Een Greep uit liet Leven. Adverteert ia dit Glad. WEEKBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN. 22 November 1912. 3e Jaargang. COURANT No 121. VERSCHIJNT ELKEN VRIJDAG. Abonnementsprijs f 0.25 per 3 maanden UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. ADVERTENTIEN: van 1-5 regelsf 0.30 Iedere regel meer0.06 HUIZEN VAN PAPIER. Eenigen tijd geleden is in Amerika liet. eerste huis gebouwd, dat geheel uit papier bestaat. De millioenair llf'iiry Vanderjungen had aan een Japansch architect opgediagen, hem naar voorbeeld van eei. Japansche Sogi op zijn landgoed een ruime tegen weer en wind bestand zijnde papieren zomerwoning te bouwen. Het huis slaat in de nabijheid van Harmon, aan deti oever van den Hud- sou en is slechts uit een houten fundament en waterdicht papier opgebouwd. De wan den zijn verschuifbaar en maken het daar door mogelyk, op heete zomerdagen alle ver trekken aan de afkoelende werking van den wind bloot te stellen, blijft het papieren huis goed in de Ainerikaansche temperatuur, dan zal het zeker niet ontbreken aar, navolgers, wie deze goedkoope manier van bouwen welkom zal zijn. Deze papieren huizen zijn F K F 1 F F i» '4 NOVELLE aan W. R. W1LHELMI. 14. Arme Marie 1 Gij ziet niet, dat het hart van uw beminde u reeds ontroofd is, dat, als ge kwaamt te sterven, hij dit als een bijzondere gunst van het lot beschouwen zou. Arme Marie! Gij misleidt u zelve, als gij waant, dat gij nog bemind wordt! Sedert Karei weder tot de vroegere harts tocht weder in hem levend geworden. Hij bestreed hem, en de verzoeking was nog niet weder in de verleidelijke gedaante ge naderd. Maai op zekeren avond ontmoette hij een vriend Nicolaas Wolf. De rijke Pe ruaan De Castranos geeft lieden een groote soiree. Ga daar met mij heen, gij behuelt niet geïntroduceerd te worden; het huis van don Diego staat voor ieder fatsoenlijk man open. Maar als ge nochtans mijn tusschen- komst vei langt, kunt gij over mij beschik ken. Gij zult u alleruitmuntendst amusee ren. Daar twijfel ik niet aan en ik zal u vol gen, antwoordde Karei van Eist. Op de vraag, wie don Diego de Castranos was, kon Nicolaas Wolf geen voldoende ant woord geven. Karei van Eist bezocht de schitterende soirée van den Peruaan. De glans van den rijkdom oefende zijn verleidelijke betoove- ring op hem uit. Hij kwam ook in het sa lon, waar gespeeld werd. Hij zag de goud stukken heen en weer vliegen. De oude, overigens gemakkelijk uitelkander te neuie" en niet lastig van de eene plaats naar de andere tc vervoeren. KORTE BERICHTEN. Te Tilburg werden gisterochtend me juffrouw van Gennip en haar dienstboue in haar slaapkamer waar een vulkachel brand de, bijna gestikt gevonden door kolendamp. Door politiehulp en kunsniatige ademhaling werden de levensgeesten opgewekt. De toe stand van den patiënten is nog zorgwekkend. Gistermorgen is een 6-jarig dochtertje van een arbeider te Deventer in brand ge raakt, doordat haar 4-jarig broei tje een bran dend papier tegen haar rokjes hield. Toen de moeder, die eeuige oogeublikken was uitge gaan, terugkeerde, was het kind reeds met brandwonden overdekt. In levensgevaarlijken toestand is het meisje naar hel ziekenhuis gebracht. woeste hartstocht maakte zich weer van hem meester. Maar éeti keer! riep een stem in zijn bin nenste, en hij naderde de groene tafel. Hij was gelukkig; goud en banknoten sta pelden zich rondom hem op hoopen. Houd op, raadde hem een heer; hij begon hard te lachend. Een onbedwingbare razer nij had zich van hem meester gemaakt en bliksemsnel schoot de gedachte door zijn brein: Heden is het de dag, waarop ge alles terug winnen kunt, wat gij vroeger bezeten hebt. Hij had duizenden gewonnen hij speelde door. Plotseling verkeerde de kans. Tc ver geefs verdubbelde hij de inzetten; de for- tuin laat zich niet dwingen. De hoop goud voor hem slonk hoe langs zoo meer. Nu bleef hem niets meer over. Hij wendde zich tot Nicolaas Wolf. Leen mij driehonderd gulden, zeide tnj, toen hij hem naar een vensternis had mee getrokken. Nicolaas aarzeldemaar eindelijk liet hij zich toch overhalen. 't Zou beter zijn, als ge van avond niet meer speeldet, luidde zijn raad. Ja wel, ja wel 1 Ik moet van avond terug winnen, wat ik verloren heb. Ik zal het we- derkrijgen. Reken daar vast op. De bleeke speler snelde weder naar de speeltafel Bin nen tien minuten was ook dat geld weg. Nogmaals verzocht hij Nicolaas Wolf om een zelfde som als zooeven. Neen, antwoordde Nicolaas; gij verspeelt meer, dan ge betalen kunt. Een kleinigheid van driehonderd gulden, antwoordde van Eist. Gij behoeft hier zulk een hoogen toon niet aau te slaan; gij bezit, zooals ik Lee! goed Te 's-Gravenzande werd, naar ..Het Vad" meldt, een knaapje, dat voor een paard heenliep, door het beest plotseling een stuk uit de watig gebeten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is van de stoombooten Landbouw No. 1 en Landbouw No. 2, liggende te Uithoorn, ai het koperwerk, als luchtkokers, stoomfluiten kranen enz., gestolen. Een en ander verte genwoordigd een waarde van ongeveer 300 gulden. Bijna 800 meerderjarige ingezetenen van Franeker hebben zich gewend tot Gedepu teerde Staten van Friesland om niet goed te keuren het Raadsbesluit tot ophefling van den kermis-Zondag, welk besluit met 1 stem meerderheid genomen werd. weet, geen cent meer. Waar wilt ge mor gen van betalen Binnen vier eu twintig uur zult ge uw geld terughebben: ik geef u er mijn eere woord op, luidde Karei van Els't antwoord. Heel goed, en wat moet ik doen, als ge het niet inlost? vroeg Wolf. Noem mij dan een gewetenlooze schurk, zeiae van Eist. Ik zal onverbiddelijk zijn. Hier hebt ge nog driehonderd gulden. Karei dronk eenige glazen Seltzerwater en poogde op deze wijze het in de aderen kokend bloed te kalmeeren. Koud bloed en koel overleg, mompelde hij, daar heb ik be hoefte aan. Hij voelde aan zijn pols, keek vervolgens in den spiegel en drukte daarop zijn met water bevochtigden zakdoek tegen de slapendat verkoelt -dat doet goed. Hij begaf zich weder naar de speeltafel. Zij ne oogen volgden het spel. Hij zocht de waar schijnlijkheid der kansen in de reeks kaar ten. Daarop zette hij. Het geluk scheen hem weder te willen begunstigen. Bijna waren de zooeven ver speelde drie honderd gulden teruggewonnen. Zijn gelaat helderde op, zijn oog schitterde, zijn borst begon vrijer en vroolijker adem te halen. De keer was slechts in schijn geweest, Fortuna had alleen den spot met hem ge dreven. Korten tijd daarna bezat hij w eder om geer. enkele gulden meer. Te vergeefs keerde' hij zijne zakken om, te vergeefs woel de hij er met zijn vingers in rond. Niets, niets! Hij keek rond, of hij Nicolaas Wolf ook zag; hij ontdekte hem niet; hij snelde hem na door de prachtig verlichte salons. (WurH - f)

Wieringer courant | 1912 | | pagina 1