DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. JOHANNESBURG, 3 December. Een begra fenisstoet werd door den bliksem getroffen. Twintig personen werden gedood. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Wieringen vestigt de aandacht van belanghebbenden op art. 22 lett. g der' Algemeene Politieverordening, luidende Het is aan bestuurders (van voertuigen!, verboden „buiten noodzakelijkheid van uithalen, niet op het middenspoor van den openbaren weg te rijden. De bepaling is niet van toepas sing op rijwielen." In 't vervolg zal op handhaving van die bepaling streng worden gelet. WIERINGEN, 6 December 1912. De BURGEMEESTER, A. Peereboom. Herfstavondpraatje van HARM en TEUN. Harm. Nee, nee, ik ben in geen geval, wat men noemen mag roijaal, maar met St. Ni- colaas, zie je, al wordt dan mijn beurs een paar gouden vijfjes lichter, daar heb ik ma ling aan. De blijdschap van de kleine kleu ters geven me wel voor twee gouden tien tjes schik. Teun. Warempel, St. Nicolaas brengt vreugde i n 't reine kinderhart, voor jong en oud is hij 't zinnebeeld van de edele gevoelens van menschen tegenover menschen. Harm. Mooi gezeid. De wereld is zoo be roerd nog niet, als de menschen maar wat voor elkander over hebben, dat zag je nu weer op de vergadering van de Coöperatie ve aankoopvereen., die Teun. Wat zeg je Harm? St. Nicolaas op de vergadering, dat is aardig, een idéé, dat bij andere vereenigingeu vast ingang zal vinden, want Harm. Maar man, je laat me niet uitspre ken. Ik wou zeggen, dat ze daar wat voor mekaar over hebben. Een lid had 70 lijn koeken te kort ontvangen en nu werd be sloten hem hiervan 35 te vergoeden. Teun. Dus hij schiet er de helft nog bij in nou ja je kunt dat zoo nauw niet nemen daar krijg je ze ook goedkooper voor. Harm. Ja, ja, als je goedkoop wilt inkoo- pen, moet je drommels op de hoede wezen, maar het bestuur laat zich geen appelen voor citroenen verkoopen. Het had gauw in de ga ten, dat 200 balen slakkenmeel niet aan het gehalte voldeden De koopman houdt zeker van de leverantie ook geen goud over, an ders zou hij zoo'n jonge plant de beste grond stof voor ontwikkeling niet onthouden. Teun. Wie weet Harm, of hij het niet om bestwil heeit gedaan. De kogen staan onder water, wat volgens jou en anderen zoo best voor het land is. Welnu was de kunstmest dan eerste kwaliteit, dan zouden de gewas sen immers veel te welig worden. Harm. Zekfmaar. het goede wil men al tijd niet erke^, "'"evens is het niet ten allen tijde vooV^n 'den ontvankelijk. Er is nu bijvoorbeeld v\cji wateren begon het thans flink te vriezen, wat zouden de ijsvereeni- gingen lachen, ik echter niet, want ik ben met mijn ploegerij nog lang niet klaar. Teun. In dien zin heb je gelijk. Als en kele jonge mannen, zooals het den laatsten tijd hier helaas voorkomt, zoo Zondagavonds een kan genever achterelkander uitdrinken en zij dan nog zinneloozer zijn als een dier, dan keur ik het goed, dat de kasteleins zich flink van de regenbak bedienen, maar als ik voor de koud soms even een pierever- schrikkertje neem, dan mompel ik wel eens mistroostig: „Jonge, jonge wat zijn ze weer dun." Harm. Zoo blijft er altijd wat te wen- schen over. Ik meende dat ik een kolossale kippenhouder was, doch in Amerika schij nen er nog grooteren te zijn. Daar laat men gewoonlijk 4500 vogels bij elkaar wonen, die men in 3 reusachtige hokken onder brengt. De resultaten zijn fabelachtig. Een kip legt ongeveer 146 eieren per jaar en van 15000 dieren verkrijgt men 219000 ei eren. Dat wil toch nog al wat zeggen, he. Teun. Je vergeet, dat daar overal met het ochte ndvoeder wordt gevoerd, dat C. J. Bosker verkoopt. Als je dat geregeld gebruikt dan heeft de eierenwagen van de V. P. N. vast geregeld werk jou eieren weg te rijden. KORTE BERICHTEN. -Het plan bestaat, aan de manschappen van het garnizoen te Assen eenmaal per week mosselen in plaats van vleesch te verstrek ken. Aan de deelnemers van die menages moet gevraagd worden, in hoeverre zij zulks op prijs stellen. Naar men meldt hebben eenige han delaren te s'-Gravenhage het plan gevormd een naamlooze vennootschap op te richten tot het drijven van paarden vleesch hou werij- en met het doel le kwaliteit paardenvleesch te verkoopen tegen zeer verminderd tarief. Voorloopig is een kapitaal vau 50 duizend gul den gevormd. Wegens het ernstig heerschen der ma zelen gepaard gaande met keelziekte is thans ook de openbare school te Stratum bij Eind hoven gesloten. -Te Gouda was een paard doör de glad heid van de helling van de Boelekade naar beneden gegleden, met het gevolg, dat het door het raam in een dei kleine huisjes te recht kwam. Nadat de wagen verwijderd was, trachtte men ook het paard, dat intus- schen groote verwoestingen had aangericht, weer naar buiten te brengen, wat echter slechts gelukte, nadat men een deel van den muur onder het venster had weggebroken. Een 84-jaiige heer te Breda wilde Zon dag naar beneden gaan om de deur te ope nen, aangezien er gebeld werd. Doordat de leuning van de trap brak, viel hij en kreeg zoodanige kwetsuren, dat hij Maandag aan de gevolgen daarvan is overleden. Te Hengeloo (O.) had Zondagavond in de Paul Krugerstraat eene ernstige mishan deling plaats. Een fabrieksarbeider aldaar werd laat in den avond badende in zijn bloed in bewusteloozen toestand, in voornoemden straat straat gevonden. Een vijftal messte ken waren hem aan het hoofd en handen toegebracht. Na door een geneeskundige ver bonden te zijn, werd hij naar zijne woning gebracht, waar hij hedenmorgen tot bewust zijn teruggekeerd zijnde, zoodanige aanwij zingen kon verstrekken, dat het de politie mocht gelukken den dader op te sporen. Een andere fabrieksarbeider bekende deze lage daad te hebben gepleegd. Gisteren is een gedeelte van de boomen uit het Haagsche Bosch verkocht, die het bij den storm in Augustus hebben afgelegd. De opbrengst was ongeveer f20,000. Een groot aantal houtkoopers uit verschillende deelen des lands was aanwezig. Er worden goede prijzen besteed; \ooral voor iepenhout. Een firma in de Haarlemmer Houttui nen te Amsterdam is in den nacht van Za terdag op Zondag bestolen voor f3500 aan effecten en bankpapier, dat zich in een kistje in een kast in de werkplaats bevond. In de nieuwe vijf-gulden-stukken wordt reeds handel gedreven, liefhebbers te Am sterdam betaalden ze met f 6 per stuk. Men behoeft zich echter niet te haasten, want er wordt voor een bedrag van 5 millioen van de nieuwe gouden muntjes aangemunt. De bedoeling is de rijksdaalder uit het ruilver keer te doen verdwijnen. Een Italiaansch zanger, die te Amster dam vertoeft, is Woensdagavond aldaar door een 6-tal individuen aangerand, die hem van al zijn sieraden en het geld dat hij bij zich droeg, beroofden. Juist wilden z;ij hem in het water werpen, toen twee agenten te hulp kwamen. De 5 boosdoeners zijn aangehou den. Door de recherche te Rotterdam zijn bij een horlogemaker in beslag genomen 36 gou den dameshorloges afkomstig van den dief stal Stuttgart, waarvan de daders in Den Haag gearresteerd waren, Den Oostenrijksche mijnwerkers, werk zaam in het kolendistrikt van Heerlen, heb ben bevel ontvangen, zich bij hunne regi menten te voegen. Aan de directie van de Orauje-Nassaumijnen aldaar schijnt vanwege de Oostenrijksche regeering verzocht te zijn, aan de opgeroepen mijnwerkers geen gele genheid tot werken meer te gevenzij kre gen althans allen hun onslag. Zij zijn reeds naar hun land vertrokken. De automobiel- en motoren-firma Benz Cie., die ook te Amsterdam een kantoor heeft, ontving een telegrafische bestelling van de Russische regeering voor 100 lastwagens, ten dienste van het leger, voor onmiddelij- ke levering. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Hippolytush. voorm- 10 uur Ds. Huizinga Oosterland 's nam. 2 uur Doopsgezinde Gemeente. Stroe 's voorm. 10 uur Ds. Leendertz. Evangelisatie Rehoboth. 's avonds 7 uur de Heer Woltman. Gereformeerde Gem. Elft. voormiddags half tien preeklezen. s,namiddags half drie

Wieringer courant | 1912 | | pagina 2