1 WIERINGER COURANT 'i S. COLTOF, Blanke Krnltabak van J. R. Keuss UeJaargang. WEEKBLAD VOOR WIERJNGEN EN OMSTREKEN. MlKaaaalweg 142 Den Helder. Stoffen. De dokter als medeplichtige. Vrijdag 30 April 1V20. iNu» Ot>« ABONNEMENTSPRIJS ADVERTENTIEN BWM» BippotyrtuaJkMi UITGEVER: per 3 maanden f 0 85 TaL hfe •r*. Ka Hl CORN. J. BOSKE-R. WIERINGEN. VEISCHIJNT ELKE* Van 15 regels 0.50. EWM Shb-Jkui DINSDAG VI IJ DAG Iedere regel meer 0.10. A#Mf.scfc«p A. K«wta Ga, Laat nu tij- j digUw Cos- l tuums l aanmeten op eigen ateliers. I Aanmeten en I na 4 dagen I pasklaar- - I Na 6 dagen gereed. GEMENGD NIEUWS. 7-1TUR SLUITING TE ARNHEM. De gemeenteraad te Arnhem besloot Woensdag tot 7 uur winkelsluiting, mei uitzondering van de 4 zomermaa den, wanneer het verf lichte sluitings uur, 8 uur zal zijn. Voorts werd Zon dagss! uiting verplicht gesteld, hoewel het de bedoeling zal zijn, dat van dit verbod vele ontheffingen zullen worden verleend. Van vele zijden zijn deze overdre ven sluitingsbepaiingen gecritiseerrl ook in den Raad werd er op gewezen, dat vooial in een toeristencentrum als 'Arnhem het niet aangaat, de winkels des Zondags en des avonds 1e sluiten. Evenwel ging de meerderheid van der. Raad uit overwegingen van godsdiens tigen aard en in het belang der bedien den met de voorgestelde verboddsbepa lingen mee. SCHANDELIJK. Bij de behandeling eener strafzaak- Voor de Bossche rechtbank wegens mis handeling, vroeg de president aan een getuige Hoeveel borrels drink je wel per dag 30 of 40. antwoordde de kerel bru taal. FEUTLLSTON. Ik wachtte slechts op een vleugje in mijn practijh en met al de welspreken hcirl. waaroover ik kon beschikken, haar mijn liefde te verklaren- Maar mijn praktijk kreeg geen „vleugje." Ei genlijk gingen mijn financieelc zaker, hoe langer hoe meer achteruit. Het re gende met eentonige gelijkmatigheid rekeningen en ik werd wanhopig. Op zekeren avond., dat ik weer bij de Sharps bet middagmaal gebruikt had, oooligde mijn gastheer mij uit, om in zijn studeerkamer een sigaar te roo- ken. Tk voelde dat er iets op handen was en mijn voorgevoel bedroog mij niet. Ge ziet er van avond niet opgewekt uit. Hardman, zeide hij. nadat wij een stoel genomen en ons op ons gemak hadden neergezet. Gij hebt zorgen, fi nancieelc zorgen, niet waar I'k weet het. en het zal in je belang zijn. als je openhartig met mij spreekt. Ik wist nauwelijks hoe mij uit te druk ken. eh bekende hem. dat ik op mijn •laatste beenen liep. Zonder inleiding, zei hij plotseling: Ik meen ook gemerkt te hebben, dat- gij Marv bemintTs het niet zoo Het is volkomen waar. mijnheer Sharp- F.n waarom trouwt ge haar dan niet'? Mijn metgezel keek mij in het ge laat, terwijl er een glimlach 0111 zijn lip pen zweefde. Zijn gezegde deed mij werkelijk verbaasd staan. Tk vrees, dat waar één zich nauwelijks staande kan houden, twee stellig van gebrek z9uden omkomen, zei ik, na Schaamt gê u dan niet? ze-' de presi dent hoogst verontwaardigd. Wel neen Dan moet ge wel een laag indi vidu zijn, hernam de president. Als ik den eersten b rrel 's mor gens heb -gedrohken,, dan verlang ik naar den tweeden, waagde de drinker nog. Ga heen, gebood de president, die niet wil dat dergelijke wezens ko men als getuigen. Helaas genoot de publieke tribu ne als bij een'blijspel. HET VLEESCH VAN WALVTS- SCHEN ALS VOEDINGSMIDDEL. Tn een groot aantal Amerikaanscbe starten behoort hert vleesch van den wal viseh sinds' >917 tot. de gewoonste markt artikelen. Volgens „Scienfific A- merica" is het 'o.a'. reeds verkrijgbaar in San Francisco, Chicago. New-York. Ts het -toebereid dan is het van ritnd- vlcesch niet te onderscheiden, noch door smaak, noch door uiterlijk. Het leent zich uitstekend voor conserveeren en heeft in Amerika in den oorlog veel bijgedragen tot het verminderen vaii den vleeschnood, die overal op aarde heerschte. 't Ts trouwens alleen voor Amerika iets nieuws geweest, want de armere ïapanners aten het reeds geru-men tijd. Daar wordt speciaal het hart van den walvisch duur. betaald. De tong is zeer smakelijk, iets taaier dan ossentong. Ze weegt' slechts 3000 pond De vlceschopbrengst van een walvisch vet tegenwoordig! een waarde van drie tot 'tienduizend gulden. De Amerikaansche fabrieken liggen aan de noordelijke kust van den Stillen Oceaan. Tn acht fabrieken zijn daar, in 1917. meer den 600 walvisschen ver werkt. DE 1 MEI-DAG. Naar het Haagsche Correspondentie bureau wordt medegedeeld, kan aan Rijksambtenaren, die zulks verlangen, op 1 Mei a.s. verlof worden verleend, mits die belangen van den dienst zulks toelaten en met dien verstande, dal dil een oogenblik nagedacht te hebben. Als ik uw nicht zou kunnen trouwen, dan zou ik haar stellig morgen ten hu wel'ijk viagen. Meent gij dal werkelijk Ta. stellig ik bemin haar Hij stond van zijn stoel op. kwam naast mij staar» en keek mij aandach tig aan. 1.uister dan. Hardman. Marv is een meisje van goede geboorte, en heeft goede opvoeding genoten, dat zijn dus heide uitstekende voorwaarden. Buiten mij heeft ze geen enkele bloedverwant, en ik kan niet altijd bij haar blijven. Tk heb informaties omtrent je ingewonnen en- ik weet dat je een onberispelijk ver leden hebt Als ik je eens een handje hielp, zou ie ten laatste wel slagen. Zeg mij hoeveel ie wel noodig hebt oni een goede praktijk over te neme* Tk werd hoe langer hoe meer vei- baasd. Wat wilde die man toch „Zou het niet mogelijk zijn voor der tigduizend gulden de 7-aak- klaar te spe len stelde hij nu voer. Tk dachts een oogenblik na en zei toen Tk zou compagnon kunnen worden met een oud vriend van mijn vader voor veel minder geld. Dr. Jordan bood mij een aandeel in zijn praktijk aan voor vijftienduizend gulden, maar ik had er geen geld voor. Waar woont Jordan Tn Birmingham. Heeft bij een goede praktijk en kunt gc hem vertrouwen? Omtrent zijn praktijk bestaat er geen twijfel, en Jordan is een uitstekend mensch, nog vrijgezel, en als hij op de zelfde wijze als wij niet een groot deel van zijn fortuin verloren had, zou hij nu een rijk man zijn. Sharp legde zijn hand zwaar op mijn Buitengewoon zacht en geurig. verlof op het reglementair verlof zal worden gekort. EEN BEETJE VOORBARIG. Een bekende rechtsgeleerde vertelt de volgende anecdote uit het begin van zijn loopbaan. „Tk had mij juist geinslalleerd in mijn nieuwe bureau, zeide hij, en be reidde mij voor op den eersten cliënt, die mocht komen, toen ik door de ruit van mijn deur een schaduw zag. Zonder .twijfel iemand, die mij wensch te te raadplegen Nu moet u zich mij denken in den volgenden toestand Ik grijp den mooi en. glimmenden. hoorn van mijn tele foontoestel en ben, zoodra de vreemde ling is binnengekomen, in eend-ruk ge sprek roet een denkbeeldigen cliënt. Ja, mijnheer S„ zei ik. ik zal uw zaak met de heeren bespreken. De heer J. belde me vanmorgen op, hij wilde dat ik eenige contracten voor hem in orde zou maken, maar ik heb gezegd, -dat ik bet' te druk had met andere bc-1 zi-gheden. Maar uw zaak zal ik trach ten tussehen de anderen door te be handelen- Ja. ja. AU righrt, goeden dag! Wees er van verzekerd, dat ik hier door op mijn nieuwen cliënt indruk ge maakt had. Tk legde de hoorn weer op het toe stel en wendde mij nu naar hem toe. Mijnheer Pardon, mijnheer, zei de kerel, ik kom van de gemeente-telefoon. Tk kom uw toestel aansluiten op het net. RUWE ZEDEN 1 Op een boerenbruiloft te Hasselo is geducht gevochten. Zekere S„ pas voorwaardelijk uit de gevangenis ont slagen. hanteerde hef mes. zoodat voor L„ die geducht gesneden werd. genees schouder. Ga dan Mary ten huwelijk vragen. Tk ben cr zeker van dat ze u zal aanne men. Op haar trouwdag geef ik haar dertig duizend gulden, morgen geef ik er 11 twintig daarmee kunt ge uw za ken hier. afdoen en uw plannen met Jordan maken. Als voorwaarde stel ik cvenwel, dat gij mij niets vraagt, en nog deze maand trouwt. Maar mijnheer Sharp, riep ik u>'t zooveel welwillendheid, i'k Ga nu Mary vragen. Hij wees naar de deur als tenig ant woord op mijne gemeende dankbetui ging, en ik volgde de richting van znij vinger als van een droom. Dien avond verliet ik Villa Rosa als bruidegom van Mary Fairleigh. en met een wissel van twintig duizend gulden in mijn jaszak. Het huwelijk werd in alle stilte vol trokken- F.r waren nog slechts veertien dagen verloopen, na mijn onderhoud met: den heer Sharp, en toch had cr een groote verandering in mijn zaken plaats gegrepen. Ik had een aandeel in de praktijk van dr. Jordan gekocht, ik mijzelf van schulden gezuiverd., en was nu dc gelukkige echtgenoot van het meisje, dat ik bemiinde. Tk kon het nauwelijks gelooven. Waarom had die geheimzinnige Sharp zoovee! voor mij gedaan Het zou e- venwel spoedig opgehelderd worden. Het ontbijt was afgcloopen. Het gezel schap bad bestaan uit Mary. baar oom en mij. Mijn vrouw was naar boven ge gaan om alles voor haar vertrek te re gelen wij zouden namelijk een veer tien dagen naar Parijs gaan, voor wij ons in onze nieuwe woonplaats Bir m i ngham vestigde. Ik wilde je eens spreken, Hardman, kundigen hulp moest worden ingeroe pen.. De vader der. bruid ging te keer met een stuk ijzer; kleeren werden stukgesneden, evenals de kleeden der tentwagens, waarmee de gasten ter brui loft waren gekomen. S. is voortvluch tig- DE POSITIE DER ENGELSCHE VROUW. Do Engelsche vromv heeft een nieu we verovering gemaakt. liet betrefl een wijziging, waarover men zich reeds langen tijd erg druk gemaakt heeft trou wens. van de verplichtingen der vrouw v - de kerk op het moment voor hai. huwelijk. Tot op lieden verhond de bruid zich om van haar man te houden, voor hem te zorgen, en hom te gehoorzamen. Die gehoorzaamheid was wel wat erg en in de nieuwe uitgave van het Engelsche gebedenboek, die door Dalton bewerkt wordt, is die belofte dan ook geschrapt BEGRAFENIS in BRUTDSTOTLET. Tc Fifeshire, (Engeland) zat een jon ge dame den avond voor haar huwelijk in nachtgewaad voor een open haard nog een paar brieven te schrijven. Op eens vatte haar nachtjapon vlam. Ze stierf kort daarop aan de brandwonden Zaterdag ï.1. werd de ongelukkige be graven. Tn bruidskleed met sluier, bruid showt tiet en trouwring, als ging ze naar bet huwclijksa laar. werd zij in de kist gelegd- De bruigom was onder de slip] end ra gers. ..DROGE" Z \TERDAGM1 DDAG. Men meldt uit Breda Namens de Maria-Wreeniging en 't Kruisverbond te Breda is een adres aan den gemeenteraad gericht, waarbij zij Sharp. Laten wij in de studeerkamer gaan. Hij vatte mijn arm en wij begaven ons er heen. Gij vindt zeker dat ik erg goed voor je geweest ben. sprak hij terwijl hij zich in een fauteuil neerzette en een puntje van een sigaar oprookte. Waar om zou ik zoo goed voor je geweest zijn Hij hield stil en ik zeide dat ik hei niet wist. Tk heb zoo gehandeld ter wille van Mary. Gedurende eenigen tijd heb ik al naar een echlgenoot voor baar uitge zien, maar in onze positie was het geen gemakkelijke taak. Tk verlangde een man. dien ik kon vertrouwen, een heer van geboorte, die haar zou bemin nen en goed voor haar zijn. en die geen lastige bloedverwanten had- om hem met goeden raad te dienen. Tk geloof dat ik goed geslaagd hen. Ik verzekerde hem. dat ik alles zon doen om zijn keus te rechtvaardigen Hij knikte en ging door met spreken. Tk had geen vrienden ofschoon ik wat geld had. was liet niet gemakke lijk een man tc vinden, die haa wilde trouwen, en niets wist van haar of mijn verleden een die haar wilde hu wen zond.tr eenig navraag te doen zoo als gij gedaan bobt. Tk vernam dart gij 11 kortelings als dokter gevestigd had. en dat het u niet te best ging. Ik deed verder navraag naar u- zooals ik het naaT zoovelen gedaan heb. die eenig- zins de vereischte eigenschappen had den. Tk deed onderzoek naar je ver'e- den, en toen deed ik vtrdere stappen. Gij viel in mijn smook, en ik geloof dat ge den stap dien gij gedaan hebt. niet betreurt. Ik vertelde hem, dat ik meer dan verzocht wordt om op den Zaterdag van 's morgens elf uur tot het sluit inc tnir den verkoop van sterken drank in 't klein te verbieden en tevens geduren de dien tijd een tapverbod van sterk drank te leggen op alle openbare gele genheden cn sociëteiten. Tn het adres wordt gewezen op de schrikbarende toeneming der dronken schap vooral op den vrijen Zaterdag middag. EEN DIERENVRIEND. Toen Woensdagmorgen in de Tulp straat' te Utrechl de onderwijzer K werkzaam aan de School in de Wci- straat een kaf van het dak wilde ha en waarvan zij blijkbaar niet af kon ko men. had hij het ongeluk toen hij op een lager gelegen dak wilde springen daarvan af te vallen, waardoor hij op de <'rnalsteenen terecht kwam en in bewusteloozen toestand bleef liggen. Op 'ast van dr. Tdenburg werd de on gelukkige naar het St. Anthoniegaf- huis vervoerd, waar bij nader onder zoek bleek, dat zijn toestand zeer ern stig was. De heer K. had «.en pols ge broken. terwijl h ijkneuzingen aan dc ruu';-graat had opgeloopen. Tn den loop van den avond keerde gelukkig het bewustzijn terug de dok toren mcenen. dar het levensgevaar is geweken- VR1ENDF.LTJK DEBAT. Het volgende incident? speelde zich in de gemeenteraad te Terneuzen nf. Het ging ove- de werkloosheid. De Veer Schcck- Practréch genontcn is hier geen werkloosheid. De heer Nolson Daar komt het. De heer Sclteefe Tk heb bet woord. De heer Nolson Verdomme. De heer dc Jager Voorzitter, laat u dat toe De voorzitter maakt een kalmeerend gebaar. De heer Scheele Tk geloof, dat het beter is dat de heer Nolson nog een glaasje wijn gaat halen- Dc heer Nolson Om de d.niet. De Voorzitter het woord is aan den heer Scheele. voldaan was. Het verheugt mij. dat te hooren. sprak hij. En nu moet gc mij bcloovcn. dat Marv nooit zal weten, wat ik je tiu ga verte'len. Tk gaf hem die btlofte. Zweer, dat gij het haar nooit zult ver tellen, en dat gij voor haar altijd dcz dc zult zijn. die gij nu zijt. Zij is een lief. goed kind. en het eenige wezen op aarde, dat in mij gelooft en van mij houdt- Gij hebt nu wat geld en na van daag zult ge mij nooit meer zien. Ik staarde hom aar», en hij strek Ie zijn hand naar mij uit. Zwetr. wat ik je gevraagd, bij ai wat ie heilig is zweer dat Tk nam zijn hand en voldeed aan zijn wensch. Maar waarom zr.I'en wij u niet zien vroeg ik. toen hij weer had plaats ge nomen. Hij lachte, en 1oen een pen nemend" uit een collecte die op dc schrijflat' -" lag. zette iets op do achterkant vane en enveloppe en reikte inij hef papier <- ver. Wr.t is dat vroeg hij. en ik zag hem met verbazing aan. Het is mijn hand'eekening. stamel. 1 - nk. Tenminste een nabootsing e~ va-: Het is een vervnlsching nietwaar? Ja. maar ik begrijp niet. waartoe di dient'. Waartoe die dient, mijn beste jon gen. en hij wierp zijn eindje sigaar in het vuur. Dat is mijn zaak. ik ben .-n falsaris. Er ontstond een pauze. Sharp glim lachte. terwijl het mij was alsof men ijswater over mijn rug goot. Tk kon ook niet anders doen dan mompelen. Zijt gij een falsaris Slot volgt.

Wieringer courant | 1920 | | pagina 1