Een Greep uil liet Leven. WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. 3e Jaargang. VRIJDAG, 15 November 1912. No 120. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf 0.30 Iedere regel meer0.06 PLAATSELIJK NIEUWS. HELPT ELKANDER. Vergadering der Onderlinge Vee-en Paar- deu-Veizekering-Maatschappij „Helpt Elkan der" op 9 dezer ;n het lokaal van den Heer Jb. Bruul. Na opening door den Voorzitter, den heer S. Koorn, worden de notulen gelezen en de ze hierna onveranderd goedgekeurd. Ver volgens legt de Directie rekening en ver antwoording over. Hieruit blijkt, dat in het afgeloopen jaar is uitgekeerd voor gestorven rundeien f'1017.— De ontvangsten bedra gen tlü72.zoodat er eeri batig saldo over blijft groot f55. De afdeeling Paarden is wederom zeer gelukaig geweest. De uitkeering bedroeg voor een paard, dal was onteigend f 70. de ontvangsten zijn f 103.29, zoodat er een batig saldo overblijft van f33.29. F K t I S. I, K i> NOVELLE aan W. R. W1LHELMI. 13. Gij wordt dichterlijk, vriend, antwoordde zij, goedhartig spottend. Dat ben ik, wel is waar niet in verzen of in proza, ook niet op het papier, maar in mijn luchtkasteelen, sprak hij tot haar, en toen zij hem vermaande, om niet in de bonte zeepbellen der dwepende phantasie na te jagen, greep hij hare hand en verzocht haar Laat mij mijn geluk Marie. Verwoest het niét. Uw geluk neen, voegde zij hem toe en sloeg de oogen tegen haar wil neder. Mag ik u een mijner luehtkasteelen ont sluiten? vroeg hij. Dat .moogt gij gerust doen, zeide zij. En toen sprak hij haar van zijne liefde voor haar, en hoe hij zich de toekomst schet ste. als zij zijne vrouw zou zijn. Marie ge voelde, hoe zij ontroerde en zij gevoelde, dat haar medelijden liefde was. En toen hij nu de vraag tot haar richtte, ot ze er in wil de toestemmen, eenmaal de zijne, zijne vrouw te worden, toen verzett'e zij zich niet, toen hij haar tegen zijn borst drukte. Op deze wijze was de verloving tusschen Marie en Karei tot stand gekomen. Het was voor beiden een grooteu feestdag maar den volgende dag zeide de dochter van den ban kroetier: Voor menschen van ons slag mag het niet alle dagen Zondag zijn; wij moet wer ken en nu dubbel ons best doen, als we cl- De verzekerde -vaarde der afdeeling Rund vee is heden f 75B00.die der afdeeling Paarden f36000, Tot commissaris voor den Oever wordt gekozen de heer C. Jb. Bakker en voor de Elft de heet D. P. Muldei. Sluiting. De afdeeling Paarden heeft over het afgeloopen halfjaar. 1 Mei1 Nov, 1912, geen verliezen, zoodat de premie voor het reservefonds dus weder blijft f 0.25 per f 100.-, verzekerde waarde. INTREDE. Onder groote belangstelling preekte Ds. Huizinga Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef zijn intrede. De nieuwe predikant sprak naar aanleiding van den tekst: „Johannes 9 vers 4; Ik moet wer ken de werken desgenen, die mij gezonden heeft." kaar willen toebehoorenwij moeten, om te beginnen, eerst eenig kapitaal opgespaard hebben. Het werk werd met vernieuwden ijver hervat, en na verloop van een jaar had Van Eist een kapitaal van honderd gulden be spaard. Hoeveel Marte had weggelegd, werd buiten de spaarbank niemand gewaar. De bankier Huigens had den zoon van zijn vriend niet uit het oog verloren. Hij had gezien, welk een verandering er met hem had plaats gehad en achtte nu den tijd gekomen om hem de hand te reiken. Er was een goede betrekking op het kantoor open gevallen, en Karei zou ze krijgen, onder voor waarde, dat hij ten huize van den patroon kwam wonen. Karei wilde haar van de hand wijzen; het kwam hem onmogelijk voor, van Marie te scheidenmaar zij stond er zelve op en voeg de er bij, dat zij hem niet in den weg mocht staan, en al viel het scheiden, nu ook smar telijk, daartegenover zou het wederzien op de Zondagen des te hartelijker en heerlijker ziin. Zoo scheidde Karei Van Elsst van zijn dakkamertje, om eene kamer in het weel derige huis van den braven bankier te be trekken. Dit gebeurde een vierdejaar voor het be gin van ons verhaal. Huigens had de beste plannen maar als hij gemeend had, dat hij een steun voor Ka- rel zou zijn, en dat zijn huis dezen zou be waren, om weer in het oude kwaad te ver vallen, vergiste hij zich, en nog meet daarin, dat hij dacht, hem aan een omge ving beneden zijn stand te ontrekken. Marie Groen-"ro"; 1 trns inderdnod de hpsrbt'rtn- EXCELS10R. Zaterdag en Zondag 1.1. gaf de Zangver- eeniging „Excelsior", uilvoeringen voor hare kunstlievende leden in het lokaal van den heer M. Tijsen te den Oever. Beide keeren was de zaal eivol en mocht de vereeniging voor Zang- en tooneelstukken een dankbaar applaus verwerven. Te Frieschepalen is iemand uiet een mes onder den linkerschouder onder in den rug gestoken ter diepte van 6 cM. De poli tie is den dader op het spoor. Terwijl een aantal militaire wielrijders Zaterdagmiddag bezig was met drie drijf— zakken de Nieuwstadsgraeht te Zutphen over te steken, sloeg een van de zakken, waar op zich drie manschappen bevonden, om, zoodat de drie mannen te water raakten. Twee hunner konden gered worden, de der de een korporaal uit Arnhem verdronk. geest van Karei Van Eist geweest, en de macht van haar weldadiger) invloed nam met de verwijdering af en verdween langzamer hand. Karei was niet voornemens, zich van zijn verloofde, aan wie hij zooveel te danken had, die hem had beschermd, te scheiden; maar weldra maakte zich de gedachte van hem meester, dat Klaartje Huigens, de mooie doch ter van den bankier, toch een betere partij voor hem was dan de arme naaister. Een tijke erlgename, dat was een bittere verzoe king. Zoo'ang hij gebrek leed, was de omgang met Marie voor Karei van Eist verademing, genot geweest; thans, nu hij geen gebrek meer behoefde te lijden, zocht hij andere verstrooiing en wederom openden zich voor hem de kringen, waartoe hij vroeger be hoord had. Hij hield dit zorgvuldig voor Marie ver borgen, ja hij verloog haar omtrent zijn le venswijze. Als hij haan des Zondags bezocht, vertelde hij haar. dat hij tot over de ooren in het werk zat en geen minuut over had, om eens tot zich zelf te komen; dan troost te zij hem, met hem voor te rekenen, dat hij dan ook geen gelegenheid had, noodeloos geld uit te geven, Ook zij werkte thans vlij tiger aan ooit te voren, en dat was de waarheid, want reeds in den vroegen mor gen zat zij aan haar naaimachine, en de la te nacht overviel haar niet zelden bij den onafgebroken arbeid. Dat haar gezondheid hierouder niet leed, dankte Marie en alleen aan de zalige hoop, weldra met den geliefde vereenigd te zul len worden. vyilgd.)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1