Dat heb je me niet opgegeven en uit bescheidenheid heb ik er niet naar gevraagd, omdat je ook nooit het adres van je meisje hebt opgegeven. O, maar wat den vader aangaat, is 't iets anders. Bent u gereed -Ja. Schrijf dan vooial netjes. Mijn beste schritl. Een seconde was 't stil, en men kon de harten der geliefden hooren kloppen. Toen dicteerde Pierre met bevende stem Te bezorgen bij Vader Martin, publiek schrijver De schrijver stond plotseling op. Had hij goedgehoord? Die brief was aan hem gea dresseerd. Jacqueline had zich voor haar vader op de knieën geworpen, uitroepend: Vader, vergeeft 't ons. En Pierre had 't hoofd gebogen, en stamelde Ik heb maar 20 gouden tientjes Vader Martin keek naar z'11 dochter. Hij wist niet of hij boos moest worden of niet. Jacqueline prevelde: Ik heb hem lief! Pierre antwoordde: Wij beminnen elkaar! Er kwam een waas voor de oogen van vadei Martin. Wat had Pierre hem voor den gek gehouden. Daar herinnerde hij zich ee- nige zinsneden uit de brieven van den jon gen man. Kon hij tegenover zooveel liefde lang boos blijven? Het waas voor z'n oogen ging over in tra nen, die het verleden uitwischten. Hij open de de armen, en riep uit: Jij zult de vrouw van Pierre worden. Geef mij je hand, toekomstige schoonzoon. De ontbrekende gouden tientjes zal ik er wel bij doen. (Einde) gemend nieuws- ERNSTIG ONGELUK. DORTMUND (V. D.) 13 Aug. Op een ij zer- en staalfabriek alhier werd hedenmorgen een aantal arbeiders onder een gloeiende slakkenmassa bedolven. De directie deelt mede, dat 10 aibeiders geheel verkoold te voorschijn zijn gehaald, terwijl 1 werkman zwaar gewond is. VERDUISTERING. De inspecteur der Haagsche recherche, de heer Lucas, heeft in een woning aan de v. Miereveltstraat te 's-Gravenhage een Duit- scher gearresteerd, die zich ten nadeele van zijn patroon te Brunswijk had schuldig ge maakt aan verduistering van 10.000 mark. De man, die, toen hij werd aangehouden, juist van plan was Den Haag weer te ver laten, is in afwachting van zijn uitlevering naar het Huis van Bewaring overgebracht. AAN DEN ZWIER GEWEEST. In het laatst der vorige maand nam een ongeveer 18-jarige knecht van de matras- senfabriek „De Kroon", Lauriergracht te Am sterdam, in een onbewaakt oogenblik een ijzeren geldkistje weg, waarin zich ruim vijf honderd gulden bevond. Met een vriend van gelijken leeftijd ging hij er meeopreis en in verschillende plaatsen van ons land maakte zij van het geld goede sier, maa1 toen de contanten begonnen op te raken' wisten de jongeijfs nie.v meer wat ze doen moesten, En in arreL/noede kwamen ze zich gisteravond op een o( politiebureaux daar ter stede aanmelden. Van het gestolen be drag was slechts weinig meer over. HET WEER. Terwijl in geheel West-Europa sedert een week een bijna herfstachtig koel klimaat heerscht, hebben de inwoners van Peteisburg ontzettend van een daar nog nooit gekende hitte te lijden. Van alle kanten worden bosch- branden gemeld, die op dorpen, veenderijen, houtopslagplaatsen en zelfs dwarsliggers n- verslaan. Gisteren stierven twee personen te Petersburg aan een zonnesteek. KWAADWILLIGHEID. Vrijdagavond is te Sliedrecht bij de halte Gasfabriek een zware houten dwarsligger o- ver de rails gelegd. Een goederentrein, die omstreeks 9i|a uur voorbijging, schoof deze dwarsligger voor zich uit en heeft hem ten slotte versplinterd, terwijl de trein stopte. Er is schade toegebracht aan het rem werk van de locomotief. Trein 126 en 88 D on dervonden door een en ander vertraging. De politie stelt een streng onderzoek in. Van de daders is geen spoor te ontdekken. Zomeravondpraatje van HARM en TEUN. ïeun. Kom, kom, Hann 't hootd omhoog, allemaal hebben we toch onze zorgen en jij bent toch de eenigste niet. harm. Makkelijk praten hebben jelui pen nenlikkers. Ze mogen dan van je zeggen ,Vast geld, vast armoed", maar geef mij nou jou baantje en wordt jij boer! trun. Och, wat zal ik zeggen. Als 't den boer voor den wind gaat, is er geen mooier en vrijer leven. Dankje en als 't u belieft kan je zeggen als je 't verkiest, onze tong echter moet zijn als honig zoo zoet, altijd n.ooi weer, al is de temperatuur in je bin nenste onder 't vriespunt, natuurlijk voor je eigen positie en voor je nageslacht, wantje moet tegenwoordig wat wezen om promotie te maken. harm. Ik geef je toe, dat 't niet meevalt, dat komt door groote overvloed. Voor onder wijzer waren alweer 15 sollicitanten en wie weet hoeveel zich voor 't kosterschap zullen aanmelden. Teun. Ja en met de tegenwoordige dure levensmiddelen valt 't dan nog lang niet mee. De Coöperatie voor aankoop van veevoe der is er, doch als ik mettertijd verneem, dat je dan zooveel minder behoeft uit te ge ven roep ik de burgers bij mekaar om een vereeniging tot aankoop van levensmiddelen op te richten. harm. En dan jij voorzitter zeker, telkens als er ingekocht woidt, jij overal van proe ven of 't goed was en een ander toekijken. Neen Teiintje, we zullen er geen allegaar tje van maken. Je moet leven en leven la. ten, elk moet wat verdienen. Wil je voor zitter worden, waag dan eerst eens een po ging 'oij Floralia. Teun. Daar hoor ik je, zegt doove Jaap, maar ik weet waarachtig niet, of zij nog in 't rijk der levenden verkeert,althans van bloe- menuitreiking heb ik niets bespeurd en wat de tentoonstelling betreft, zonder middelen zal dit moeielijk gaan. harm. Dan wordt 't toch tijd, dat ze eens een voorbeeld aan Flora te Den Oever gaan nemen. Die vereeniging gaat steeds ia bloei vooruit en zou dit te Hippolytushoef nu niet kunnen teun. De toeweiding, de dubbeltjes, alles hoort er bij en daaraan te komen is niet altijd even gemakkelijk. harm. 't Zijn hier toch allemaal geen e- goisten. Ik moet anders ook zeggen 't is soms zeer verschillend op de eene plaats of de andere. Zoo zag je onlangs hoe men martelt om hier aan de Hoofdelijke Omslag van de Gemeente te ontkomen en te Heer- hugowaard zonden 10 vrijgezellen een adres aan den Raad om H. O. te mogen betalen. teun, Ze werden natuurlijk gretig aange slagen. harm. Wel, neen man 1 Ofschoon andere Gemeenten de 400 pop spoedig zou hebben opgestreken, wees men ze daar van de hand. Andere landen andere zeden. teun. Zegt dat wel 1 Je hebt toch men- schen hé, die honderd maal een veroordeel, tegenover iets hebben, ofschoon ze al dui zend maa! de voordeelen er van hebben gezien. harm. Och ja Ik laat bijvoorbeeld mijn varkens enten en m'n buurman doet 't niet, 't geeft toch niks. Zijn varkens moest hij in den grond stoppen, en ik heb een heerlij ke levende toet. teun. Ondervinding is de beste leermees ter. Ik weet bij ondervinding dat de Woerdensche verloting, altijd uitstekend is. harm. Dat weten alle menschen wel. teun. Zooveel te beter! Corn. J. Bosker verkoopt deze loten en ik zal er gauw even een paar halen. harm.Neem voor mij ook even mee. KORTE BERICHTEN. Te Delft is iu de houtzagerij van de hee- ren Krame en Smits een 13-jarige jongen' door te spelen, in aanraking gekomen met een circelzaag. Den jongen werd den lin kerarm nagenoeg afgesneden. De jongen wordt in het gasthuis verpleegd. Vrijdagmiddag sloeg tijdens een hevig onweder de bliksem in een boerenwoning te Haarlemmermeer. De zoon en dc chef veldwachter stonden met elkaar in de geo pende deur te praten. Vlak voor hen werd de hardsteenen stoep aan stukken geslagen. De 'bliksem vernielde nog zes ruiten in de voorkamer en den meter der electrische ge leiding in de gang. Brand werd niet ver oorzaakt. Te Oosterbeek heeft een 18-jarige ver pleegde van den voogdijraad verzet gepleegd tegen zijn verzorgers, die de hulp inriepen van de politie. De jongen was naar bed ge gaan, maar had onder de dekens meegeno men een mes en een revolver met 6 scher pe patronen.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2