 't ook goed. Kuut. De reizen, welke hij nu meer doet zijn zeker toch onder de voorwaarden inbegrepen. Voorz. Hij moet zijn dienstregeling opzen den aan Ged. Staten en keuren deze die niet goed, dan vervalt alles. Ged. Staten vragen ons echter advies en wij kunnen dus onze voorwaarden stellen. Baijs heeft echter tot dusver aan de opzending der dienstrege ling nog nooit voldaan. Besloten wordt, als de dienstregeling zoo wordt volgehouden, de subsidie toe re kennen. Hierna wordt legedeeld, dat de aanslag inzake de H. O. an den heer P. Klein door Ged. Staten is Vernietigd. Vervolgens wordt aangeboden de staat der Zeegras-explotaitie over de maand Juni 1912. Wordt voorgelezen een verzoekschrift van den heer W. Takes om ontheffing van H. O. vanaf begin April, waar hij toen metter woon naar Amsterdam is vertrokken. Voorz. B. en W. stellen voor 9 maanden ontheffing te verleenen. Hij is zelf alweer terug en kan dus bij gelegenheid weer op een bijkohiertje worden geplaatst. Poel. Is dit mogelijk? Ik dacht, dat hij hier nu feitelijk geen burger meer was. Voorz. Zeker kan dat, als men bijvoorbeeld, hier burger is en men heeft in Anna-Pau- iowna een kantoor waar men tijdelijk zitting houdt, dan kan men ook daar worden aan geslagen. Als Takes dus hier verblijf houdt kan hij dus op een Suppl. kohier in de le of 2e klas worden geplaatst. Wordt besloten Takes 9 maanden ont heffing te verleenen. Hierna stellen B. en W. voor de goed keuring van Ged. Staten te vragen om de presentiegelden van f 85— op f 125te brengen. Vroeger waren er 7, doch thans 11 raadsleden. Als er dus 12 vergaderingen werden ge houden, zou 't slechts 65 cents per vergade ring worden en daar kan je toch geen hal ve dag voor uit je werk loopen. Volgt stemming. De heeren Bosker, Kuut, Poel, Obreen en Peereboom, zijn er voor. Bakker: Ik ben er tegen, de Gemeente is het wel noodig. Koorn: Ik ben er ook tegen, we zijn 't wel noodig. Obreen: Ik ben van oordeel, dat het goed is, dat verschillende klassen in een bestuur vertegenwoordigd zijn en dan moet er toch gelegenheid zijn voor iemand, dat hem zijn verloren tijd wordt vergoed. Koorn. Als zoo 'n man niet in staat is een paar uur te verzuimen, dan moet hij be danken. Obreen. Wij hebben toch altijd presentie geld in ontvangst genomen. Voorz. Ja en ook zouden ^Ged. Staten ons kunnen gelasten het te verhoogen. Bakker. Er is over gestemd dus Voorz. Zeker, we wisselen alleen maar even van gedachten. Hierna wordt aangeboden de rekening dienstjaar 1911, in ontvangst groot f 35386,26 in uitgaaf f 36133,29 alzoo een nadeelig sal do van f 747,03, verleden jaar was 't nad. saldo f 525, dat is dus f 200— achter uit geboerd. Als Commissie tot het nazien der rekening worden benoemd de Heeren Bosker, Bakker en Kuut. Volgt rondvraag. De Heer Kuut stelt voor de wilde braam- bosschen op de Bieterop te doen verwijde ren, daar deze struiken al meer verspreiden. Voorzitter belooft hiervoor te zullen zorgen. Hierna Sluiting. BURGERLI|KEN STAND, Gemeente Wieringen. 19 Juli tot 2 Augustus 1912. Geboren: Cornelis Pieter, z. v. Nan Lont en Aaitje Bakker. Marinus, z. v. Simon Mulder en Grietje Stadig. Jan, z. v. Dirk van Duin en Anna Mostert. Anna Cornelia, d. v. Pie ter Brouwer en Janna Jansen. Ondertrouwd: Pieter Asjes en Dirkje Minnes. Gehuwd: Dirk Tames en Aafje Keijzer. Overleden: Lammert de Haan, oud 59 jaren, echtgenoot van Antje Pruimboom. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv, Gem. Hippolytushoef v.m. 10 u Ds. Van Griethuiz. Den Oever nam. 2 u Doopsgez. Gemeente. Geen dienst, REHOBuTH. 's avonds 6 uur de heer Woltman. UIT DE HAND EEN NET OP PRACHTIGE STAND TE HIPPOLYTUSHOEF. Te bevragen bij Jb. LONT Gz. GEVESTIGD TE AMSTERDAM. OPGERICHT IN 1884. P. DE JONG EN C. DE JONG DIRECTEUREN. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. eolteebeaS Maatschappelijk Jiupitaal De Bank verzekerd uitkeeringen van Kapitaal bij Overlijden en bij Leven, dadelijk ingaande en uitge stelde Lijfrenten, Weduwen-Pensioenen, Studiebeur sen, enz. Agent voor Wieringen,

Wieringer courant | 1912 | | pagina 3