15e Jaargang- Vrijdag 19 December 1924. No 101. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN SDITS. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.— ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wierlngeu. Telef. Intercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. Een lange reis. De beide sleepbooten „Barendsz en „Vlaanderen" die het Sabang - dok veilig van Holland naar In- óiö gesleept hebben en daarna zijn opgestoomd naar Australië met 'n baggermolen, een sleepboot, een cutturzuiger en een hopper op ^leep, zullen, als zij daar half Ja nuari zijn aangekomen, weer naar hel vaderland terugkeeren. Maar op «lie terugreis keeren neemn zij in Australië een 15.000 tons En- gelsch slagschip op sleeptouw, waardoor de reis nara Patria we der ruim een half jaar zal duren. Als kapiteiins en bemanning der sleepbooten behouden in het va derland zijn teruggekeerd, zegt het „Soerab. Hbl.", zijn zij ruim een jaar weg geweest. Mislukte verpachting. De Woensdag gehouden verpach tïng van bouwland der gemeente Zrrtphen kon geen voortgagn heb ben, omdat de gegadigden weiger den te pachten onder de voorwan den door het gemeentebestuur gè- steld. iRezwaar werd gemaakt tegen Het stellen van borgen. Medezeg gingschap bij het vaststellen der voorwaarden van belanghebben den werd bovendien ge.ischt. De leiding hiertoe beduste bij het Clir. Hist.. raadslid J. Termeh die tevens belanghebbende is. Inbraken. Te Horst (L.) is in den nacht van Maandag op Dinsdag in twee wo ningen ingebroken. Ontvreemd werd ruim 300 aan geld en eeni- ge kleedingstukken. Door het in drukken der glasruiten heeft men zich toegang tot de woningen ver schaft. Hoe genoeglijk rolt het leven. 't Gebeurde een dezer nachten, ongeveer één uur vertelt de Mep- peler Crt.", dat Jan zich nog wan delende in de Leijen te Staphorst bevond. Op.dden weg liep een knor repot en Jan wilde liet even aan den eigenaar van het dier vertcl- len. Hij klopte daarom bij een FEUILLETON. No. 27. De vrouw, want het was een vrouw, die de kade was genaderd, verloor men eensklaps uit het ge zicht maar tegelijk hoorde men 'n doffen plof en men begreep, wat er gebeurde. Alexis was vooruitge gesneld en al voortijlende had hij zich van zijn jas ontdaan." Eerst «zag hij niets, maar plotseling zag hij iu den stioom 'n soort horreling en zonder 'n minuut te verliezen, sprong hij in de rivier en wist het lichaam te grijpen. „Houd moed ^vriend, houd moed," riep Broussel hem toe. De uitgestrekte handen trokken hem boven water; „ik weet niet of zij dood is'sprak hij met zwakke stem. en daarop viel hij buiten kennis naast de drenke linge neer. Hulp, hulp moeten wij hebben, riep Broussel die met de drenke linge bezig was. Haar lange, licht bruine haren waren los gegaan en zij had een bevallig gelaat. Hij leg de zijn hand op haar hart en voel de het. nog zwak kloppen. Op last van Broussel werden A- lexis en het meisje op 'n draagbaar gelegd; twee mannen waren aan gekomen, hieven de draagbaar op, en zoo gingt 't, naar 't huis van een der mannen, die kenbaar had gemaakt, dat hij wel 'n kamer o- ver had. De spoedig ontboden ge neesheer had aanstonds 't jonge landbouwer, die reeds lang ter rus te was gegaan, op het raam. Onze landbouwer bleek zoo vast te sla pent da, Jan, om hem wakker te krijgen al harder en harder op het raam sloeg. Op eens werd de deur met een nijdigen ruk geopend. Jan wilde toen zijn bevinding me dedeelen doch hij werd niet eens aangehoord, want ^plotseling beuk ten tot Jan's groote ontsteltenis twee sterke vuisten ongenadig op zijn rug en werd hij op de koop toe in een bij huis zijnde sloot on dergedompeld. Ondanks is 's we relds loon, dacht Jan. Hij kroop vlug weer uit de sloot en koos het hazenpad. Een rijdende doodkist. Op 11 Aug. reed de melkwagen van Faber van Hengelo naar En schede. Een autobus van den on dernemer Klaaskate reed hem van achteren op en kwam, bij het pas- seeren, met den melkwagen in bot sing. De melkrijder kwam door den schok te vallen en kreeg eenig lichamelijk letsel. Het onderzoek bracht aan het licht, dat drie vee- ren van de autobus, vóór de aan rijding, gebroken waren. Pres. tot bekl., den 18-jarigen chauffeur „Het is 'n wonder, dat er geen grooter ongeluk is ge beurd. De auto dien je bereed was een rijdende doodkist. Toen, je met den wagen de garage verliet, was 'e al strafbaar." Eisch 14 dagen hechtenis. In een mestput gevallen. Dinsdag is op den Haagweg te Loosduinen een 66-jarigen landar beider, die aan den Haagweg een klein boerderijtje heeft staan, voor over liggende in een mestput ge vonden. Toen men hem er uit ge haald had, bleek hij reeds gestikt te zijn. Negen branden in New-York* Tijdens de hevige koude, die Dinsdag in de stad heerschte, zijn negen branden uitgebroken. Hon derden personen zijn dakloos, ter wijl de materieele schade meer •lan een millioen dollar bedraagt. Rechercheur als dame. Gedurende de laatste maanden is de Laan van Nieuw Oost-Indië meisje bij kennis gebracht; doch 't bleef zwijgen en zag steeds ang stig rond. Alexis echter had har de koorts en zou minstens 'n week t bed moeten houden. Dan kwam eensklaps de gedachte bij hem op, dat. de huisbaas hem had gedreigd zoo hij niet binnen één week zijn achterstallige huur had betaald, hij de inboedel gerechtelijk zou doen verkoopen. „Wat zal er van mijn handschriften worden, jam merde hij, waaraan ik dagen en 'aachten heb gewerkt. —Alexis, blijf bedaard, sprak Geor ges; ik ga morgenochtend vroeg re halen —Ja, ja, Georges, gij zult gaan; en neem ook dat mooie landschap mee, dat jij geschilderd en aan mij gegeven hebt. Doe je het Toen merkt Broussel dat zijn te genwoordigheid hier niet meer noodig was en zei, dat hij naar Pa rijs terug ging; maar voegde hij nr bij: morgen namiddag zul je mij weerzien. Hij gaf den huiseigenaa** een ruime belooning; Ik beveel je ie gasten dringend aan, sprak hij; draag goed zorg voor beide zieken Tk neem alle kosten voor mijn re kening. Een gerechtelijke verkooping Georges Ramel trad het huis binnen waar Alexis zijn kamei had. De heer des huizes zat te ont bijten en herkende hem terstond; Wat moet je, sprak hij grof. Waar om komt die schooier zelf niet en betaalt z'n schulden eens Hij is ziek; hier is de sleutel en Prima GEURIGE PIJPTABAK gefabriceerd door de Tabaksfabriek J. R. KEU8S ALKMAAR Neemt proef met deze prima kwaliteiten in fraaie verpakking Vraagt Uwen Winkelier. te Voorburg onveilig gemaakt door een of meer personen, die den dames den handtaschjes ontroof den, zonder dat de daders opge^ spoord konden worden, meldt het Vaderland. Zaterdag j.1. begaf een inspecteur van politie uit Voor burg zich met een rechercheur als vrouw verkleed, naar deze laan Omstreeks halfzes kwam een per soon op verdachte wijze aangeloo pen. Ilij werd door den als dame verklleden rechercheur, bij wien hij ook trachtte het taschje te roo- ven, aangehouden en overgebracht, naar het politiebureau. De ver dachte A. J. v. E., wonende in Den Haag, heeft thans bekend. Hij heeft vroeger te Wassenaar ook hetzelfde gedaan. Auto-ongeluk. Dinsdagavond reden twee auto's van Leeuwarden in de richting Heereveen. Tot hoogte van Wir- dum gekomen haalde deze wagens een motorrijder en twee wielrij ders in. De achterste auto schoot op een gegeven oogenblik de voor ste auto voorhij en op hetzelfde oogenblik stak een wielrijder van het rijwielpad den weg over. Deze wielrijder, de heer v. d. Hoop, uit de Schrans bij Leeuwarden, op weg naar de woonplaats van zijn meisje, werd gegrepen. De bestuur der verloor een oogenblik het *tuur en schuurde, met den wielrij Ier op een der spatborden, langs een hoorn, waardoor de auto danig vehavend werd. De bestuurder vloog door de voorruit en liep en- Vele ontvellingen aan hoofd en een der beenen op. De wielrijder werd, na voorloopig verhonden te zijn oer auto naar zijn woning ge bracht. Uit Texel. Naar men ons mededeelt zijn te ik moet zijn papieren hebben. Ha, ha, die vodden Nu ga mee die mag je hebben en de rest, je begrijpt, laat ik vanmiddag ver koopen. Alleen, deze schilderij, sprak Ge orge, die mag hij zeker wel behou den!? Dat hindert jou toch niet Neen mijnheertje, dat blijft hier! Misschien komt er 'n gek die er op biedt en hebben is hebben; saluut! George werd als 't ware door den vent 't vlieringkamertje afge duwd en moest alleen met 't pak je papieren naar Alexis terugkee ren. Te half elf werd alles, wat aan Alexis had toebehoord in öe gang van het huis en op de stoep •leergezet; nieuwsgierigen en uit dragers verzamelden zich lachen de; het ging voor weinig van de hand; En nü, riep do afslager, gaan we tot de verkoop van de schilderij over. Ziet eens dames en heeren. Bekijkt die lijst; bekijkt 't doek; met je permissie, 'n pracht Er staat 'n naam op. La 's kijken: Georges Ramel; 'n meester onder de meesters, mannen De afsla ger laclitte en ook de toeschou wers vermaakten zich over de spottende opmerkingen. 'n halve franc werd geboden Op dat oogenblik trad 'n map die tot dusver onbeweeglijk en stil op den achtergrond was blijven staan, eensklaps naar voren. Hij had 'n vilten hoed op en was ge huld in een langen met bont be zette ias. Onze lezers zullen in hem Floret in Broussel herkennen Oostere nd bij een veehouder nu reeds lammeren in voorkoop ga- kocht voor 25 per stuk. Daar de kooper nu juist geen nieuweling is op 't gebied v. d. vee handel blijkt uit dezen koop dat men in handelskringen in 't a.s. voorjaar goede lammerenprijzen verwacht. Het paard van St. Nicolaas op hol. In Suekholzerheide, gem. Kerk- rade reed Sint-Nicolaas te paard door de gemeente. Maar een goed ruiter bleek de heilige man niet te zijn. Omstuwd door de jeugd, toer de Sint mitsgaters Zwarte Piet, door de gemeente. Zwarte Piel veroorloofde zich blijkbaar wat veel grapjes, want toen hij op een gegeven oogenblik met zijn roede het paard wat hard streelde, ging 't knolletje er van door. Het werd een wilde ren. Sinterklaas beleef de benauwde oogenblikken, ver loor mijter en baard, doch bereik te weer heelhuids den platten grond, 't Was de eerste en laatste maal dat de man zich in het zadel waagde. Een mooie boel. Uit een verslag van de gemeente -aadszitting te Oisterwijk, voor komende in de 's-Hertogenbos- sche Courant van den vorigen Woensdag De voorzitter Als een der an dere heeren het vertrouwen in het college van B. en W. opzegt zou hem dit smarten, doch nu het van de zijde van het lid C.anters komt, kan het hem geen bal schelen Spr. wijst er op wat vroeger ge beurde, toen Canters nog op het raadhuis was. hoe het toen ging met de gemeente finantiën, dat kan het daglicht niet zien. Tn de brandkast van den ont.van p-er. waarvan ook Canters den sleu tel had, heeft spr. eens een reke- Mag ik dit stukje van nabij be kijken, vroeg hij; hij beschouwde 't schilderij nauwkeurig en zich daarna tot den deurwaarder kee- rende, zei hij: —Ik geef vierduizend francs. U zegt, mijnheer —Ik herhaal ik geef vierduizend en hij haalde uit zijn portefeuille eenige bankbiljetten, die hij den deurwaarder voortelde. De vreem deling maakte het. doek los en nam het uit de lijst, 't Is alleen- 't doek, dat ik wilde hebben; de lijst kunt ge verkoopen aan de meest biedende. Met die woorden ging [hij heen en baande zich 'n weg door den troep overblufte nieuws gicrigen. Thans werden vele voorwerpen voor dubbele waarde verkocht: Men scheen in alles plotseling kunstwerken te zien. Het zal ongeveer drie uur do? namiddags geweest zijn, (oen Broussel bij de zieken terugkeerde zooals hij den vorigen avond be 'oofd had. Hij vernam van de huis baas, dat het jonge meisje op was en de commissaris van politie be zig was 'n verhoor af te nemen Broussel trad 't vertrek binnen en het jonge meisje, dat reeds wist dat hij haar beschermer was, sloeg op hem 'n langen dankbaren blik. Tiet verhoor ging voort. Hoe is uw naam.? Laurence. Laurence is 'n voornaam. Maar de familienaam —Mijn vader heette Tamirel, ning gevonden van een damescor- set van 17,50 en een bustehouder van 5,25. Ik zou u aanraden uwe groote woorden maar voor u i houden, anders zou ik nog andere lingen kunnen vertellen. Het lid Canters blijft er bij, dat de leveranties binnen de gemeente moeten blijven. De voorzitter Dan had u de cor setten en bustehouders ook maar niet in Tilburg moeten koopen. Het lid Canters Dat is gelogen De Visschersstaking. Op dertig schepen na, (waarvan le betrokken reederijen aan de ei- schen der zeelieden hebben toege geven) is thans bijna de geheele -toomlreilervloot in de haven van I.Tmuiden teruggekeerd. Deze sche oen zijn in de Visschershaven op gelegd, tot het einde van het con flict. De vergeten zwerver. In den Baarnschen Raad is het verzoek van den agent Huisman, om terugbetaling van rechtskos- len behandeld. Een der Raadsleden stelde de vraag of het op den weg der ge meente ligt om een ambtenaar, ■lie door een slechte regeling van iden tak van dienst voor 't gerecht komt, schadeloos te stellen Do burgemeester is verantwoor delijk omdat hij dergelijke toe standen! liet voortbestaan, zegt spr. Eerst na het droevige geval kwamen verbeteringen. Laat nu Teen tweede slachtoffer vallen •spr. deed een beroep op den burge moester om de geleden schade te vergoeden. De gemeente kan dir oiet doen en is daartoe niet vor- olioht. Na eenige discussie wordt eén voorstel om vergoeding te geven •ïït de gemeentekas ad 600 aan den betrokken agent, aangenomen met. elf tegen drie stemmen, Een veroordeeling met „bijzondere" voorwaarden. De inwoner van Lonneker, die een gew eer aan een boom bond en de haan daarvan in verbinding bracht met een touw, dat naar een haag leidde, zoodat dit geweer af- ging, waardoor een jongen acht doch hij is dood. Leeft uw moeder nog. Ja, maar het is evengoed of ik haar niet meer bezat. O, ik begin het al te begrijpen; uw moeder is niet goed voor je. Laurence zuchtte: —Heeft u van uw kant zich niets te verwijten, jegens uw moeder Misschien heeft 't haar reden zich iver u te beklagen Mijnheer, sprak zij met trilen de stem, ik ben altijd onderdanig n eerbiedig geweest; Waar. woont ze? Waarom wilt u weten waar zij woont? Nooit mijnheer, nooit, iep zij met fonkelende oogen, zal k bij mijn moeder tergukeeren —Maar indien ik je naar Parijs iet teruggaan, moet je dan op traat ronddolen? Weest. voorzich tig juffrouw. Uw w eigering om mij eenige opheldering te geven, '.ou mij doen vermoeden, dat u ooogt mij te bedriegen. Wie zegt mij. dat ik niet een schuldige, een misdadigster voor mij heb Een schuldige, een misdadte ster! Ik? Ik? riep de ongelukkige buiten zich zelve. Zij keerde zich naar den heer Broussel met een on besclirijfelijken angst, als om hem te hulp te roepen en te smeeken. Mijnheer, sprak nu Brousse1, er schuilt hier klaarblijkelijk eer. geheim achter. Zij verbergt het Is het zoo noodzakelijk het te doorgronden. Mijnheer ik sta voor dit meisje in. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1