1 kinkhoest. Een geheimzinnige ziekte. Te Ka'denkirchen, liet naasfbij gelegen grensstation van Vcnlo werden op liet laatst der vorige week op het postkantoor twee be ambten plotseling ziek onder ver schijnselen van hevige duizelin gen, met kenmerken van ver standsverbijstering. In twee da- gen openbaarden zich bij liet hee ie personeel, tien man, dezelfde ziekte verschijnselen. liet post kantoor werd ontsmet, het zieke personeel werd vervangen. Twee van «Ie aangetaste beambten zijr i «-ds overleden, terwijl twee an deren op het uiterste liggen. De geneesheeren vermeenen met een soort griep te doen te hebben. Auto in brand gevlogen. Donderdagavond vloog onder het rijden de luxe auto van ie mand uit Veghel aldaar in brand. Van den wagen bleef nagenoeg niets over, zelfs de wielen ver branden. De inzittenden kondei* zich nog bijtijds verwijderen. Ver zekering dekt de schade. Overvallen. Toen een bewoner van Eindho ven zich per rijwiel naar Veldho ven w ilde begeven, werd hij in liet donker aangevallen door een riertal personen, waarvan een hem een mes op de keel zette. .Tuist bijtijds kon de wielrijder den booswicht bij den pols grijpen en wel op zoodanige wijze, dat deze liet mes liet vallen. ï)c aangeval lene wist zich van de anderen los te maken en een stuk hout te grij pen. w aarmede hij flinke klappen uitdeelden. De aanranders sloe gen op de vlucht. De aangevallene keerde naar Eindhoven terug om aangifte te doen bij de politie. Een der aanranders is later herkend om gearresteerd. Een flinke dienstbode. Dezer dagen vervoegde zich des vonds te Apeldoorn aan een vil la in het Wilhelminapark een man, die vroeger omgang had ge had me'; de inwonende dienstbo de. Na in de keuken een poosje met de dienstbode te liebhen ge praat, opnbaarde hij het doel van zijn komst. Hij eischte geld en dreigde daarbij met een mes. Het meisje verklaarde hem te zullen heipon, doch wilde zich eerst o- vortuigen of de bewoners reeds naar bei waren. Zij sloot de keu kendeur en terwijl de man in de keuken zat opgesloten deelde zij het voorgevallene aan haar me vrouw mede da* haar om assisten lio naar hot politiebureau zond. De politie bracht dene man naar hef. bureau, waar bleek, dat hij een zoor ongunstig verleden heeft Tlij is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Zut- phen. liet café van den heer C. Slikker. Na opening en het lezen der no tulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, geeft de secretaris verslag van de correspondentie met den W.F.V.B. gevoerd. Ook hebben de gecombineerde bestu ren een onderhoud gehad met den Burgemeester, naar aanleiding van de belasting op publieke ver makelijkheden. Al-s resultaat daar van, zou de Burgemeester een voor stel tot wijziging bij den Raad in dienen. Inmiddels heeft de Raad vergaderd en deze ging met de zinswijze van B. en W. accoord. Dank wordt dan ook gebracht aan den Burgemeester voor de mede werking in dezen verleend. Hierna had een bespreking plaats om te komen tot het vaststellen van een feestvei'gadering. Hier voor werd een commissie benoemd welke het programma, bestaande uit Tooneelstukje, Voordrachten, Tombola, enz. nader zal uitwerken Eenige dames zullen bij burgers, die de sport goed gezind zijn, rond gaan, om tr trachten prijzen voor de Tombola hijeen te krijgen De vergadering zal ongeveer half Ja nuari plaats hebben. Tot deze bij eenkomst zullen de Besturen der plaatselijke vereenigingen B.F.C en Concordia worden uitgenoo- digd. Hierna sluiting. bewustzijn te brengen. Weet ge. Weet ge dat een stampot zoo heerlijk wordt door 01* te voren gaargekookte witte boonen doorheen te stam pen. Weet ge. dat met het koude weer vele ka merplanten, wanneer ze goed droog zijn, moeten worden bego ten met lauw water. Weet ge dat ge kamerplanten tegen vorst kunt beschutten, door papier te gen de ramen te plaatsen. Provinciale Staten. Noord-Holland. Heffing voor rij- en num- merbcwijzen. De nummer- en rijbewijzen, o- veroenkomstig de Motor- en Rij- wielwet ter provinciale griffie af gegeven, moeten thans ingevolge art. 28 dier wet kosteloos worden verstrekt.. Nu dit voorschrift bij de wet van 1 Nov. 1924, tot wijzi ging der Motor- en Rijwielwet is geschrapt, stellen Ged. Staten voor een nummerbewijfc, op 1,50 en voor een rijbewijs, voor een du plieaat daarvan op 1 te stellen. Tevens stellen Ged. Staten voor de afgifte van een bewijs van Ne derlanderschap, behalve voor on- verfogenden, te stellen op T. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes Cornelis, z. J. L. Janson en C. van Nouland. Ondertrouwd Martha Zon. oud 22 jaar, zonder beroep te Anna Pau lowna en Reino Josephus Koelman oud 26 jaar, korporaal schrijver bij de Marine, te Helder Aaltje Aar tje Boer, oud 23 jaar, zonder be roep, te Anna Paulowna en Dirk Bcthlehem, oud 26 jaar, winkel chef te Hoorn Johanna Adriana Wit, oud 23 jaar, zonder beroep te Anna Paulowna en Jan Kramer, oud 23 jaar, tuinbouwer, te Oud- karspel. \almq istLms het algetqeetl ËCfïe. W Wanneer tol dus-.« ft gMM nog geen proef r •JWÏMi èenömen fiebt'mell] .Sabina"«Thee bfn iSablna'-Koffié; dan f 1 raden Mj'U aan Uw 1 V/ltikclier eens haar dit fij merk le Vragen. Ge zult n In elk opzicht tevreden i Zijn over Uwe proePÖ neming. fm H m ANNA PAULOWNA, Maandagavond vergaderde de voètbalvereenigïng Excelsior in - De verkooping van de boe renplaats van de erven van mej. de wed. J. Cornelissen, gelegen aan de Koningsweg en den Verl. Meerweg te Breezand, groot 9,94,20 H.A. Woensdag door notaris En- gelmann te Helder geveild, had den volgenden uitslag Perc. 1 en 2, huiis, erf en wei land, plm. 2,41,40 H.A., kooper de heer P. Voorthuizen te Helder v 8250. Perc. 3 en 4, weiland, pl.m. 38.40 H.A.. kooper de heer P. Puinbroek te Helder v. 10.150. Perc. 5 en 6, wei- en bollenland pl.m. 2,46,10 H.A., koopers de hee ren J. en W. Cornelissen te Bree zand voor 4286. Totaal 22686. De clectriciteit heeft alhier helaas het eerste slachtoffer ge maakt. Ofschoon de 14-jarige M. v. T. die bij den rijwielhandelaar K. Jonker in dienst was, herhaal delijk was gewaarschuwd voor het gevaar van diens cirkelzaag, was hij niettemin onvoorzichtig genoeg, daarmee toch een houtje te willen doorzagen, met het nood lottig gevolg, dat vier zijner vin gers zoo goed als afgesneden wer den. Een kind van een jaar of vijf dat op de schuit van Gebr. Kos ter was gaan spelen, viel ongeluk kigerwijze over boord. Het onheil werd door eenige schoolkinderen gezien die om hulp riepen. De kleine werd daarop na eenigen tijd bewusteloos uit het water ge haald, docli gelukkig slaagdA men weldra in, het kind weer tot BRIEF VAN HARM AAN TEUN Wieringen, Nov 1924 Waarde Teuntje Je docht zeker wel „Harm i weer vrij lui met zien scbrieven. Nou, heelekedal ongeliek had je niet, maar we leve ok zoo gauw, au ge vlk'iie om, en dir is altijd zoo- veulvöezonders teugenwoordig dit je hoofd mee breek. Deuze dagen hew ik me zoowat gek docht over die nieuwe zeilschuut, die die Duit schei* uutvongen het Maar nou ben ik er achter, hoor Die Flettner gooide de maste, zeile en takelaas je van zien schuilt en zette dirvan in plaas een paar kanjers van schoerstiene. Dut is vanzelf niks. nieuws, dat dede 80 jaar leden on ze voerouwers okna de mtvien ding van 't st.oomma.chien Maar zie je, nou lit die DuUscher 't ma chien weg en lit alllen de schoei stiene om heur as draoie as drao- moles. Wait 't den, dan werkt zo'n schoerstien van 3 meter in deur snee net as drie reuzemaste vol ziule van 20 meter breed en de schuut vliet deur 't water kokmeeuw. Welhaast vare nou alle stoom- boote zonger stienkool en de mij nen in Limburg kenne den allien nog dienc as 'n scbuulplaas bij gasaanvalle. Ja, ja, Teun, ze linde wat uut Die vliegmachien-focht naar In- dië, is me ok 'n mirakel, en den prate sommige menschke er over of 't maar niks is. Mien buurman Krelis vindt 't heelekedal niks Hij zeit, dat vlien van die lui is fotaal niks. Allegaar af sproken bluf van de krante; ze vlien per dag niks veer der as er elke dag vlogen wordt tuschken Amsterdam en Brussel, 't Is allegaar reclame voer Fok ker en voer V Zundagsblad ,,'t Le ven." Praat er niet van Zie jc, Teun, ik had Krelis ewl 'n trap wille geven van nijdigheid voer zo'k gekles Hij wist van zelf niet, dat ze vlien moste over onbewoonde berge; woestijne zon ger drinken; en wildernisse en riviere vol ontuig. Ik zeg, het is 'n miserabele prestatie Maar zok gekles, ddat hé je van lui, die maar janke, en niet wete wir 't bien zeer doet! 'n dag of wat leden hew ik dat ok nog bij de hangd had; jc! Ik zag twie rijks pelisies bij de notaris in huus met zokke van dienstijver gloeiende gezichte, dat je wier er ang van. Ik docht, wat zou die uutvoert hewwe; zeker op de fiets reden zonger belastingplaatje, of zoo Efein, ik most efkes om spek naai de slager er teugenover en ik stap te krek de winkel uut of dir zag ik de notaris de gladde knoope uutlitten; Ze haade elk 'n groote segaar in d'r mongd ..en dampe Ik zeg zoo langs mien neus weg teugen de notaris: „nou, dat het je vast 6 cente kost; ze ruke as turf; Hij zeit: „Ben je gek, Harm! Denk je, dat ik de diena ren van de wet zulk bocht in dd'r mond stop ..'n mond, die mij zoo veel wijsheid heeft geopenbaard; 'n mond'van mannen die zoo strij den voor recht wat recht is, die zelfs 't woord „snees" in mijn ad vertenties van landverkoop met 'n microscoop hebben onderzocht en er strafbare bacteriën op heb ben ontdekt; die elk woordenboek hebben nageplozen en vonden: Snees, (uit Sinees, Chinees is schacheraar, listig bedrieger, man nelijk Snees, (Bargocnschhuis, waar men gestolen goederen koopt; vrouwelijk Dat was te erg: schacheraar, al zoo bedriegelijk; eerst mannelijk ndan vrouwelijk, alzoo aanstoot gevend aan de openbare eerbaar heid, ...dat was geen wettige Ne- derlandsche naam, voor aandui ding voor groote van den grond, dat was 'n strafbaar woord ..en mocht niet meer in de adverten ties voorkomen. ..;hoor jc Harm! Ja, ik hoorde en ik stong alsof ik t' in Keulen hoorde don deren: Ik zeg, ..hm.., ik zeg, ze ben ne gek, notaris! 'n Snees is 'n «nees! Wat is Wicring, wat is 'n boer zonger zien snezen grongd zesendartig snees is 'n bunder de boer loopt er op. kiekt er op, werkt er op, ..liij houdt er grootcr van as van zien eigen wijf en zou den snees gien wettige naam voer grongd wezc De notaris lachte, draaide um om en zei ik heb hun '11 Éware sigaar gegeven, toen liepen ze af met hun mond vol Ik liep met mien spek naar huus mien hoofd vol gedachte o- ver de snezerij. Later hoorde ik, dat de offisicr van justisie gien terme anwezig achtte om snees" te schrabbe! De Wicrin- ger snees blieft dus snees Zie je Teun, de pelisie mot heur neus in gien dinge douwe, wir ze gien verstangd van het; As ze niks te doen hewwe, moete ze maar an 't ertezoeken zet worre, want leegheid is des duvels oor kussen. Nou, besjoer; droom maar niet van dc(n) snees! HARM. Laat uw lieveling niet kwellen door den H.F.C. zal liaar best wel doen om revanche te nemen. Het 2c elftal speelt thuis tegen Voorwaarts I van Barsingerhorn. Dat is nog eens werken De Raad van Medemblik bekan delde de gcmcentebegrooting 1925 inenkele minuten De Com missie van Onderzoek vroeg en verkreeg enkele inlichtingen geen der leden vroeg verder het woord. Algemeen goedgekeurd. Kom de natuur te hulp de taaie kleverige slijm I09 te maken en te verwijderen. De telkens terugkee- rende krampachtige, benauwde hoestaanvallen maken licht van Uw stevige kleine een zwak poppetje. Geef het dadelijk Akker's Abdijsiroop GEMEENTE WIERINGEN. Veefonds „Helpt Elkander." In de vergadering van Commis sarissen van het Veefonds „Helpt Elkander" werd besloten de pre mie der afd. Rundvee over het tijdvak 20 Mei 20 November vast te stellen op 50 ct. per 100. Het verzekerd kapitaal bedraagt ruim 91.000.— Zaterdag 22 Nov. hield de R.K. afd. Wieringen, een feestelijke bij eenkomst, in het lokaal van den Heer Veerdig. Door het zingen van het bondslied werd dit feest Inge luid, en de Geestelijke adviseur opende, met een kort woord de bij eenkomst. De zaal was flink met belangstellenden gevuld. Door een 8-tal dames werd het tooneelspel in 3 bedrijven opgevoerd „Aan 't Moederhart", het stuk speelde in de derde eeuw der Christelijke jaartelling, dus in de slaven tijd, Op schitterende wijze werden de rollen vertoklt. Door de stilte wel ke er onder het spel heerschte, kon men zien hoe het den bezoeker boeide, van begin tot het einde. De mooie costumeering, en het pas sende tooneeldecor, verplaatste, :1e bezoekers, weer eeuwen her waarts. Door een 6-tal heeren werd daarna opgevoerd, de klucht ,ITij is Zenuwachtig", alle rollen waren echte typen, en elke speler, vermocht de toeschouwers telkens ioen lachen, hierop volgde dan ook een daverend applaus Nog ee nigen tijd bleven allen gezellig bij een, en toen dankte de voorz. den heer Nic. Engel allen die tot het slagen van dezen feestavond had den meegewerkt. Het middennach telijk uur was reeds overschreden en allen togen voldaan huiswaarts. Sncces-Nieuws. Zondag a.s gaat Succes I oen tegenbezoek brengen aan H.F.C. I te Hoogwoud. Zondag werd met 10 gewonnen, doch Ingezonden meededeeling De Sint liep tegen Sinterklaas Door Hippo.hoef bij nacht In 'cl Hoofdstraat hoorde hij gerucht En dachtdat is verdacht. Hij hoorde duidelijk gezucht Van stemmetjes héél fijn, Ze kwamen uit de uitstalkast Van BOSKERS MAGAZIJN. Een doos met luxe postpapier, Knus, keurig en coquet, Was naast een vulpen klein maar fijn, De „Waterman" gezet. Een schatj.', van een mandolien Lag naast een damestasea, Het viertal maakte ruzie, wie Het mooist cadeautje was. Want ieder van het viertal zei Mij koopt de Sint beslist, Terwijl de één van d'ander dacht Neen, jij hebt je vergist. Het mandolientje zei terecht ïk breng gezelligheid, Ik ben de groote schepper va n Intiem intimiteit, En ik dan zei het postpapier, [Schrijft men niet bij Uw klank Op mij den fijnsten minnebrief Door 'n handje heerlijk blank, 't Is waar zAj toen do damestasch Van leder en van zij, Maar.is die lieve schrijfster wel Volledig zonder mij Ook ik hoor bij die mandolien, Kom nu, geef mij de eer, Toen klonk 't ineens en welke vrouw Schrijft zonder mij iets neer Ik hen een kleine „Waterman" Ik kom altijd tc pas, Ik ben ras-echt en toch goedkoop, Dus ik pas bij die tasch. Wat dacht de wijze grijze Sint, Toen hij het viertal zag Hij ging naar Boskers magazijn Direct den and'ren dag Hij kocht 't papier, hij kocht de pen En mandoline, en tasch, Hij stond stom van de.kwaliteit En hoe goedkoop het was. Wie Hoofdstraat no. 12 Eens even komt en ziet, Die zegt. directja hoor, do Sint, Hij overdreef toch niet. En 't meiske of de dame, die Het krijgt, die zegt met klem Wat snoezig, honneponnig fijn Dat is echt iets van „hem" PREDIKBEURTEN Nh'D HERV. GEM, Den Oever nm. 2 u de hr. Eppinga De leering door Ds. van dei- Veen voor jongens te Oosterland op Zondagmiddag kan deze week niet doorgaan. DOOPSGEZINDE GEM. Zond. 30 Nov. Geen dienst, wegens ongesteldheid van Ds. van der Veen. Verzoeke geen be- bezoek, opdat spoedig herstel be vorderd worde. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga Eierenveiling. Heden was de, aan voer 26 partijtjes kipeieren, prijs r 10,10 tot 13,10; 3 part j jes eenderen, 1 opgehouden, prijs 6 tot 71/2 cent. SCHAGEN, 27 Nov 130 paarden 150 a 500 50 veu lens 100 a225 hitten 150 a 400 geldekoeien, mag. 16Ó a 350 68 idem, vette, 300 a 480 25 kalf- koeien 285 a 475 53 vaarzen 130 a 250 graskalveren 70 a 130 20 nuchtere kalveren 10 a 30 164 schapen vette, 46 a 57 452 overhóuders 38 a 45 a 49 6 bok ken en geiten 10 a 15 17 varkens mag., ƒ18; 108 idem, vette per Kg. 0.80 a 0.84 75 biggen 10 a 15 45 konijnen 1,50 a 2,50 213 kippen 1 a 1,75 15 eenden 1 a 2,30 jonge kippen 2, 183 K.G. boter 2,30 a 2,50.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2