schot hagel in den hoed getroffen. Het hoofddeksel was als door zeefd vah hagelkorrels. Dé 'jacht opziener had cchter^geen letsel he konieii. Het'tweetal-wist te ont komen zonder té worden herkend. Zakkenrollerij. Er hebben zich te Amsterdam wi'or tweë gévallen vah '^zakken rollerij voorgedaan. Zoo werd ie- oi.iiul op het Damrak 385 ont- 1 ld. In de Bijenkorf, werd een (lome oen portefeuille, inhouden- do 260, ontstolen. Jacht op een wild zwijn. Zaterdagmiddag is in Usselo n»ii Enschede) een wilde zwijnen iacht gehouden. Tegen half vijl kwam het dochtertje van den landbouwer S. thuis met de me- dedeeling, dat zij was achtervolgd dooi- een vreemdsoortig dier, dat later inderdaad een wild varken hl eek te zijn. Kon wilde jacht door een twin tigtal landbouwers, waarvan drie gewapend met een geweer en de overigen met mestvorken, dwars over den Usseloschen Esch volg de. Het ca. 1 M. hooge varken di'ong door de omheining van riet gaas den tuin van den pastorie in Usselo binnen. Ook hier wist het dier echter aan zijn vervolgers te ontkomen. Door inmiddels inval lende duisternis was het verder onmogelijk het dier onder schot Ie krijgen het is tenslotte in de richting Broekhcurne verdwenen. Opleidingsscholen. Wij vernemen, dat thans offi cieel is besloten tot opheffing der Rijksnormaallessen .te Hoorn en Den Helder, terwijl te Alk maar een kweekschool zal wor den gevestigd. Een gelukkige gemeente. De gemeente Bennebroek heeft mot 1 Januari a.s. een schulden last van 5000 en de rekening over 1923 heeft een batig saldo van bijna 4000,zoodat. deze gemeente bijna door zijn schuld heen is, hetgeen ruimschoots door eigendommen gedekt wordt. Strijd tegen het kussen. De bolsjewiki schijnen van het vanouds onzindelijke Rusland een Paradijs der hygiëne te wil len maken. Zoo zijn de autoritei ten te Moskou er onlangs achter gekomen, dat het wisselen van handdrukken een ongezonde be zigheid is. Gevolg: 'n verbod om elkaar op straat de hand te druk ken. Maar daarmee was alle kans op het overbrengen van bacteri ën nog niet uit den weg geruimd. Thans heeft de volkscommis saris voor Openbare Gezondheid, dr. Nicolaas Semasjko, bedacht, dat het kussen als uitermate vies en onhygiënisch moet worden be schouwd. De Bussen mogen el- olkaar nu voortaan op den open baren weg niet meer zoenen. Dit geldt ook voor Russen en Rusin- nen in het onderling verkeer. Ge lijk gezegd alleen op straat. Want. een verbod om binnenshuis te zoenen zou, behalve in zijn na koming oncontroleerbaar, in staat zijn een gevaarlijken revo lutiegeest te kweeken. Staatsbe moeiing goed en wel, maar er zijn nu eenmaal grenzen Vier maanden rondgeloopen met een gebroken nek. Tr> Brigliton is doodschouw ge houden over iemand, die vier maanden lang met een gebroken nek bleek te hebben rondgeloo- Pen* De man, straatveger van zijn be roep. was eenigen tijd geleden door een op hol geslagen paard omver geworpen waarbij hij oo- gonscliijnlijk geen letsel had be komen. Twee maanden later trouwde bij en weer twee maanden later, vertoonden zich bij hem verlam mingsverschijnselen, tengevolge van beschadiging van het, rugge- merg. waarop al spoedig de dood vol-de. Bij de lijkschouwing werd de breuk in 's mans nek pas. ont dekt. Elfp 13e minuut een huwelijk. Kent u New-York er wonen 5 600 000 menschen, waarvan 2 000 000 in bet. buitenland gebo ren zijn! NcwWork kan zich be- - AjwT-v iS. -AsdsiÊio*-'*-**. roemen, dat liet. meer Italianen herbergt döii Rome, meer leken, dan Dublin, mëèr "Dnitscbers 'dan Bxgmcii en dbn.tiende van alle Joden ter' wereld. New-York gaat prat op de vijf grootste bruggen ter wereld. Da - gelijks zijn 2000 theaters en bios copen open en vol. Er zijn 1500 kerken voor alle gezindten. Meer dan 300.000 bezoekers stroomen dagelijks New-York binnen. Élke 52ste seconde stoomt een sneltrein binnen. Elke 13e minuut huwt er een jong paar, en elke 6e minuut, aanschouwt een nieuw New-Yorkertje het levenslicht. Elke 10de minuut opent een nieuwe winkel of zaak en elke 51 minuten ontstaat een nieuw gebouw. Ziet, aldus schrijft de Politiegids", dat is New-York. Laat U niet meer kwellen door spierpijn, stramheid, rhevmatiek, spit in den rug Wrijf die pijn dadelijk weg met Akker's Kloosterbalsem het heerlijk verwarmende wrijfmiddel dat direct een behaaglijke verlichting geeft en afdoend geneest. WEET GE. Weet go dat ge kinderen nooit vruchten - pitten moet laten opeten. Pitten van appels, pruimen en perzik - ken bevatten blauwzuur, dat zeer vergiftig is. Weet ge dat, bij verslikken hetzelfde mid del dikwijls helpt als bij hoest buien de armen flink omhoog strekken. Weet ge dat oen vaslzittenden stop bij 'n hals of flesch zich na eenigen tijd loslaat, wanneer men een paar druppels van machineolie om dï hals der flesch druppelt. Interpelleer end Vertegenwoordig ger eener Rapaille - Partij. De voorzitter |van den Rotter- damsehen gemeenteraad ontving van het raadslid Coremans, den vertegenwoordiger der rapaille - partij het volgende schrijven: Edelachtbare Heeren! .Ondorgct,eekend;e wenscht iin de eerstvolgende, openbare zitting te spreken over het volgende: Wat denkt de burgemeester o- ver het optreden van den agent van politie Christiaans, die mij valschelijk heeft beschuldig(l_ bij le justitie: le. wegens toespraken te hou den in de Pannekoelcstraat. 2e. dat ik aan het verzoek der politie om door te loopen geen ge volg heb gegeven. Daar deze feiten in strijd zijn met. de waarheid, dien ik over de zaak te spreken om een uitspraak te willen hebben van den gemeen teraad tot schorsing van dezen politieman. 'Wierkloozen verzorging in de groote steden. Naar het Volk verneemt, heeft wethouder Drees ('sGravenhage hij den Minister van Arbeid, na mens zich en zijn collega's in groo te steden, een onderhoud ge vraagd, om te komen tot de ver zorging van de werkloozen, wel ke. minder drukkend dient te. zijn voor de steden, dan thans. Plan is voor te stellen, dat de \yerkloozenkassen een langere u'iikeëring dan gedurende 90 da gen zullen geven, want de prak tijk is, dat de werkloozen na ver strijking van dien termijn bij „Steun aankloppen. Een dag voor het onderhoud dat zal worden toegestaan, is nog niet bepaald. K AfhoAng van belastinggelden. De gemeente Roermond heeft ter vergemakkelijking bij de be taling van belasting, schoolgel den, vergunningrechten, gas en electriciteit een plaatselijke op haal- en storingsdienst ingesteld. De inwoners kunnen in wekelijk- sclie of maandelijksche termijnen hun geld doen innen of desge- wenscht ten kantore van den nieu wen dienst doen storten. Te Huizen (N.II.) dat ruim 7000 inwoners telt, is al geruimen tijd geleden een gemeentelijke belas ting - ophaal- en stortingsdienst ingesteld, die zeer goed functio neert en reeds bijna 800 deelne mers heeft. De Minister van Fi nancien erkent dezen dienst ook voor de rijksbelastingen en subsi diëert deze. Eind - martelaar De Arr. Rechtbank te Breda veroordeelde het echtpaar te Prinsenhage dat een driejarig ke reltje, dat aan hunne zorgen was UoeVcrflrouwd,- maandenlang £ioo mishandelde, dat het ventje, over dekt met lidteekens en geheel schuw geworden, in het St. Anna gesticht moest worden opgeno - men, tot acht maanden gevange nisstraf overeenkomstig den eisc Dank zij de liefderijke verple ging in 't gesticht, is het jonkske hersteld. den bloedsomloop plaats, gepaard gaande met een weinig koorts, welke intusschen niet als een ziekte te beschouwen valt. Vooral hij hoofdarbeiders vet zamelen zich vaak tegen den mid dag in de hersenen moeheidstof- fen, en hier zal een slaap van een kwartier tot een half uur goed doen. Een lange namiddagslaap na den maaltijd verlangzaamt en bemoeilijk1! echter het verteerenl van liet voedsel ingespannen arbeid na het eten is echter slecht Tijdens het verteéren van het schoeisel is de bloedsomloop naar de maag grooter en iedere ingespannen arbeid van een an der orgaan vermindert den bloedsomloop en bemoelijkt de verteering. Zooals overal, past ook hier de gulden middenweg. Wie het zich veroorloven kan gaat na den maaltijd in een „gemakkelijken stoel" zitten en brengt het eerste half uur door met het lezen van lichte lectuur. Slechts zij, die in den voormiddag zeer hard ge werkt hebben, doen verstandig een weinig te slapen, indien zij daaraan behoefte hebbee. Dit geld ook voor zwakke personen, meisjes, die aan bloedarmoede lij den enz. Daarentegen moeten personen met een hartkwaal, a- derverkalking of vetlijvigheid in het geheel niet aan slapen den ken voor hen is rusten voor het eten uitstekend. Nu is de tijd tot handelen daar. Als men zijne krachten voelt achteruit gaan, is dit geen reden tot wanhoop. Het is dan integeü cleel het ware oogenblik dat er gehandeld moet worden en wel snel ook. Elke dag van aarzeling kan de noodlottigste gevolgen meebrengen. Er is geen twijfel aan dat de Pink Pillen een middel zonder weerga zijn, een middel van be wonderenswaardige krachtdadig hcid om het bloed en de zenuw- krachten nieuw leven te bezor gen. De Pink Pillen zijn daarom het middel bij uitnemendheid, tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene verzwak king, storingen door den groei en den kritieken leeftijd veroorzaakt maagkwalen, hoofdpijn en onre gelmatigheid der maandelijk sche zuiveringen. De prijs der Pinik Pillen bedraagt fl.75 de doos; 19.de zes doezen. Zij worden venkocbit in bet Hoofddepot Jac. Maris - ertein 23 te Amsterdam. Eischt dit adres en d« Hollanidiscbe giebniilksa an wij zing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij allt goede pfothekers en drogisten. Ons lichaam en onze Gezondheid. Moet men na het eten slapen De Frajnschc dokter Claude Ber nard heeft eens een interessante proef genomen. Op zekeren dag voedde hij des morgens tegelijker tijd twee jachthonden en nam !en een en mee ter jacht, terwijl hij den anderen in een beperkte ruimte opsloot, 's Avonds werden beiden honden geslacht en wer den de magen ondei zocht. Dit on derzoek toonde aan dat de hond, die den geheelen dag was opge sloten geweest, alle voedsel ver teerd had, terwijl in de maag van den anderen hond nog een gedeel t.e van het voedsel werd terug ge vonden. Dit voorbeeld kan voor ons verstandige menschen een aan wijzing zijn na het eten rust te nemen. De aanwijzing behoeft ei genlijk niet gesteld te worden, daar alle menschen in den regel na den maaltijd een zekere moe heid over zich voelen komen en kleine kinderen zelfs direct insla pen. Ongetwijfeld is deze moe - beid bij vele menschen het gevolg van een bovenmatige verzadigd heid. Aan den anderen kant heeft meermalen een versnelling van 1 GEMEENTE WIERINGEN. Bekendmakingen. Ingang 22 October 1924 is het kantoor te Hippolytushoef voor den post-, telegraaf- en telefoon dienst des morgens opengesteld ten 8 ure. Directeur v.h. Post- en Te legraafkantoor H.-hoef. Burgemeester en Wethouders van Wieringen brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat met ingang van heden zijn inge trokken de voorschriften, hou dende het verbod tot in- en door voer van herkauwende dieren, paarden en varkens in deze ge meente, vastgesteld in de verga dering van 31 Augustus 1923. Wieringen, 20 October 1923 Burg. en Weth. voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Jaarvergadering van de mu- ziekvereeniging „Apollo" in 't ca fc van den heer M. Tijsen te Den Oever, op Zaterdag 1.1. De voor zitter C. V. Koorn opent. Hierna lezing notulen, en jaar verslag door den secretaris, den heer Jb. Kaleveld, welke onver anderd worden goedgekeurd. Volgde rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer D. Verfaille, welke ?n orde werden bevonden. Bestuursverkiezing. De aftre dende leden, de heeren D. Ver faille, Jac. Bakker en J. Jb. Tijsen werden herkozen en namen hun ne herbenoeming aan. Aan den directeur, den heer L Spaander werd een stoffelijk blijk van waardeering geoffreerd.. Besloten werd in 1925 deel ft. nemen aan het te houden bonds- concours en aan het concours vanwege de muziekvereeniging Harmonie te Hippolytushoef te houden, ter gelegenheid bij de openstelling van den afsluitdijk en winkelweek. Verder in het a s. winterseizoen te houden 2 uitvoo ringen voor de kunstlievende lo den en één extra uitvoering tegen entre tot staving der kasmidde ^n. Na afdcening van eenige buis houdelijke aangelegenheden, sloot de voorzitter met dank voor de aangename samenwerking en de beste wenschen voor de toekomst deze gezellige bijeenkomst. Naar wij vernemen, heeft de heer Jb. Lont Pz. te Den Oever zijn woonhuis met café en schuur onderhands verkocht aan den heei N. Metselaar Jz., aldaar er. hoeft de heer Metselaar zijn woon 1 uis onderhands verkocht aan don heer Jb. Kaan te Koegras. Ter. overstaan van notaris Obreeo had jl. Zaterdagavond iu 't café van den heer Scheltus de publiekp verhuring plaats van de eigendom men der gemeente, n! 1 grasgo>vas van wegen, begraaf plaats le Hippolytushoef, 't gras en rietgewas van de Haulcesven- nen, de landerijn „De Legh" enz. Voor deze verhuring was weinig animo, slechts enkele perceel tjes werden verhuurd en verder alles waaronder De Legh, opge houden. Succesnieuws, Zondag a.s. wacht de beide Succes-elftallen een zwaren wedstrijd. Het 1ste elf-tal vertrekt om 11 uur per boo! om Excelsior I partij te ge ven. Het elftal is Jb. Oden D. Nieuwbuurt, J. Koorn, C. Kroon, S, de Vries, C. Koorn TI. Lont, Jb. Koorn, A. Zwa- nink, .T. Vrij, J. Slikker. Succes II ontvangt Excelsior II. Er is eenigzins wijziging in het elftal gekomen: W. Mostert. Jb. Smit; C. J. de Haan. P. Portegijs, N. I-Ialfweeg J. Breed Jn. Kroon, D.C Kooij, D. Kooij, Jn. Kooij, S. Scheltus. Reserve: Jn. Bosker, D. «Breed. HoenderDiphterie. Uit Schagen wordt aan de Telg. gemeld Ook in Noord-Holland's Noorderkwartier begint de ge vreesde lioenderdiphterie te heer schen. Bij een kippenhouder in den omtrek zijn er al 100 stuks aan deze gevreesde ziekte gestor ven. Voorzorgsmaatregelen te gen verdere uitbreiding worden genomen door inenting. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Geboren Nceltje Anna, d.v. Jan Crum en H. C. A. van der Leden. Ondertrouwd Ceeilia Zwin?, oud 23 jaren, zonder be<oep, wo nende te Anna Paulowna, en Jan Jochem de Vries, landarbei der, te Anna Paulowna. Getrouwd Johanna Wilhelmi- na Boersen, oud 21 jaar, zonder beroep, te Anna Paulowna, en Ja cobus Cornelis Josephus* Weipv ers, oud 21 jaar, landarbeider te Anna Paulowna. Ove' leden: Albert Kromhout, oud 17 jaren. PREDIKBEURTEN NED HERV. GEM. I-I.hoef v.m. half elf Ds. v. Dijk. Den Oever nm. 2 uur Ds. v. Dijk. Oosterland leering 1 jongens van 14-18 2.30; jongens aannemelin- gen nam. 4 uur. DOOPSGEZINDE GEM. Stroe v.m. 10 uur Ds. v. d. Veen. (Geen openscbaal. EVANGELISATIE Voormiddags 10 uur preeklezen. MARKTBERICHTEN. SCIIAGEN, 23 Oct. 18 paarden 130 a 500 8 stieren 140 a 300, 346 geldekoeien, mag. 200 a 42b 86 idem, vette, 300 a 500 61 kalfkoeien, 350 a 550 60 vaar zen 150 a 300 62 graskalyeren 60 a 120 20 ncchtere kalveren 18 a 36, 161 schapen, mag. 40 a 48 287 idem, vette, 45 a 59 51 overhouders 46, 13 bokken en geiten 3 a 18 8 varkens, mag. 16 a 26 77 idem, vette per Kg. 0,78 a 0,88 237 biggen 9 a 14, 31 konijnen 0,50 a 3 302 kippen 0,75 a 2 a 2,50 eenden 1 a 2,25 121 Kg. boter 2,20 a2,50 a 2 75. EÏERENVEILING. Heden wa ren aangevoerd 33 partijen kip eieren, 4750 stuks18 partijen eendeieren 3599 stuks. De prijzen der kipeieren Hepen van 11.60 tot 12,30. Een partij tje ging voor 10,70 de meeste gingen voor 12 a 12,10. De prijzen der eendeieren wa ren 7,80 tot 8,20. I

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2