Zomeravondpraatje van HARM eu TEUN. harm. Ja, ik heb je 't verleden week al gezegd, Harmonie zal haar best weder doen, en jawel hoor, 2 prijzen heeft zij behaald, on danks ei enkele leden absent waren, ondanks het slechte weder, ondanks de reis met hin dernissen. Hulde aan de ijverige leden en directeur, die Harmonie een plaats geven in de éérste rij der muiziekvereenigingen. teun. Er worden heel wat uren voor op geofferd, om 't zoover te brengen en dan zoo'n reis's Morgens vier uur uit de veeren 011 's nachts twee uur weder thuis, den ge- heelen dag in de regen scharrelen, dat valt niet mee. harm. Daar mocht tenminste de chef van 't tramstation Wieringerwaard wel een lesje aannemen. Vreemde historisch kan men daar beleven, Dat de tram de conducteur vergeet, zooals onlangs gebeurde, is sterk, doch dat de chef Zondagmorgen om halt acht droomde, dat hij met ongeduld op het perron de tram afwachtte, terwijl hij echter rustig in zijn bed lag te maffen is nog sterker. teun. Hij keek bepaald vreemd op, toen hij op velerlei manieien goeien morgen werd gewenscht, onderwijl hij haastig zijn panta lon aanschoot. Zeker zai 't hem aangenaam zijn één goed werkeruurwerk van de leden van Harmonie te mogen ontvangen. harm. 't Houdt ook wat, om altijd even vlug en op tijd te wezen. Ik hoorde, dat er verleden Zaterdag in Aurora een Coöpera tieve aankoopvereeniging voor fourage- en kunstmeststoffen is opgericht eu dat kwam me toch, als een koudwaterliad over mijn lijf. De voorzitter heeft me bepaald bij de oproeping over 't hoofd gezien. teun. Nou, hij is ook niet van gister. Hij dacht bepaald, die kerel zou misschien wel willen inslaan, maar wat lang wachten met betalen en dan krijg ik te veel spul met hem. harm. Nou, 't is uiet waar Ik dacht bij m'ri eigen zeivers ook zoo. Hij kijkt niet hoog bij me op. Nou 't. is waar, r,u zeg ik tegen mijn leverancier over een paar maanden kan ik je misschien betalen maar bij de veree- niging is 't Jantje Coutantje. teun. Je moet maar met niet veel aard sche goederen zijn gezegend. Zelfs als lid van den Raad heb je 't zonder centen zwaar te verantwoorden al kan je ook praten als Brug man. harm. Daarom, alle eer aan B. W. 's voor stel om tot verhooging \an 't presentiegeld te geraken en aan de goedkeuring die de Raad hieraan hechte teun. Kwan, ik wil mijn hoofd er niet langer warm om maken. Ik moet nog even naar C. J. Bosker om wat drukwerk te bestellen, dat blijft tooh maar 't eenigste en goedkoopste adres. harm. En ik ga met je mee om hoendermeel, want hiervan zou zelfs de haan eieren beginnen te leggen. UEMENGD~NIEÏJWS. EEN RECEPT OM LANG TE LEVEN EN JEUGDIG TE BLIJVEN. Wie lang op onze heerlijke aarde wenschtte vertoeven en tot in den hoogen ouderdom jeugdig wil schijnen, moet de volgende ge- zondheidsregelen, die een dokter zeer warm aanbeveelt, in acht nemen Acht uur slapen, Als het kan slechts op de rechterzijde liggen. Het raam van de slaap kamer den geheele nacht open laten. In plaats van een deur in de slaapkamer, een gordijn aanbrengen. Het bed nooit tegen den muur zetten. Geen koud bad nemen des mor gens, maar water gebruiken, dat zelfde tem peratuur als het lichaam heeft. Voor het ont bijt eenige gymnastische oefeningen maken. Slechts weinig en goed gaar gekookt vleeseh eten. Wanneer men aanleg heeft om dik te worden na het 20e jaar geen melk meer drinken. Veel vet eten. Vermijden alcoholi sche dranken te gebruiken. Dagelijks bewe ging in de openlucht nemen. Geen lieve lingsdier in woon-of slaapkamer dulden. Zoo mogelijk buiten wonen. Er op letten, dat men goed dnnkwatei krijgt. Een vochtige woning als de ergste vijand beschouwen. Af wisselend werk verrichten, dikwijls verstrooi ing zoeken en niet te zelden een vacanlie- of vrijen dag nemen. Niet al te eerzuchtig zijn en heftige gemoedsbeweging vermijden. EEN WARE GESCHIEDENIS. Van de Zwitsersche Universiteit wordt het volgende als „waar" medegedeeld Een candidaat bevindt zich bij het examen tegenover een strengen, zeer gevreesden pro fessor. De kennis van den candidaat bleek echter niet zoo heel groot te zijn. De eerste inlijdende vragen beantwoorde hij hakke lend, daarna bewaarde hij een diep stilzwij gen. Dal werkte aanstootelijk ook de exa minator hulde zich in een diep zwijgen en beschouwde met nauwkeurige blikken door het open venster de booinen in den Univer- siteitstuin. De candidaat kreeg echter weer moed en vroeg den professer nog eeuige vra gen tot hem Ie richten. De professor onder brak zijn natuurbeschouwingen en stelde nog een vraag. Weer geen antwoord. Weer het diepste slilzwijgen. Nogmaals vat de can didaat moed en vraagt den professor het nog eens met een paar vragen op ander gebied te wagen. De professor komt den jongen vrien delijk tegemoet en vraagt hem doodkalm Welnu, zeg mij, hoe maakt uw grootmoe der het DE DRANK. Te Wijchen kwam voor eenige dagen een huisvader eenigzins aangeschoten thuis. Dooi de wijze waarop hij door zijn wederhelft hierover werd berispt, werd de man zoo kwaad, dat hij een mes nam, naar het achterhuis liep, en een geit den hals afsneed. DE DRANK. Uit Edam seint men ons: Maandagmiddag werd uit de vaart aan den Hoornschen jaagweg alhier opgehaald het lijk van een bekend drankzuchtige, W. S. ge naamd, vrouw van A. K, alhier. Dejenever- flesch hield zij nog in de armen gekneld, terwijl zij den kurk van de flesch in den mond tussehen den tanden had. Dronken schap is dan ook zeer waarschijnlijk de oor zaak van haar te water geraken en verdrin ken Ook haar echtgenoot maakt meerma- leu misbruik van sterken drank. ONZE TAAL. Een firma te Rotterdam deelt het volgen de merkwaardige en droevige staaltje mede van hoe in ons eigen land, onze eigen taal door groote lichamen als asschepoester wordt behandeld. Bij verzendingen naar België, schrijft zij, hebben wij de vaste gewoonte de vracht brieven enz. in het Nederlandsch uit te schrij ven, zonder dat dit- tot nog toe tot eeuig be zwaar aanleiding had gegeven. Heden Za terdag weigerde echter de Holl. IJzêren Spoor wegmaatschappij onze goederen naar België te vervoeren, omdat de vrachtbrieven in het Nederlandsch waren uitgeschreven het moest in het Duitsch of Fransch zijn. NAPOLION'S VILLA OP ELBA. Den 2den September zal door de recht bank van Portoferraio de villa, waar Napo- lion 1, tijdens zijn verbanning op het eiland Elba gewoont heeft, publiek geveild worden. De villa bevat twaalf vertrekken, waarin zich nog alle meubels en voorwerpen, die de keizer eens gebruikt heeft, bevinden. Het is een merkwaardig toeval, dat als dag van verkoop den 2en September bepaald is, de dag van Sedan, die voor de geschiedenis van het Napoleontische huis van zooveel belang was. KORTE BERICHTEN. In de stoomtram te Delft zat een man te rooken, wat de conducteur hem tot twee verbood. De man liet het niet, waarom hij er met geweld werd uitgezet. Een medepas sagier die met het geval niet te maken had, koos de partij van den weerbarstige rooker en ging den conducteur te lijf, scheurde diens jas er.z. De zonderlinge vriend werd naar het bureau gebracht, maar de rooker wist te ontkomen. Gistervoormiddag is een 30-jarige blik- slagersknecht in een werkplaats in de Jon- kerfransstraat te Rotterdam, met de rechter hand onder een pers beklemd geraakt, ten gevolge waarvan vier vingers gedeeltelijk werden afgeknepen. De man is naar het Zie kenhuis gebracht. Aan een gistermorgen met de Harwich- boot te Hoek van Holland aangekomen Pool- sche familie, bestaande uit man, vrouw en zes kiuderen, werd het lauden be let, daar zij geheel zonder geld of papieren zijn. De politie houdt bij de aanlegplaats de wacht. Te Noordbroeksterhamrik (Gr.) zijn 3 koeien van een landbouwer de spenen af gesneden. De dieren moesten worden afge maakt. Met een politiehond is naar de daders gezocht, doch zonder succes. De vorige week had te Axel een kluch tig voorval plaats. Een tweetal voerlieden reden met paard en wagen achter elkaar. Voor tijdkorting ging de voerman van den achtersten wagen bij die van de eerste loo- pen. Onderweg komen ze voorbij een kla- verland. Het achterste paard krijgt er trek in eu gaat er op af, zonder dat de voerman, die in druk gesprek is, er iets van bemerkt.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2