Benauwd Abdijsiroop PUROL doel. Spr. veroordeelde den koop man tot een maand gev. Nagemaakte rijwielplaatjes. 13e Rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaken te- gcn den 52-jarigen handelaar in kunstbloemen, die in September j.l. opzettelijk rijwielbelasting- merken heeft nagemaakt, en den i l-jarigen rijwielhersteller, die de nagemaakte rijwielbelastingrner ken kocht, wetende dat ze van misdrijf afkomstig waren. Zij ver- ordeeldo den handelaar in kunst 1 doemen tot vier maanden gev. met aftrek der preventieve hech tenis en den rijwielhersteller tot zes maanden gevangenisstraf. Reglement van orde voor den Raad. liet reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad van Rotterdam geeft geen aanwijzing voor het geval, dat het rustig ver loop der vergaderingen uit den Raad zelve wordt bedreigd. Den voorzitter is geen ander middel o- vergelaten dan scliorsching de vergadering. Daar door dezen maatregel een verder ongestoord verloop der vergadering niet is ge waarborgd, terwijl ook door het schorsen zelf tijd verloren gaat, heeft de meerderheid van het col lege van B. en W. het wenschclijk geacht, het reglement van orde aan tb vullen met een bepaling, die den voorzitter de bevoegdheid geeft, den raad voor te stellen aan en lid, dat door zijn gedragingen den geregelden gang van zaken 1 elemmert, voor den dag waarop het besluit genomen wordt, den toegang tot en het verblijven in de raadzaal en de daarbij beliooren- de vertrekken te ontzeggen. Geknoei bij aanbestedingen. Gcd. Staten van Noord-Brabant hebben aan den Officier van Justi tie bet verzoek gericht een onder zoek in te willen stellen naar de handelingen van de wethouders K. en G. te Valkenswaard. Do Raad had, nadat een vernie tigend rapport over hen was uitge bracht, dat. uit wees dat ze bij al - h-reil bestedingen, aankoopen en leveringen meer op eigen financi- eele voordeelen, dan op de belan - gen van de gemeente hebben gelet, een motie van wantrouwen in hen aangenomen, waarbij hun werd verzocht onmiddellijk hun zetels ter beschikking te stellen. Ze trokken zicli van die uitspraak niets aan, waarop is besloten tot geen enkele uitvoering van wer- ken te besluiten en tegen alle za ken, die nogal geld kosten, te stem men zoolang de wethouders op hun post bleven. Dit is tot nu toe volgehouden, zoodat men kan zeg gen, dat de wethouders worden ge negerd en de Raad in voorstellen hunnerzijds van eenig belang niet treedt. Weet ge dat ge roode wijnvlekken uit een tafellaken kunt verwijderen door <ie vlekken met spiritus op te los sen en goed uit te wrijven, daarna uitwasschen met lauw warf zeep sop van sunlight-zeep. Weet ge dat verlakte schoenen barsten, w anneer men ze in een koude kast wegsluit in een warme kast dus bewaren en insmeren met slaone. Weet ge dat ge spenen, slangen, ringen enz wanneer ze hun elasticiteit verlo ren hebben, in een mengsel van 2 deolen water en 1 deel amoniak moet leggen gedurende een half uur spenen na deze behande ling goed uitspoelen. Weet ge dat het gebruik van suikerspijzen u i den maaltijd de spijsverteering begunstigd on de slaperigheid doet verdwijnen. 't Gebruik van suiker is echter niet aan te beve - Ion voor aangestoken tanden om dat do door suiker ontstane zuren op de zieke dedelen der tanden in werkt. Uit Winkel. Naar men mededeelt bestaat de mogelijkheid dat het post- en tele graafkantoor alhier met 15 Decem ber a.s. wordt omgezet in een hulp kantoor, 't Wordt minder -Zoo gaat 't goed De heer Coremans, lid van den Bot terdamschen gemeenteraad, heeft den volgenden brief aan den burgemeester doen toekomen: Edelachtbare heer: ik wensch in eerstvolgende vergadering 't vol gende nader toe te lichten: Nieuw reglement voor loon en arbeiders voorwaarden voor de ge meentc Rotterdam, opgedragen door de Nederl. Rapaille Staats partij Art. 1. De arbeid is als genogen te beschouwen en uitsluitend als tijdverdrijf op te vatten. Iedere in spanning is verboden en wordt on middellijk met ontslag gestraft. Art. 2. Het begin van den ar beidstijd wordt aan den werkman zelf overgelaten. Voor den aan vang van 't werk worden koffie, thee, boter en kadetjes beschik baar gesteld. Art. 3. Iedere arbeider behoort in onberispelijke kleeding met boord en das te verschijnen. Het dragen van schoenwerk met door gesleten zolen en scheeve hakken is streng verboden. Bij eventueele dallas" is de gemeente verplicht dadelijk in te grijpen en zijn arbei der naar de laatste mode op maat vervaardigde kleeding gratis te verstrekken. Art. 4. Iedere arbeider ontvangt hot minimum loon van 10 gld. per dag en vrije kost, sigaren en bier. Jubilarissen, d.w.z. arbeiders, die moer dan 1 jaar bij de gemeente werken, hebben recht op vervoer per automobiel van en naar hun werk. Art. 5. Van 9 10 is het ontbijt- lijd en wordt er koffie, room, eie- Art. 7. Van 122 wordt het mid dagmaal opgediend. Naar het sei zoen worden spijzen als gans, liaze peper, enz. opgediend. Bovendien ontvangt iedere arbeider 3 liter bier. Ook is er dansgelegenheid met de daarvoor beschikbaar ge stelde jongedames. Art. 8. Van 24 wordt koffie ge dronken met daarbij te presentee- *'cn koekjes en gebak. Art. 9. Om 5 uur wordt „afge kookt" en koude schotels voor af scheid aangeboden. Bij het veria ten van de w erkplaatsen is de op zichter of chef verplicht iederen werkman de hand te drukken en in naam van de gemeente zijn bes ten dank uit te spreken voor de op offerende vlijt bij den arbeid be? toond. tot stikkens toe Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondermijnenl Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van Akker's bij Asthma, Bronchitis en Hoest Een oorlognasleep. De raad der gemeente Gendrin- gen besloot een civiele procedure m te stellen tegen al diegenen, die tot nu toe nalatig zijn gebleven de door hen aan het voormalig distri butiebedrijf verschuldigde gelden te voldoen. t De gevaarlijke draad. Spelender wijs nam een kind te llellendoorn een gebroken neer hangende draad van 't electrisch net in de hand. Het kon echter niet meer loskomen. Op het ge schreeuw kwam de moeder toe- loopen, om het kind te bevrijden, doch ook zij geraakte vast. Een 1 uurvrouw wist gelukkig beiden los te krijgen. Alleen het kind kreeg enkele brandwonden aan de band. Kind verbrand. Een kind te Gemert trok een pan met soep om, brandde zich l «a. - zoo lievig en overleed aan de ge volgen. Doodgedrukt. Te Oude Pekala is gisteravond in de cartonfabriek der firma Pree en Co., de bejaarde arbeider J. Nomdcn tusscben de zoldering en den koker doodgedrukt. Onder den trein. Een^3-j^ige man, die de laat ste jaren tóndsch was, is te Waar denburg door een trein vermor zeld. Autobus in brand. Donderdagavond omstreeks 19 uur is in de Prinsestraat te Den Haag een autobus in brand ge raakt. Er was een defect aan de benzi neleiding en de chauffeur was be zig dit te verhelpen. Daar de reparatie nogal lang duurde waren de passagiers uitge stapt en hadden op eigen gelegen heid hun weg vervolgd. Een loopjongen, die naar het werk stond te kijken, wilde den chauffeur helpen en kroop met zijn brandende fietslantaarn on der de autobus. Eensklaps vatte de benzine viam en weldra stond de gelieele bus in lichter laaie. Noch de chauffeur noch de loopjongen werden ge wond. Met een straal op de motor spuit en een op de waterleiding, bluschte de brandweer den brand Staatsbegrooting 1925. Staatsloterij. De min. vereenigt zich geheel met het oordeel van die leden, die van meening waren, dat het niet de taak der overheid is, de gelegen beid tot het bevredigen van een verkeerde neiging te verruimen en de speelzucht te bevorderen. Het is de bedoeling der regeering een wetsontwerp in te dienen tot het geleidelijk doen uitsterven van de Staatsloterij. Accijns gedistilleerd De vraag of de gedistilleerdac- cijns behoort te worden verlaagd, zal de min. verder bezien, in ver band met zijn verdere voornemens ten aanzien van ons belastingstel sel. ONZE 00 ST. De slachtoffers der aardbeving. Naar „Reuter" uit Batavia ver nam, is officieel vastgesteld, dat 664 lieden don dood vonden bij de aardbeving in Midden-Java en 52 Beden werden gewond. INGEZONDEN STUKKEN. Emigratie van Hollandsche Land bouwers. Hoe zij zich dienen voor te bereiden. In een landbouwersvergadering dezer dagen te Utrecht gehouueii, bracht de Voorzitter, L. baron van Voorts tot Voorts, lid van de Twee de Kamer, bij een bespreking o- ver den economischen toestand van den Boerenstand o.a. in het midden, dat hier te lande reeds een tekort van 15000 boerderijen bestaat. Dat wil dus zeggen, dat op het oogenblik reeds 15000 jonge land bouwers uitzien naar een bedrijf, groot of klein. En ieder jaar stijgt dit aantal. Onze bevolking neemt elk jaar met minstens 100000 zie len toe, waarvan 40000 op 't platte land. Ieder jaar wordt dus de toe stand voor de jongelui in den Boe renstand benauwder, want cul tuurgrond, waarop nieuwe boer derijen gesticht kunnen worden, komt er niet bij, al zou hier en daar nok wel wat in deze richting kunnen worden gedaan. Maar af- ioende niet. Er zit dus niet veel anders op, dan dat de landbouwers verhuizen naar landen, waar wél bouwgrond beschikbaar is. Tot die landen he- hooren o.a. Canada, Amerika, Australië, om ons nu alleen maar te bepalen tot de Engclsch spre kende landen. Zoef vertrekken er ieder jaar b.v. 25000 personen uit Engeland naar Australië met steun van hun regeering ook Enge land lijdt aan overbevolking. Om meer dan één reden is Canada van alle. landen voorloopig het meest geschikt voor onze menschen. Uit ons land vertrokken dit jaar reeds 1500 personen naar Cana da. Maar dit aantal is nog zeer ge ring in verband met de onmetelij ke gronden, die nog in cultuur ge nomen kunnen worden en slechts wachten op „den boer met zijn ploeg of tractor." Nu geven we dadelijk toe, dat het gemakkelijker is in Holland te blijven dan te verhuizen naar Ca-> nada, doch als hier nu eenmaal geen bedrijf is te vinden en in Ca nada wel, dan is er weinig keus. Op het oogenblik heeft Canada een bevolking van ongeveer 9 mil- lioen inwoners, waarvan naar schatting een honderdduizend van Hollandschen oorsprong. Daaruit blijkt, dat Hollanders heel best slagen kunnen. En waarom ook niet Wie werken kan en wil, het boe renvak verstaat, en daarbij wat Engelsch spreekt om zich wat ge makkelijk onder de Canadeesche bevolking te kunnen bewegen, wat bovendien ook veel aangena mer is omdat men zich daardoor veel sneller aanpast, moet slagen. Natuurlijk slaagt deze of gene wel eens niet. Dat gebeurt in Hol land immers ook wel. Iedereen kent wel van die boeren, die zich niet uit maar in den grond wer ken, doch de groote meerderheid slaagt, zoowel bij ons als in Cana da. Wie bij zijn aankomst in Canada direct met de menschen zelf pra ten kan, overal inlichtingen kan inwinnen, heeft veel voor. Hij voelt zich direct op zijn gemak. Daarom dient ieder, dit geldt zoowel voor de mannen als de vrouwen en jonge dochters die zich voorneemt te eeniger tijd te emigreeren, wat Engelsch te lee- ren. Wordt vervolgd. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd Maria de Vos, oud 19 jaar, zonder beroep, wonen de te Callantsoog en Martines Hooijmaijers, oud 28 jaar, bloemist knecht, te Anna Paulowna. GetrouwdGarardina Wit en Cornelis Zwaag Pieter Steven de Nijs en Dieuwertje Kuiper. Door Burgemeester en Wet houders is tot Brandweerknecht benoemd A. Dekker, alhier. De brandweer is thans als volgt samengesteld Brandmeester Jb. Jonker Hz., plaatv P. Wissekei- ke chauffeur-monteur P. Wisse- kerke plaatsv G. Visser straal- oijphouders H. Jonker Jr. en N. Jonker, plaatsv. D. Kaaij Brand weerknechten F. Webeling en A. Dekker, plaatsv. A. S. Snijders en A. Buning. Tevens is tenbehoeve der brand weer een nachtelijke telefoonver binding verkregen van het Hulp kantoor te Breezand met den brandmeester. GEMEENTE WIERINGEN. Politie: Gevonden: een rijwiel belastingplaatje. Inlichtingen bij den Gem. Veldw. Volgende maand te beginnen ral door de dames De Haan-Rempt m Lont een cursus worden gehou- len in fraaie handwerken o.a. ha ken, borduren, enz. Wij juichen dit initiatief van de dames ten zeerste toe en hopen, dat er door de meisjes alhier een ruim gebruik van worde gemaakt B. en W. hebben 'n schoollokaal te ITippolytushoef voor dit doel be reidwillig afgestaan. Gistermiddag viel een der knechten van Gebr. Kaan, te Alk maar van de motorboot te water, terwijl hij bezig was de boot met oen haak van wal te duwen. Hij slaagde er gelukkig in zich zelf op den vasten wal te trekken. Succes-Nieuws. Zondag kjmen beide Succes-elftallen weer in ac tie. liet eerste elftal speelt thuis tegen H.F.C. I van Hoogwoud Het tweede elftal speelt tegen Excelsi or II in Anna Paulowna. Zij gaan 's morgens om 8 uur over en kun nen dan gelijk met Hoogwoud om half een weer over daar er al om 10 uur gespeeld moet worden. De 1 zelfde spelers spe len mede uit het voor het laatst saamgestelde elftal. Denken de reserve's er ook aan om op tijd present te zijn. Ten overstaan van Notaris O- breen had Zaterdag 1.1. in het café van den heer Jb. Duijnker ten ver zoeke van den heer J. Mulder P. Nz., de publieke verkooping plaats van de volgende onroerende.goedo ren 1. Huis en land in de Kerkebuurt groot 41/2 snees opgeh. 4000. 2. Een perceel land, genaamd „Tulpe", achter do kerk, gr. 161/2 j snees kooper de heer J. Mulder I PJz. voor 1610. 3. Een perceel land achter C. J Wiegman, gr. 11 snees. Kooper de heer C. Wiegman Lz. voor 715. 4. Een perceel land achter Wed. de Haan, gr. 11 snees, Kooper de heer J. Kooij Cz. voor 524. 5. Een perceel land achter het huis van C. Kooij, gr. 10 1/2'snees Kooper de heer C. Mulder Pz. voor f 700. 6. Een perceel land „Zuid-West hoek", gr. 81/4 snees, kooper de heer N. Omis Cz. voor 402. 7. Een perceel land Sparreventje bij het vuurbaken, .gr. 141/2 snees kooper de heer D. Dirks v. 1660. 8. Een perceel land aan de Hoelm, groot 23 snees. Kooper de heer C. d? Wit Pz. voor 1635. 9. Een perceel land, genaamd .Noord-Ruitenhoek" gr. 11 snees. Kooper de heer N. Omis Cz. voor f 501. Totaal-opbrengst 7748. Uitslag publieke verhuring van de landerijen van den heer P. Tij- sen Pzn. Sr., tezamen groot 70 ■mees totaal f 355 per jaar; Als een visch. Uit Weenen wordt gemeld, da., liet majoor Blicharski gelukt U bij een motorboot de voortstuwing te doen plaats hebben zooals ge schiedt bij een door zijn staart vin voortbewogen visch. De vin ding zou z.i. ook bij de vliegtech niek toepassing kunnen vinden. Blicharski verwacht, dat daarme de vrij wat brandstof bespaard kan worden. Gesprongen Handen Springende Lippen Ruwe Schrale Huid Wintervoeten Doos 30. 60.00 c. Tube 80 c. Bij Apothekers en Drogisten. PREDIKBEURTEN NKD HERV. GEM. ll.hoef v.m. half elf Dr. Snethlage Den Oever n.m. 2 u. Dr. Snethlage DOOPSGEZINDE GEM. Avondmaals viering H.hoef Dinsdag 25 Nov. av. 8 uur Kerkconcert. Zie advertentie) EVANGELISATIE i H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga MARKTBERICHTEN. Eierenveiling. Op de heden ge houden eierenveiling was de aan voer als volgt 24 partijtjes kipeieren of 2291 st. f'lijs 11.60 tot 14.30. 8 partijtjes eendeieren of 577 st Prijs 7.70 tot f 8.10. SCHAGEN, 20 Nov. 1924. 15 Paarden 150 a 350 59 gelde koeien, mag. 170 a 370 87 idem vette, 300 a 550 20 kalf koeien 300 a 480 77 vaarzen 150 a 225 46 graskalveren 50 a 125 28 nuchtere kalveren 14 a 24 257 schapen, vette, 48 a 56 428 over houders 36 a 46 25 varkens, mag. 15 a 22 65 idem, vette 0.76 a 0.82 126 biggen 8 a 15 48 konijnen f 0.50 a 2,25 381 kippen f 0.75 a 1,75 eenden 1,10 a 2,70 jonge kippen f 2 a 3,25 117 Kg. bo ter 2,20 a 2,40 a 2,50.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2