WIERINGEN. Raad der Gem, Wieringen, Zaterdag 12 Oct. 's nam. 2 uur. Afwezig de Heer D. Koorn Voorz. de Burgemeester, de Heer Peereboom. Na opening volgt voorlezing dei notulen. De ze worden goedgekeurd en onderteekend. Wordt medegedeeld Dat door den Rijks-Ontvanger is gestort f 1G71,58Dat Ged. Staten hebben goedge keurd de afwijking van art. 113 der Ge meentewet, aangaande het ontvangen der waaggelden door den waagmeesler; Hierna komt ter talel de staat der Zeegras- Exploitatie over de maand September. Op een verzoek van den Heer P. Mosk om halve ontheffing van hondenbelasting, daar hij het dier reeds 4 maanden kwijt is, wordt gunstig beschikt. Eveneens wordt een verzoek van Mej. Don- dorff toegestaan om ontheffing tot het geven van herhalingsonderwijs, uitgezonderd nut tige handwerken. Wordt besloten de Heer Jonkers te verzoeken; deze functie thans te willen vervullen. Vervolgens wordt op verzoek, aan Mej. Adriani eervol ontslag verleend als ondei- wijzeres aan de O. L. te Hippolytushoef, en wel met ingang vau 1 Nov. a. s. Wordt be sloten tevens onmiddelijk een oproeping voor sollicitanten te plaatsen, teneinde spoedig in de^vacature te kunnen voorzien. Vervolgens gaat men over tot benoeming klokkenist, waagineester en opzichter der be graafplaats te Hippolytushoef. Klokkenist, 6 sollicitanten n. m. Tj. Brou wer, H. G. Rump. Jn. Halfweeg, Jn. Visser, C. Slikker en N. Halfweeg. Voordracht van B. en W.: 1. Tj. Brouwer, 2. H. G. Rump. Op den Heer Tj. Brouwer werden 8 stemmen, op den Heer H, G. Rump 2 Stemmen uitgebracht. Alzoo benoemd de heer Tj. Brouwer. Waagmeester, 5 sollicitanten n,m. W. Hui- bers. Jac. Visser, W. R. Lub. Jn. Half weg en C. Slikker. Voordracht van B. en W.: 1. W. Hui'oers, 2. Jac. Visser. Op den Heer W. Huibers worden 7 stemmen, en op den Heer Jac. Vis ser 3 stemmen uitgebracht. Alzoo benoemd de Heer W. Hui beis. Opzichter begraafplaats, 6 sollicitanten, n.m. W. R. Lub, H. G. Rump, C. Slikker, Jn. Halfweeg, N. Haltweeg en Jn. Visser. Voordracht van B. en W.1. N. Halfweeg, 2. J. Visser. Op den Heer N. Halfweeg wor den 8 stemmen en op den Heer J. Visser 2 stemmen uitgebracht. Alzoo benoemd de Heer N. Haltweeg. De ingang van de benoeming van klokke nist zal gerekend worden vanaf deaauvang der tijdelijke aanstelling dat is 13 Aug., die van waagmeester en bewaai der der begraaf plaats Maandag a. s. Volgt rondvraag. De Heer Poel vraagt waar hij de ontvan gen gelden bij de tijdelijke waarneming van opzichter de begraafplaats, moet afdragen. Voorzitter antwoordt, dat dit bij den Gem. Ontvanger moet geschieden. Tevens dankt hij de Heer Poel voor de bewezen diensten. Poel. Nu zou ik nog wel willen vragen hoe 't moet met de verwarming van de vakschool. Kan dit op den ouden voet doorgaan Voorz. Daar zijn we nog niet direct voor klaar. 90 cent te vergoeden voor brandstof is toch wat al te weii^T. Poel. Ja, wij konden er voor de bereke ning niet veel wijs uit worden en waar wij wat krap zaten, hebben wij 't maar niet erg hoog opgegeven. Voorz. We zijn er een beetje van geschrok ken. We spraken toch af van een billijke vergoeding en nu wordt voor zoo'n groote ka chel maar 90 cent berekend, 't Is de moeite niet om 't te ontvangen, dus 1111 krijgen ze 't heelemaal voor niets. Poel. Zou 't in 't vervolg kunnen? Voorz. Er is vei der niet ovei gesproken doch 't aller beste zou zijn, dat de vakschool zelf brandstof aanschafte. Poel Ik zou willen vooi stellen, dat de Gem een vaste som noemde, docht niet te hoog! De kachel is altijd nog lekker warm als de lesuren beginnen, dus veel wordt er niet gestookt. Voorz. Dat blijkt uit de berekening. 90 uren gestookt a 1 cent per uur is 90 cent. Koorn. Dat is goed uitgerekend. Voorz. 't Is 't beste deze zaak nader te behandelen en dan een billijk voorstel te doen. Hiertoe wordt besloten. Volgt sluiting. Herfstavondpraatje van HARM en TEUN. Harm. Zeg, je moet komeu als ik al lig te maffen. Is dat een manier vau doen, 't is bijna 10 uur, zoo'n praatjesgast kan ik missen als kiespijn. Teun. Watje zeg! Omstandigheden vormen demenseh. Nog nooit heb ik zoo'n gebrek aan lucht gehad. Ver beeld je nou eens, dat ik pas een nieuwe fiets heb, en onderweg wel 20 maal heb moeten pompen. Harm. Verwondert mij mksJe koopt altijd voor weinig geld een rommelboeltje Weet je nog wel van die euveloppen van net goedkoopste adres: 1000 voor f 1.75. Als ik er een van je kreeg, kou ik de moeite bespareu haar open te maken, want door de envelop heen kon ik de brief gemakkelijk lezen, en ten laatste heb je de rest maar door de schoorsteen honger op ge zonden. Teun. Een ezel stoot zich geen 2 maal aan dezelf de steen. De fiets is goed betaald, maar als je niet met een kluitje in 't riet wilt worden gezonden, zou je Xstralen gebruiken moeten, om de banden te onder zoeken. Ik haalde binnenband er uit, zij was nictdoor- zichtbaar als de euveloppeu, doch bedekt met sierlijke lapjes, 't symbool van de deugdelijkheid, waarvoor veel veel versche lucht noodig is. Harm. Weet je, wat je nu moet doen? een berichtje plaatsen, evenals de uitgever vau een krant die een partij suiker had gekocht, welke met meel was ver- valscht. In het eerst volgende blad drukt hij het vol gende lk heb vau een winkelier hier ter plaatse een hoe veelheid suiker gekocht, waarbij minstens eeu half pond meel was. Ais deze me niet binnen 2 dagen 7 pond goeie suiker stuurt, zal ik z'n naam publiceeien, Den volgende dag kreeg hij van 5 winkeliers 7 pond beste suiker toegezonden. Er waren er dus meer, die een kwaad geweten hadden cn wie weet hoeveel ban den of jij krijg. Teun. Wat is 't bedrog anders toch groot in de we reld hé. Men raakt er ten laatste aan gewoon, zoodat men ook aan de zuiverste berekeningen weieens begint te twijfelen. Zoo werd 't bestuur van het vakonder wijs de dupe van de historie. Het deed opgaaf vau verbruikte brandstof bij de Gemeeute Harm. En had men bij ongeluk verkeerd opgeteld? Teun Neen de berekening was zeemauwgezet. De warmte, welke de kachel, bij den aanvang der lessen vau zich afwerpt werd billijker wijze als gratis be schouwd. Wanneer deze begon te verflauwen, begon de berekening, a I cent per uur. Aantal stookuren 90, ergo 90 cent verbruikt. Harm. Dat klopt precies en toch toch wordt nog aan de opgaaf getwijfeld Men is zuinig, leeft bij een gematigde temperatuur en houdt alzoo ook van matig betalen. Teun. Dit kleine bedrag was de moeite niet voor de Gemeente om te ontvangen, alzoo werd voor niets gestookt. Harm. Dat is werk, maar ik wou toch niet graag, dat ik zulke afnemers had. Teun. Door een lid van de Raad, tevens bestuurslid van 't vakonderwijs werd gevraagd, of 't in 't vervolg weer zou kunnen. Hier werd niet direct op ingegaan doch dit zal nader worden behandeld. Harm. in 't gemeentehuishouden is ook nog al wat recht te houden, en al mocht ze bij eenige instellin gen wat te kort schieten, ze mag er trots op wezen dat Wieringen in deze bij 't vasteland niet ten achter staat. Teun. Je kunt je dikwijls niet verbeelden, dat je op zoo'n vergeten plekje huist hé. De verbinding met 't vasteland draagt hiertoe ook veel bij. Harm. De dienst is Zondags gewijzigd naar ik heb gelezen. Teun. En 't is geen geringe verbetering. De boot gaat nu 8.15 en dan kun je opjegemaak de trein van S.55 halen. Is 't niet fijn. Harm. Och man, houdt op! Zoo gemakkelijk als 't tegenwoordig gaat, moet je reizen of je wil of niet. Teun. Drommels, 't wordt zoetjesaan bedtijd. Slaap lekker hoor. Harm. Dank je! Wel te rusten. END. De „Dragtstei- Courant" vermeldt de vol- geude historie Bij H. D. aldaar, drong in den vroegen morgen een manspersoon de woning binnen, die de nog te bed liggende echtgenoote poog de te worgen. Op haar geschreeuw cn dat vau de meid, die bemerkte wat er gaande was. vluchtte de indringer. De volgende dag, weer in den vroegen morgen, zag D. bij zijne woning weer een onbekend manspersoon, die bij D.'s nadering vluchtte. Het gezin van D. is zoo beangst geworden, dat het de woning heeft verlaten en thans bij familie vertoeft. De politie heeft den onbekenden mau nog niet kunnen op sporen. KORTE BERICHTEN. Dezer dagen legde een kip te Zwaag- dijk in een kraaiennest in den top van een boom-8 eieien. Vaneen landbouwer te Hontenisse zijn binnen eenige dagen vier van zijn vijf paar den gestorven. Het voederen van geschoten haver schijnt de oorzaak te zijn. Donderdagavond heeft een paard den zoon van den landbouwer te Castricum dood geslagen. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen 11-18 Oct. 1912. Geboren: Trijntje, dochter van C. Metselaar en Tr. Doves. Nan Cornelis, zoon van J. de Vries en A. Baijs. Neeltje, dochter van S. Kooij en G. Lont. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: W. S. Bakker en B. Wiegman Overleden: Geene.

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2