Zij is echter een uitnemende redenaarster en zeer velen zonden opkomen om haar te hooren. Alzoo wordt besloten Mevr. Van Domme len in Nov. te laten optreden. VISSER. Zou 't niet goed ziju haar te schrijven, dat zij een beetje bekend onder werp kiest, niet zoo diepzinnig, want anders snappen wij het niet. Door den heer Berg huis wordt veronderstelt, dat zij wel te be grijpen zal ziju, zoodat keuze van onderwerp aan haar zelve wordt overgelaten. Verder wordt besloten den 2e bijeenkomst een spre ker van 't Hoofdbestuur aan te vragen en den laatsten maal op te doen treden den heer Nonhebei te Hilversum. Waar laatst genoemde reeds meermalen voor de afd. is opgetreden en door lichtbeelden en duide lijke uiteenzetting den aanwezigen een aan- genamen en leerzamen avond bezorgde, zoo zal hij ook deze maal veel bezoekers trek ken. Tevens besluit men den eersten bijeen komst een entrée voor niet leden te heften van 25 cent en den laatsten 10 ct. ten ba te van de Afd. Nog zullen kerkvoogden wor den verzocht de Ned. Herv. Kerk voor de eerste bijeenkomst desponibel te stellen, daar men gelooft, dat dan de bovenzaal de opge- komenen niet zal kunnen bevatten. Volgt bespreking Kerstfeest. Als gewoon lijk zal dit den lsten kerstdag door de kin deren te Westerlaud worden gevierd en den 2den door die te Hippolytushoef. Ofschoon er wel wordt over gesprokeu de regeling van het feest eenigzins te veranderen n. m. lichtbeelden te vertoonen of zoo iets, wordt dit ten slotte toch zoo gelaten, daar mis schien de kinderzang of de rede door den leider, hierdoor zouden worden verkort. De heer Berghuis deelt nog mede, dat de oud voorzitter Ds. Bax hem bij het vorige kerst feest had gezegd, dat dit de laatste kerst boom was die door den Edelachtb. Heer Kolft1 te Epe aan de Afd. werd geschonken. Wel zal de heer Berghuis nog eens schrijven, doch hij gelooft wel, dat thans de Afo. er zelf een zal moeten aanschaffen. Den Heer Ds. Huizinga zal worden verzocht de leiding dei- beide kerstavonden op zich te willen nemen. Bereidwillig stelden de Zondagschoolonder wijzeressen zich weder desponibel om met de lijsten te circuleeren. Thans volgen nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard, waarna de ver gadering door den Heer Berghuis met een woord van dank voor de genomen besluiten wordt gesloten. Bijeenkomst der Nutsveieeniging Oost-Wie- ringen in het catechisatielokaal te Oosterland op 26 Oct. 1.1. Aanwezig 22 leden. De voorzitter, de heer Spaander opent de vergadering. Ofschoon al le leden lang niet aanwezig zijn en velen een afschria van het lokaal blijken te heb ben, heet hij de aanwezigen van harte wel kom en hoopt, dat de te nemen besluiten tot de bloet van het Nut mogen medewer ken. Waar de secretaris niet op de laatste bijeenkomst tegenwoordig is geweest, wor den geen notulen gelezen en doet de pen ningmeester rekening en verantwoording. Het saldo van de vorige dienst bedroeg f 5.25, de totalen ontvangste thans f 4(1.25, de uit gaven f26£91|2, alzoo het batig saldo f 19,23112 '?ot een commissie om de reke ning na te zien orden benoemd de hee- ren G. Post en wj liegen.an. De heer Post rapporteert vervolgens dat alles in orde is bevonden. De penf ~J>meester wordt dank gebracht voor zijrKS( ouden beheer met de wensch dat hij dezetaak nog langen tijd mag vervullen. Volgt voorlezing van een conceptreglement in opdracht van het be stuur door den heer Spaander opgemaakt. Behoudens eenige kleine wijzingen wordt het door de vergadeiing goedgekeurd. Komt aan de orde bestuursverkiezing. Het geheele Bestuur treedt af, doch allen wor den met groote meerderheid van stemmen herkozen n.m. de heer L. Spaander als voor- zittei; de heer P. D. Jonkers als sect.; de heer S. Koorn als penningmeester en de hee- ren M. Bakker en C. Maars als bestuursle den. Allen verklaren volgaarne hunne func- tien weder te willen aanvaarden. Nu wordt de rij der voordrachten geopend door den heer Spaander met ,,De schipbreuk" door de Schoolmeester een luimig dichtstuk, dat een hartelijk applaus verwerft; ook Mej. S. Kool met ,,De Brand" geniet alle aan dacht met deze ernstige voordracht. Ter af wisseling doet de gramophoon van den Heer M. Bosker zich hooren, welke nu eens de aanwezigen boeit met een schoon muziekstuk en dan weder hun lachlust opwekt door lui mige coupletten. Vervolgens wordt door den heer V. Koorn voorgedragen „Het Geheim" en door Mej. G. Bosker „Liefdesavonturen",- beiden luim die de aanwezigen doen scha teren van het lachen. Thans stelt het bestuur aan de vergade ring voor een lamp aan het Kerkbestuur te schenken, reeds zijn 2 lampen door het Nul gegeven, daar de vereeniging meerma len gebruik van het lokaal maakt en dus zelf ook het genot er van ondervindt. Bij aclamatie wordt dit door de vergade ring goedgekeurd. Om de leden meer en meer op te wekken, op de bijeenkomsten iets ten beste te geven, worden vanwege de vereeniging een 4 tal boeken beschikbaar gesteld, welke onder de leden worden vei- loot. Gelukkige winnaars zijn de lieeren L. Spaander, D Verfaille, W. Suooij Jr., en Mej. G. Bosker. Hierna levert de heer C. J. Bos ker nog een bijdrage getiteld „Jan de Ram mei-" door W. Mets Tz„ welke met veel aan dacht door de aanwezigen wordtaangehoora. Nog besluit men met de volgende lichte maan een bijeenkomst in het lokaal van den heer Vroom te houden, waarna deze rechtgezel- lige vergadering Coor den heer Spaander met een hartelijk woord van dank voor al 't geen er dezen avond is geschied, wordt be sloten Bijeenkomst der Nutsvereeniging Eens gezindheid op Woensdag 30 Oct. 1.1. op de bovenzaal van den heer Koorn. Aanwezig 9 leden. De Voorzitter de heer Berghuis opent de vergadering. Nu de avonden weer wat langer worden, en men geen drukke bezig heden heeft, is men druk bezig feestavond- jes te organiseeren en om met gepast genot een avond gezellig door te brengen, daartoe behooren voorzeker de bijeenkomsten van Eensgezindheid. De secretaris, de heer P. Bruul leest ver volgens de notulen an verslagen van de bij eenkomsten in het vorige jaar gehouden. Niemand heeft eenige aanmerking en onder dankzegging wordt, alles goedgekeurd. Thans volgt rekening en verantwoording van den Penningmeester den heer Hoekstra. De ont vangsten bedragen f 90,93, de uitgaven f85,85, alzoo een batig saldo van f'5,08. Tevens deelt de penningmeester mede dat de vereeniging thans 62 leden telt. Door de heeren O. Bos ker en P. Kaan wordt de rekening- onder zocht en alles in goede orde bevonden. De penningmeester wordt dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Hierna komt bestuurs verkiezing aan de orde, wegens periodieke aftreding van den heer Berghuis voorzitter, en den heer Jb, Mostert bestuurslid. Beiden worden met algemeene stemmen herkozen en de heeren verklaren volgaarne hunne herbenoeming weder te willen aanvaarden. Vervolgens wordt ae regeling van de bij eenkomsten besproken. Besloten wordt, ze te houden op 17 De cember, 18 Februari en 11 Maart. Ofschoon een aanbieding is ingekomen van De Groot, declamator te Amsterdam, om wedeiom voor het Nut op te treden, wordt hierop, niette genstaande De Gr. verleden jaar goed is beval len, afwijzend beschikt, daai de toestand van de kas het niet toelaat. Alzoo zal zoo veel mogelijk met eigen krachten worden gewerkt. Den eersten avond znllen door en kele leden voordrachten worden ten beste gegeven, den tweeden zal Harmonie worden verzocht en den derden avond zal een zang koor optreden met afwisseling van voor drachten, waarvan de samensteling en leiding de heer P. Bruul welwillend op zich nam. Na nog eenige besprekingen aangaande reg lementsherziening wordt de vergadering ge sloten. ,Herfstavondpraatje van HARM en TEUN. Harm. Wel heb ik van mijn leven, zoo een spektakel. Dus jij wilt beweren, als wij naar .de Landbouwcursus gaan, dat wij dan zoo welhaast ons neus in de boter kunnen steken? Ik ben nou al 60 jaar, heb niks ge leerd en ben er toch ook gekomen. Ik kan net zoo goed zien als de beste, wat het voor en wat het achtereind van een koe is. Teun. Zeker zul je dat kunnen zien, maar de tegenwoordige tijd eischt meer, naast practische moet men ook theoretische ken nis bezitten. Jij snapt niet, dat je buurman meer van zijn koeien haalt, waarom hij 50 mud tarwe teelt en jij op evenveel land 30. Harm. Daar mag je ook wel een hoofd met een uitlid voor hebben, maar ik wil het gezegde „zoo dom als een boer" in eere houden. Mijn buurman, ja die moet wel, hij heeft schrikkelijk duur land gekocht, geen

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2