Dinsdag 14 October 1924. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN I D I T I 15e Jaargang. No 82. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN ADVERTENT Ni V R E A U 1 UITGEVER 4 DINSDAG VRIJDAG \an IS regel* f "»H'H 1 - Wh CO*N.J DOS'I WIERINGEN. ABONNEMENTSPRIJS Ieder» regel meer m. HTDLCOMM N» i». per 3 maanden 1. GEMENGD NIEUWS. Een kind uit den trein gevallen Uit. den avondsneltrein, die om 0 uur van Nijmegen naar Vonlo vertrekt, viel dezer dagen, even voorbij liet. station Ycnra'y, Ier - wijj de trein in volle vaart was, een kind van drie jaar. Men trok aan de noodrem en de trein stop te onmiddellijk. Wonder bovciv wonder werd hot kind ongedeerd langs de spoorlijn gevonden. JToc gelukkig de zaak afliep, toch is er een les voor reizigers met kinderen in gelegen, om ze niet voor het portier te zetten. Met tien minuten vertraging kwam de sneltrein te Vonlo aan. Annie Pascal overleden. In liet Huis van Bewaring te Amsterdam is dezer dagen over leden Guurtje Hclnèr, die, onder den naam van Annie Pascal, her haalde malen van zich heeft doen spreken. Het stoffelijk overschot, is Maandagmorgen in do vroegte op de R.K. begraafplaats „St. Bar barn" ter aarde besteld. Valsche gulden. De. politie te Soest nam weder om een valschen gulden in be slag. Stroopers. In den nacht van Vrijdag op Za terdgg zijn onder Rucphen twee kommiezen door eenige stroopers die zij vervolgden, beschoten met hagel. Beiden werden in het hoofd getroffen. Een citybag met f 60.000 gesto len. In den trein RotterdamAm sterdam, die 6.20 uur aan het Cen traal-Station aankomt, verwijder de Vrijdagavond oen reiziger, die eencitybag met f 60.000 bij zich had. zich nabij Haarlem even uit den coupé en begaf zich naar het toilet Hij liet zijn tasch in den coupé achter. Toen hij terug kwam. was de tasch verdwenen. Vermoedelijk is den dief uit den trein gesprongen, daar in den wagon niets werd ontdekt. FEUILLETON. No. 8. De jonge vrouw loosde, cen zucht, en haar oogen met de lan ge wimpers omsluierend, her nam zij Ik maakte mij zeker zonder reden ongerust, 't Is zoo ver, dat Rusland. En het is reeds drie we ken dat hij vertrok, en hij meldt ons nog niet eens zijn thiskomst. De twee gravinnen praten nog een oogcnblik. Het geluid der e- tensbcl, die aankondigde, dat het ontbijt gereed was, kwam dit pijn lijk onderhoud, een foltering voor mevrouw Do Soleure, afbre ken. Om twee uur, toen Raymonde was uitgegaan om een toertje te gaan rijden, liet de oude gravin Peter Valenski ontbieden. De Rus was reeds in reisgewaad Mevrouw De Soleure had den tijd gehad alles rijpelijk te over wegen. Zij gaf haar trouwen die naar duidelijke voorschriften, stelde hem vervolgens den brief dien zij 's morgens geschreven had, ter hand en om 2 uur steeg Pet er in oen rijtuig, om zich het eerst naai* Dijon te hegeven. In^den loop van den avond ver' Een misdrijf van 11 jaar geleaen. In een Novembernacht van 1913 werd een landbouwer in Noord- Brabant betrapt op strooperij. Hij vluchtte, maar schoot op dc hem vervolgende rijksveldwachters een schot hagel af. De gevolgen waren niet. ernstig, maar hij werd te Den Bosch bij verstek veroordeeld tot vier jaren gevan genisstraf. Dat was de man zwaar genoeg en hij vluchtte naar liet buitenland, zwierf elf ja ren om en heeft vooral in Duitsch land veel honger geleden. De Duitsche regeering leverde hem uit en thans verscheen hij opnieuw voor den rechtbank. Had hij het nog een jaar kunnen uithouden dan zou het vonnis niet meer uitvoerbaar zijn ge weest. 1 Het O. M. oordeelde, dat thans niet meer zoo zware straf moest worden toegepast en eischte vier nr. «tien gevangenisstraf. ..God zij dank", zeide beklaag de. en begon te schreien. Valsche rijwielplaatjes. In den laatsten tijd zijn valsche lijk nagemaakte rijwielbelasting- nlaatjes in omloop, waartegen her haaldeliik vnii politiczijde werd opgetreden. De plaatjes zijn ge maakt van koper, doch van min - 'lor dikte en lichter van kleur dan dó echte, terwijl letters en cijfers minder scherp zijn geteekend. Het onderzoek wees uit, dat die plaat- :cr via rijwielhandelaren en open hare marktplaatsen aan den man werden gebracht. De aandacht .in liet publiek wordt hierop ge vestigd. dat bij het gebruik van valsclielijk gemaakte plaatjes men zich aan strafvervolging blootstelt. J Zeehonden. Gedurende dezen zomer is niet als de vorige jaren jacht gemaakt op zeehonden in de Zeeuwsche wa teren, omdat sedert, 1 Januari j.1. liet uitreiken van premiën op he- dooden dezer dieren door de Re- geering heeft opgehouden. Te wachten is. dat het aantal er wee loor zal vermeerderen en dat de nam Raymonde het plotselinge vertrek van den Rüs. Dit verwon derde haar. Zij wist, dat haar schoonmoeder zeer gehecht was aan haar dienaar en hei niet bui ten hem kon stellen. Er moest dus iets zeer gewichtigs zijn ge beurd, dat aanleiding had gege ven tot die reis, wier bestemming onbekend was, want men kon Raymonde niet zeggen waarheen Valenski door zijn meesteres was gezonden. En zooals altijd het geval is, wanneer men geen gerust gewe ten heeft, maakte de jonge vrouw zich angstig. Klaarblijkelijk wilde men de zaak geheim houden. Den volgenden ochtend, bij liet korte bezoek, dat zij haar schoon moeder bracht, zei Raymonde Men heeft mij gisteren het vertrek van Peter Valenski mee gedeeld. Hij is, naar men zei, een klein reisje gaan maken. Dat is ook zoo. Is hij voor u op reis En voor jou, Raymonde Voor mij Ik heb mijn trouwen Valens ki een zending opgedragen, die iiemand heter dan hij kon vol brengen. Ah. zoo Herinner je je niet zeker plan van den graaf Gaston hoeft zooveel plan non in zün hoofd Onder andere dit, om ons de zen zomer twee maanden ïn de zeehonden zooals voorheen, zich weer hooger op zullen vertoonen in grooter getale. Nu zijn ze meer uitgeweken naar de mondingen van de Schelde, waar dc vervol ging minder plaats had. In den loop van den zomer zijn wel enke le gezelschappen daar voor lief hebberij op de zeeliondenjacht ge weest en is er o.m. door een twee tal heeren in eeinge dagen een 30- tal geschoten, wat een prachtig re sultaat wordt genoemd. De botvis schors vooral meenen dat deze die ren hun bedrijf veel schade doen. Een liefhebbende zoon. Woensdagavond om 11 uur rie pen bewoners van een pand in de Nieuwe Havenstraat te Amster dam een paar agenten van politie te hulp, omdat uit een aangren zend perceel hulpgeroep van een ouden man gehoord werd. Het be treffende hdis werd geopend en daar werd in een kamer gevonden een 79-jarige man, die daar 'smor gens vroeg door zijn zoon was op gesloten. De zoon had den geheelen dag jin politiebewaring gezeten, doch was om 8 uur 's avonds weer ont slagen. Drie en een half pond metaal in de maag. Een 15-jarig meisje van Sagi- naw (Mich,) moest een operatie ondergaan en uit hare maag en in gewanden haalden de geneeshee- ren drie en een half pond aan me talen voorwerpen, waaronder voor dollar 9,74- muntstukken. Van tweejarigen leeftijd reeds had het kind de gewoonte alles in te slikken waar het aan kon. Vermaand zijnde deed zij het voorts wanneer men haar niet zag en die gewoonte was zuiver uit een passie geworden. Zij was ma ger en scheen er niet aan te lij den. tot in de laatste maanden 'toen zij gedurig klaagde over ha re maag. Het meisje had 1,135 voorwer pen ingeslikt, waaronder 78 pen- nies, 33 nickels, 28 dimes, 16 quar ters, 674 sluitspelden, waarvan ee nige aan elkander gesloten waren Pyreneeën te laten doorbrengen. Toen mijn zoon je dat denkbeeld mededeelde, Raymonde, scheen je opgetogen. Als elke jonge vrouw, die nooit iets heeft gezien, niets hoe genaamd kent, en voor wie alles een verrassing is. Welnu ik heb op mijn beurt mijn zoon een verrassing willen bereiden. Denkende, hem en jou ook genoegen te doen heli ik gis teren mijn trouwen Valenski naar de Pyreneeën gezonden. Hij zal daar voor ons een voegzaam en vooral aangenaam gelegen 'verblijf zoeken en huren. Ik ken zijn goeden smaak en ik weet, lat ik mij op hem verlaten kan. Hij zal stipte orders geven, opdat ons daar niets ontbreekt en wij hij onze aankomst het huis ge meubeld zullen vinden, zooals het behoort en geheel gereed ons te ontvangen. Dif wensch je te weten. Ray monde. Ben je nu voldaan O ja, mama. Een oogenblik daarna stond Raymonde or> en nam afscheid. De afwezigheid van Peter Va lenski baarde haar geen ongerust beid meer. Haar schoonmoeder had haar te dien opzichte alle vrees ontnomen. V. Terugkeer uit Rusland. Vijf dagen gingen voorbij, zon- 135 spelden, 2 naalden, 54 stukjes van naalden, 22 knopen, 18 stuk jes glas, 2 gouden broches, 2 haar spelden, sleutels en ringen, rubber handjes, 3 gouden ketentjes, oor ringen, schoonlintjes, enz, en nog •1 voorwerpen van dien aard te lang om te molden. Het meisje heeft goed de opera (ie doorstaan en is genezen. Haar verstand vermogens zijn abnor maal en pas was zij aan de beter hand dat zij op een oogenblik «lat zij onbewaakt bleef, van dat on genblik gebruik maakte om op nieuw zes spelden waarmede bet verband was vastgemaakt, in te slikken. Een Grootmoedersclub. Het nieuwste in Amerika is een „grootmoedersclub". De oprich ters zijn een 92-jarige dame. reeds overgrootmoeder, en haar doch ter. In de statuten wordt voor 't lidmaatschap bepaald De leden moeten minstens 70 jaar jong zijn. Hot grootste doel der club is om jeugdig te blijven. Daartoe wor- lcn verschillende middelen aan gewend. Zoo hoeft ieder lid op een der jongste club-thee-middagjes het lievelingsliedje van haar l'eugd moeien zingen een ander* maal hebben do jonge-oude-dames een ouderwetsch menuet gedanst. Weer oen andere middag was er erroote verkleedpartij, waarbij ie der moest verschijnen in het cos- tuum van haar jonge jaren. Ter afwisseling vertellen de le den elkaar voorvallen uit lang vervlogen jaren, waarbij er voor al steeds op alles gelet wordt, wat de jeugdige frischheid kan bevor deren. Niet alleen tot vermaak en ont spanning komen de oudjes bijeen. Hun dool is ook, waar zij kunnen goed te doen. Zoo handwerken en naaien ze op hun ..krans" voor hospitalen en gestichten. Zoo hei- oen zij arme lieden der club de zorgen van het dagelijksch leven wat te verlichten, hetzij door stof feliiken steun of door persoonlijke hulp. Dc presidente der club ïs na der dat er iets gebeurde, wat ver melding verdient. Niets was ver anderd tusschen de beide gravin nen. Dc betrekking tusschen haar bleef volkomen dezelfde. Trouwens, behalve bij het och tendbezoek, zagen zij elkander slechts aan tafel. Den zesden dag, des morgens, ontving men twee brieven van den graaf de eene was bestemd voor zijn vrouw, de andere voor zijn moeder. Zij waren van Petersburg gedag teekend en toch droegen de om slagen niet don poststempel van de Russische hoofdstad. Raymon de merkte dit zeer vreemde ver schijnsel niet op, dat voor haar schoonmoeder niet van belang lontbloot was. De brief aan Raymonde behels de slechts eenige regels, inder haast geschreven. Dit deed veron derstellen, dat de graaf, over stelpt met uitnoodigingen, altoos op bezoek, overal gevierd, zelfs geen oogenblik beschikbaar had om te schrijven. De brief van den Graaf aan zijn moeder was één kreet van smart en wanhoop. „Ik ben verpletterd", schreef hij. „Ik peil met een verschrikt oog don vreeselijken afgrond, die zich voor mijn voeten heeft geo pend. Tk leef niet meer. 1 Ts of ik gek zal worden. Mijn hart bloedt. Wat afgrijselijke wonde! Zij zal nooit meer genezen. Moeder Moeder hoe word ik tuurlijk geïnterviewd en ze heeft medegedeeld, over her jonge meis je van tegenwoordig niet al te goed te spreken te zijn. Het korf knippen van het haar, wat steeds het grootste sieraad der vrouw was, keurt zij af en Jazz-band mu ziek is lawaai en anders niet, Rubber inplaats van metaal. Als hard oppervlakte-metaal voor aslagers hebben Babbitt's me taal en brons zich zoo lang een plaats gehandhaafd, dat men moeilijk iets beters er voor zou kunnen bedenken. Stellig zou men niet vermoeden, dat rubber, mits goed gevulcaniseerd, alle vereischtc voorwaarden nog in sterkere mate bezit. In het proef station te Washington (Bureau of Standards) heeft een stuk rubber uit een autoband zich tegen afslij oing acht maal beter bestand ge toond dan ijzer. Met rubber be kleedde lagers voor machines, oompen, schroefscbachten, heb ben merkwaardige resultaten op geleverd. Een zandpomp behaal de 10.450 ton zand in 693 uur. Na afloop waren dc lagers in uitste kenden staat. Het succes van rubber voor dit gebruik ligt ook zijn eigenschap van zich automatisch te smeren. Door een schroefschacht wordt water opgezogen, dat aan den rub her een kleineren wrijvingscoëf- ficient geeft dan geolied brons. Men ontkomt daardoor aan de noodzakelijkheid van smeer-in- richtingen op moeilijk toeganke lijke plaatsen. De rubber werkt bovendien eenigszins elastisch, zoodat ook in een minder zuiver gestelde schroef niet spoedig schokken optreden. Het zwakke geslacht. Een 45-jerige koopman heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij in den sneltrein van Amsterdam •laar Rotterdam mishandeld is. door een vrouw Ze hadden twist rekregen om het al of niet open zetten van een raampje, en toen Te het niet eens konden worden, ervoor gestraft, dat ik uw ver- standigen raad niet heb gevolgd. U zag goed. Ik was blind. Ik meende u een engel van on schuld en reinheid tot dochter te geven en van een monster werd u de moeder. Kunt u mij het ver driet vergeven, dat ik u aandeed? Ik zal op uw aanbevelingen acht geven, en zoodra ik bij u ben zal ik doen, wat gij van mij ver langt. Wee de rampzalige vrouw, die al haar plichten met voeten •rad Wee haar medeplichtige Beklaag uw wanhopige zoon, Gaston De Soleure. Den volgenden dag tegen vijf •ur in den namiddag kwam Pe er Valenski geheel alleen terug. Toen hij het voorplein betrad, tond Raymonde. die op het ter- es wandelde, tegenover hem Zoo, ben je daar terug, Pe- 'er sprak zij. Ja, mevrouw Welnu, wat heb je gevonden Peter kon niet gissen, wat de 'onge vrouw met die vraag be doelde. Maar hij was er de man ■tiet voor om er bij verrassing in ♦e loopen. Hij was op zijn hoedp "n antwoordde Ja mevrouw ik heb iets ge vonden. En ben je er mee ingenomen Bijzonder. Ts bet huis lief O, 't is geen kasteel, zooais dat. van Noisy-les-Monts, maar het is toch een knappe woning. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1