Een Greep uit iet Leven. WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. 3e Jaargang. WIER! R1JDAG 6 September 1912. No. 110. R COURANT VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf 0.30 Iedere regel meer0.06 WIERINGEN. Verspreidde zich Woensdag morgen de droeve mare, dat wederom 2 kloeke Wieringer Visschers het leven lieten, gellukkig bleek het bericht niet juist te zijn en kwamen J. Kuijt en diens zoon in den nami ddag aan wal, vol vreugde ontvangen in de armen hunner dierbaren, meteen hart vol dankbaarheid aan hen, die hun in de ban ge ure broederlijk hulp verleenden en met bovenmenschelijke inspanning hun behouden hadden binnengebracht. Wij kunnen ons voorstellen, hoe verschrik kelijk het is, in een ontredderd schip met afgebroken mast op de wijde zee te moeten ronddrijven en tegelijk bewonderen wij de tegenwoordigheid van geest, zoowel van redders, als geredden, die in donkere nacht te midden van huizenhooge golven in 't aangezicht van den dood worstelen, om el kander 't leven te redden. K l I 2, li K r O NOVELLE aan W. R. W1LHELMI. 3. Hier mocht geen oogeublik geaarzeld wor den, dat gevoelde ik, ik sprong uit den za del, om beter te kunnen mikken. Ik hield de buks tegen mijn wang. Nog een enkel oogenblik, daar ging het schot los. Mijn kogel trof beter, dan die, welke Wil- liam verschoten hadhij doorboorde het oog en drong het beest in de hersens. De tijger vloog op en viel toen achterover. Nn waren wij gered, maar William was was zwaar gewond. De Indianen maakten angstige gebaren, toen zij de kwetsuren za gen. Maar al te spoedig zouden wij verne men, dat zij zich niet vergist hadden, Wool- stone werd bewusteloosmaar zijn pols sloeg krachtig. Geloofd gij dus, dat de Senor gevaarlijk gewond is P vroeg ik. Gevaarlijker kan geen mensch gewond woiden, antwoordde de Indiaan; over drie dagen is hij niet meer in leven en woont daar. Hij wees naar den hemel. Ik werd diep ontroerd, dat mijn vriend, mijn bloedverwant en zwager zoo spoedig aan de zijde zijner schoone vrouw zou wor den weggerukt, Mijn hart kromp ineen bij de gedachte, dat hij, wien de natuur zoo rij ke gaven geschonken had, reeds nu zou ster ven. Ach, ik zou een nog giooter verlies moe- Hulde aan H. en N. Koster, de kloeke redders, die reeds meermalen toonden man nen uit een stuk te zijn, en waarvan kan gezegd worden, dat zij in eere houden: „Heb uw naasten lief, gelijk u zei ven". NEL). HERV. KERK Bij de te Dortrecht gehouden verkiezing van 19 gemachtigden voor het kiescollege der Ned. Herv. gemeente zijn de candidaten van de vrijzinnige Vereeniging Godsdienst en Leven en de Vereeniging voor evenre dige Vertegenwoordiging met ongeveer 400 stemmen meerderheid gekozen. Naar de Ned. verneemt, heeft de Veree niging tot Evangelisatie te Wormer zich tot den kerkeraad gewend met het verzoek in de ontstane vacature een orthodox predi kant te willen beroepen. Mocht hieraan geen gevolg worden ge geven, dan zal de vereeniging tot het stich ten lijden. De Indiaan stelde voor. dat wij des nachts op een vooruitstekend rotspunt rust zouden nemen, om dan 's morgens bij het aanbre ken van den dag de terugreis te aanvaarden. Dat zou in onze overspannen toestand het beste zijn. De gidsen konden dan ook een draagbaar vlechten. Dit voorstel was zoo verstandig, dat ik het niet kon afslaan. Aanstonds werd er een groot vuur aangelegd, ten deele om de wilde dieren te verschrikken, ten deele om ons te warmen; want de nachten zijn in de Cor- dilleras ruw en koud. Ik zorgde, voor zoover het in mijn vermo gen was, er voor, het de vrouwen zoo ge- makkelija mogelijk te maken, terwijl ik den gevaarlijken toestaud, waarin William ver keerde, voor haar verzweeg en iedereen uit- noodigde, te gaan rusten, ik zou de wacht houden. Men keurde mijn voorslag goed, en wel dra lagen allen in de armen van de slaap, terwijl ik liet vuur onderhield. William Woolstone lag en zijn ademha ling was kalm en diep, even alsof hij vol komen gezond wasuiaar met onze vrouwen was het niet zoo gesteld, vooral Clare sprak in den droom, en op die wijze ver nam ik, wat voor mij anders voor eeuwig verzwegen zou zijn gebleven. Zij hield zich in den droom niet bezig met haar echtge noot, maar met mij, dien zij beminde, en met hare zuster, die zij om mij benijdde. Ik verwijderde mij geheel ontsteld van haar en ging ter zijde op een steen zitten. De middernacht was reeds lang voorbij; blijkens mijn horloge zou over ongeveer een uur de dag aanbreken. Een onbeschrijflijke ten van een eigen lokaal overgaan. Tot dusver worden de godsdienstoefeningen nog gehouden in een tooneelzaal. GROOTE SCHADE DOOR HET NATTE WEER. Volgens deskundige schatting bedraagt de schade, door het natte weer aan de landbouwgewassen veroorzaakt, in de Haar lemmermeer reeds meer dan een millioen gulden. De oudste ingezetene van Nieuw-Am- sterdam (Dr.) kon gisteren zijn 62-jarige echtvereeniging met Anna Hannema herden ken. Het echtpaar heeft juist100 kinde ren, klein- en achterkleinkinderen. In de afgeioopen week zijn in Friesland meer dan 200 koeien van de beste qualiteit voor export naar Oostenrijk verkocht en via Nieweschans verzonden. „Een gevolg van de tentoonstelling", zeggen sommige veehouders. afgematheid overviel mij, zoodat ik een on zer gidsen wekte, om zelt, al was het dan ook maar voor een paar minuten, wat te slapen. Daar begon mijne vrouw plotseling te schreeuwen. Onmiddelijk was mijne matheid verdwe nen ik vloog naar haar toe. Zoo aanstonds heeft een dier mij gebeten, zeide zij en liet mij haar linkerarm zien, waaraan ik eenige druppels bloed bespeurde. Ik keek rond en zag een slang, die thans naar Clara toekroop. Zij was niet grooter, dan de adders, die men ook hier in Neder land aantreft. Ik trapte haar den kop stuk en riep toen de Indianen, om hun te vragen, hoe dat beest heette; want ik kon mij niet herinneren, ooit zulk een blauw-gekleurde slang te hebben gezien. Nauwelijks had de bruinroode zoon van Peru er een blik op geslagen, of hij sloeg een kruis en riep: Dat is de duivel. Toen Mercedes deze naam hoorde, ver bleekte zij en riep: O, mijn God] Zij werd door een flauwte overvallen. En ze had wel reden om te schrikken; want ze was door de meest giftige slang uit dezen streek ge beten. Zoodra ik dat vernam, drukte ik mijn mond op hare wonden, om het gif uit te zui gen. 't Is niet waar, dat het op deze wijze onschadelijk wordt, ik zou dat ondervin den. Terwijl ik, op dt knieën liggend, zoog, kwam Mercedes bij. Zij glimlachte en streek mij met de rechterhand zachtkens over het voorhoofd. Laat dat mijn vriend] zei ze. Het baat niets, ik moet Zij kon niet verder. Zij om helsde mij en kuste me hartstochtelijk. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1