V jVl. jVkijcr Zoon Jfajaars- Colkctie. De ouders van hel jongetje worden wel zwaar getroffen, daar zij het laatste jaar reeds 3 kinderen hebben verloren; 2 door de griep, terwijl één kind tengevolge van brand wonden overleed, KRIJGEN WE EEN KOUDEN WINTER Nu zoo zoetjes aan de winter in 'i zicht komt, breken er weer profetieën los over den aard van dat naderende jaargetij. Volgens de fiMatin" hebben in Frankrijk de uilen een dikker huid dan andere jaren Dal beleckent een strengen winter, zegt htl blad, welks redacteuren waarschijnlijk veel van schaatsenrijden houden. Van OORLOGSHELD tot MIJNWERKER In de Limburgsche kolenmijnen werken Duitschers, die uit de beste en oudste fa - milie's afkomstig zijn en in den oorlog hun vaderland groote diensten hebben bewezen In een mijn te Heerlen is b.v. werkzaam een Duilsch vlieger, wiens naam destijds j herhaaldelijk genoemd werd. Hij heeft het kruis „pour Je Mérite LOUIS BOUWMEESTER. De toestand van Louis Bouwmeester blijft reden geven tot tevredenheid, aldus vernam men bij informatie aan de zieken verpleging. De patiënt maakt het naar omstandighe den heel wel; zijn eetlust is goed; de on verflauwde opgewektheid en energie van dezen verwonder.lijk-levenskrachtigen taan blijven hem steeds bij en de toestand mag dus inderdaad gunstig heeten. De vele vrienden van Bouwmeester zul len dit stellig met groote voldoening lezen EEN WONDER. Zondag is op de markt te Hengelo een heel gezin door ean autobus overreden. De heer v. N. kreeg een wiel over zich heen; doch hij kwam met gescheurde kleeren vrij Hun kinderwagen werd in elkaar gedrukt, doch wonder boven wonder bleef het kind dat er uit rolde, ongedeerd. De zuster van den heer N. kreeg eenige kneuzingen, zoo dal voor haar geneeskundige hulp moest worden ingeroepen KINDEREN zeggen de WAARHEID Toen er weer een ontmoeting lusschen de beide aarts-vijandinnen aanstaande was liep de gansche buurt uit. De dikke, gezellig schommelend, torste aan de ecne hand het net met groente en aan de ander het dochtrtje. De pomp in de stille srlaat was het doel van de reis. Van den anderen kant dribbelde de spichtige vijandin aan, óók naar de pomp. Dat beloofde wat! De dikke juffrouw gaf het kind 'n duw. Ze zei: Mientje, zeg de juffer 'ns gedag! Hel kind zweeg in alle talen. —Toe dan, zeg de juffer is netjes gedag. Het dochtertje trok een dreinlip 1 -Weet je niet, hoe de juffer heet Geen antwoord. Toen vormden zich de gezellige kuiltjes in het gezicht van de dikke: —Hoe noemt moeder de juffer Kreng zeide het kind prompt. Weldra vlogen de haarspelden door de lucht, vertelt de Nw. Arnh. Ct. WEL WONINGNOOD. Op het dorp St. Laurens -Zeeland- woont reeds meer dan 8 weken een huis - gezin uil 8 personen bestaande, op straat onder een zeil. Wel een bewijs, dat men daar met woningnood heeft te kampen. AAN DE WASCHLIJN door de electrische stroom gedood. Een 64-jarige vrouw te St. Lous-du-Rho nc. Marie Charles, is Zaterdagmorgen ge vonden, hangende aan de lijn, waaraan z\ doende was een uitgewrongen wasch te be vestigen. De oorzaak van haar dood werd dra ontdekt. De drooglijn was van ijzer- draad en verbonden aan een boom. Vlak beven den boom loopen de draden van 'n hr.ogspanningsbedrijf. De boom sloeg zijn natie takken telkens tegen die draden aan en zoodoende is Marie Charles het slacht offer geworden van haar argeloosheid. Twee andere vrouwen waren van een dergelijk geval bijna het slachtoffer gewar den, doch ze hadden drooge klompen aan en da. idoor is het nog net met wat gegil c. eer. sisser afgel ropen. BORRELS IN ZEE! De Rijksambtenaren te Delfzijl hebbel 2500 liter jenever, welke een handelaar aldaar, niet wilde veraccijnzen, in de Zee haven laten leegloopen. CONCURRENTIE. De oalvisscher'j in de Zuiderzee moet een ernstige concurrentie het hoofd bie den tengevolge van de groote aalaanvoe- ren van Deensehc en vooral van Duitsche bedrijfseigenaren. De Waddenzee voor de kusten dier beide landen is erg gezocht aslbroed gebied en voora1 de Duitsche visschers, die ïn hun eigen land de bezwa ren ondervinden van de lage valuta vinden aalprijs van 20 cent per pond in Hol- landsch geld een zeer goede noleering. GEEN GOEDE VROEDE VADER Tegen een sigarenfabrikant 'te Meppel die tevens lid is van de Meppelsche ge meenteraad, is procesverbaal opgemaakt wegens het gebruiken van bander» lies, welke reeds eerder dienst hadden gedaan. HET DOODEN van ZEEHONDEN Bij wijze van proef zullen in 1924 geen premién worden toegekend voor het doo- den van zeehonden. Blijkt uit deze proef neming, dat het aantal zeehonden weder beduidend tieneemt, en de kans voor be nadeeling van de visscherij grooler w.rdt dan zullen later voor dit doel wederom gelden worden aangevraagd. INBREKERS - SMULLERS Maandagnacht is er bij den heer H wo nende aan den Rijksstraatweg te Ermelo ingebroken. Binnen zijnde, hebben de dieven zich te goed gedaan aan wijn, kaas, zoute- en in gemaakte haring en olienooten Zij hebben daarna de woonkamer doorzocht In de garage hebben de heeren plaaats genomen in een auto, waar ze een picnic schijnen te hebben aangericht. Per rijwiel van de heer H. en van diens echtgenoote zijn de inbrekers vertrokken. Er worden behalve deze fietsen slechts enkele klei - nigheden gemist. De heer H., die met zijn gezin boven sliep, heeft van de inbrekers niets gehoord. GEEN LIEFHEBBERS. Na herhaalde oproepingen heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld voor onderwijzer met hoofdacte aan de open bare school te Warnel. De vacature daar bestaat reeds vier maanden. GOED AFGELOOPEN Het motorrijwiel met zijspan van den heer R., botste te Durgerdam tegen den schoeiingmuur van dden dijk. waardoor het voertuig een andere richting nam en 2 moeders met haar kinderwagens om ver reed, zoodat de kinderen op straat vie len. Een kinderwagen werd vernield, maar wonder boven vonder bekwam niemand ernstige kwetsuren. ONTHOUD dit EVEN. Het piepen van deuren kan men gemak kelijk doen ophouden, als men de piepen de deelen met de punt van een potlood in wrijft of ze met petroleum besmeert. DOODELIJKE VAL. Te Weesp viel de courantenlooper Schil der van zijn fieis. De dokter kon slechts den dood constaUeren. ZICHZELF GETROFFEN. De 33-jarige iager H. Veneboer te Wap serveen Dr. had Woensdag, op jacht ijnde, het ongeluk zich doodelijk in de borst te verwonden. Het volle schot was hem door het hart gegaan. OVERVAREN. In het Woudmansdiep bij Leeuwarden is een roeibootje, waarin tweè personen zaten, door een zeilschip overvaren, De beide inzittenden raakten te water, De wist zich zwemmende te redden; de ander, een ruim 40-jarige korenmeter, is erdronken. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. GESCHORST. Du secretaris-penningmeester der R.-K. Bouwvereeniging St. Laurentius te Weesp is in zijn functie geschorst. De gemeente sommeerde hen dnemaal de verplichte an nuiteiten te voldoen. Hij bleef echter in gebreke, zoodal de gemeente optrad en alle bescheiden der vereeniging, de huur- boekjes der bewoners incluis naar het ge meentehuis deed brengen. Een tijks-ac- countant stelde een onderzoek in. Ge noemd wordt een bedrag lusschen 6 a 7 millioen, dat tekort in kas is. EEN VLIEGTUIG HISTORIE. Te Evesham heeft een Engelsch v'ieg - tuig een voor de gewone aardbewoners van die stad lang niet ongevaarlijke vlucht gemaakt. Het vliegtuig naderde de stad toen plotseling een ontploffing werd ge hoord en de propeller plotseling stilstond. Spoedig kwam een gedeelte van het vlieg tuig in grootere en kleinere stukken naar beneden. Een de' cylinders kwam in de Highstreet terecht an trof bijna een wielrij der. Een stuk viel op de Centrale fruit - markt, die druk bezocht was Een tinnen plaat van ongeveer 10 Kilo waarschijnlijk een gedeelte van een olietank, suisde ra kelings langs enkele vrouwen heen, die in eën boomgaard pruimen plukten. Op ver - schillende andere plaatsen kwamen kleine re stukken ijzer terecht. Een man werd ge troffen. Het vliegtuig zelf kwam ov een pruimenboom neer en bleef ten slotte op asperge - bed steken, waar het, na over den kop geduikeld te zijn, in den zachten grond h'.eef liggen. De bestuurder en passagiers, die bijna op hun hoofd ston den, klommen kalm met een sigaret in den mond onder 'het vliegtuig uit. ANNA-PAULOWNA. D. C. REZELMAN. f Woensdagmorgen bereikte ons het be richt dat te Anim-Paulowna in den ouder dom van bijna /"-jaar is overleden de heer D. C. Rezelmah. Wij twijfelen er niet aan of dit bericht zal in Anna Paulowna, maar ook ver daar buiten met groot leedwezen worden verno men, een zeer gezien en bemind persoon als de heer Rezelman was. Wij, die jaren lang ook in nauwe relatie tot den heer Rezelman hebben geslaan hebben steeds zijn helder oordeel, zijn' schrp versland bewonderd, maar ook zijn aangenamen omgang op hoogen prijs ge steld. Een werkzaam man als hij was gaf hij zich gaarne, en bcha've aan zijn particulie zaken ook aan het algemeen belang. Op allerlei gebied heeft hij zich bewo gen en mei succes. In de plaats zijner in woning is hij jarenlang lid van den Raad en wethouder geweest 'en in den Raad was hij een persoon'ijkheid, had zijn rustig woord gezag eninvloed. Mede in verscnillende plaatselijke ver- eenigingen trad hij steeds op den voor grond en gaf hij gaarne zijn vele gaven in het belang zijner gemeente. Ook in het bestuur van den polder An na Paulowna was hij een leidende figuur. Als Heemraad, maar vooral als plaatsver- angend Dijkgraaf in de watersnooddagen, stond hij pal in de moeilijke uren. Het was echter niet alleen in Anna Pau lowna, maar ook daarbuiten dat Rezelman een leidende rol speelde. Wij noemen zijn werkzaamh id in Hollands Noorderkwar tier, in het Paardenstamboek en tal van andere vereenigingen op landbouwgebied. Lang is de heer Rezelman in de Centt. Ie Vrij7.innige Kicsvereeniging voor het Ka erdistrict Helder geweest de voorzitter, die langs heel wal klippen het politieke scheepje wist te 'oodsen in veilige haven. 't Is er weer een van de oude garde, die is heengegaan, 'en nobel mensch, die door allen die hem hebben gekend en gevolgd, niet spoedig zal worden vergeten, een ee- rep'aats als hij in veler herdenken" zich heeft veroverd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dieuwertje, dochter van H. van Twuiver en van A. C. Kossen; Dieu wertje, dochter van C. Voortbuijsen en ■an A. Minnema. Overleden: Een levensloos aangegeven kind van Dirk Kaaij en Trijntje Jes; Ger- rit Blom, oud gO jaar, weduwnaar van H. Slikker. De heer J. ven der Ham is door den Minister van Arhe'd benoemd tot Bestuurs lid der Centrale Landbouw-Onderlinge. Naar men weet is het bestuur der Centra le Landbouw-Onderlinge samengesteld uil 26 leden, voor de helft uit werkgevers, voor de andere helft uit werknemers be staande, welke laalsten door den Minis ter van Arbeid worden benoemd uil een voordracht, opgemaakt door werknemers verenigingen, te voren door den Minis ter aangewezen. Er kmen hier verscheidene gevallen van mazelen voor, waaronder ook enkele bij volwassenen. BREEZAND. Tijdens het hevige onweei dat Woensdagnacht woedde, is het hier op verschillende plaatsen ingeslagen. Voor al de bewoners ii. den Koningsweg hebben het zwaar te "erduren gehad, een 4-tal woningen zijn van binnen tamelijk geha vend. Zelfs enkele personen kregeng letsel, terwijl zij op hun bed lagen. Ook zijn op verschillende wegen de electrische draden geraakt, tot zelfs veler lichtbollen in ver scheidene woningen onbruikbaar zijn ge worden. Gelukkig dat het b, deze kleine letsels gl ef. WIERINCERWAARD. Dinsdag een week geleden had met het jubileumfeest, een van de voetbalsvelers, de heer C. V. gedu rende den wedstrijd zijn portefeuille met f60 verloren. Ofschoon de politie onder zoek instelde, bleef de portefeuille weg. Wie schetst echter de blijdschap van den heer C. V., toen hij dezer dagen ëev andere pantalon aantrok en hij daar de portefeuile in ontdekte Bij Kon Besluit van 15 September is met ingang van 23 October herbenoemd tot Burgemeester onzer Gemeente de heer C. Haringhuizen. LOTING NATIONALE MILITIE. Auna Paulowna 53 lotclingciiF. M. van der Aart 42, VV. Aartsen 50, A. W. Rakker 21, H. Biersteker 52, R. Blom 14, L. de Boer 4, Jb. Boon 23. J. A. Conijn 17, J. Daalder 40, M. H. van Dorp 49, D. van Duin 47, G. van Eek 8, W. van Eekereu 43, M. Glim 34, J. van der Ham 10, C. Ha verhoek 15, Jac. Hendrikse 48, Adr. Roogewoniiig 44, VV. Hougeveeu 5, A. Hooimeijer 45, J. P. Huiberls 51, D. Keppel 28, J. D. Keppel 31, J. D, Kersten 9, J. Keuris 19, J. van Kooteo 7, P. A. Kossen, 26, A. G, Kuiken 35, J. Landman 29, C. J.Mo lenkauip 38, A. Niesse 36, Jl>-, Paar- dekooper, 1, H. Petter 25, J. W. Pran ger 27, A. P. Pronk 32, A. Raven 8 Aug. 37, A. Raven 10 Sopt, 2, Jb. Rezelman 30, M. Rezelman 6, L. J Riebot 13, P. Schilderman 18, J. Sloot weg 41, C. Spiegt 46, Jb. Stins 3,. J Stius 20, J, C. Tiel 24, J. VeensOa 12, V. Vlaming 22, H. B, de Vries 11, W. Waterman 33, Nic. van Weelde 39, S. Wijdenes, 16, R. J. Zoele 53. Wieringerwaaid, 4 lotelingen K. Bon- ma 3, T. de Hoop, 2, W. J. Los 1. Joh, B. Visser 4. Wieriugen, 22 lotelingen. Pieter Reijer Bakker 3, Pieter Bakker 7, Al- bert Buma 8, Jan Boersen 9, Simon Bakker 18, Lucas van den Berg 19, Jan Doesburg 20, Simon Everts 11, Jacob Engel 4, Cornelis Martinus Half- weeg 14, Cornelis Iluiberts 16, Jacob van Keulen 2, Reijer Lont 10, Pieter Cornelis Luijt 12, Willem Mostert 1, Jan Metselaar 6, Jacobus Rotgans 21, Nan Scheltus 17, Meijert Tijsen 5, Cornelis Tijsen '13, Jan Wiegman 15, Simon Pieter de Jong 22, TEXEL. Hoe gevaarlijk het is dat kinderen zich te dicht bij een in bewe ging zijnden motor begeven bleek ook nu weer. Zaterdagmorgen uit school komende begaf het zoontje van P. H. Bakker met 'n kameraadje zich naar den in werking zijn den walerwindmolor slaande in den P. H. Polder. Zijn blouse kwam met de spil in aanraking waardoor hij rondgesleurd werd. zijn beenen tegen de stangen sloe gen en zijn blouse om den spil heenwoelde zoodat zijn keel werd toegeschroefd. Gelukkig werd hel ongeval opgemerkt door den zoon en de knecht van Mej. de Wed. Roeper, die het genoegen mochten smaken, hem nog bijtijds te kunnen red - den, daar het knaapje anders een wiss'en dood tegemoet was gegaan. De heer Meijer adverteert Ieder Amt rikaan weet wat een lolly is, ieder Hollan der wil het weten." Hiermede erkent hij dus mei een Lesiaand artikel te doen te hebben. Ilel gedeponeerde merk, de pierrot en de Pierrotte, is niet nagemaakt. De verpak 'king van beide soorten Meefstokken is zoo danig, dat verwarring bij den lusschcnhan- del is uitgesloten. Jolly is bovendien een gewoon Engelsch woord prettig, jovel. President„Lollig 1" Maar de heer Plat heeft al ingezien, ver olgdc mr. Polenaar, dat de naam Jolly tot ongenoegen aanleiding zou geven, 'Hij heeft den naam afgeschaft en vervangen door „Likstok." President „Dat is een goede inval. Dat woord slaat in en helpt meteen die dingen uit de wereld. Want aan het woord kan :n zien, wat een vieze geschiedenis het In zijn repliek zeide mr. De Vrieze, dat de beide soorten kleefstokken bedriegelijk op elkaar gelijken. De naamsverandering kan wel tijdelijk zijn. Wel 'kwam zij gerui- men tijd vóór de dagvaarding, maar wel licht wist gedaagde toch, dat er iets gaan- was. Thans is lolly een soortnaam, echter as het woord dat niet, aHhans in ons land niet, vóór de firma Meijer met den anmaak begon. Het zal net zoo gaan, ,p!s het ging met de hopjes, als niet tijdig wordt ingegrepen. Is gedaagde ook bereid het model te eranderen, dan wil eischer daarmee wel genoegen nemen. President „Welk model dan Het be staande model is het meest ralioneele te „zuigen.'* De heer Polenaar vroeg in zijn repliek den president in rijn uitspraak te willen astleggen of inderdaad het .merkenrecht 5 geschonden. President „Dat betreft de hoofdzaak. Die mag Ik de rechtbank niet uit handen De president zal uitspraak doen Maan dagmorgen halfelL EEN LOLLY - JOLLY - LIKSTOK Op de tafel van den president der Am- sterdamsche Rechtbank lagen de stokjes met in papier gewikkelde kleverige stuk - jes suiker, die den naam van lolly's dragen De lolly's kwamen in hel gedrng; De zaak is aldus: De Koninklijke fabriek van Meijcr's Suikerwerken maakt en verkoopt lolly's; de heer W. Plat maakt en ver koopt eveneens van die klccfslokjes ech ter onder den naam Jolly's De firma Meijvr heeft nu den heer Plat >n proces aangedaan op grond van het na aken van een gedeponeerd handelsmerk Als procureur voor eischer firma Meij- es trad op mr, Jac. de Vrieze, die er op :s, dat de jolly's vrijwel precies gelijken op de lolly's. De jolly is namaak van minderwaardige qualiteit; de firma Meijer is in haar handel gedupeerd. De jolly wordt verkocht voor 5 cent; de lolly voor zeveneneenhalf. De lolly is een artikel, dat haast be roemd wordt. De Haagsche jeugd zingt; „Een bobby moet een lolly hebben hi ha ho"; een artikel dat zoo inslaat wordt na tuurlijk gaarne nagemaakt en de tirma on dervindt daarvan reeds de nadeelen. In Juli jl. heeft zij 20.000 minder om gezet dan in Juni, alleen in Amsterdam.. Deze zaak is een zaak van koophandel. Gedaagde heeft den naam „Jolly" gekozen klaarblijkelijk mef het doel verwarring te stichten bij het publiek.. Pleiter oordeelde, dat het merkenrecht is geschonden, ?n dat een onrechtmatige daad is gepleegd, a's bedoeld in art 1401 B. W. Hij vroeg gedaagde, zoo noodig met beholp van den sterken arm, te veroordee len liet maken1 van jolly's te staken. Dc procureur van gedaagde, mr. Pole naar, zeide, dal rijn legenpleiter vergee\, dat de „Lolly" niet als merk is ingeschre ven. Op het woord „Lolly" in het merk staat de naam „Meijer" met een kroon er onder. Die is niet nagemaakt. Lolly is een soortnaam. Het woord beslaat allang, komt voor in Ten Bruggencate's woorden boek van 1902 en bij Murray reeds in 1862 Als er hier van namaak sprake is, dan is het artikel! lolly nagemaakt en dat is niet strafbaar. GEMEENTE WTERINGEN. POLITIE. VERLOREN een Rood Zijden Kinder- mutsjeGEVONDENeen Ceintuur van :en Damesmantel. LICHT OP voor Rijwielen en Motorrij tuigen 7.33 uur. t Donderdagavond, omstreeks 81/» uur werd de watermolen in de Sttoeër- koog door de bliksem getroffen. Een balk van de staart werd gespleten en een gat in de kap geslagen. Gelukkig werd geen brand veroorzaakt. PREDIKBEURTEN NHD HERV. GEM. Coslerland voorm half elf Ds v. Loon. Westerland nam. half drie Ds. van Loon W, Waard voorm ha'-f elf Ds Groenveld. DOOPSGEZINDE GEM. GEEN DIENST. EVANGELISATIE H.hoef v.m. half elf de heer H. Sldvenga MARKTBERICHTEN. SCHAGEN 20 Sept. 12 stieren f 160 a 250; 21 gelde koeien mag. f 270 a 390; 7z idem vette f 300 a 530; 12 kalfkoeien f 340 a 475; 14 pinken f180 a 240; 7 nucht. kalveren f 18 a 30; 36 schapen mag. f36 a 50; 146 idem vette f44 a 51; 282 Jammeren f28 a 35 5 varkens mag. f 26 a 32; 59 idem vet te per KG f0.76 a 0.84; 160 biggen f 15 a 22; 116 kippen f0.50 a 18 eenden f0.5Ö a 1.25; 84 KG boter f2 a 2.20; 4783 kipeieren f7.50 a 8,50; 517 stuks eendeieren f 6.50 Reisbericht van Alkmaar-Sint Maartensbrug, Eerstdaags hopen wij on ze cliëntele op Wieringen te bezoeken met onze uit gebreide Beleefd Aanbevelend.

Wieringer courant | 1923 | | pagina 2