EDITH 15e Jaargang- Vrijdag 14 November 1924. No 91. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 9 cH. CKVU a A c'b a 6 a ft WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. B03KER, WIERINGEN V E R S CII IJ N T JE L K E N DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIèN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoei Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. BUITENLAND Te Parijs heeft de herdenking van den wapenstilstand zich als naar gewoonte rondom het graf van den Onbekenden Soldaat ge concentreerd. Tal van hooggeplaat ste* autoriteiten hebben het graf in den loop van den dag bezocht, nadat 's-ochtends om elf uur pre sident Doumergue, omringd door d(^ leden van het kabinet, een krans had neergelegd. Onder de talrijke burgers, ver minkten en oud-strijders, die langs het graf defileerden, bevon den zich ook 200 veteranen uit El- zas-Lotharingen. 's Ochtends had maarschalk Foch een krans neergelegd aan den voet van den gedenksteen, die in de Notre-Dame ter nage dachtenis van de Britsche gesneti velde is aangebracht. Maandagmiddag reeds was op de Parijsche beurs den wapen stilstand sdag met één minuut stil te herdacht. Een bankbediende, die weigerde zich aan het ceremi- neel te onderwerpen, werd door de verwoede beursbezoekers ge ducht afgeranseld. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft er nabij Mühl- horn (Zwitserland) aan den oe ver van de Walensee een aardver schuiving plaats gehad, waardoor de spoorweg Bazel-Chur over een lengte van 120 m is vernield. Met donderend geweld stortten de rotsblokken in het meer, welks waterspiegel aanzienlijk steeg. Door de geweldige deining wer den vele schepen losgerukt. Er is op het oogenblik nog een massa van ca. 200.000 m.3 aarde in beweging. Voordat men met het opruimingswerk begint wil men ook het neerploffen der mas sa afwachten. Uit Parijs meldt men, dat Zondag een man en drie vrouwen die onder den open hemel over nachtten zijn doodgevroren ten gevolge der plotseling ingevallen koude. e FEUILLETON. No. 17. Als onderwijzeres toegelaten, meende zij, dat zij niet langer haar weldoenster tot last mocht blijven. Daarenboven, daar zij ziel. nibt geschikt gevoelde voor het godsdienstig leven had zij genoeg van het klooster, waar zij zich be nauwd gevoelde. Raymonde verliet de zusters, dfe haar met leedwezen zagen gaan en kreeg als hulponderwij zeres in een gemeenteschool der stad een aanstelling. Na verloop van een maand had zij reeds weerzin in haar betrek king en op een goeden dag ontliep zij de school en ging Jacques Ver- nier's gastvrijheid inroepen, die sedert kort uit den militairen dienst was ontslagen. Raymonde had hem eens op een bank in den Plantentuin ontmoet. Het was een mooie jongen, klein van gestalte, die met zijn fijnen opgckrulden knevel wat pronkte Hij was vurig. Zijn drieste taal en soldaten-manieren mishaagden Raymonde volstrekt niet, als zij bij een volgende ontmoeting mei hom ging wandelen. Niet lang duurde het of zij was Een draadlooze N.T.A. bericht meldt het overlijden van den oud sten inwoner van Engeland, Na- than Lapatnik, die 112 jaar oud was. - Wolkbreuken hebben aan de kust van Calabrië enorme scha de aangericht en het spoorwegver keer verstoord. Tijdens de onwe- ders vielen enorme hagelsteenen. Naar uit Kingston aan de Timse wordt gemeld, is Vrijdagnacht, tengevolge van een abnormalen regenval een groot gedeelte van Jamacia overstroomd. Aan de spoorwegen is groote schade toe gebracht, terwijl telegrafische ver bindingen 24 uur lang verbroken waren. In het Noorden van het ei land is 75 van de bananenplan tages vernield, terwijl in andere districten de bananen-aanplan tingen onder water staan. - Uit New-York wordt gemold, dat aldaar sedert Maandag een vorst van 4 graden heerscht en dat er veel sneeuw valt. - Een Reutertelegram meldt, dat in Trimulgherry (Britscli-In- dië) een ernstige builenpest-epide mie is uitgebroken, waaraan reeds meer dan vierduizend personen, waaronder een Britsch soldaat, overleden. Vier jaar zonder eten, drinken en slapen. Twee Spaansche genecsheereï. hebben onlangs, zoo meldt de „Dailey Tclegraph", aan dc medi sche afdeeling der Spaansche aca demie van wetenschappen een me dedeeling gedaan over een buiten gewoon en onverklaarbaar geval. In het dorpje Montecillo in de provincie Burgos woont een vrouw, die de laatste vier jaar heeft geleefd zonder te eten, te drinken of te slapen. Een der rap porteurs berichtte, dat hij de vrouw vier jaar geleden met een acute maagontsteking had aange troffen en niet anders verwacht te hebben, dan haar spoedig te zien sterven. Zij leefde echter nog, is in staat te spreken en van tijd tot zijn geliefde. Eindelijk had Jacques Vernier een plaats gekregen in een der bu reelen van de administratie der spoorwegmaatschappij. Doch zijn bezoldiging was in den aanvang schraal en toen hij de enkele hon derden francs die hij bezat, ver teerd had, wat spoedig geschied was, voelde men het. geldgebrek. Meer dan eens ontbeet Raymon de met een zucht en moest zij des avonds met een leege maag naar bed. En dc rijke beschermer, op wien zij altijd wachtte en naar wien zij zelfs wel cenigszins zocht, daagde maar niet op. Dat kon zoo niet duren. Maar wat te doen Voor geen geld ter wereld zou Raymonde weder in een gemeen teschool of in een bijzondere school een plaats hebben willen krijgen. Het gebrek nam toe en klopte de ellende aan de deur der woning. Men moest een besluit nemen. Jacques Vernier raadde Ray monde aan een plaats als onder wijzeres bij een rijke familie te zoc ken. En zij besloot Jacques raad te olgen. Toen derhalve Raymonde de al te licht geloovige zusters weer op zocht ofn baar deelgenoot te ma ken van haar plannen, onder voor geven dat zij niet langer hulpon derwijzeres kon blijven, dat het werk te zwaar- was, ver boven tijd krijgt zij pijnstillende inspui tingen. Haar en nagels groeien nog en zij kan betrekkelijk vrij ademhalen. Doodensprony van een auto. In den Elzas zijn een tweetal in zittenden van een auto, waarbij een kind van 3 jaar, op zeer merk waardige wijze aan den dood ont kwam. Door te groote snelheid bij het afdalen van een kronkelenden bergweg vloog de wagen uit een bocht, vernielde de borstwering, daalde de steile helling af, sprong over een riviertje en bleef geheel vernield in de wilgen aan den an deren oever hangen. De inzitten den maakten den geheelen doo- densprong van het voertuig mee en vielen ten slotte zonder eenig ^tsel in het oevergras. BINNENLAND. Rooken in een autobus. De Almelosche correspondent van het Hbld. nam Vrijdagmid dag te Nijverdal plaats in een au tobus, rijdende voor Almelo. Toen hij goed en wel zat, las hij daarin de waarschuwing „Rooken aan de passagiers verboden, Art. 4 der Politieverord." De chauffeur dampte er evenwel lustig op los, waarna de correspondent hem haar krachten, had de overste juist vernomen dat de barones De Lougeau een voorlezeres zocht. Een vrome markiezin, vriendin van de supérieure, belastt e zich met de taak oip. voor de bescher melinge der goede zusters bij de barones een goed woord te doen. En zoo was mejuffrouw Ray monde de voorlezeres en de gezel- schapsjpffrouw geworden van me vrouw de barones De Lougeau. XIII. De roman van een juffrouw van gezelschap. Raymonde oefende gelijk wij wc ten, een bctooverende invloed op alln, die met haar in aanraking kwamen, vrouwen zoowel als man nen. Raymonde werd bewonderd en met complimenten overladen. On mogelijk was het, weerstand te bieden aan de bevalligheid van haar persoon, de lieftalligheid van haar glimlach, de magnetische be toovering van haar langen omslui erden blik. Zoo had op zekeren dag graaf Gaston De Soleure zich in Raymon le's bijzijn hijvonden. De blik, dien zij on hem wierp, deed hem trillen lot in het diepst van zijn wezen. Het was als een bliksemstraal, lie hem doorkliefde en in hem eer. laaien gloed ontstak. Hij bleef een oogenblik als verblind en bc- vroeg „Rookt u Een tweede passagier wees den vrager op de waarschuwing en zeide „Dat geldt alleen voor de passagiers en niet voor den chauffeur." Laatstgenoemde voegde er nog aan toe „Ja, mijnheer, als ik den heelen dag niet mocht rooken kon ik het niet volhouden. Niet gelukt. Men meldt uit Delft Dnak zij het krachtig verzet van den melkhandel hebben de vee houders moeten afzien van hun cisch den inkoopprijs van de melk ingaande Dinsdag met 1 cent per L. te verhoogen. De aanvoer van melk is nie t stopgezet, zooals de boeren hadden gedreigd. Rijke arme. Dezer dagen vervoegde zich aan de Arnhem sclie gemeente-bank - van-leening de vrouw van een wcrklooze, die een broche ter be leening aanbood en vroeg of zij daar dri kwartjes voor kon krij gen. Op de vraag van den ambtenaar en een politieman, die daar juist aanwezig was, hoe ze daaraan kwam, vertelde ze het een paar ge leden in den tuin van een villa aan den Velperweg te hebben ge vonden. Do dienstbode, die zij het toen liet zien, had gezegd „Hou dat prul maar." Ze had het een paar jaar gedragen en wilde nu, dooi* werkloosheid van haar man gedwongen, er wat geld voor ma ken. Men heeft het „prul" bij een goudsmit laten tnxeeren en deze schatte de waarde op.250, dus iets meer dan 3 kwartjes. Het bleek een gouden broche te zijn be zet met diamanten. De vrouw heeft, den tuin aange wezen waarin zij het gevonden had. Dc toenmalige bewoonster, die intusschen verhuisd was naar Velp. herkende haar eigendom ter stond. De Hollandsche gulden stan- daardmunt. Reuter seint uit New York. dat daar sinds Dinsdag voor den Hol- landschen gulden weder de pari- dwclmd onder den invloed der ge waarwordingen, welke hij gevoel de. Daar hij vreesde zijn gemoeds beweging en zijn verwarring te verraden, haastte hij zich van de barones afscheid te nemen. Raymonde had den indruk opge merkt, dien haar schoonheid op den jongeman had teweegge bracht. Zij lachte inwendig en be gon te mijmeren. Als de bevallige, aanzienlijke heer, dien zij met den titel van graaf had liooren bestempelen, eens de man was, over wien de barones sprak Des avonds sprak de barones o- ver de personen wier bezoek zij ontvangen had en bleef niet in ge breke den graaf De Soleure te noe men, dien zij reeds van zijn pril ste jeugd af kende. Overbodig te zeggen met welk een oplettendheid Raymonde luis terde. Je weet, dat de graaf De So leure zooeven mij een bezoek heeft gebracht Raymonde sidderde onwillekeu rig. Ja, mevrouw sprak zij blo zende. De graaf verlangde alleen met mij te zijn. Daarom heb ik je la ten verzoeken in je kamer te blij ven. Wij hebben langer dan een uur gepraat. Tïij heeft mij veel o- ver jou gesproken. Zoo - Zeg mij eens, beste meid Hoe koers is bereikt door dit heuge lijk bericht staat de II o 11 a n d s c h e g u 1 d c n te samen met dc Zweed- sche kroon bovenaan in de rij der Kuropeeschc ruilmid delen. Dit bericht zal aan den presi- Ient-directeur der Nederlandsche Bank, mr. G. Vissering, thans op reis naar Zuid-Afrika om ook daar stabiliteit in het ruilmiddel te brengen, zeker hoogst aange naam zijn. Ter vergelijking hierbij een staat je van de meest voorkomende ruil waarden met de noteering van voor den oorlog en die van thans. Engeland pond 12 thans 11.51 Amerika Dollar 2.50 tb. f 2.50 Duitschland goudmark f 0.60 thans 0.59.5 Frankrijk franc 0.50 thans 0.13 België frank 0.50, thans 0.12: Zwit serland franc 0.50 thans 0.5S Denemarken kroon 0.66 thans f 0.44 Zweden kroon 0.66 tli. 0.67 Noorwegen kroon f 0.66 thans 0.37 Spanje peseta 0.50 thans 0.34 Italië lire 1.50 thans 0.11. Been gebroken. Bij den voetbalwedstrijd Spanr- hestad—Ilillegom heeft de Dille- gomspeler A. Stroombcrgen een been gebroken. Een gemeente zonder schuld. De gemeenteraad van Ocliten heeft besloten, de thans nog be staande gemeenteschuld geheel af te lossen, welke aflossing Maan dag j.1. geschied is. ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond 8 November hield de Midden standsvereeni- ging „Anna Paulowna" een verg i- dering bij C. Slikker. Na opening door voorz. Hossen, leest de secr. Abr. Dekker de no tulen. Medegedeeld wordt, dat het Re stuur naar aanleiding der geruch ten als zou het postkantoor tot hulpkantoor, een schrijven heeft denk je over graaf Gaston O, mevrouw, mevrouw, sta melde Raymonde mcl ontroerde stem en de oogen neerslaande. Haar hart sprong op. En de barones, opgetogen, kon dikke tranen in de oogen van de behendige tooneelspeelstcr zien glinsteren. Kijk, hervatte de barones, je vochtige oogen, je roode kleur, je verwarring, je ontroering spreken duidelijker dan vele woorden. Be ken het maar. Raymonde, je be mint graaf De Soleure. Helaas ja. ik bemin hem, antwoordde zij met bevende, nau weliiks hoorbare stem. Lief. lief kind, sprak mevrouw De Lougeau met aandoening. Kom »chrei niet. Ja. ik kan ie niet z<oi- lor verdriet zien heengaan. Maar men moet zich in alle dingen schikken. Tk zie. dat het jou ook 'eed zou doen als je mij moet ver 'aten. Op dit oogenblik handelt Gaston met zijn moeder over je en haar zijn voornemens mede. Je ken. gravin De Soleure, die je hier een naar malen hebt gezien. Het is con strenge. heerschzuchtige vrouw, die een vasten wil en haar eigen denkbeelden heeft en niet van vooroordeelen ontbloot is. Zij behoort tot de hoogste Russische aristocratie en is in de volle betee kenis des woords een zeer groote dame. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1