Plaatst uw advertenties in dit Wad en ais verzekerd van nubliciteit. EEN VRIENDELIJKE ONTVANGST. Bij het bezoek, dat de nieuw benoemde burgemeester van Berchem, de heer W. Keij- zer, te Vucht, aan zijn gemeente dezer dagen bracht, werd hij ontvangen door een schel dende troep, die hem door het dorp leidde en bij zijn vertrek met steenen nawierp. 's Avonds werd de politie met glazen en steenen geworpen, waardoor deze van de re volver gebruik maken moest. Ook werd de politiehond op den troep losgelaten. Eerst laat in den nacht was de orde hersteld. VOOR EN TEGEN DEN BAKKEBAARD, In den laatsten tijd wordt vanuit Engeland een krachtige propoganda voor den bakke baard gemaakt. Uit eeri rondvraag aan de bekendste kappers in Parijs blijkt, dat ook in de Fransche hoofdstad in het volgende seizoen de bakkebaard weer algemeen mode zal zijn. Daarentegen zijn de beroemste ac trices zeer tegen deze mode gekant, zij ver foeien de baarden en hing het van haar af dan zou de mode om snor nog baard te dragen gehandhaafd blijven. ZOU DAT WAAR ZIJN. Naar verluidt heeft de kweeker Duruzin de vergadering van het tuinbouwgenootschap te Hythe verklaard, dat de Engelschen. die hun bloembollen in Nederland bestellen, niet altijd Hollandsche bollen ontvangen. Hij verzekerde dat scheepsladingen bollen uit Engeland naar Holland gaan, waar En gelschen, die niet weten dat zij Engelsche bolleu krijgen, ze koopen. De heer Duruz vertoonde ten slotte een paar mooie tulpenbollen die op zijn eigen land gegroeid waren, om te bewijzen dat de zelfde bollen als Holland voortbrengt, in Engeland te telen zijn. EEN SLIMMERD. Era boekhouder uit Dusseldorf, die ver leden jaar na verduistering van 200.000 mark naar Turkije vluchtte, daar echter werd aan gehouden en naar Dusseldorf werd overge bracht, heeft thans weer weten uit te breken, Na zijn ontvluchting naar Turkije met zijn vrouw en zijn zoon, trad hij daar tot den islam toe en werd Turksch onderdaan. Op het eiland Prenkipo kocht hij een villa en ves tigde zich daat. Hij kon echter niet lang van zijn weelde genieten, al gauw wist de politie hem op te sporen en werd hij aan Duitschland uitgeleverd. Begin October zou zijn zaak voor de rechtbank behandeld wor den. Zaterdagmiddag wendde de inan een hevige kiespijn voor. Hij zou naar den tand arts gebracht worden, maar rukte zich on derweg los en verdween. Een groote beloo ning is uitgeloofd voor ziju aanhouding. DE SCHATTEN VAN DE LUTINE. Het Engelsche stoomschip „Lyons" is van den zomer op de kust van Terschelling weer bezig geweest met pogingen om de schatten van „Lutine" in 1799 daar gezonken met 1,217,000 P. St. aan goud, zilver en mun ten aan boord, boven te brengen. Het storm weer van de vorige en deze maand heeft het werk onmogelijk gemaakt, zoodat de „Lyons" zich in de haven moest bergen. Maar met het betere weer is het werk hervat. Men hoopt, als het kalme weer nog eenige we ken aanhoudt, veel van den schat boven te brengen, Bij vorare pogingen is er in het geheel voor ruin\ ,100,000 P. St. bovenge bracht, EEN SCHIP MET GLAZEN BODEM. Volgens het „Yacht" heeft een Amerikaan- sche stoomvaartmaatschappij een schip laten constueeren met een glazen bodem. Het schip is 32 M. lang en wordt door twee motoren van 100 P. K. voortbewogen. Dit vaartuig is bestemd voor tochten bij de kust van Ca- litornië; de doorschijnende bodem stelt de touristen in staat gedurende hun tochtje het leven der planten en dieren onder de wa teren te bestudeeren. DE INVLOED VAN HET VOEDSEL, In het „Journal d'agriculture pratique" deelt Paturel een en ander mee van de on dervinding, die hij opgedaan heeft omtrent den invloed van het voedsel op het vee. Ter wijl koeien, die gevoed waren met voerge- oogst in 1909, een droog jaar, gemiddeld 1787 liters melk gaven, leverden dezelfde koeien, gevoed met voer van 1910, een regenjaar, slechts 1250 liters. Het gewicht der kalve ren bij de geboorte en de groei is ook groo- ter, als de koeien met droog voer gevoederd zijn. Zooals proeven bewezen hebben, is dit rijker aan stikstof, vetbestanddeelen, fosfor, kalk en geeft het meer asch dan voer uit een nat jaar. W1ERINGEN. De lessen op de teekenschool der Afd. Wieringen ter bevordering van het Vakon derwijs, zullen Dinsdag den 1ste October des 's avonds te 7 ure weder een aanvang nemen. WIERINGEN. Ds. H, Huizinga van Eenigenburg heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Hippolytushoef c. a. aangenomen. Zomeravondpraatje van HARM en TEUN. Harm. Zou men nu haast niet denken, dat de jaargetijden ook al aan verandering van smaak onderhevig zijn. 't Lijkt wel, of we de herfst gehad hebben en de zomer nu zijn intrede doet. Teun. 't Is eigenlijk mostert na de maal tijd, maar we zullen maar blij zijn, dat we dit nog krijgen en er zooveel mogelijk van trachten te profiteeren. Je kunt 't anders zoo dadelijk aan de menschen bemerken hé. Mooi weer, alle zuchten aan kant. Daar heb je nu verleden Dinsdag te Schagen. 'tWas er een oploop van kersepitjes. Wat is 't toch een genot, die trem. De dubbeltjes, welke ons eiland daaraan besteedt is nu nog eens met recht voor ons algemeen be lang. Harm. Larie, allemaal larie ouwe jongen, jullui met al je nieuwigheden, 't is alles ar moe dzaaierij. Als je toch 't geld kwijt wilt, geeft dan wat aan de a. s. waagmeester te Hippolytushoef, want daar is 't vet wel een beetje van de ketel. Teun. Ik vind't toch wat flink van Ge meente en polderbesturen, dat ze de trem subsidieëren. Harm. Ja natuurlijk ben jij daar voor, maar ik heb 't ding verleden Dinsdag wat ver vloekt. Mijn geheele huis stond op stut ten. Inplaats van onze verweerde granen aan kant te maken gaan daar die jongens en meiden met hooge boorden, zomermantels, mooie fietsen, de onmisbare liefjes of vrij ers naar Schagen. En wie is hiervan de oor zaak? de tram! Is 't vuurwerk te Den Oever niet mooi genoeg? En aangaande de hard draverij, nou ik zou zeggen, voor de vele opengekomen baantjes heb je een harddra verij zooals men te Schagen een zou be- geeren. Teun, 't Is bepaald mooi naar zoo'n dra verij te kijken, maar jij past toch maar op, dat je 'er niet aan mede doet. Een gelukkig mensch ben je toch. jammer maar, dat je van kaasfabriek, V. P. N., Coöp. fourageaan- koop enz. niets wilt weten en 't is toch zoo goed. Harm. Nou de dingen, die jij voorstaat moet je wat van doen,'t is vanzelf allemaal om de smeer. Al die nieuwigheidjes, ik haal m'n neus er voor op. Daar heb je b. v. de kaasfabriekendie z'n emmers goed omspoelt wordt voor een dief uitgemaakt; de V. P. N. Die een vuil ei, bij ongeluk, aflevert is een bedrieger de boerenleenbank ze halen en koopen maar en 't land wordt zoo duur, dat over 80 jaar, 't puntje van je neus nog niet boven de zee van schulden uitsteekt. Is dat' vooruitgang? Teun. Zeker is dat vooruitgang. Jong geen schulden, als je oud wordt zie je er tegen op om ze te maken en dan weet je heele- rnaal niet meer, waar je zoo nu en dan je geld brengen uioet. Het polderbestuur gaat bepaald volgens jou gedachten ook weer aan 't geldverklad- den. Het wil nu de wegen in de koog be- harden. Harm. Natuurlijk is dat heelemaal mis. In de herfst heb je in de koogeu geen boodschap. Dan moeten ze onder water. Heelemaal blank. Dat is vrij wat beter als al die dure kunst mest, al heb je 't ook van de Coöperatieve aankoop vereeniging. Harde wegen in de koog? Moet nu §alle aantrekkelijkheid van ons eiland verdwijnen?. Neen man, de wallen om je land en on der water; niet bouwen, geen kunstmest en vooral geen tweemaal maaien, 't maakt je arm. Niet aan de fabriek, niet aan de V. P. N., geen vischafslag geen heeien voor de beenen, die de centen opstrijken Teun. Eu geen vrees, dat je de weelde niet zult kunnen verdragen, want daar zal je wel niet aan toe komen. Rij jij met de oude ket van Smit voor een gulden, ik ga voor een kwartje met de tram.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2