15e Jaargang. Vrijdag 31 October t924. No 87. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN E«d OMSTREKEN E B IT I 3'91. Jleti S" a I a 4 WIERINGER COURANT BUREAU: VERSCHIJNT ELKEN A D V E R T E NT ëN Hippolytushoef Wieringen. DINSDAG en VRIJDAG. Van 1—5 regels 0.50. UITGEVER Tèlef. Intercomm. No. 19. ABONNEMENTSPRIJS Iedere regel meer 0.10. CORN. J. BOSKER, WIERINGEN per 3 maanden 1. GEMENGD NIEUWS. Aanbesteding. Vanwege de directeur-generaal der Zuiderzeewerken werd Woensdag aanbesteed Bestek 17 Z.W. De aanleg van het der- 3 de of laatste gedeelte van het afwaterings- en scheepvaartka naal van EwijcksluisOostoe ver, in verband met de afsluiting van het Amsteldiep, met bijko mende werken. (Raming 1.350,000.) Laagste inschrijfster was de N.V. Mij. tot het aannemen van Waterbonwwerken v./h. A. Hol man te Haarlem, voor 1,168,000 De verkiezingen in 1925. Het begint al Het „Verbond van premie-vrij Staatspensioen voor iedereen" heeft besloten, met de verkiezin gen in 1925 in alle 18 kringen een tiental candidaten te doen stel len, met als no. 1 van de lijst de <Tud-candidaat der Tweede Ka mer de heer G. B. v. d. Werf, Am sterdam, oud-voorzitter van den Ned. Tnd. Bond voor Europee- sche Militairen. Voorts zal sa menwerking gezocht, worden met het verbond „Democratiseering der Weermacht", politie-ambte- naren- en postbeambtenaren- honden. Besloten werd verder, dat het verkiezingsparool zal zijn le. voor iedereen (man en vrouw) op fiO-jarigen leeftijd 600 per jaar premie-vrij Staatspensioen 2e vóór ontwapening, invoering van een internationaal politiecorne en aansluiting bij de onlangs o- vereengekomen ontwepenings- confercntie 3e. krachtig actie te voeren tegen de Tariefwet, de loonsverlaging en de duurte der levensmiddelen. Het onweer. Tijdens het hevige onweer, dat Dinsdagavond boven Waterland woedde, is de bliksem ingeslagen in de boerenplaats van N. Bloem tusschen Monnikendam en Broek in Waterland. De boerderij ging geheel in vlammen op Van het paard gevallen. Een 51-jarig bewoner van La - ren, die Woensdag op de Hilver- sumsche paardenmarkt een paard had gekocht, reed daarop naar huis. Op den Laarderweg begon het dier te stijgeren en de ruiter had het ongeluk van het paard te vallen, waarbij hij met zijn hoofd op de steenen terecht kwam. Met een gapende hoofd wond werd hij vervolgens naar ^de IL-K. Ziekenverpleging over- gefTï^fcht. Zijn toestand bleek zeer ernstig. Tusschen de schaafmachine. In de tummerfabriek van de firma De Vreugd te Hillegom was een monteur uit Rotterdam aan het werk.' De schaafmachine, waaraan hij bezig was, begon on verwachts te loopen, met het ge volg dat den man vier vingers worden afgeschaafd. Van Texel. Maandag is een schuur van den heer Versteeg uit Alkmaar, die in gebruik was bij den heer P. v. d. Slikke, te Oosterend, door het vallen van een petroleumlan taarn, in brand geraakt en met hooi, stroo, graan en pluimvee in vlammen opgegaan. Slechts een aantal kippen kon gered wor den, een ander aantal verbrandde Het omvallen van den lantaarn geschiedde, doordat eenïge kip pen, die v. d. S. zou ringen, er te genaan vlogen. Verstoring van een godsdienst oefening. Voor de rechtbank te Arnhem stond Woensdag terecht de land bouwer W. P. uit Groesbeek te recht, beschuldigd van het feit, dat hij op 7 September j.1. een godsdienstoefening in en bij een kapel op 't terrein van de Heili ge Landstichting bij Nijmegen had verstoord door eenigen tijd met een hamer op een ijzeren olaat te slaan. Bekl. gaf toe wel eens tot dezen FEUILLETON. No. 13. Opeens drong het geluid van naderende voetstappen tot haar ooren door. Daar komen zij. Zij komen sp ak zij op somberen toon. Een denkbeeld rees voor haar geest op. Maar welk een denk beeld Zooals clleen maar in een ladeloos brein kan opkomen. Jacques, je kunt mij redden, zei zij, snel sprekende. Hoe Door je. te laten beschuH gen. Van wat Van diefstal. Ik begrijp je niet. Mijn man en iedereen moet gelooven dat je een dief bent. Hij wilde spreken. Met een blik, vlijmend als een dolk, sloot zij den mond. Zij ijlde naar haar ka mer en kwam na verloop van een oogenblik met de handen volg;- laden terug. Zij hadh aai juwee fcn.i goucl en bankbiljetten uit een kastje genomen. l;iuks stopte zij dat alles in de zakken van Jacques, die ver - stomd, verbijsterd, misschien hog niets van de zaak begrijpen de, haar liet begaan. En nu sprak zij, ga heen. Waar wil je dat ik heenga Waar je wilt. Als je je er gens kunt verstoppen, doe het dan maar. Maar ga dan toch heen. Hoor je dan niet dat zij komen Ovei een minuut zal de graaf deze deur opendoen. Jacques had er niets tegen in te brengen. Hij gehoorzaamde werktuigelijk. Nauwelijks was hij de kamer uit of Raymonde begon te schreeuwen. Dieven Dieven Help En een grooten schrik veinzen den, ilet zij zich op een canapé nedervallen. VIII. J De echtgenoot. Het geknars van een sleutel liet zich hooren. Raymonceï. hart hield op te kloppen. Haar ooren suisden. Zij dacht, dat zij haar bewustzijn zou verliezen. De deur van het boudoir ging open. De graaf en mevrouw De Soleure raden binnen. Achter hen vertoonde zich het sombere gelaat van Peter Valens ki. Op eenigen afstand, door de duisternis verborgen, stonden Tougaref en Rudiow roesloos als standbeelden. De houding der oude gravin washoog en vol verachting. De ze maatregel over te gaan, omdat hij veel last van vogels onder vindt. Hij ontkende echter te heb ben geweten, dat er een gods dienstoefening plaats vond, toen hij leven maakte. Al ontkende bekl. dit, uit he^ proces-verbaal bleek, dat de Ve«ld wachter hem gewaarschuwd had Pastoor A. J. de S., als getuige gehoord, verklaarde, dat de oor zaak van beklaagdes houding ligt in afsluiting van een weg. Twee meisjes, die de godsdienst oefening hadden bijgewoond, hadden gedacht, dat de proces sie door trommelmuziek werd opgeluisterd. De een verklaarde, dat de aanwezigen niet konden doorzingen wegens het leven, de ander echter kon niet zeggen dat door dat lawaai storing was ontstaan. Het, O. M. eischte 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger verklaarde in zijn pleidooi dat getracht is om bekl. op allerlei wijzen te bena- deelen. Zelfs waren er pogingen in het werk gesteld om hem in een krankzinnigengesticht te plaatsen. De hoofdveete is gele gen in het feit dat de Heilige Landstichting den weg, welke naar de kiosk van den bekl. nuwachtige trekkingen van haar gelaat verrieden de hartstochten die in haar ontketend waren. Haar zoon daarentegen scheen kalm, in weerwil van het mar mer-wit van zijn vermagerd ge laat. Raymonde was opgevlogen. O, Gaston, Gaston riep zij. En zij wilde hem om den hals vallen. Hij, altoos, kalm, koel, met dof fen blik, strekte zijn arm uit en hield haar tegen zonder haar te rug te stooten. RaymohdeWat gebeurt hier toch vroeg hij. Gaston, een man, een man. dien ik daar gezien heb zooeven Een man in je kamer, Ray monde Hoe is dat mogelijk Je hebt gedroomd. Kom, kom, beken het maar, dat je bang geweest ben voor je eigen schaduw. Daar enboven moet je gerustgesteld zijn, nu moeder en ik bij je zijn. Ik heb mij niet bedrogen, Gaston, ik heb wel degelijk een man gezien. De graaf verioor niets van de kalmte, die hij zichzelf had voor geschreven. Geen spier van zijn marmeren/' gelaat verlrok zich. Na een oogenblik stilte hernam hij Dat is een ernstige zaak, en die met grooten ernst moet wor den onderzocht. Raymonde, ik verlang nauw keurig te weten, wat er gebeurd is, ot tenminste wat je gezien de gewoonte om de de metalen plaat te slaan, om zijn vrienden naar zijn kiosk te lokken en te vens, om de 40 duiven van den pastoor te verjagen, daar hij van deze dieren veel hinder onder vindt. Tijdens het pleidooi trok bekl. leclijke gezichten naar den gees telijke, die als getuige was ge hoord. Uitspraak 4 November. De verlakte Grootmoeder. Deze week is er te Dresden iets gebeurd, waar alle Dresde- naron zich half ziek om hebben gelachen. Toen 'n drogist na slui tingsuur in zijn woonkamer een krant zat te lezen werd de win kelbel geluid als een alarmklok. Bniloto adem stond een jonge man voor de deur, die den dro gist bad en smeekte om vlug hulp te bieden. Wat was het ge val De jonge man had een ou de fiets gekocht en wilde het ding mooi in de lak zetten. De flesch met lak had hij tot nader gebruik in de badkamer opgeborgen op dezelfde plaats naast een flesch met dennennaalden extract. 'sA vonds wilde zijn grootmoeder een dennenaalden bad nemen, maak te het bad klaar, sprong er in, \naar do extractflesch, maar stortte den inhoud van het fiets lokmiddel in het dampende bad water. Het harsachtige dennen naalden-extract is nogal kleve rig, maar het lakmiddel was nog kleveriger en grootmoeder kroop als een negerin uit het bad en be gon te huilen. Warmwaterafwas- schingen, sponsen, druipende van benzine, niets hielp De drogist gaf een kan terpentijn mee den goeden raad, om grootmoe der nog eens in een extra heet had je af te spoelen, anders stond hij er niet voor in, dat zij weer nis blanke te voorschijn zou ko men Aardappelen nlt Polen. De Coop. aardappelmeelfabriek Ter Apel en Omstreken is in on derhandeling over den aankoop van 50,000 a 60,000 H.L. aardappe len uit Polen. De oorzaak is, dat de boeren- aandeelhouders der fabriek lie ver hun aardappelen aan de markt brengen dan ze aan de fa briek te leveren. De Paardenmarkt te Alkmaar. Door de afwezigheid van bui- tenlandsche kooplieden, was de handel zeer stug. Voor veulens varieerden de prij zen van 80 tot f 100. Jonge paar den 200 tot 340. Werkpaarden 200 tot 500. Luxe paarden 600. Aangevoerd waren 344 paarden en veulens. Een dreigbriefschrijver aange houden. De politie te Doctinchem heef: gearresteerd en naar Arnhem o- vergehracht zekere B. uit Dinx- perlo, die zich aan het schrijven van dreigbrieven heeft schuldig gemaakt. B. had het deponeere?i van 500 op een I epaalde plaats geeischt. Toen hij het pakje kwam halen werd hij geknipt. Ernstig auto-ongeval. Woensdagmorgen werd de heei D. wonende te Winhaak, gm. Sit tard, op de fiets door een voorbij rijdende outo gegrepen en pl.m. 30 a 35 M. meegesleurd. De be stuurder reed door alsof er niets gebeurd was.' Het. autonummer is onbekend. I.Tverig wordt naar den automobilist gezocht. De toe stand van den heer D. is levens gevaarlijk. Heler aangehouden. In verband met heling van zil veren voorwerpen, afkomstig van een onlangs te Bussum gepleeg- den inbraak, zou een koopman t Amsterdam worden gearresteerd doch door de vlucht naar België wist hij daaraan te ontkomen. Dinsdagmorgen waagde hij zich over de grens te Roosendaal en werd onmiddellijk door de mare- chaussée gearresteerd. Hij is naar Bussum overgebracht en na al- hebt, toen je ontwaakte. Zeg het ons, als ik je verzoeken mag. Maar je bent nog geheel onder den indruk van je ontroering. Vermoei je niet met te blijven staan. Ga zitten, Raymonde De jonge vrouw zonk op de c* napé neder. Mevrouw De Soleure, met een ironisch lachje op de lippen, ging een leunstoel zitten. De graaf bleef staan, leunende tegen een meubel. Ik sliep vast, toen ik eens klaps wakker werd door den klank der schel. Toen ik mijn oo- gen opensloeg meende ik licht te zien uitgaan en vernam eenig ge druisch. Ik was niet verschrikt Het kon de wind zijn in mijn zon neblinden en de uitwerking van een gezichtsbedrog. Bij het tweede geschel sprong ik het bed uit en stak een kaars op. Zeer verrast opende ik het raam. Wie kan toch op het kas teel zoo laat komen vroég ik mijzelve af. Ik wachtte. Eindelijk zag ik licht in de portierswoning, en een oogenblik daarna vader Grubert. die naar het hek liep. Stel ie mijn verbazing, mijn vreugde voor. Gaston, toen ik je hoorde spreken met Grubert en je stem herkende Osprak mevrouw De So leure. zich halverwegende oprich tende. Haar oogon schoten vuur. Luister toch, moeder zei de graaf, kalm. A Zij sprong van haar stoel op en riep En zult gij dan, graaf nog langer die belachelijke come die laten voortduren Het is thans meer dan wel. Er moet een einde aan komen. Op de laatste woorden van de oude gravin was een stilte ge volgd. Ieder hield zich in, in soi.i ber gepeins verzonken. Men wachtte. Maar wat ging er om in die koortsachtig verhitte hoof den Vijf minuten waren ternauwer nood voorbijgegaan, toen men het gedrusch van een worsteling vernam. Daarna weerklonken -oetstappen. in de lange gangen veerkaatst Raymonde had haar hand op '^aar hart gelegd, als om het ge bons er van te bedwingen. De graaf alleen hield zijn on verstoorbare kalmte én uit den Mik. dien zijn moeder op hem ge •*estigd hield, scheen de vraag ♦ot hem te komen, wat zij van -iin houding moest denken. Opeens ging de deur der kamer van de jonge vrouw open en men 'ng de twee Russische dienst knechten verschijnen, den jacht opziener voortsleurende, dien zij bji ziin kraag vast hielden.. Raymonde speelde de verbaas de en uitte een gil. Jacpues Vernier riep zij. De heide Russen duwden den Jachtopziener tot midden in den salon. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1