S. GOLTOr 13e Jaargang. Vrijdag 2 Juni 1922. No. 44. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Kanaalweg 141-142 Deo Helder Mantels HK1D1B00S. WIERINGER COURANT UITGEVER: CO*N. J BOCKER.WIERINGE -H TIIiClUNT IL1KI BINIfAC V1HIAC ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f o B$ ADVERTENTIEN Va» i5 rcfofo 0.50. iedere regel meer 0,1 BUREAU? Hippoiytushoef Wiericgen. TEL. INTERCOMM. No. 19. ILaat nu tij dig UwCos- tuums aanmeten op eigen ateliers. I Aanmeten en f na 4 dagen I pasklaar I Xa 6 dagen 1 gereed. GEMENGD NIEUWS. FEESTEN TE KOLHORN. Naar wij vernemen, beloven de con- coursfeesten) op 3, 4 en 5 Juni a.s. te Kol- horni afgaande op de uitgebreide voorbe reidingen zeer veel. Niet minder dan 27 Harmonie en Fanfarecorpsen zullen met elkander wedijveren en het publiek doen genieten van zuivere, welluidende muziek. Doch niet allen aan het muzikale gedeel te wordt zong besteed, ook de inrichting van het terrein en gebouwen, de avondfees ten cn dc verlichting, zullen er niet weinig toe bijdragen, dit feest te doen slagen. Om niet in bijzonderheden, waarvoor wij naar de officieele feestgids verwijzen,, af te da len, willen we slechts een enkel ding noe men. Midden op het terrein bevindt zich een groote waterfontein, waarvan 's avonds de stralen van binnen uit in allerlei ikleur- schakeeringen zijn verlicht en een eigen aardig, bijna sprookjesachtig effect zullen teweeg brengen. Een der grootste attrac. tics in dubbelen zin is het hoofdgebouw, dat een oppervlakte heeft van 800 M2. en gedeeltelijk als lunchroom, gedeeltelijk als danstent is ingericht. Zondag 4 Juni zal hierineen gecostumeerd «n gemaskerd bal worden gehouden, waaraan ieder kan deel nemen en waarbij de afscheiding tusschen beide gedeelten, zoo noodig, aan één zijde zal worden weggenomen. Vermelden wij nog, dat er Maandagavond een. groot vuur werk zal worden afgestoken en er iederen avond kermesse d'été zal zijn, dan gelooven Laat de behandeling van de geheele zaak aan mij over, vervolgde Daan. Ik zal eens zien wat ik uit den kellner krijgen kan, U zeide immers dat het nog dezelfde is, die als getuige is opgekomen Ja. Daan had weldra ontdekt, dal dc kell ner zeer gemakkelijk tot praten was uit te lokken. Mijn vriend Slaok heeft me verteld dal hij een flink paard op de Eagle Farm onder handen heeft, zeide hij. En wanneer het op de wedren komt, zal ik er mijn duitjes op zetten. Hij wil me den naam niet zeggen, en ik zou die drommels graag weten. Je bent dus bevriend met Tim Slack vroeg Hope. Ja, antwoordde de man trots. Hij is in dienst bij den besten meester uit den om trek. Dat geloof ik graag zeide Hope. Kent u de Heideroos vroeg de man verbaasd. O ja, en Tim Slack ken ik ook, antwoord de Hope De kellner zag hem met ean zeker soort van bewondering aan en fluisterde Misschien kunt u dan den naam van het paard vertellen. wij, dal het feest op beide Pinksterdagen een bezoek aan Kolhorn ten volste waard is, te meer, waar een geregelden autodienst tot laat in den nacht met Schagen zaï wor den onderhouden en er ook nog onderhan deld wordt over een extra trein naar Hoorn. PROF. OTTO OTTO TE DORDRECHT. Dinsdagavond is prof. Otto Otto in Dor drecht opgetreden. Uren vóór den aanvang kwamen honderden ongelukkigen, door fa milieleden ondersteund, naar het gebouw Kunstmin, waar ze in den tuin werden, on dergebracht. Een openbare vertooning van lijden en ellende op den publieken weg bleef dus hier achterwege. Om 6 uur ving dr. Lissauer uit. Den Haag, met het Voor onderzoek aan. Eerst te 7 uur arriveerde prof. Otto Otto met zijn helpeis, de heeren Muhleneisen en Schneiders. Bij het voor-onderzoek konden van de 500 wachtende patiënten er slechts 125 be keken worden en van dit aantal werden de feschikten voor particulier onderzoek ingeschreven, terwijl een 15-tal voor de di- rectebehandeling op het tooneel werden geplaatst. Toen ruim 8 uur de professor zijn bekende rede uitsprak, was er in de zaal geen plaatsje onbezet. Onder de aanwezigen vonden zich ech ter slechts een paar medici. Duidelijk en met nadruk verzekerde spreker nogmaals den vriend der doktoren te willen zijn. In den loop van den avond haalde hij ook het geval dr. Lissauer aan, die bü een vooronderzoek van patiënten geld had in ontvangst genomen. Ik sta daar buiten, verklaarde Otto Otto van dat geld heb ik geen cent gezien en wil ik ook geen cent zien. Wanneer dr. Lissauer meent bij riin medisch vooronderzoek zijn arbeid le moeten laten betalen, is dat zijn zaak en niet de mijne. Nogmaals, van dat geld zie ik niets, en 't komt niet ten bate van .mijn sanatorium in Blankenburg, zoo als beweerd is geworden. De proefnemingen en demonstraties had den wederom een schitterend resultaat. Een Een verpleegde uit het ziekenhuis, die in 20 jaar niet had kunnen loopen, slaagde er in zonder krukken zich voort te bewegen. Een boerenvrouw met ean stijve heup, en lammen, gevoelloozen arm, verklaarde zich na de behandeling geheel genezen. Een stotteraar sprak vrijuit tegen het publiek en zoo waren er nog tal van mar kante gevallen, waarin de professor zijn kracht met succes aanwende. Ik verraad nooit slalgeheimen, ant woordde Hope. Neem mij niet kwalijk mijnheer. Neen natuurlijk moogt u dat niet. Ik had u zoo iets niet mogen vragen. Herinnert ge u ook die moordgeschiede nis. Ik herinner me iedere bijzonderheid daar van nog zoo goed, als ware het gisteren gebeurd. Hij reed hier don hof af en zeide goeden nacht Tmi. Daar heb je een halve kroon voor je moeite, 't Was een brave man, en ze hielden allemaal van hem. Heeft men in Huston niemand van den moord verdacht, vroeg Hope. Neen antwoordde de man verontwaar digd. Niemand hier uit het dorp zou den heer Strange een haar hebben willen kren ken. Dus moet de moordenaar een vreemde ling geweest zijn. Ge zijt in de zaak als getuige gehoord, niet waar. Ja. 'Die getuigenis heb ik gelezen zei dc detectievc. Men heeft uwe bewering dal ge onmiddellijk na den heer Strange iemand hebt zien wegrijden, sterk tegengesproken. Jawel maar ik blijf er toch bij. Ik zou er een eed op durven doen, dat ik mijnheer Pikket heb zien wegrijden. Maar als het mijnheer Pikket geweest is, moet men hem toch in htet hotel gezien hebben. Ik geloof niet dat hij binnen is geweest. Hij moet met denzelfdcn trein als mijnheer Strange gekomen zijn. Verdenkt ge den' heer Pikket. Ziet u. Ik vond het erg vreemd, dat hij ontkende hier te zijn geweest en hij bracht vrouw ineef om haar te doen zweren, Prima GEURIGE PU P TA HAK gefabriceerd door de Tabaksfabriek J. R K KUÖ8 - ALKMAAR Neemt proef met deze prima kwaliteiten in i'iaaie verpakking. Vraagt Uwen Winkelier. Professor Otto Otto werd telkens luide toegejuicht, en beloofde nog eens terug te komen. Ondanks het late uur stonden velen bui ten de stadsgehoorzaal den populairen man op te wachten. De menigte verspreidde zich niet eer, voor Otto Otto in zijn auto ond-r hoerageroep was weggereden. DE ZILVERBONS VAN 2.50 ,,St.-Crt." no. 104 bevat een K.B. hou dende vaststelling van een nieuwen uiterlij- ken vorm voor de zilverbons van 2.50. Daarin wordt bepaald, dat de voor laatste alinia van art. 1 van het K. B. van 31 Maart 1915, zooals dat artikel is gewijzigd, laat stelijk bij K.B. van 14 Juni 1918, wordt ge lezen als volgt, ,De achterzijde is gedrukt in licht blauw met bruin en bevat een met versieringen aangevulden rand." AUTO-ONGELUK. Dinsdagmiddag ruim half vier reed een auto met snelle vaart Langs den Heldersche Weg. Plotseling brak de stuurstang af, met het gevolg dat de auto kantelde en aan den weg bleef liggen. De chauffeur, de ee- nige inzittende, bleef gelukkig ongedeerd. GEWELDIGE REGENS. Uit verschillende deelen van Duitschland kmen berichten over geweldigen regenval en wolkbreuken, waardoor ernstige schade wordt aangericht door overstroomingen. EEN TEEK-EN; DES TIJDS. Te Meinheim (Baden) hebben verschil lende slagers en kappers hun zaken geslo ten bij gebrek aan klanten tengevolge van de rooge prijzen. ZELDZAAM JUBILEUM. De heer W. Schulpen te Roosteren (L.) was Maandag gedurende 50 jaar lid van den raad dier gemeente. De jubilaris is te vens sedert 35 jaar wethouder en ruim 25 jaar ambtenaar van den burgerlijken stand. Natuurlijk werd dit zeldzaam jubileum on dat hij dien nacht in zijn eigen huis in Eyd- ney had doorgebracht. Ik weet heel zeker dat hij hier was. Maar hij kon toch op weg naar huis me neer Strange niet voorbijgereden zijn vroeg Hope. t O ja, als hij den korteren weg, dwars door het kreupelhout genomen had. Daan Hope keerde naar Sydney terug zeer voldaan over zijn eersten onderzoe kingstocht. H j nam zich voor binnenkort weer naar Hurston te gaan. Hij loonde David het door hem gevon den wapen -»n hoe de kogels uit de won den van den vermoorden Strange precies pasten in den revolver. Wat zijt gij nu van plan? vroeg Tom. Nu ga ik eens kennis maken met Rob Pikket. Dat kan, dunkt me, niet zoo heel moeilijk zijn. O neen. Niels is gemakkelijker dan dat, antwoordde Tom. tk geloof dat het beter is, dat ik mijn ontdekking nog zoolangge heim houd voor mis Rose. Zij zou zich te zeer vleien met een gewenschte uilkomst. Zeg, dat geval van een paar dagen geleden bad leelijk kun nen afloopen. Die Harry Dale is een kra nige kerel. Ja het was een moedige daad, zeide Tom. Ik heb alle bijzonderheden in de krant gelezen. Hij is nu miss Rose's buur man. Oakover heeft hij gekocht. Nu, dan heeft ze goed gezelschap. De eerste kennis making was erg romantisch, vindt je niet, Daan. Die Harry Dale is een gelukskind bromde Hope. HOOFDSTUK X. der «groote belngstelling gevierd, HUIS GEBOMBARDEERD. Van Zaterdag op Zondagnacht was het op gehucht ,,de Hevering", gemeente Oost- voorne, zeer rumoerig. Tengevolge van ee- ne huiselijke twist tusschen vrouw en man waarin het publiek de partij koos der vrouw, werd een café aldaar met een re gen van steenen gebombardeerd, geen ruit bleef er heelbuffet en verdere huisraad werden totaal vernield. De burgemeester, die spoedig met eenige politiebeambten ter plaatse verscheen bleek machteloos tegenover het publiek, dal lot een vijfhonderdtal personen was aangegroeid. Het gebouw geeft een treurigen aanblik, het is een ware ruine. Het relletje dat reeJs des 's avonds begonnen was duurde tot des morgens vijf uur. De schoonmoeder der vrouw, die niet vreemd scheen te zijn aan de oorzaak van de huiselijke oneenig- heid en zich niet zeer veilig voelde verliet de plaats der revolutie en zich met de tram naar elders te begeven 7.e werd door het zeer talrijke publiek met ketelmuziek begeleid, weggebracht. Al wat maar eenigs- zins geraas kon maken als vulnisblikken, poken, emmers, pannen, deksels, werden er voor gebruikt. Thans is alles weer rustig. De familie is besloten hare tenten ergens •tnders op te slaan. EEN APACHEN-DUEL. Welk verschil is er tusschen een duel, dat uitgevochten wordt onder nette lui," en ten van ras-apachen Wel, eerstge noemd wordt door de buitenlandsche auto riteiten oogluikend toegelaten, terwijl het tweede gerechtelijk wordt vervolgd. Waar om mogen apachen niet dezelfde privileges hebben als adelijke degenslikkers Het gerechtshof van de Seine heeft er dc vorige weck een moeilijk proces over te verwerken gehad. 23 September 1921 duelleerden te Parijs DE GROOTE WEDREN. Tim Slack was een uitstekend trainer en paardenkenner. Weldra was hij dan ook lol de overtuiging gekomen dat Blitz niet alleen een goed springer, maar tevens een even goed draver was. t Was Tim vurigste wensch om Rob Pikkel zijn gemeene streek betaald te zet ten. Hij wist dat Pikket een bijzonder goe den draver bezat, Indiaan genaamd, e» dat hij veel kans had de V. R. C. Grand Nationaal daarmee te winnen. Dat alles had Tim gehoord van Weldon. Rob Pik- kct's trainer. Weldon cn Tim waren onde onbekenden en ofschoon zij beiden naar de zelfde eer dongen, waren zij toch vrienden. Indiaan stond zeer gunstig bekend had reeds eenige overwinningen behaald en was zeer licht. Blitz was een goed springer, maar had nog geen verleden. De kansen stonden dus beter voor Indiaan. Zooals le verwachten was, waren Harry Dale en Tim Slack weldra goede vrienden, cn de trainer koesterde de grootsten eer bied voor Miss Rose's redder. Hij had Har ry zijn wenschen omtrent Blitz medege deeld en verzocht hem bij miss Rose er op aan te dringen haar toestemming te geven tot het trainen van Blitz voor den Grand Nationaal, Tim meende dat ze bezwaren kunnen hebben om haar geliefkoosd paard aan de gevaren van een steeplechase bloat le stellen, maar Harry Dale geloofde, dat Rose niets liever zou willen dan zulk een proef met Blitz te wagen. Hij sprak er met Rose over, met dit ge volg, dat er krijgsraad gehouden werd op den Eagle Farm, waarbij Tim Slack tegen woordig wa9. eerst met pistolen, daarna met degens, in hel Pare aux Princes graaf Poret en Camilie Lafarge. Er werd wreed en fel gevochten. De politie heeft er zich mee bemoeid en het liep toch met een sisser af. Nu rillen en genieten de Parijsche sen satie-kringen van een duel, uitgevochten tusschen een paar apachen, die de aanmoe digende namen droegen van Kareltje de Moordenaar en Maupie Schrik. Een jeugdi ge schoonheid, ,,mooie Loulou van Belle- ville' werd de Helena, bij wie Maupie voor Paris wilde spelen. Kareltje en Maupie gingen elkaar te lijf met alle menschelTjke en geoorloofde mid delen, om ten slotte hun pleit te gaan be slechten op de ridderlijkste wijze van af- knokken, n.L op het veld van eer. Alleen over de wapens liepen de meeningen uit een Kareltje wilde een vuistgevecht, Mau pie doodelijker beslechlingsmiddelen. Een van ons beiden moet dood" zei hij vastbe raden en somber. Toen hebben zij enorm gedobbeld kruis was vechten op revol vers" munt was „degens". „Kruis'' kwam boven te liggen. Maupie bleek geen revolver te hebben. Toen gaf Kareltje hem een maand tijd om er zich een aan te schaffen. Den tweeden September zouden de heeren elkander ont moeten in een bar, waar ook de secondan ten aanwezig zouden zijn, die namen droe gen als Riri en Jojo. Loulou stak er een slokje voor en wist Maupie over te halen, zich niet te vertoo- nen. Maar Kareltje joeg hem op en zwoer hem dood te zullen schieten, als Maupie niet een gevecht op leven en dood aan vaardde „Ik heb geen revolver f" klaagde Maupie. „Vechten zullen wij en als jij geen centen hebt om een revolver te koopen, dan zal ik een mes voor je koopen. Met eeir mes vecht ik wel zoo graag verklaar de Kareltje en smeet een der secondanten een briefje van 20 francs toe met de oraer twee dolken te koopen, die precies gelijk waren. Een poosje later, trokken de mannen met hun secondanten naar een stille plek, Riri zette de lijnen uit, en Jojo zuiverde de dolken boven een spiritusvlam. Alles was klaar In stand mijneheeren, riep de ge- icntsleider, een, twee, drie stelling De twee apachen stortten zich op elkaar en gingen elkaar verschrikkelijk te lijf. De lappen vlogen er af. Kareltje liet hel eerst Al dc goede en slechte eigenschappen van Blitz werden rijpelijk besproken. Ik vrees, dat het een gevaarlijke onder neming is, zeide Rose. Blitz heeft nooit ge sprongen op een wedstrijd zooals de Grand National. Ge begrijpt beiden, dat niets mij meer plezier zou doen dan hem te zien winnen. U behoeft niets te vreezen, zeide Tim. U weet toch, dat voor B'itz geen barrière te hoog is. Ja maar hij heeft zulke nukken Hij doet eigrnlijk nooit meer zijn best dan wanneer ik zelve hem berijd. Kom, laten we het wagen, zeide Harry. Laat hem inschrijven. U kunt u toch alltijd nog terugtrekken .als u ziet dat het niet gaat. Neen, antwoordde Rose, als ik hem een maal heb laten inschrijven moet hij mee doen. En winnen zal hij ook, zeide Harry. Ik Heb een voorgevoel dal Blitz winnen zal. U hebt het toch niet gedroomd hoop ik? vroeg Tim angstig en zoo ernstig, dat Har ry en Rose beiden begonnen te lachen. Neen, gedroomd heb ik het niet, ant woordde Harry. Maar waarom vraag je dat? Ben je 200 bang voor droomen Ja want de laatste keer dat ik droom de, droomde ik dat een paard won, het viel en brak den nek, en zijn berijder bij na ook. Geen wonder dat je dan niet aan droo men gelooft, zei Harry Nu daar gij beiden er blijkbaar zoo op gesteld zijt, dat Blitz meedingt, zeide Rose Maar onder wiens naam Onder uw eigen naam natuurlijk zeide Harry. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1922 | | pagina 1