15e Jaargang- Dinsdag 9 December 1924. No 98. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN SSXTH. WIERINGER COURANT BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. A D V E R T E NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN MARKTOVERZICHT. Men zegt wel eens „des ecner: mans brood, is des anderen mans dood." Nu dat zou in de werkelijk licid zeer overdreven zijn, toch is het waar, dat wanneer het den een goed gaat, een ander dikwijls groo le schade lijdt. Men kan toch ook maar eenmaal zijn geld uitgeven. Als het in de eerste week van De cembor den koek- en banketbak- kei- goed gaat, dan zal het in vele '■gevallen, den slager minder goed gaan .Zoo ook weer in vorige week De vleeschprijzen, die op de markt besteed worden zeggen ons al, dat de slagerswinkels weinig bezoek krijgen. Op de meeste markten is in deze week de hoogste vleesch prijs 1,20 per Kg. Enkele mark ten gaan daar nog beneden. Gro ningen 1,12 a 1,16, Maastricht 1,15, Deventer 1,05 a 1,15. Ook het ingevoerde vleesch is lager, TTet beste geldt 0.90 a 1.per Kg. In den Haag zelfs 0.83 a 0,85 per Kg. *De SCITAGER markt van 4 Dcc sloot zich geheel bij bovenstaan de noteeringen aan. Eerste kw 1,18 a 1.20 2e kw. 1,12 a 1,15 3e kw. 1,05 a 1,10 alles per Kg. Het, bedrijfsvee was flauw, gelde koeien 1 „75a 325,kalfkoei en stug 275,— a 400— Jongvee zeer stug. Vette schapen met zeer kleinen aanvoer 56,Ovcrhou- ders vast en duur, voor de uitvoer 48,voor de wei 44,a 47,50. Goede slecht varkens 82 ct., zou ters 66 a 74 cent, alles per Kg. GEMENGD NIEUWS. Een zwaar geschenk. In de zoogenaamde Du Tours bosschen te Bergumerheid, eigen dom van de gemeente Tietjerkste- radecl is een zwerfblok gevonden, met een gewicht van ongeveer 5000 K G. Do steen is geschonken aan de Nederlandsclie natuurhistori sche verceniging en haar museum te Leeuwarden. Thans is jnen bezig, het gevaar te van* zijn oude plaats te vervoe- FEUILLETON. ren naar een particulier terrein aan den hoofdweg of naar hef schoolplein der openbare school te Bergum er heide. Politieagent bedreigd. Zaterdagnacht heeft een politie agent te Almelo, die met een mes werd bedreigd door een 3-tal we vers uit Losser, van zijn vuurwc- pen gebruik gemaakt. Zekere Ef- fing, een 27-jarig persoon, werd le vensgevaarlijk in den huik getrof fen. Een ander kreeg een schot wond aan een voet. Aangevallen. Toen Donderdagavond zekere Z. met. een vrouw uit de bioscoop te Rotterdam kwam, werd hij aan gevallen door den bloemenkoop- man J., die vroeger met deze vrouw omgang had gehad. De aan valler kwam er slecht af. Toen Z. de vlucht nam. stroomde het bloed over J.'s gezicht. Onder den uit roep „ik sterf", werd hij hij een dokter binnengedragen. Na ver bonden t,e zijn kon hij echter huis waarts keeren. De politie zoekt naar Z. Twee personen gered. Dezer dagen waren op de schor ren in de Oosterschelde twee per sonen, een man en een vrouw aan het jagen. Zij werden door het op komende water verrast, en konden wijl zij het Scheldcterrein met zijn diepe kreeken en geulen niet ken den, niet meer aan den wal gera ken. Ongetwijfeld zouden zij zijn om gekomen, indien hun hulpgeroep niet was gehoord door den jager Andr. Cornelissen van Woens- drccht, die in zijn pontje op dt eendenjacht was. Deze roeide on middellijk naar de ongelukkigen die zich nog ternauwernood boven water konden houden en bijna gL heel uitgeput waren. De jager heeft op dezelfde plaats eeds zes personen het leven ge red. Vrouw in brand geraakt. De echtgenoote van den Heer E Z., te Hoogeveen, is bij het aanleg gen van de kachel met behulp van No. 24. Ai-me Georges, hernam Alexis, wiens oógen vochtig werden. Mis schien ben je gekomen in dc hoop, dat ik je een kleinigheid zou kun nen leencn. Welnu, mijn vrienc, na zoo dikwijls het brood van on ze armoede te hebben gedeeld, zul len wc vandaag samen vasten Maar je zegt me niet, waarom je de zes verdiepingen bent opge klommen. Ik wilde je zien. Dat is heel vriendelijk van Ik wou afscheid van je ne men. Afscheid nemen Ja. Ga je dan op reis 1 .Ta. Wanneer Nog vandaag. Voor lang. .Ta, heel lang. Waarheen Heel ver. Naar Afrika. En wanneer kom je terug Misschien nooit. Ik neem 'dienst bij dc Spahi's. .Tij dienst nemen bij de Spa hi's, hetsoldatenpak aantrekken, een artist als jij Met jouw talent »en toekomst Ben je dool ik be grijp er niets van, sprak Alexis le petroleum in brand geraakt. Haai man trachtte de vlammen te doo- ven, wat hem met veel moeite en met hulp van anderen gelukte. Do vrouw is echter deerlijk gewond en moest zich onder geneeskundi ge behandeling stellen. Haar toe stand baart zorg. Ontsteld over haar eigen daad. Voor de Rechtbank te Haarlem had zich te verantwoorden een 62- jarige vróuw, die op 9 November ten nadeele van een notaris 9790 uit een portefeuille had weggeno men. Zij was zelf van deze daad ten zeerste geschrokken en wist jzich geen raad met dit geld. Eerst verstopte zij het onder een matje, daarna achter een gordijntje en. teneinde raad, wierp zij het tenslot te in een fornuis, dat gelukkig niet brandde. Hier heeft de politie de bankbiljetten gevonden. Eisch 6 maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. Vonnis 6 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Een overval, of De Meier. Crt. vertelt Op een wachtpost te Best zou zich dezer dagen 's avonds vóór de laatste trein moest binnenkomen volgende overval hebben afge speeld, zooals de wachter zelf ver telt. Plotseling werd er op de deu: van zijn huisje gebonsd, en werd er een ruitje stukgeslagen. Hij wil de naar buiten loopen, maar de deur werd dicht, gehouden. Daar op stak men van huiten uit een tok door het. stukgeslagen ruitje, waarop een briefje, dat hij lezen moest. Hij las en er stond op, dat hij het sein, dat op onveilig stonn °n dat voor den trein nog op vei lig gezet moest worden, op onvei lig moest laten staan. Hij mocht er aan de politie niets van zeggen. °n moest 't briefje door 't raampj teruggeven. Dit deed hij. En hij zag daarbuiten een stuk of drie nersonen staan. Of ze gemaskerd waren wist ie niet. zeker. Ook had den ze geen woord gesnroken. TTii vendig. Beste Alexis mijn besluit staat onherroepelijk vast. Ik ben den aanhoudenden strijd, dien ik met den tegenspoed te voeren heb, meer dan moede. Geheel en al ont goocheld, heb ik van mijn kunste naars loopbaan en walg. Luister, mijn vriend Ik weet niet, hoe ik spijt den teleurstellingen., die ik ondervond, een eerlijk man geble ven ben. Maar ik word bang, dat ik bezwijk en een schelm wordt Blijf ik hier zoo voortsukkelen, al tijd tobbende, altijd worstelende, met gebrek, dan ïoop ik gevaar het te worden. Ik wil mij daarte gen door een afdoende maatregel vrijwaren. De teerling is geworpen Ik verlaat Parijs en zeg de door mij betreden loopbaan vaarwel Hzt valt. mij zoo heel moeilijk niet daar ik alle hoop op slagen en for tuin en naam maken, heb opgege ven. Ik blijf een uur of wat hier Vanavond vertrek ik naar het de pot te Vincennes. Maar ik lieli niet weg willen gaan zonder je een laatste maal bezocht, zonder mijn eenigen vriend vaarwel to hebben gezegd. Alexis viel Georges om den hals en de biede ontmoedigden omhels den elkander vurig als twee broe ders. Broeders waren zij dat niet Hadden zij niet dezelfde smart ge voeld, hetzelfde lijden verduurd O, Georges, Georges riep A- lexis aangedaan. Te bent beter dan ik. Want evenals jij vind ik het le ven hier een verplcttterenden last, en heb ook ik besloten er een was van een en ander zoo verbou wereerd geworden, dat hij het sig naai inderdaad op onveilig heeft laten staan, zoodat de trein een oo genblik later stopte. (Gelukkig le ven we niet in de Wild West, en stonden er geen bandieten klaar om locomotief en .wagens te be springen en te plunderen. De machinist kwam naar het wachthuisje geloopcn, vond de deur gewoon dicht, dus niet toege honden en daarbinnen den sein- wachter lieelemaal „van zijn stuk ken." Dit verhaal wordt door den wachter en den machinist gedaan. „Men vraagt echter, of hier wer kelijk van een „overval" sprake is, desnoods van een misplaatste grap, of dat de wachter misschien een en ander te ontijdiger ure. gedroomd heeft. Ook dit zou verklaren, waarom hij het sein niet tijdig op veilig ge zet had Beslag gelegd op 45 woningen. Vrijdagmiddag is beslag gelegd op 45 woningen van de Woning stichting „Patromonium" te Weesp, zulks ton verzoeke van dei. ■aannemer G. Bockel te Alkmaar, die do huizen voor genoemde bouw verceniging had gebouwd. Er was, nadat de woningen wa ren opgeleverd, een kwestie gere zen naar aanleiding van een dooi- den heer Boekei ingediende decla ratie voor verricht „bijwerk", wel ke rekening met inbegrip van den laatsten termijn der bouwkosten, ruim 60,000 bedroeg. De zaak werd voorgelegd aai een commissie van arbitrage wel ke een bedrag van 14.000 vast stelde, als vergoeding, door de bouwvereeniging aan den aanne mer alsnog uit te betalen. Hoewel in de besteksvoorwaar- den was vastgelegd, dat partijen zich bij arbitrale uitspraak zouden neerleggen, riep het bestuur de- bouwvereeniging de tusschen- komst der Rechtbank in, welke laatste de uitsprak der commissie van Arbitrage bevestigde. Nog einde aan te maken, doch op een andere manier. Ondankbare, die ik ben, ik vergat je op het oogenblik, dat je aan mij dacht. Als jij niet gekomen waart, zou ik in het graf zijn gelegd, zonder je de hand te hebben gedrukt. O ja, Georges je bent beter da n ik. Maar nu ben je hier, Georges, men beste Georges En dat doet mij goed. Het is een troost voor mij in mijn laatste oogenblik. Georges huiverdde. Wat bedQel je riep hij ont roerd. Begrijp ik je wel Wil je... Ja, in de Seine, vanavond als het donker is want evenals jij heb ik een hekel gekregen aan mijn vak en een hekel aan de men schen. Ik ben de zwakheid jij d> kracht. Ik berust, Alexis, dat is alles. ?n schik mij in mijn lot. Ik behoud wat ik nog aan moed en kracht bezit, om zonder zwak heid een loopbaan te verlaten waarin ik toch geen kans schijn te hebben te slagen, en een andere in te treden, die toch ook haar aan {.rekkelijke zijde heeft. Met goeden wil kan men daarin vooruit, ko men, diensten bewijzen aan zijn vaderland, naam maken. En dan. al het avontuurlijke van het solda tenleven in die fantastische omge ving Dus Georges viel Alexis hem in de rede, heb je net als ik, je kunstenaarsillusies opgegeven Alle, de een voor, de andere na, zijn verdwenen. Weggevaagd door den wind des ongeluks, zoo als in den herfst de doode blade ren. Opeens is de moedeloosheid mij komen overvallen. Toen heb ik mijn palet instukken gebroken en mijn penseelen weggeworpen. Er volgde een oogenblik stilte. Georges, hernam Alexis, toen ik je een maand ongeveer geleden je bezocht, heb je me gesproken over een schoon, jong meisje. Een nieuwe wolk van droefheid verspreidde zich over Georges ge laat. Ja, ik herinner het mij, ant woordde hij. En hij liet een zucht ontsnappen. Zij heette Edith. De jonge schilder antwoordde met een hoofdknik. Georges hernam Alexis. Je bemint dat meisje Ik behoef mij niet te schamen over mijn liefde. Ja, ik bemin haar Doch ik zon gemeend hebben slecht te handelen, als ik de zoet^ rust van dit engelachtig kind had verstoord. Zeg, zou ik in mijn ellendigen toestand eraan kunnen denken het lot van dit kind aan het mijne te verbinden Maar dat zou af schuwelijk wezen Ik heb je niets meer te zeggen Georges Ik begrijp nu, waarom je weg wilt, ver weg. Willen wij nu nog eens samen een wandeling gaan doen Wij hebben den tijd tot zes uur. Laten wij naar liet Bois de Boulegne gaan, en in de vrije natuur de laat ste ©ogenblikken, die wij te Parijs zijn, doorbrengen. Opperbest. Laat ons gaan En de vrienden klommen de stei nam dc bouwvereeniging hiermee geen genoegen, maar ging in hoo sper beroep niet. het gevolg, dat ook in hoogste instantie den aan nemer de straks genoemde vergoe ding werd toegekend. In verhand met deze vordering had Vrijdag de beslaglegging plaats, welke heel wat opschud ding verwekte. De deurwaarder, vergezeld van een getuige, hebb- buis aan huis aan, totdat de 45 be woners der Patrimonium-stichting allen de boodschap vernomen had den „Ik neem uw woning in be slag." De tijding werd over het alge meen nog al laconiek opgenomen Het exploit der beslaglegging werd 4en slotte ten huize van don voorzitter beteekend. Lijk opgevischt. Het lijk van de sedert ruim vij.' weken vermiste 19-jarige Lcna de Vos, uit Steenwijk, werd Donder dag drijvende in het Dolderka- mal aldaar gevonden. Het toppunt van brutaliteit. Er is melding gemaakt van een •nbraak verleden week gepleegd in magazijn De Vlijt te Lisso. waar bij een bedrag van pl.m. 900 aan contanten werd gestolen. De eige naar heeft 100 uitgeloofd voor Tanwijzigingen omtrent do inbre ker (s), hetgeen liij bekend maakte door oonplakking voor liet w in kelraam. In den nacht van Don- Ierdag op Vrijdag is thtans deze mededeeling weggehaald. Men heeft zich toegang tot het maga zijn verschaft door inklimming loor een gebroken ruit. Een Van den Broecke-straat. Bii het geven van een nieuwen straatnaam op het gemeentelijk woninebomvterrein te Rijssen stel de de burgemeester voor. een deï straten „Van der Hoonstrnnt" le noemen, om den grooten Neder- inndschen vlieger te huldigen, meldt ..JTef Volk". T'it den raad kwamen hiertegen protesten. Men wilde de straat noemen naar den moennieien Van der Broecke. als orotest tegen de handoUorr vo. le trappen af en waren welhaast op straat. Zij wandelden langzaam voort. Op de place de 1'Etoile, waar hon derden rijtuigen van alle soort el kander kruisten, kwamen zij een prachtige caléschc tegen, met 2 schoone Normandische paarden hespannen. Twee jongedames, al lerbevalligst gekleed, zaten er in. De blik van een harer ontmoette, dien van Alexis, die werktuiglijk, daar hij dc dames herkende, zijn hoed afnam. Maar de schoone voelde zich klaarblijkelijk belecdigd over dien groet van den armen, slecht ge- klecden jongeman. M ant ze licht te zich eensklaps trots op en koor Ie met een zichtbare uitJrukking van minachting zich om. Stommerik, die ik ben, sprak le dichter op doffen toon, met een luw zijn filten hoed op lief hoofd drukkend. Alexis ken je dan die dames, lic ons daar voorbijrijden vroeg Georges. Ik ken maar een harer. die. welke ik de onhandigheid had te groeten. Ik heb den zonderlingen blik bespeurd, dien zij je toewierp. liet is waar ook, ik vergat, dat sommige vrijpostigheden niet aan menschen van mijn slag zijn veroorloofd. Dat heeft men mij wil len doen gevoelen. Begrijp eens Georges! die vrouw- is rijk en gelukkig en ik ben arm en ongelukkig. Maar wie is zij Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1