van de Wiener Presse bezocht een kat da- gelijksch een bierkelder, om zich aan het bier te goed te doen in beschonken toe stand werd ze ten slotte door een wagen overreden. Ten slotte zij nog vermeld, dat, muizen zich na een drinkgelag graag aan de gemorste restjes bedrinken en dan grap- pigbeginnen rond te huppelen. DE VLIEGENDE KOK. Op het vliegterrein te Eastchurch (Enge land) stonden dezer dagen eenige officieren tegen het middaguur bij elkaar, kijkende naar een vliegmachine, welke bijzonder mooie rondvluchten maakte. Doch in plaats dat de vlieger werd bewonderd, werden de ge zichten van sommige officieren steeds on tevredener. Toen een nieuw aangekomene eenige opmerkingen maakte, viel de oudste van het gtoepje uit „De duivel hale hem, de kerel is onze kok en we krijgen een atschuwelijken hon- ger." Eindelijk kwam de plichtvergeten kok op aarde terug en het werd hem heel gauw duidelijk gemaakt, dat zijn plaats in de keu ken en niet in de lucht was. ZEEZIEKE ZEEROOVERS. Uit Port Adelaide in Zuid-Australië was onlans een pleizierjacht verdwenen. De ha venpolitie werd met den diefstal in kennis gesteld eu kort daarna kreeg men bericht, dat de „Dora" bij Double-Island Point voor anker lag en dat de bemanning gevangen was genomen. De dieven hadden het plan een rooftocht langs de Zuid-zee-eilanden te maken, maar waren door den opgestoken storm zoo zeeziek geworden, dat ze het ge stolen jacht zoo vlug mogelijk in veiligen haven brachten, waar ze gevangengenomen werden. EEN NIEUWE RECLAME. Een Berliinsche bon'oonfabriek heeft een reclametruc bedacht. Een argeloos voetgan ger wandelt rustig langs de straat, plots ont dekt hij een tonkelend twintigmarkstuk. Schuw kijkt hij even rond en raapt het haas tig op en reeds ontstaat er in zijn binnen ste een kleine strijd over het mijn en dijn, als hij bemerkt, dat er inplaats van:,,Wil helm, Deutscher kaiser und Koning von Pieussen," een ander inschrilt staat. Volgens deze mededeeling kan de eerlijke vinder het pseudogedlstuk in den een ot anderen winkel tegen een zakje bonbons inwisselen. Zoodoende wordt de teleurstelling van het gangbare der munt door de gratis-bonbons eenigszins verzacht ende firma heeft de aandacht op zich gevestigd. ONTVOERING VAN EEN ZESJARIG MEISJE. Groote opwinding veroorzaakte in Rijs- sel de ontvoering van de zesjarige dochter van een der grootste bouwondernemers. Za terdag kreeg de wanhopige vader een brief, waarin de schaker, die het kind door list uit een kostschool gehaald had, de invrij heidstelling van het kind tegen betaling van 12.500 gulden aanbood. Op raad van de politie ging' de vader schijnbaar op het voorstel in. Daardoor ge lukte het, den afperser in hechtenis te ne men. Hij schijnt een werkman te zijn. Het kind is in den loop van den middag in het naburige Roubaix ontdekt en.naar de ouders teruggebracht. DE GROOTE 'VROUWENVOE TEN VOORHEÈm EN THANS. De tegenwoordige jonge dames leven op veel grooteren voet dan haar voorgansters. Dit feit is niet slechts in Engeland, doch ook in Frankrijk en Duitschland waarge nomen. Waren twintig jaar geleden de ma ten 36 en 37 normaal, tien jaar later vond men deze maten zelden een gebruikster en werden- deze nummers vervangen door 38 en 39. De tegenwoordige jeugd draagt nu zeis 40 en 50. De gemiddelde grootte van de Engelsche damesvoeten is nu wel 40 en 41, maar 42 en 43 moeten ook ir, groote keuze aanwezig zijn. Aan de overzijde van het kanaal is het niets ongewoons, dat de man tot de niet vleiende ontdekking komt, dat hij met gemak in zijn vrouwtjes schoe nen kan stappen, ook in de tegenwooidige romans is het merkbaar, want welke dich ter zal zijn held nu nog laten spreken over de „elfenvoetjes" van zijn aangebedene, wel ke vroeger toch zulk een groote rol speel den! De moderne vrouwelijke jeugd schijnt echter niet ijdel te zijn, want men ziet ze wandelen in de kortste en nauwste van -de korte en nauwe rokken, zonder zich te be kommeren om het groote voetstuk, dat ze aan de blikken prijsgeven. Echter zag men vroeger nooit zulk elegant bewerkt schoen werk als tegenwoordig en het voormalige sierlijk is nu vervangen door kostbaarheid. WIERINGEN. De onderlinge Vee en Paarden Verzeke ring Maatschappij „Helpt elkander" had in het afgeloopen halfjaar niet minder dan 10 stuks rundvee als verliezen te boek ter ge- zamelijke waarde van f 1290 en wel één tuberculoise één verettering van den uier drie hartaandoeningen één abnormale geboorte vier boosaardige kopziekten (hersensontsteking.) Het ligt zeer voor de hand dat deze bij zonder vele verliezen aan hart en hersens- aandoeningen nog naziekten zijn van het mond- en klauwzeer. Herfstavondplaatje van HARM en TEUN. Hartn. Welja, het is een mooi spreek woord De morgenstond heeft goud in den mond maar ik houd vol, hel is tegen woordig geen hapje, om te klokslag vier je beenen reeds onder het warme dek vandaan te moeten halen, En dan moet ik eerst al tijd nog bedenken, wat mijn linkerbeen is, want dar kan in donker slecht zien. Teun. Moet dat been dan altijd voorop Harm. Dat is te zeggen, mijn linkerkous moet hel eerst aan, want doe ik het niet, dan weet ik me geen raad met de kiespijn. Teun. Een kolossaal gemakkelijke en goed- koope remedie. Zeg jo, zou zoo'n linkerkous voor iufluensa ook helpen P Harm. Ik denk het wel, beiden zijn veel al toch gevolgen van kouvatting en of die nu in je kiezen zit, of ergens anders, dat zal dunkt uie niet veel uitmaken. Teun. Had Mevr. van Dommelen dit nu ook maar geweteu, dan was het Bestuur der Afd. W. Ned. Piot. Bond uit de brand geweest, terwijl het thans door het plotseling bericht nauwelijks tijd vond de bijeenkomst af te gelasten. Harm. Ja haar portret heeft zij reeds lang geleden toegezonden, maar om haar zelf hier te krijgen, dat is warempel een heele toer. Het treft ook telkens ongelukkig. Ver leden jaar te veel ijs in zee en nu influensa. Teun. Ik geloot, dat menig vastelander zich reeds onwe' gevoel door de'gedachte naar zoo'n eiland te moeten, en reeds zee ziek is, zonder het het Amsteldiep te heb ben gezien en wat zeg jou Harm. Dat zulke lui heelemaal de plank mis zijn en dat we noodig propeganda.voor het vreemdelingenverkeer moeten maken. Zoo'r, reisje is toch immers om van te wa tertanden. Je kunt 5 maal daags met een mooie boot heen eu weer, is het water zeer hoog, wat echter hoogst zelden voorkomt, welnu de schipper of machinist neemtje hoogst gaiant op zijn rug en draagt, zonder dat je één voet nat maakt, op de boot. Te De Hau- kes staat de postwagen gereed en men heeft slechts te commandeeren, waar men naartoe wil. Mijn lielje wat wil je nog meerP Teun. In alle opzichteu is Wieringen lang niet achterlijk. Van alles is er te leereu, van alles te genieten. Harm, Ja, wat je zeg, maai: de ouderwet- sche winteravonden wordeu zondergopgedoekt Een gezellig avondje kletsen bij den haard, 't is niet meer; een rondje kaartspelen met Jan, Piet en klaas tot 's morgens een uur ot vier, 't gebeurd nog maar een enkele maal. De jongens zijn doodgewoon geen a- vond meer thuis. Teun. Vader Harm, je wordt een oud man. Kaarten en kletsen, wat schiet je daar me de op. Harm. Dank je. Zekei is leeren goed, maar o, de kinderen zetten hun hartje zoo gauw op voor allerlei genietingen eu als je maar toegaf, dan wordt geen enkel pretje over geslagen, maar dan zet ik 't poot er op eu zeg; Je blijft bij moeder, wacht eerst maar tot je 16 jaar bent en dan zullen we nog eens zien. Teun. Ik ben 't volkomen met je eens, waai de vereenigingen zooveel mogelijk er op toezien is vooral ouderplicht hun kinde ren hierop te wijzen. Houden zij ze thuis, dan behoeft men niet te vragen ben je 16 jaar en heeft ook 't antwoord niet te zijn ik ben 't al, of ik wordt het vannacht om twaalf uur. Harm. 't Val om den diommel niet mee gr een beetje baas over te blijven, jonge, ze hebben zoo gauw wat in den muts. Je moet

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2