v 1PUROL [fa PIANOSTOEL of MU ZIEKSTANDAARD In voorraad: daar in verhoor te zijn. genomen ter beschikking van den officie» van Justitie geste,ld. Een bruidegom met een groot hart. In hi Noorsclie courant kon men onlangs de volgende adver tentie lezen „Aangezien ik bin nenkort naar Amerika vertrek om mijn betrekking te aanvaar den, en mijn a.s. vrouw van land verhuizing niets wil weten, zoek ik langs dezen weg een aardigen welgesteldcn man, die met haar wil huwen. Zij is 23 jaar oud, blond., lief, staat goed bekend en is in het bezit van eenig vermo gen Don Juan op stap. Te Weenen is Maandag een werkloos kantoorbediende, ge naamd Julius Grunwald, oud 26 jaar in hechtenis genomen en Dinsdag tot 2 jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hij aan meer dan 42 Weensche meisjes hmvclijksbelosten heeft gedaan, om daarna geld van ze te leenen en dit er door te lappen. Zijn laat ste slachtoffer heeft hem aange bracht. en bleek niet van plan te rusten voor haar gerechte wraak was genomen. De politie vond in het bezit van den vrij lustigen Julius een aanteekenboekje, waarin hij alle preciese details van zijn tallooze verloofden had neergeschreven, tot zelfs de uren en plekjes, waar hij met ze had afgesproken. Uit het aanteeken boekje bleek verder, dat Grun wald meer dan 18 valsche namen had aangenomen. Twee en veer tig ex-verloofden hebben tegen hem getuigd. De emigratie naar Canada. Mevr. D. VecnstraHeidstra schrijft„Men vindt in Canada uitsluitend werk in den land louw, en dus komen voor plaat sing alleen in aanmerking per sonen, die daar in den landbouw kunnen en willen werken. Dat zijn dus in do eereste plaats land bouwers van beroep. Personen uil. andere beroepen kunnen zoo goed als nooit in hun eigen be roep worden geplaatst. Dus ook deze moeten landbouwer worden en als boerenknecht (farmhand) beginnen. „Er zijn duizenden die dit heb hen gedaan, en velen met uïtste kond resultaat. Er kunnen gedu rende het emigratieseizoen zoo wel onervaren als ervaren krach ten worden geplaatst, en op meer dan een farm werd mij gezegd, dat het er eigenlijk niet zooveel toe deed, als de man maar van hot rechte soort is. Dus ook in landbouw onervarenen kunnen in Canada zeer goed slagen, maar ze moeten zich door de moeilijk- lied en heen kunnen slaan. „Wie meent, binnen korten tijd in zijn eigen vak werk te vinden wordt teleurgesteld. Maar de har de werker, die vasthoudt en vol houdt, en op het land blijft, heeft •-•en kans, onverschillig wat hij oorspronkelijk geweest is. Ont raden moot men emigratie aan oen ieder, die niet flink genoe; is om zich door de moeilijkheden dor eerste jaren heen te woi ite- len. Wie die flinkheid wel heeft, kan rustig gaan. „En met kracht raden wij emi gratie aan, aan jonge hoeren met weinig geld, die hier niet vooruit lrannen komen." De oude bok en het groene blaadje. Een 86-jarig jonkman, weduw naar en grootvader van een stel knappe kleindochters, kreeg liet van de week teNew-York in zijn hol om aan een van zijn schoon zoons verlof te vragen om te mo gen trouwen met oen kleindoch ter van 14 jaar. De schoonzoon dacht dat het een mop was, lach te een beetje en ging verder niet op grootvader Cecil CambeU's aanzoek in, maar een paar dagen later vond schoonzoon oen brief in de luis, waarin de verliefde ou de man hem bittere verwijten deed over de hartelooze wijze, waarop dat aanzoek was behan deld en meteen mededeelde dat hij en het. veertienjarig kleindoch tertie de wijde wereld waren in getrokken om te zien over welke rozen hun pad zou leiden. Schoon zoon achtte het beter het pad zoo kort mogelijk ene het aantal ro zen zoo weinig mogelijk te laten worden en liet de politie van Ken tucky en Ohio waarschuwen, om als die een verliefden ouden man van 86 jaren in gezelschap van een meisje van 14 vond, ze oogen blikkolijk terug te brengen. Voor den ouden man ligt een rietje klaar en de jongedame gaat naar een kostschool.als ze worden gevonden. \abma is/'/7>is hefalgenfee/f geemagac Wanneer ge tot Oerrè nog geen pi genomen hebt mei l „Soblna"«Thee ol „Sabina'-Koffie, dan ft raden wij'U aan Uw i] Svlnkelier'ecns tiaar dit 11 L merk te'vragen, Ge zult R il in "elk opzicht tevreden 1 zijn óver Uwe neming. biX, H.WJIdsaudla-Allmogr Een douche voor kleine Middenstanders. Vele middenstanders, die een crediet bekwamen van de Alge- meene Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand werden verplicht tot het nemen van eén of meer aandeelen waarop 20 moest worden gestort. Dezer dagen besloot de raad a'n commissarissen van deze1 bank de aandeelhouders tot vol- ■si,'orting van hun aandeelen te verplichten. Tal van kleine middenstanders dus zien zich nu voor de verplich ting geplaatst om een, voor hen belangrijk bedrag, uit hun be drijfskapitaal te trekken wegens hun verplichting als aandeelhou der, wat ze allen, om een crediet te hekomen, zijn geworden. Voor velen van hen brengt dit groote moeilijkheden met zich doch volgens art. 10 van de statu len heeft de Raad van Commissa rissen het recht verdere volstor ting van aandeelen te gelasten zoodat er niets anders opzit dan betalen. Autobus te water. Gistermorgen heeft te Zeven - der, een buurtschap onder Schon hoven, een autobusongeluk plaats gehad, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. De bus had ze ven passagiers. Bij het café St. Helena moest een wagen de bus ipasseeren. De chauffeur heeft daarop gestppA en wachtte aan den kant van den weg tot de wa genvoorbij zou zijn. Door den enormen regenval was de grond echter zeerdrassig gefcvorden. met! het gevolg, dat het achterstuk van ded bus weg zakte en de bus te water geraak te in de Lopiker wetering. De chauffeur en de passagiers heb ben zich weten te redden door de ruiten in te slaan. Zij werden met behulp van een ladder op het drooge gebracht. De bus wordt gelicht. De geplukte Kip. Een lid van het Verhond van Ned. Fabr. Ver., sigaretten- en ta baksfabrikant, deed aan „De Ne- derl. Nijverheid" een opgaaf toe komen van hetgeen hij geduren - de 1923 aan belastingen heeft moe ten betalen. Deze opgaaf is eene welsprekende illustratie van het feit,, dat de belastingdruk, aan de nijverheid opgelegd, in onze dagen allfe' perken overschrijdt. Aan tabaksbelasting betaalde deze naamlooze vennootschap 143.259.79, aan grondbelasting f 194,91; aan hondenbelasting 4,50 aan straatbelasting ƒ109,40: aan erfpacht ƒ594; aan sluisgeld 15,54; aan personeole belasting gedurende 8 maanden) ƒ400 aan premie voor de Rijks verzc- keringbank ƒ186,09: en aan zegel tiesnlakken ƒ1408,69; De zakelij ke bedrijfsbelasting voor 8 maan den ƒ400 of per jaar ƒ600, bcta^- len wij, (merkt het. slachtoffer i ronisch op) als belooning, dat wij een dikke 100 arbeiders van de straat afhouden; terwijl wat de betaling voor het zegeltjes plak ken aangaat, daarbij natuurlijk nog» gerekend moet worden de tijd, dien onze kantoorbedienden des Maandags kwijt zijn om te plakken en te adminustreeren. De ,„Ned. Nijverheid merkt hierbij o.a. op, dat ook in verhand met dergelijke cijfers de verhoo - ging van den accijns op sigaret ten een raisp voor de betrokken industrie zal zijn. Uit Heiloo. Tijdens het hevige onweer van Dinsdagavond werden een 3-tal koeien door den bliksem gedood. Twee ervan behoorden aan den melkslijter R. en een aan den heer P. Eerstgenoemde had 5 koeien, waarvan islechts 3 wa - ren verzekerd, zoodat de arme man een groote schadepost heeft VEETEELT. Uitvoer herkauwende dieren en varkens. Men meldt uit Leeuwarden Nu is er nog slechts een gering' aantal gevallen van mond- en klauwzeer in Friesland voor komt zullen voor den uitvoer van herkauwende dieren en varkens naar het buitenland weder certi ficaten op den ouden voet wor den afgegeven, dus ook voor op de markt aangekochte dieren. De thans geldende voorschriften voor den uitvoer naar België blij ven nog van kracht. P. Spaander, S. de Vries. Aanvang 2 uur op het terrein van D. Mulder. Schcidsrech er is van Winsen ui Helder. Succesnieuws: Zondag gaat Suc ces II naar Kolhorn: om K. F. C. II partij te geven. Het elftal is samengesteld W. Mostert. C. J. de Haan, Jb. Smit. Jn. Bosker, N. Halfweeg, Jb Breed D. C. Kooij, J. Kroon, D. Kooij, Jn. Kooij, S. Sclieltus. Reserve D. Breed. Het elftal vertrekt om 11 uur van Haukes per fiets. Het 1ste elftal is Zondag vrij, waar H.F. C. van Hoogwoud uitstel heeft gevraagd. ging er jacht op maken, doch achtervolgers kwamen in de na burige districten terecht, waar men, bang voor mond- en klauw zeer, hen met geweerschoten ont ving. Groote vechtpartijen ont sponnen zich; Het eene dorp knokt telkens tegen het andere Maar het verdwaalde schaap dwaalt nog - Ik wensch je het best en wel te rusten I-IARM. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, 31 Oct. 1924 Nu de lange winteravonden zijn aangebroken en de behoefte aan goede lectuur zich doet ge voelen meende de Chr. Jonge- lingsverceniging „Het Mosterd zaad" alhier gevestigd, het lezend publiek een diesnt te kunnen be wijzen door hen mede te deelen dat zij hare bibliotheek bevatteu- :1e ongeveer 180 nummers waar onder van de meest populaire schrijvers, voor een ieder heeft opengesteld. Bovendien heeft ze nog een 50- tal hoeken in bruikleen van de Centr. Vereen, van Reizende Bi bliotheken zoodat ze den lezers een totaal van 230 boeken kan presenteeren en tot het afhalen daarvan iedere Zaterdagavond ge tegenheid geeft van 8 tot 9 uur in het Evangelisatielokaal „Reho- both" tegen den prijs van 3 cent per week en per lid. W. Klaasse - Bos. |Ruwe enSchraleHuldl DOOS 30. 60,90 Cent. Bij Apóth. en Drogisten. Phormlabr. A.Miinfiardr Zeist GEMEENTE WIERINGEN. Politie Gevonden een grijze Dameshandschoen en een porte mormaie. Inl. bij den Gem. Veldw Doopsgezinde Vermaning. Il.-hoef Vrijdagavond 31 Oct. 8 uur Herdenking Kerkliervor ming. Spr. de heer Eppinga en Ds. Van der Veen. liet zangkoor Soli Deo Gloria zal om zang-technische redenen geen medewerking kunnen ver- leenen. De collecte zal strekken ten ba te der Gustaaf Adolf Vcreeniging welke zich ten doel stelt de onder steuning van kleine, noodlijden de gemeenten, behoorende tot de Protestantsche groep, zonder on derscheid van kerkgenootschap. Zondag a.s. speelt Wiron haar derde competitiewedstrijd tegen U.D.I. uit Hoogwoud. Het beloofd een spannende wed strijd te worden, daar U.D.I. een der sterkste clubs uit de 3e klas A. is. Het Wiron twaalftal is als volgt samengesteld: Dames: T. de Haan, A. Hofman, C. Lont, E. Luijt, T. Luijt, M. Zwan en de heeren C. de Haan, C. Engel, E. Halfweeg, Jb. Kuijt, WIJ LEVEREN EENE BIJPASSENDE gratis INDIEN U AAN ONZE FIRMA DE LEVERING VAN UW opdraagt. Neemt hierbij onze opvallend lage prijsnoteering voor gerenommeerde merken in aanmerking- Fa. P. Th. YPMA, ALKMAAR, - Opgericht 1842, ANNA PAULOWNA. Een 80-tal studenten van de Delftsche Hoogeschool heeft dezer dagen een bezoek aan de Zuiderzeewerken gebracht. Het doel dezer excursie was vooral het in oogenschouw nemen van Ie binnendijksche werken en den afsluitdijk. BURGERLIJKE STAND Geboren Antje Elisaheth, d. v. A. C. Moeijes en van B. de Vries Overleden Ary Geluk, oud 64 jaar, echtgenoot van M. Zwaqg. Verloren een portemonnaie met geld tot inhoud een ruitje van eén auto. Inl. ter Secretarie. - Aan A. G. van Eek alhier, werd twee jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend we gens kostwinnerschap. BRIEF VAN TEUN AAN HARM Anna Paulowna Oct. '24: Beste Harm. Ik heb net 'n oogenblikje gele genlieid om tegen jou even m'n bezwaard hart te luchten. „Be zwaard" zeg ik, en wel van de regen, want ik heb gister 'n stort bui op m'n kanus gehad, jó, 'n stortbui, dat de Zondvloed was er vast 'n beestje hij. Net, als de ark van Noach dreef ik door de Stoomweg. Doch gelukkig, ik heb er geen griep, zelfs geen pijn. i(v m'n holle kies mee opgeloopen en dat is 'n groot voorrecht. Van die kwaal heb ons 12de raadslid zoo bar veel last, jo! Laats liet hij ze nog plombeere, z'n kiespijn was over, maar toen kreeg hij last van z'n hoofd. hij weer naar den tandarts, en wat zei die man Als u nu ook eens uw holle hoofd laat plombeere, beste 12e" —Het 12e af, razend vanzelf, en nou lucht ie z'n hol hoofd op de verordening, dat we hier in den polder Zondags niet mogen wer ken. 'n Lieverd Hebbe we waar- achies 's Zaterdags 'n halve dag er bij gekregen om te ..te rusten, en nou zou hij 't dolgraag zien, dat we 'sZondags in de klei za ten. 'k Wensch 't 12e 'tzelfde met suiker tHij schreeuwt van:'„de lucht is vrij, het licht is vrij, laat de aarde ook vrij zijn. Arme zwalker, hij heeft zeker de nieu we tariefwet niet gelezen. Geen hap lucht,, geen naad van je hemd is er meer vrij Maar 't 12e wil zeker zoo'n soort politici worden en is ook vast op de vergadering van den .Dageraadspreker geweest. En welhaast trekt ook ons 12e het land door met veel misbaar en hij an z'n kornuiten slingeren el kander modder in 't gezicht en •'.ij vertellen het volk, wat het be hoort te denken en te doen. En het 12e, met 't holle hoofd droomt al, dat wij als kinderen aan zijn voeten zitten cn luisteren naar zijn wijsgeerig dicht "Geloof niet op gezag, meneer! Onthou dit wel ter dege. Geloof alleen wat ik u leer En spreek mij nimmer tegen! Efein, Harm, om kort te gaan, ik geloof, dat 't 12e zoo'n afge dwaald schaap is, en daar kun je nog 'n hoop mee beleven. Ik las bister nog 'n bericht uit Zuid Schotland. Daar liep 'n schaap weg van de kudde cn verdwaal de in de bosschen. Heele dorpen raakten in opwinding, omdat men telkens een grauw spook zag; het was 't schaap. Men PREDIKBEURTEN NED HERV. GEM. Den Oever nm, 2 u de hr. Eppinga Westerl. av. 7 uur Ds. v.d. Veen. DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. v.d. Veen. Collecte met open schaal. - Omtrent de bazaar kan men Dinsdadg a.s. nadere bijzonderhe den verwachten. De voorberei dingen hebben een gunstig Ver loop. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga Maandel. eollee e bij den uitgang MARKTBERICHTEN. Eierenveiling. Aangevoerd: 38 partijen kipeieren, totaal 5127 st. Prijs 12,20 tot 13,60. Eén partijtje ging voor 10,90. De meeste partijen golden van f\ 12,90 tot 13,30. 7 partijtjes eendeieren, tezamen 734 stuks. Prijs 7,70 tot 8,20 3 hanan, tezamen 1,50. SCHAGEN, 30 Oct. 9 Paarden 150 a 350, 423 gel- dekoeien, mag. 200 a 350, 97 idem, vette 3Ó0 a 530 30 kalf- koeien 300 a 490 140 vaarzen 175 a 325 162 graskalveren 60 a 155 19 nucht. kalveren 12 a 38 204 schapen, vette, 45 a 56 overhouders 38 a 48 141 lammeren, prijs 14 bokken cn geiten 4 a 10 33 varkens, mag. f 18 a 23 70 idem vette per Kg. f 0,84 a 0,88 95 biggen 8 a 17 22 konijnen f 0,50 a 2,50 316 kip pen f 0,75 a. 2 81 Kg. boter ƒ2,40 a 2,70. Wit Flanel 34, 42 ct. Fransch Flanel 55 ct. Jaegerflanel 42 ct. Sportflanel 40, 42 ct. laegerwolflanel fl,20.1,45,1,55. Witwolflanel 125, 150 ct. laegerbaai 325 ct. Molton, wit en grijs 32,45 ch Extra zwaar 80"ct. Ongebleekt katoen 37. 48 cf. Dubbel breed 75 ct. Wit katoen enkel breed 36, 44 ct. Dubbel breed 80 ct. Matraslinnen 35 ct. Bruin Engelschleer vanaf 125 ct. Zwart fluweel man chester 220 ct. Theedoeken vanaf 16 ct. Handdoeken 20 ct. Badhanddoeken 45 ct. Roode zakdoeken 34 ct. Flanel fèstoft ,4 ct. Flanel kant 16 ct. J. Timmerman Noorderbuurt Wieringen

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2