Ilevuc De Wereld rond Een pot Kloosterbalsem in Auis is een groot gemak Heden Zaterdagavond 8 uur wederom opvoering van ie Revue: of je moet er zin inhebben. Entree f I.— 'per persoon. ventueole liefhebbers in de schat op een afstand te*. houden. Voor het vervoer maakte men gebruik van 37 gepantserde auto's. Toen deze stoet door de straten trok wa ren op de daken van de huizen de boste scherpschutters opgesteld om zoo noodig al te begeerige roo v>ts neer te schieten. Naast den chauffeur zaten op elke auto vier lot de tanden gewapende politie mannen. Een groot aantal detec tives hadden zich onder de wan delaars gemengd. De straten, uit uitkwamen op de straten waar langs het geld werd vervoerd, wa ren voor liet verkeer afgesloten. Tïot uur, waarop het transport zou geschieden was angstvallig ge heim gehouden. Weet ge. Weet ge. dat. men om handen mooi te hou den ze na gedane arbeid in kan wrijven met een druppel zuivere olijfolie, vóórdat men ze gaat was sohen. Weet ge dat, men hij wasschen van zware sloffen gewoon zout kan nemen, de stof blijft dan mooi van kleur en krimpt niet in. Weet ge dat men bij 't afkoelen van glazen of aarden potten door zout in het water te doen het afkoelen bespoc digt. Weet ge. dat, als men hij het stijven wat bo ra.x in de stijfsel doet, men veel prettiger en glanzender strijkt. Brief van TEUN aan HARM. Beste Harrn Ik heb net nog 'n beetje tijd om je wat van me te laten weten. De weck is voor mij 'n paar daagkes te kort, want ik ben naar 't win- k el feest te Schagen geweest,.... voldeden Maandag. Met hindernis sen natuurlijk, want ik hen altiju waar de slagen vallen. Verbeeld je Wc zullen gaan met de ex presse autobus van de Ewijck- sluis, die om 3,20 vertrekt. We zijn krek op tijd present, maar 't ding is krek 'n kwartier te vroeg leeg vertrokken. Als de Schager winkeliers weer eens wat weten met hun expresse diensten Daar stonden we in de stortregen. Enfin, *n uur wachten en toen met 't trommetje. 't Ding liep dit keer voor zijn doen heel aardig en om 5 uur in Chicago,.. in de ver- Ie hadden we reeds de driekleur op de foren gezien en de gasfa briek zat waarlijk onder de vlag gen. Nou 't, moet gezegd „De etala ges waren keurig en de winkeliers trokken, ondanks de stortbuien grootc belangstelling, en 't komt lmn wel eens 'n lccer toe. Zooals ik i<\almecr geschenen heb,., winke lier spelen is dikwijls 'n honden- l>;iairtje. M'n zwager, die 'n meu belzaak in Schagen heeft, zoo je weet, en waar we 'n kop koffie dronken, vertelde ons daar nog gauw even 'n staaltje van Een welgedane juffrouw had al geruim en tijd voor zijn etalage st;uin kijken, waar mijn zwager zijn uitstalling op zijn voordee- üi'st had gerangschikt. Dan stap- fc ze naar binnen, langzaam maar Z! ker, links en rechts kijkend. Winkelier kwam beminnelijk glimlachend op haar toe, sprak b 'ar aan als mevrouw. Wat ze I-rottig scheen te vinden, want di rect, verscheen er een onderkin. Ja ziet nme zoon gaat trou wen. Wnikelier hoog. Dat kon een goede klant worden. O host mevrouw, sprak-ie, als of hij iets over dat trouwen te zoggen had. - Nu willen we hom wat geven dat begrijpt, u,. énne.. Natuurlijk, mevrouw. En wat zal het zijn Buffet of fauteuils... Ze glimlachte trots, dat winke lier baar voor zóó vol aan zag. Ja ziet li,.ik zou eerst eens van u willen zien een klein tafel- tic... zon voor wat op te zetten., in een hoekie van de kamer. O juist. TTïcr hoeft u een pri ma eiken tafeltje, wees winkelier. 'n Beetje te groot, tcxeerde rle inffrouw. TTïor beeft u een kleiner, wees de winkelier. Ja, ja, maar dat is een beetje te lioog. O, maar dan lieb ik hier een héél mooi, dat is lager. O, ja peinsde de juffrouw. Wat kost dat Tien gulden., prima eiken., origineel Ja maar dat is feitelijk weer een beetje te laag. Geen bezwaar mevrouw, hier heeft u een tafeltje, dat er juist tusschen valt. De juffrouw was de winkelier nageloopen tot achterin het maga zijn. Ze stond bij het aangewezen tafeltje. Bedremmeld. Ze werd on rustig, wat de winkelier voelde. Negen gulden sprak-ie. Ook prima. Verkoop 'k veel van. Ja ziet u, ik vind het wel mooi, maar dat ronde blad ziet u, vind ik niet zóóóó. Geen bezwaar mevrouw, sprak weder de winkelier met Jobsge duld. Hier heeft u zoo'n zelfde ta feltje.. maar in het vierkant.. Ze keek en monsterde het tafel tje. Zelfde prijs, lichtte de winke lier toe. Nu goed sprak de juffrouw. Dan kom ik morgen nog eens zelf met me zoon kijken. Want ziet u. we moeten toch eerst het huis nog huren. O moet het huis nog gehuurd worden, praatte de winkelier mee met een gezicht om haar op to eten. Juist mevrouw. En da.nnevervolgde ze kan 'k eerst nog eens ergens an ders kijken. Natuurlijk mevrouw. Want haast heb ik niet.want me zoon gaat het volgend jaar eerst trouwen. Toen liet de winkelier een lee- lijk woord uit zijn mond vallen. En de juffrouw met de onderkin schommelde de zaak uit, nageke ken door den woedenden winke lier. Zoo als 't bij mijn zwager ging, zno gaat 't. vanzelf ook dikwijls bij ons „wel veel klanten, maar wei nig koopers." Nou, jij nu eerst eens 'n briefie Salut, Teun. Anna Paulowna, Sept. 1924. ANNA PAULOWNA. Woensdag middag vergade - ring van onze Vroedschap. Wij kwamen een loflied van Hel der ter oore, waar onze Raad hun in liet telefoon-streeknet had inge lijfd.. Als het komt Zuidpolder, Kleiweg, Meerweg en Schorweg krijgen electrisch licht; kosten begroot op f42000. 1 October aanbesteding en als 't half kan brandt 't in Boermans- en Grasweg op 1 Dec. Het is dan af, de kat in donker te knijpen. Breezand krijgt weer een tuin bouwcursus; als leermeesters zul len fungeeren de heeren de Vries Julianadorp en Raap Oostpolder 7 jongens en 8 meisjes willen 't vervolgonderwijs op school I en 15 jongens en 4 meisjes op school II dat onderwijs volgen. Voor handwerkonderwijs wor den de meisjes naar „Alego" ver wezen. Deze krijgt hiervoor een mooie mop subsidie, en anders zou het onze Gemeente dubbel geld kosten. Over de begrooting 1925 wenscht de heer Keuris geen algemeene beschouwingen te houden. Hij, heeft de vorige maal zijn tong lam gepraat en ontving gansch geen antwoord, 'n Volgende maal zal liy het draadloos probeeren, even ais men nu verbinding heeft ge - tracht te krijgen met Mars. In ie der geval zal hij dan toch 't ant - woord krijgen Jopp Jopp. En ons raadhuis begint te schcu ren Wat zal er gebeuren B. en W. willen de schande met behang bedekken; Accoord. Deze scheurbestrijding kost f490; en de malariakrijg gaat met f2.00 op stap; Voor bijdragen kosten R TT.B. scholen is f1400 uitgetrokken en voor Nijverheidsonderwijs 650. Voor krankzinnigen verpleging 17000; kosten per patiënt bedargen f1040. Een patiënt is onderge bracht in Gheel in Belgie waar de kosten slechts 2000 francs of 260 a 270 gulden bedragen. Looij wil plaatselijke vereeni - gingen, welke uitvoering zonder bal geven ontheffen van vermake lijkhcidsbelasting; Keuris zegt di to dito; Ivossen wil verlaging van 20 op 10 procent, ook papa Koorn wil nog verder gaan en de plaat selijke vereenigingen geheel vrij laten. Jonge, jonge, wat begint 't belastingtopw gevaarlijk te ra- Velen; 't raakVkaporus 1 Maar voorzitter is ter redding aanwezig; Hij sta^t op, slaat de armen onwijd, de vuisten gebald en zegt met verheffing van stem: een glas jeneVer kost 'n kwartje en wanneer dan 'snacllts om twee uur half drie de politie op de koop toe wordt uitgescholden, laat men dan ook maar wat belasting beta len; bom. De vadertjes zitten stom, en de verordening blijft on gewijzigd. De plaatselijke vereenigingen kun nen natuurlijk, als ze willen, sub sidie aanvragen. De heer Kossen kan het niet kroppen, dat de kranten het heb - ben laten voorkomen, alfsof de iRaad zich cd vorige maal had uit Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Akker'sKloosterbalsem Is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puisten, wonden, zweren, insectenbeten, wintervoeten. Ook bij spierverrekkingen, spit, spierpijnen, rheumatiek. Per grootc pot van 20 gram 50 cent. Potten van 50 gr. f l.-i 100gr. f 1,75. Hoe grootcrime voordeellgcr. Alom verkrijgbaar gesproken, voor een streeknet re- sorseerende onder Schagen; Het is toch niet bepaald, of het Schaf gen, dan wel Helder zal zijn. In de vergadering van Burgemeester en secretarissen geleek het wel of Schagen door ons reeds was uit - verkoren. Vadertje Kossen wil van de Schager liefde niks weten) Voorzitter denkt dat 't bericht 'n vergissing is en zal naar de zaak informeeren. Dat streeknet heeft de vroede heeren nu weer zoo van streek ge bracht, dat hun gedachtengang in de war is, en ze voor de rondvraag niets meer weten. Ergo sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren Anna Eva, C. Neuvel en van G. Kroon. Overleden Ant je Kooij, oud 74 jaar, wed. van J. Cornelissen. Dinsdagavond kwam een vaartuig van de firma Van Hat- tem en Hofman met zoo groote kracht tegen de wipbrug bij Veer- burg aan, dat deze geheel vernield werd. Daar die brug de verbinding vormt met Oostpolder en Wierin- gerwaard, zal men begrijpen, dat dit ongeval een geweldige stagna tie in het verkeer heeft teweegge bracht. GEMEENTE WIERINGEN. Tentoonstelling „Flora." De uitslag der bekroningen is als volgt a. Ter kweeking uitgereikte plan ten (Lobelium) le pr. Jb. Bakker .Tz., 2e M. Gorter, 3e II. Stadig, 4e S. Koorn, 5e Wed. J. Hermans, 6e C. Maars, 7e P. Poel, 8e Jb. Tleij- blok. b. (Fuchsia) le pr. Wed. J. He geman, 2e S. Koorn, 3e N. Rotgans 4e J. Poel, 5e D. Hegeman, 6e W. I-Ieijblok, 7e C. V. Koorn, 8e J. A. Hegeman, 9e A. Bakker, 10e A. Ho geman. c. (Certomiums) le pr. J. Hoge man, 2e J. Jac. Bakker, 3e J. Poel, 4e ,T. Brouwer, 5e J. Metselaar, 6e .Tl). Bakker Jz., 7e W. Heijblok, 8e C. Rotgans. d. Ter opluistering ingezonden bloemen of mooist gekweekte \»lant,le pr. Jb. de Haan, 2e C. V. Koorn, 3e N. Stadig, 4e Tr. Lont, 5e Jb. C. Bakker, 6e C. M. Tijsen M.Jz., 7e L. Spaander, 8e Jb. N. Tij sen, 9e Jr. Lont, 10e S. P. Koorn, 11e Jb. Kool, 12c C. Koorn Sz., 13e Jr. Lont, 14e S. P. Koorn, 15e Jn. Koster, 16e Wed. M Tijsen, 17e C. Jb. Kool, 18e Jb. N. Tijsen, 19e S. J. Bakker. c. Voor de mooist ingezonden groepen le pr. M. Heijblok, 2e J. Metselaar, 3e S. Koorn, 4e Wed. J. Hegeman, 5e C. Koorn, 6e Wed. ,1. Hermans, 7e C. Bakker, 8e D. D. Bakker, 9e S. S. Bakker. Poiltie. Gevonden een porte- monnaie met inhoud een Cein tuur van een regenjas een Da- mesrijwiel. Verloren een gouden Broche, inl. bij den Gcm. Veldw. Rijkstclcfoondienst H.hoef. Nieuwe aansluiting: D. Koorn en Zoon, Kerkplein 4. Telet. No. 26. Succes - Nieuws. Zondag af speelt Succes I haar eerste compe titiewedstrijd tegen D.O.S.K.O. I van Oudesluis. Succes speelt in de West-Frie- sche Voetbalbond en is ingedeeld in de Hoofdklasse. Succes moet 7 thuis en 7 uitwedstrijden spelen. We hopen dat Zondag Succes zich weer eens van zijn goede zal la - ten zien en D.O.S.K.O. eens flink partij geven. De wedstrijd vangt aan om 2 uur welke door de bond is bepaald. Het elftal zal nader bekend wor den gemaakt. De overige leden kunnen Zater dagmiddags oefenen met het oog dat. het des 's avonds te vroeg don ker is. Ook Zondag kan er voor de middag geoefend worden. Kerkbrand. Gistermorgen omstreeks negen uur is brand uitgebroken in de dorpskerk van Burgh op Schou wen. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat toen de brand ont - dekt werd, slechts een kistje, waar in het zilver voor het Heilig A- vondmaal en het archief was ge borgen, gered kon worden. De primitieve brandbluschmid- delen van Burgh en Haamstede bestaande uit twee handspuiten waren niet tegen het vuur opge - wassen, zoodat het niet lang duur de, of de brand sloeg over naar den tegen de kerk gebouwden to ren; Zoowel het kerkgebouw, ge bouwd in 1674, als de toren brand den geheel uit. Omstreeks tien uur stortte het dak van de kerk in en viel daarop kort de spits van den toren naar beneden. Ook de klok ken uit den toren zijn naar bene den gestort. In het kerkgebouw waren, be - halve een orgel, verschillende oud heden geborgen, terwyl er voorts eenige marmeren borstbeelden van de familie Huyberts in waren geplaatst. Des middags waren het kerkge bouw en de toren geheel uitge brand en hield de vrijwillige brandweer zich bezig met liet ver der blussclien van het smeulende hout. De oorzaak van den brand, die nog niet geheel vaststaat, is echter zeer waarschijnlijk te wijten aan eenige loodgieters, die nog in het kerkgebouw werkzaam zijn ge weest. Vet Weidevee. De Amsterdamsche "Vereeniging tot het houden ven vectentoonstel lingen en jaarmartken te Amster dam heeft, Donderdag op de Vee markt oen tentoonstelling gehou - den met vet weidevee. Het was do eerste najaars-expositie van dezen Vereeniging. Bijzonder veel animo voor deze tentoonstelling schijnt er, gezien het beperkte aantal in zendingen slechts 130 niet te zijn geweest. De prijzen voor 't vet vee zijn niet hoog tegenwoor dig en wie een „best, beest" heeft af te geven vindt op de gewone markten daarvoor alle gelegen heid. Wat niet wegneemt, dat er toch „volrijpe" dieren aan de lijn stonden, die dan ook spoedig ver kocht waren. Het komt. ons voor, dat de Ver eeniging Teer haar kracht moet, zoeken in de Paascht.entoonst.ol- lingen. die heter slagen, hoewel 't, aantal „bevroren slagers" in deze stad geregeld toeneemt, wat van grooten invloed is op de prijzen van 't Iiollandsche slachtvee, liet gebruik van bevroren vleesch is in Amsterdam reeds gestegen tot 134000 Kg. per week. Hiervoor zou men een 450 Hollandsche runde ren hebben kunnen slachten. 's-Middags had een demonstra tie plaats van de Al fa-La val melk machine, over welke machine we reeds hebben geschreven. De heer M. Sikke uit Assendelft, bij wieti deze machine reeds met succes in gebruik is, leidde ook hier de de monstratie, die geheel naar wensch slaagde. ITALIë. De aardschokken in Genua. Een paniek. Een angstige nacht Uit de beschrijvingen in de bla den blijkt dat de zes heftige aard schokken, die Zondagmiddag Ge nua hebben geteisterd, een zeer ernstige paniek hebben veroor zaakt. De eerste schok werd om half drie gevoeld, de daaropvol gende met tusschenpoozen van een kwartier. Het talrijke publiek, dat de straten, de koffiehuizen en de plaatsen van vermaak vulde, werd door schrik bevangen en snelde naar open gelegen terrei nen, vrouwen vielen op haamknie ën en richtten gebeden ten hemel. Nauwelijks was men eeniger ma te van den schrik bekomen of de tweede schok deed zich gevoelen, die de opwinding weer deed toe nemen. 's Avonds om acht uur herhaal den zich de schokken, waarop de paniek haar hoogtepunt bereikte. PREDIKBEURTEN NED HERV. GEM, H.hoef half elf Ds. Groeneveld. Oostcrland nam. half drie dezelfde DOOPSGEZINDE GEM. Stroe van. HALF ELF Ds. van der Veen. EVANGELISATIE H.-hioef voorin. HALF ELF de Er. Eppimga. Dinsdagav. 8 uur verg. Zendigv. MARKTBERICHTEN. Schagen, 25 Sept. 1924. 18 Hitten 150 a 220 ?5 stieren 150 a 300 geldekoeien, mag. 200 a 360 65 idem vette 300 a 505 30 kalfkoeien 300 a 475 10 pinken 110 a 200 2 graskalveren 90 a 19 nucht. kalveren* 10 a. 30 148 schapen mag. 44 a 54 353 idem vette 42 a 57 644 lam meren 28 a 46 6 bokken en gei ten-22 varkens mag. 18 a 30 81 idem vette p. Kg. 0,84 a 0,90 175 biggen 9 a 18 jonge kippen 2 a 3 571 kippen 0,50 a 1,25 eenden f 1,25 a 2,25 haan tjes f 0,50 a 1,40 108 Kg. boter 2 a 2,50 a 2,70. Eieren veiling. Op de eierenveiling- van gister waren aangevoerd 20802 st. Kip eieren, in 98 partijen 1941 stuks eendeieren in 18 partijen. De prijs der kipeieren was van de 8,80 tot de 9,60, met als mid denprijs 9,10, 9,20 en 9,30. in het lokaal van den heer M. TIJSEN to Den Oever. Kaarten verkrijgbaar bij den Heer S. BRUUL en bij Jb. Bruul te H.-hoe(.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2