KDXTH. 15e Jaargang- Dinsdag 23 December 1924. No 102. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT UITGEVER CGRN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIcN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. Uil blad zal wegen^ de feestda gen Vrijdag a.s. niet verschijnen. Met het oog op de Nieuwjaars groeten zal liet Dinsdagnummer Woensdag 31 Dec. (Oudejaarsdag) worden uitgegeven. RED. ~- «é-Vie zijn gelukwe'isch in di' blad plaatst weet stellig, dat di" door iedereen gelezen en dankbaa. aanvaard wordt. In den loop van zeer vele jaren is liet 1111 zelfs een feit geworden dat. wie geen Nieuwjaars-adver tentie in dit blad plaatst, den plicht van wellevendheid en vriendschap bij de jaarswisseling verwaarloost. Stel dus thans reeds uw Nieuw jaarsgroet op. Wij bewaren dien voor u tot het Oiulojanrsavondnummer ver - schijnt. Wijkplaatsen,tegen den zeer lagen prijs van 0.45 per advertentie. a 1,10 Melk- en kalfkoeien trekkend, prijs 275,a 400, nuchtere kalveren duur 15.a 30,— Schapen waren iets minder Vette schapen liepen tot 50.— Vette varkens waren in groot ge tal aanwezig. De prijzen waren be vredigend. Goede slachtvarkens cent., zouters 74 a 78 cent. Lon- densche biggen tot 100 pond 70 a 72 cent, alles per K.G. GEMENGD NIEUWS. MARKTOVERZICHT. Wanneer wij de markt van vori ge week Maandag te Amsterdam niet w nige aandacht nagaan, dan die van Dinsdag te Purmerend daarmee in verband brengen, dan kunnen wij bijna met zekerheid zeggen hoe de prijs van den voor- naamsten aanvoer op Donderdag t e SCI I A GEN zal zijn en welk ka- rak tei de markt aldaar zal dra - gen. De markt was deze week voor rundvee te Amsterdam flauw, daarbij overtrof de aanvoer, daai dc vraag wegens grooton voorraad in 't abatoir en in de koelhuizen nog groot was, lag het voor dr hand. dat de handel traag en d* prijs iets lager zou zijn. Ook was (U? aanvoer van melk- en kalfkoe: en belangrijk grooter dus mede lager prijs. Vette lammeren en schapen iets minder. Vette var kens prijshoudend. I n nu Schagen. Men leze Als Schagen heden een verieng- markt van Schagen mag heeten (hm is het ditmaal in de opgaande lijn. Vette koeien le kw. 1 20 a 1 7' 2e kw. 1,10 a 1.20 3e kw. Dansverbod te Delft. In verband met de bepaling in de" Algemeene Politieverordening der gemeente, waarbij in het pu bliek dansen, zonder vergunning van den burgemeester is verboèei, heeft, deze laatste besloten, gezien de uitbreiding, die publiek dansen te Delft heeft genomen, dit in 'i algemeen niet meer toe te laten. Hetgeen niet beteekent, dat het dansen in geen geval meer wordt toegelaten, maar elk geval afzon derlijk door den burgemeester zal worden beoordeeld. Voor het ge ven van dansonderwijs en dan sen van clubs in vergunnings- en verlofslokalen zal een nadere re geling worden getroffen. Een wethouder gearresteerd. De Rijksveldwacht te Kessel heeft gearresteerd en gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht, zekere M. J. G., wethouder der gemeente Kessel. G. wordt verdacht te heb ben getracht eenige personen, die m een civiele procedure tegen hem moesten getuigen, door het aanbie len van een bedrag aan geld, te hebben willen overreden om voor de Rechtbank een valsche verkla ring af te leggen, zoodat het ge ding ten gunste van G. zou verloo oen. G. is in voorloopig arrest ge steld. De staking te IJmuïden. Naar het V. D.-bureau verneemt s in een te TJmuiden 'gehouden recombineerde vergadering van •eeders, directeuren van ijsfabrie ken, leveranciers van steenkolen, on proviandeerders besloten aan rle in de vaart gebleven stoom trawlers geen leveringen meer te doen. omdat de beheerders daar- FEUILLETON. No. 28. Broussle nam den ambtenaar ter zijde en zij spraken eenige mi nuien zacht te zamen. Hierop sprak de commissaris, na hand, welke Broussel hem toe stak, (o hebben gedrukt Mijn taak is hier afgcloopen En hij vertrok. y.oodra de deur gesloten was, iajJdo Laurence, op Broussel toe en sprak, een zijner handen grijpend: O, mijnheer wat is u goed, en hoeveel dank ben ik u schuldig Ik herhaal je mijn woorden van zoo straks ik stel in je lot belang, ik ben je vriend. Ik beloof liet je. Ik zal bij je de plaats innemen van je vader, dien je verloren hebt, en van je moeder, die je niet wilt terugzien. En ik zal dankbaar, gehoor zaam, aan u gehecht zijn, en u lief hebben, als een vader. Mijnheer, sprak zij weifelend, ik zou u wel een verzoek willen doen. Spreek op, kindlief I - De jongeman, die mij gered hoefl, mijnheer Allexis Mollin is ziek. Hij zal wel in geen vijf of zes dagen nog kunnen opstaan, en als zijn vrienden te Parijs moeten zijn voor hun zaken, zullen zij gedwon van de looncischen van de federa tie hebben ingewilligd. Dit is de eerste maal, dat op een dergelijke wijze tegen in de vaart gebleven schepen wordt opgetre den. Alleen de directie van de ijs fabriek „Groenland" heeft zich bij die boycot niet aangesloten. Ook'verneemt dat bureau dat binnen enkele dagen Duitsche stoomtrawlers de haven van IJ- muiden zullen bezoeken. Mond- en Klauwzeer. Op een der marktstallen te Zwo? Ie is mond- en klauwzeer uitgebro ken er waren 36 dieren aanwezig, die vastgehouden werden. Dc toe gang tot den stal is door de politie afgezet. Dc heeren Van der Wal uit Hoogeveen en Wentink uit den Haag kregen van den districtsvee arts, dr. Schat, verlof de aangetas te dieren te behandelen met het door hun uitgevonden middel te gen mond- en klauwzeer. Dr. Schat verklaarde zijn volle mede werking bij dit onderzoek te zul len verleenen nu de regeering niet meer zulke strenge maritrege- len neemt, moet alles gedaan wor den om op andere wijze de gevrees de ziekte te bestrijden. Strenge vorst in Canada. Een buitengewoon hevige koude noerscht in het westen van Cana da. Op sommige plaatsen wees dc t.ermometer 53 a 54 graden vorst aan en te Red deer in de provincie Alberta daalde hij tot 62 graden -mder bet vriespunt, zoodat aldaar de openbare scholen gesloten moes en worden. Een kras oudje. De heer B. G. de Winter, oud koopvaardij kapitein, geboren te Antwerpen, wonende aan den Zwolschenweg te Apeldoorn, is, naar de N. R. Crt. meldt, 102 jaar ve word en. Hij is nooit ziek ge weest. Alleen zijn gehoor is zeer slecht. Nog dezen herfst plukte hij m zijn tuin, staande op de boven ste trede van een trap, de peren van zijn hoorn. Wetsovertredingen in Rusland Wij ontleen en aan het artikel van Makarenko, die zere betrouw baar is. eenige feiten, die den echttoestand van de Russiscno 'ïfttolandsbevolking op een zeer Iuidelijke wijze illustreeren. In een dorp verschenen de'plaat selijke autoriteiten in een boerde rij, velden in den tuin 13 vrucht boom en, vertrapten het koren op een akker, groeven eenige kuilen en vertrokken, zonder den verbaan len eigenaar een verklaring van hun vreemd optreden te geven. Den volgenden dag kreeg de hoer te hooi en, dat de autoriteiten van plan waren een park aan te leg gen op den grond van dezen boer en diens buurman, welk park be doeld was als een monument voor Lenin. Beide boeren wenden zich met een klacht tot den officier van justitie. Deze verzocht de autori teiten van het dorp om opheïóe ring over hun optreden. Hij ont ving ten antwoord, dat zij een Le- ninpark wilden aanleggen, maar dat zij daarna een meer geschikt etrrein hebben gevonden. Alle po gingen van de benadeelden eenige vergoeding te ontvangen misluk ten en ook het O. M. kon niets te gen de dorpsautoriteiten doen. Bij een andere boer verschenen le dorpsautoriteiten en rukten van twee schuren en van oen hoen lerhok de ijzeren daken af. Als ver klaring doolden zij den veront waardigden boer mede, dat hot ver boden is rijk te ziin(De boer pro e stoer de tegen dit onwettig optre den van de autoriteiten. Dezen werden verontwaardigd over den oneerbicdigon toon van den boiv on zeiden ..Als je zoo doorgaat to oraten, dan zullen wij ook van je buis de iizerploten afnemen en 'ozolf zullen wij uit je eigen huis ^mijten TTet iizer werd in het ge meentehuis publiek verkocht en Mie pogingen van den boer om •echt te vinden mislukten. In dergelijke gevallen, het aan bal waarvan in de tienduizenden loont., bleek bef O. M. machteloos 'e ziin. iets te doen. gen zijn hem alleen te laten. - Welnu - Dan zou ik, mijnheer u willen vragen. Wat dan U willen vragen mij toe te staanmij als een gunst te ver oorlooven, hier hij mijn redder te blijven, totdat hij volkomen her steld is. Als u eens wist hoe ik ook hem mijn erkentelijkheid wensch te toonen Welnu, dat is dan afgespro ken, je moogt blijven. dank u, mijnheer dank u. Ik zal goed voor hem zorgen, nacht en dag, elk uur. Ik zal bij zijn bed waken, steeds klaar hem te geven wat liij zal vragen. Zoo, hernam Broussel met een vriendelijk lachje. Nu, ik merk met genoegen, dat. je hart goed geplaatst is. Onze vriend Alexis zal er zeer gelukkig mee zijn, dat hij ie tot. ziekenverpleegster heeft en ik twijfel er niet aan of je goe de zorgen zullen zijn genezing in dc hand werken. l Uit de gemengde berichten. Een heerlijke Juli-zon wierp ihaar vriendelijke stralen, door het ooon venster van de kamer, waar Alexis Mollin in zijn ledikant lag. TTef vertrek was niet ruim, vier meter in het vierkant. Maar de lucht, die men er inademde, was ANNA PAULOWNA. Raad van Vrijdag, 't Is tegenwoordig al zoo vroeg donker, dat wij niet eens in de ga ten hadden, dat een zetel onbezet was. De lieer Keuris was echter spoedig de verkondiger van Va- bezwangerd met een liefelijke geur verspreid door een op tafel ge plaatsten bouquet rozen. Des mor gens was deze op geheimzinnige wijze gebracht, met de boodschap ,voor juffrouw Laurence." Den vorigen avond had men reeds uit Parijs aan bet adres van Alexis Mollin, een kistje houden de twaalf flesschen ouden Medoc ontvangen. Gewis, Alexis. en Laurence be hoefden niet lang te raden naar don naam van den persoon die op deze wijze toonde, dat hij hen niet vergat. Wie anders toch kon zul ke kiesche oplettendheden hebben dan mijnheer Florentin Broussel? Het jongemeisje trippelde in de kamer, als een vogeltje zoo licht, op en neer. De stralende oogen van Alexis volgden de bewegingen van het bevallige kind en schenen bang er een van te zullen verliezen. Wat is zij mooi sprgk hij bij zich zelf. Wat is zij mooi. En met verrukking bleef hij haar gade slaan. Mijnheer Alexis, sprak Lau rence, wilt u niet een glaasie van uw heerlijken Bordeaux drinken Alexis vatte de kleine blanke hand, die zoo zacht als fluweel was en gevangen bleef, zonder de minste poging om zich los te wik kelen. Juffrouw Laurence, hernam de dichter, ik geloof, dat u van nacht niet naar bed is gegaan Het jonge meisje kreeg een kleur als vuur. U zoudt wakker geworden kunnen zijn, iets noodig gehad en mij tevergeefs geroepen kunnen hébben, sprak zij stamelend. Maar met dit. alles neemt niet dc rust, die u behoeft. Ik verzeker u, dat ik heel goed gerust heb. Alexis schudde het hoofd. Ilij beminde Laurence. Hij be minde haar met al het vuur van zijn jeugd. Maar waar zou zijn liefde hem heen voeren Hoe kon Alexis, die rni was. die zelf geen middel van bestaan had, op zijn best zichzelf kon bedruipen, er aan denken haar leven aan liet zijne te verbin den Alexis dacht aan zijn vriend Ge- orges, die ook een bekoorlijk nieis- :o beminde, tot wie bij nog nooit over zijn liefde gesproken had. Tegenover Laurence bevond hij zich in volkomen dezelfde omstan digheden, en voor niets ter wereld zon hij gewild hebben, dat zij iets vermoedde van de liefde, waarvan zij het voorwerp was. Uit eerbied voor het jonge incis ie en terwille van haar rust, was hii gedoemd te zwijgen. En daarenboven, hoe zorgvol en hartelijk l aurence voor hem was, niets gaf hem het recht te hopen, dat hij wederbemind werd. Ier Looijs afwezigheid, wegens ziekte. Niet van 't mooiste, vooral nu 't. tegen de feestdagen gaat. Wij hopen op spoedig herstel. t Is of er een radertje in 't uur werk ontbreekt, als een der ge trouwen afwezig is. Zoo zal 't ook zijn in bet Burgerlijk Armbestuu» nu de heer IJzendoorn voor herbe noeming heeft bedankt. Enfin, jong bloed zal in dc lires moeten ipringen, en dan zal 't zaakje wel weer marchecren. 't Is goed dat zulk *n instelling bestaat, al willen de menschen als 't half kan liever zelf voor hun nat n droog zorgen te begrijpen, nders hadden ze geen Ilollandsch bloed in hunboddy Toe te jui chen is het. daarom, dat 't dagc- bjksch bestuur van den polder in len komenden winter weer voor werkverschaffing wil zorg dragen; alzoo brood op de plank en drin ken is er zat in 't verschiet, want nlf Maart wil men 'n aanvang met de waterleiding maken. Dat dies zal wel weer moppon kosten, maar. We dokken ze met liefde i.VIs er waar komt voor ons geld, Als maar 't belang van allen Ernstig wordt voorop gesteld. Zoo werd in 't belang van allen lo lieer Kramer benoemd tot hoofd Ier school aan de Kleine sluis zoo werd in 't belang van allen ?s. "mn adres bij den Raad ingediend "in de bewoners van den Zuider- Molenvaartsweg om niet tot liet maken van een loopstraat over (e laan. Wo kwamen niet aan de n eet of 't twaalfde Raadslid er ook z'n pootje onder had gezet, maar bat. zal toch wel. Wellicht heeft 'n malariavlieg hem in zijn knikke bol te pakken gehad en is hij nu zoo gekant tegen alles wat de hy- riene kan bevorderen, dat hij z'n 'aarzen in de modder overzwemt un handteek cningen te vorzame- 'en. dat men toch die heerlijke umtboel niet zal opruimen zelfs Man Schilderman danst mee en 'aai zien dat men op den modder weg best de zwaarste frox-trot kan huppelen, ook al ismen belast met "'O noties bier. Maar door dezen zwanendans Ilij dacht niet meer aan zijn plan om dienst te nemen. Die eerste verandering in hem, had hij aan zijn liefde te danken. Hij wilde leven, werken en vorm de allerlei plannen voor de toe komst. Vaarwel, droombeeld van for tuin en roem Thans was Lauren ce alleen zijn doel Op hetzelfde oogonblik riep de stem van den schilder Mag ik binnenkomen Ja, ja. Kom maar binnen, mijnheer Georges, antwoordde Laurence, opstaande. Dag, juffrouw Laurence, iprak de jongeman binnentreden le. En ijlings op liet bed toeloopen- le, vroeg hij, Alexis de hand go- end Hoe is het met je vandaag Boter nog dan gisteren. Bravo, bravissimo, en leve de '■reugde en de goede, kleine zie - '••enoppasster, zooals u. juffrouw Laurence Boste jongen Je kunt juffr. Laurence alle mogelijke compli menten maken Ze verdient ze ten volle. Dat weet ik, mijn vriend Maar iets anders. Ik breng ie cou ranten, acht, tien. twaalf, ik weet niet meer hoeveel. En achtereenvolgens uit al zijn zakken, opgevouwen bladen ha lende, wierp hij ze op het bed. T Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1924 | | pagina 1