tien hagelkorrels in het heen be kwam, werd veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevan genisstraf en tot betaling van jr 100 aan de algemeene armen te Lonnckcr en 100 aan den getrof fene. Ruim gezegend. Vader J., te Zijtaart onder de ge meente Veghel, deed Vrijdagmor gen aangifte van de geboorte van «•en tweeling. Dit is reeds de twee- do maal dat J. dit jaar voor derge lijk geval de trappen van het raad huis beklimt. Begin Januari werd hém een jon gen en een meisje geboren e>. (hans twee jongens. Dus vier bin nen één jaar. Een Negerdeputatie in Moskou. 1'it Riga wordt gemeld, dat te Moskou een deputatie van negers ■li» verschillende Afrikaansche koloniale landen is aangekomen, «'ie door dc organen van de Derde Internationale feestelijk ontvan gen is. Zij kregen order den strijd voor de bevrijding van de heer schappij van hot blanke ras mof, alle energie op te nemen. De depu falie ontving voor propaganda doeleinden 100.000 goudroebel. Vooral in termijnen. D«> arbeider K. te Goor kreeg een langen brief van de Inspectie der Rijks-Directe Belastingen, waarin Item word medegedeeld, dat door een verkeerde aanslag, het door K. fe voel betaalde bedrag, hetzij in- oons of in termijnen zou worden terugbetaald. Vol verwachting spoedde hij zich naar het kantoor van den rijksontvanger, waar hem inééns het bedrag werd terugbe taald, zijnde.één cent. Wapenen als oud roest verkocht Men zal zich herinneren, zegt liet. Bat. Nbl., dat wij onlangs mel ding maakten van den publieken verkoop van een groote hoeveel heid „afgekeurde" militaire wa penen, zooals klewangs en gewe ren, waarvan een Chinees voor tien civiclen prijs van 500.ei genaar werd. De partij „oud-ijzer" kwam toen voor een bedrag van 800.in handen van een anderen die tt- klewangs voor 15 cent verkrijg baar stelde, met het gevolg, dat ze hij de bevolking gretig afname vonden. Toon de mogelijke ernst van de zen ongewenschten handel in wa penen tot de civiele autoriteiten doordrong is aan de verderen vor koor een einde gemaakt, door te rug]- op van het restant. Dreïi op het oogenblik waren reeds circa 1000 klewangs aan dc in komische bevolking verkocht. V-.;n dc zijde der civiele autori teiten is daarop al" het mogelijke ju hot werk gesteld om van >:'ic vork och té wapenen de eigenaren, "P 1c sporen, met het resultaat, dat nu n er in geslaagd is een de i! erwin 'o bemachtigen door aan de redii matige bezitters den prijs wd ken zij hebben betaald, te restitu- c ere n Op deze wijze is men er in g3 s;aapd circa tweehonderd kle w:<ngs te achterhalen derhalve slechts een vijfde gedeelte van de gcheele hoeveelheid. liet restant is verspreid in de af deeling Buitenzorg, met name in lid Tjibarcesa'sche, en niet meer te vinden, wijl hiervan de meeste wapenen omgesmeed zijn in gol- lokS of kleinere messen. Dc thans teruggekochte partij zal Binnenkort in zee worden ge worpen, en hiermee verdwijnt dan tevens oen bedrag van 800, dat de terugkoop gevorderd heeft Een muzikale familie. Men meldt uit De Lemmer aan liet Fr. Dagbl. Dezer dagen zal in onze plaats een muziekuitvoering worden ge geven door alle negen zoons van den ruim 70-jarigen grijsaard K Rook alhier. De oude heer moet hij die gelegenheid zelf nog een voordracht willen houden. Eén «lozer negen zoons is bij hot Koninkl. Conservatorium te Den TTnng terwijl twee andere dit jaar «•en muzicktournooi met dirigent .Mengelberg naar Parijs en Berlijn maakten. 800.000 boete. In de vergadering van de vei- lingvereeniging te Honselersdijk. heoff Po voorzitter medegedeeld, «lat. do leden door don ontvanger der registratie zijn beboet voor een gezamenlijk bedrag van 809,000 wegens overtreding der Zegelwet. De Raadszaal als slaapkamer. In de Raadsvergadering van Kcrtenhoef is behandeld een brief van het Wegenfonds met de mede- deeling dat het thans niet wen- wholijk is, om dc veldwachtcrswë ning te veranderen. De veldwachter zei dat hij zich zou berusten in die meening. Als de Iiecren er zoo weinig voor o- vcr hebben zal hij zich wel reduen. Woi'dt hij ziek, dan laat hij zich verplegen in Doorn. De heer Bakker merkte op, dat het Wegenfonds het volgende juai een nieuwe woning achter het ge meentehuis zal houwen, waarop de heer Van Doorn repliceerde. In dien tijd is Langeraad van de kou gestorven. De heer Van Zanten gaf den veldwachter in overweging om in het dorp een hetere slaapgelegen heid te zoeken, maar de heer v. d. Velden achtte het beter dat de veldwachter in het gemeentehuis sliep. Dc heer Van Doorn stelde toen voor om een slaapkast te koopeu dan kan de veldwachter liecl goed in de Raadszaal slapen. En toen werd besloten dat de zaak nader zal worden onderzocht fcen seizoen-kuur is een verstandige kuur. Het verstand zegt ons dat wij bij de seizoensveranderingen, in het bijzonder in de lente en de herfst een kuur met de Pink Pillen moe ten doen. Het is nu juist midden in het na jaar. De zomer was regenachtig, vochtig en zelfs koud. De krachtig sten onzer zijn in dezen zomer zonder zon en warmte ongesteld geweest. Des te eer waren zij het die vatbaar, verzwakt en over werkt zijn. Vooral moeten deze zich wachten voor de geurlieid van den komenden winter. Een kuur met de Pink Pillen zal hen dus niet alleen nuttig zijn; zij is hen zelfs noodig om hun bloed te doen herleven, hun zenuwstel sel te versterken en een nieuwe voorraad krachten te verkrijgen. De Pink Pillen zijn juist datgene, waaraan zij nu behoefte hebben. De Pink Pillen zijn het ware, steeds krachtige middel in geval len van bloedarmoede, neurasthe nie, algemeene verzwakking, sto ringen door den groei en den kri tieken leeftijd veroorzaakt, maag pijnen, hoofdpijn, onregelmatig heid der maand clijksche zuiverin gen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos; f9.de zes doozen. Zij worden •enkoebt in bet Hoofddepot Jac. Maris - plein 23 te Amsterdam. Eischit dit adres en de HollandscJi.e gebruiksaanwijzing. De Pink P.'Den zijn ook te verkrijgen bij allt goede apothekers en drogisten. VERGADERING HOOG HEEM- RAADSCAP. Voorstel tot aan koop van het veelbesproken ge- houw, Kcnnemerstraatweg. Voorgesteld werd om het perceel van Mevr. Wed. Van Wijck voor ƒ60.000 aan te koopen voorGcmee^- landshuis en in de tuin 'n garage te zetten, raming 25000. De lieer Breebaart heeft het per ceel met anderen in oogenschouw genomen en vond het bedrag van ƒ85000 hoog; het gebouw komt ons echter geschikt voor, al betreuren wij het, dat niet tevens 'n plan voor nieuwbouw is overlegd. De heer Zeeman oordeelde het voor allen 'n moeilijk punt Spr. in formeerde naar de adressen. Voorzitter zegt: bij ons is niets ingediend. De lieer Zeeman stond paf. Hem was gezegd, dat de organen, die protesteeren, geen onderzoek heb ben ingesteld. Het protest is dan niet van groote waarde. Den voorz. was wel officieus be kend. - dat er 'n adresbeweging gaande was, maar ze waren niet ingeleverd. Toen het protest reeds was vastgesteld heeft 'n redactie lid van het N.II. Dagbl. om inlich tingen geweest en nadien was ver leden Zaterdag de heer Balk ver schenen; van 9 lot half 8 uur was hij bezig gewe. i, waarna hij ver klaarde als tegenstander te zijn ge komen, maar als voorstander te zijn vertrokken. —In 1917 is het huis gekocht voor ƒ45000. maar bij het nagaan van de waarde van 'l geld is de verhouding sinds 1917 alles met 1/3 van de waarde ver- lioogd en men komt dan precies op ƒ60.000; bovendien zijn belangrij ke verbeteringen aangebracht en komen de kosten voor hun reke- nin. Verhoudingsgewijze staan wij lager in koop. Met vrij groote ze kerheid kan gezegd worden, dat van particuliere zijde het geld voor 5 pet. verstrekt zal worden. In 1É$7 kocht wijlen den heer Bos gJ'oi bouw- vorderde ƒ37.000, zoodat het •rond voor ƒ12.000. De in 1897 reeds kwam op ƒ49.000 De heer Groot kwam het voor, dat men zich niet bezig moet hou den met 'n protestbeweging, die hen niet bekend is. Spr. vond het geen moeite handtcekeningen te krijgen. Het Hoogheemraadschap heeft recht op hi goed gebouw. \1 vreest spr. dat het gebouw na jaren wel een paar duizend meer zal kosten, wilde spr. er zicli nog liet tegen verklaren. Per 780 zouden de lasten ƒ7.81 worden. De heer Kaan miste 'n verge lijkingspunt. Het Waterschap is 'n eigen gebouw noodig; hij mist echter 'n vergelijking met nieuw bouw. De heer De Boer zegt dat de pro tesbeweging niet om de kosten :aat. Het Hoogheemraadschap is hier echter niet populair. Men heeft vergeten, dat men in 1916 loor het, water bedreigd werd en nu betalen moet om dit te bestrij den. Spr. vindt 't billijk, dat het binnendoel mede betaald. Tal van teekenaars wisten, dat bij dorbraak het water in de Scher mer 2 meter boven 't land zou stroomen. Men weet de taak niet van heli Hoogheemraadschap Spr. wil niet langer de vertegen woordiger zijn van 'n dergelijk pu bliek; spr. stelt eischen hoe hij be handeld wordt. De protesteerende zullen zich blijkbaar wenden tot Ged. Staten. De protesten richten ?ich ook tot den dijkgraaf én het lagel. bestuur. Spr. wenscht het uit te spreken dat het thans van groote waarde is iemand te heb ben als voorzitter, die beschikt o- ver groote bekwaamheden en hij hoopt, dat het nooit zal gelukken hem weg te pesten. (Instemming De heer en Burger en Comman deur scharen zich aan de zijde van 't bestuur. Ook de heer Bree baart zal zijn stem aan 1t voorstel geven. liet. bestuursvoorstel werd daarop met algemeene stemmen aangenomen. ANNA-PAULOWNA. In verband met de vacature van Hoofd van school I te Kleine Sluis is door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente de voor- tracht als volgt opgemaakt 1. A Kramer 2. J. J. Blom 3. D. Tuin- stra, allen wonende te Helder. Politie. Gevonden een rijwiel plaatje. Inl ter Secretarie. In verschillende deelen dezer gemeente waren Zaterdag, tenge volge van den ijzel, telefoondra den gebroken, zoodat dus het tele foonverkeer zeer beperkt kon wor len onderhouden. GEMEENTE WIERINGEN. Naar wij vernemen, komt mej. R. Annijas, onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef oor als no. 3 op de voordracht oor onderwijzeres aan de O. L school 5 te Helder. - In de vergadering van 't kies college der Ned. Ilerv. Gem. te Hip polytushoef e.a. werden j.1. Zondag tot ouderling en diaken herkozen le heeren Jb. Mostert Sz. en S. Pz Wigbout, welke heiden aannamen. Voor den Politierechter te Alkmaar. Zitting van 16 Dcc. Eenvoudige beleediging. Jantje P., hnisvr. van .Th. B., te Wielingen, heeft op 29 Sept. mej Bakker fe Westerland opzettelijk belocdigd. Beklaagde beschuldig de den hond van getuige, dat die ocnige kuikens van haar had dood gebeten, waarom een twistgesprek {ontstond en zelfs handtastelijkhe- jden niet achterwege bleven. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis Vonnis 10 boete of 10 dagen hech tenis. Mishandeling. De niet verschenen bekl. Jan Metselaar Jz. te Wieringen heeft, op lO Oct. den vrachtrijder Nan de Vries mishandeld. Hij viel ge tuige van 'achteren aan en sloeg hem met een bierflesclije op het oog. Ook heeft hij getuige in het gezicht gekrabt. Bekl. heeft opge geven dat de Vries hem reeds den gehcelen avond had lastig geval len. Eisch 30.— boete of 30 da - gen. Vonnis overeenkomstig de zen eisch. Dc mosselen - nest visscherij is voor vele visschers alhier 'n loo- nend bedrijf. Om echter de cen- denboeren op tijd te kunnen bedie nen, is het noodzakelijk dat de visschersvaartuigen voorzien zijn van 'n motor. Thans zijn weder 3 motorvisschers - schepen voor de vloot te Den Oever in aanmaak Voor de kleine visschers schepen te Westerland is het doodvonnis nu geveld. Door den dijk door het Amsteldiep kunnen zij de haven te Ilaukes niet meer bereiken, ter wijl de ligplaats aan de Noordzij de van Wieringen in 't Wintersei zoen te gevaarlijk is. Voor deze visschers zijn thans hun scheep jes waardeloos en voor hun is het meer dan tijd, dat zij door de re geering schadeloos worden gesteld -Verslag lezing Jo de Haas moet wegens plaatsgebrek tot volgend nummer blijven liggen. Red. Succes-Nieuws. Zondag moet Succes I naar Nieuwe Niedorp om tegen het nog ongeslagen N.V.V. I te spelen, dus Successers jullie weet wat je te doen staat. Het elftal is als volgt J. Oden D. Nieuwbuurt, .Tn. Koorn, C. Kroon, S. de Vries, J. Slikker, II. Lont, Jb. Koorn, A. Zwa- nink, J. Vrij, P. Laros. Reserve C. Koorn, C. S. de haan Het elftal vertrekt om half elf per auto vanaf het dorp en per auto van Ewijcksluis. Het tweede elftal krijgt bezoek van D.O.S.K.O. II van Oudesluis, ook geen zwakke tegenstander Het elftal is Jn. Kooij, .Tb. Smit, Jn. Kroon, N. Halfw., C. J. d. Haan, ,T. Bosker D. Kooij, D. C. Kooij, W. Mos tert, Jb. Breed, S. Scheltus. Reserve D. Breed. van 276.000 handteekenïngen, in welk adres verzocht wordt het voorstel-Rulgcrs tot wijziging der Drankwet niet aan te nemen. Weet ge dat potloodschrift onuitwisbaar wordt, als men het met een dunne gummioplossing of met zoete melk bestrijkt. Weet ge dat bij kippen het eierenleggcn wordt bevorderd door zwarte ko mijn onder het kippenvoer te men gen. Weet ge dat ge gekleurde boodschappen- mandjes schoon maakt met water met azijn in schoon water na - spoelen. Weet ge dat ge ijzeren pannen van aange brand eten kunt reinigen, door te wrijven met een natte wollen doek met asch. Kerst - vergift. In Amerika, waar 't, zooals men weet, verboden is, sterken drank in te voeren, worden thans groote hoeveelheden alcoholische surro - gaten voor whiskey en likeuren aan de smokkelmarkt gebracht. Niet zelden zijn zulke dranken vergiftig en NewYork heeft gedu rende de afgeloopen week dan ook reeds acht gevallen met doodelij- ken afloop te betreuren. Dat noemt men Kerststemming. Intusschen is de schatkist 7 mil liocn dollar rijker geworden door ingekomen boetegelden, wegens mokkelen van alcohol. Schip gestrand. Woensdagmiddag te half één is op de Zuidergronden nabij het eiland Texel het Engelsche stoom schip „Promus", komende van Buenos Aires en bestemd voor Rot terdam, gestrand. Het schip vroeg assistentie. Twee sleepbooten van Nieuwediep vertrokken onmiddellijk naar de strandingsplaats, 's Avonds zat het schip zeer gevaarlijk. Het maakte veel water in de machine kamer. Van de 36 man e quipage, werden 10 man aan land gebracht Omstreeks middernacht is door twee visschersvaartuigen 'n aan vang gemaakt met het lossen van 6000 ton lading, welke zich aan boord bevond. De schepen zijn reeds met 'n hoeveelheid mais den haven van Nieuwediep binnenge varen; De lossing van het schip had 'n vlot verloop, daar er in de beginne kalme zee stond, die ech ter later woeliger werd. Huiselijk drama. In een gezin in dc Vosjessteeg te Zwolle was het al langen tijd geen pais en vree. Donderdagmid dag kwam het tot een uitbarsting. Onder het eten heeft de man zijn hord vol aardappelen op het hoofd van zijn vrouw stukgeslagen. Zij werd ernstig aan het hoofd en den rechterpols gewond en bloedde he vig. Na voorloopig verbonden te zijn is zij naar het ziekenhuis over gebracht, vermoedelijk is een pees van de hand doorgesneden, zoodat drie vingers stijf zullen blijven. De man is naar het politiebureau o- vergebracht. Tenen Plaatselijke Keuze. Bij de Eerste Kamer is ingeko men een adres.van het Comité te gen Plaatselijke Keuze, vergezeld HWJUanJln-Mma* O&oidJ UKa %r- PREDIKBEURTEN NED HERV. GEMi. I-I.hoef v.m. half elf Dr. &nethlage Den Oever n.m. 2 u. Dr, Snethlage DOOPSGEZINDE GEM. Geen dienst. Volgende week nog geen leering. EVANGELISATIE [i Vrijdag 19 Dec, a.s. 'sav. 8 uur de heer Boon, Evangelist te Breezand Onderwerp Maar één Naam Toegang en zitplaatsen vrij. H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga, MARKTBERICHTEN. Eierenveiling. Heden was de aanvoer 54 partijtjes kipeieren, 7271 stuks, prijs 9.60 tot li.iO. De meeste partijen gingen van 10 tot 10,30. Schagen, 18 Dec. 1924. r' 6 Paarden, 160 a 350 6 stieren 250 a 500 15 geldekocien mag. 180 a 350 84 idem vette 300 a 500 15 kalfkoeien 300 a 400 8 vaarzen 100 a 200 4 graskalve ren 70 a 110 25 nuchtere kalve ren 14 a 30 121 schapen vette 45 a 55 586 overhouders 36 a 49 9 bokken en geiten ƒ6 a 20 35 varkens, mag. 20 a 48 144 id. vette, p. Kg. 6.76 a 0,82 141 big gen 6 a 18 69 konijnen 0.50 a 2,50 219 kippen f 0.75 a 3 een - den la 1,50 121 Kg. boter 2,19 a 2,30. Wie zijn gelukwensch in dit blad plaatst weet sVllig, dat di« door iedereen gelezen en dankbaar aanvaard wordt. In den loop van zeer vele Jaren is het nu zelfs een feit geworden, dat, wie geen Nieuwjaars-adver tentie in dit blad plaatst, den plicht van wellevendheid en vriendschap hij de j aars wisseling verwaarloost. Stel dus thans reeds uw Nieuw jaarsgroet op. Wij bewaren dien voor u tot het Oudejaarsavondnummer ver - schijnt. Wij plaatsen tegen den zeer lagen prijs van 0.45 per advertentie.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 2