j, 16e Jaargang.Dinsdag 6 Januari 1925.No 2. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN E DIT I. WlERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. A D V E R T E NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN Waarde mijnheer Mollin TJ zult naai- Parijs terugkeeren en ik sta op het punt het te ver laten. Maar heb ik nog wel noodig u te zeggen, dat ik van verre zoo wel als van nabij, aan hen zal den ken, die in één oogwenk mijn vrienden zijn geworden Nu heb ik u iets op te dragen, en ik twijfel er niet aan, of gij zult met veel genoegen u van die op dracht kwijten. U zult wel zoo vriendelijk willen zijn, om jul- frouw Laurence te geleiden naar madame Violet, in modes, ruo Caumartin 32. 'Juffrouw Laurence is bijzonder aanbevolen aan die dame en wordt bij haar gewacht. Madame Violet is weduwe en heeft geen kinde - reji. Juffrouw Laurence zal haar dochter worden. Zij zal in dit huis al de genegenheid vinden, waaraan haar hart behoefte heeft, en tevens de rust en den vrede ha rer ziel. Moed en vertrouwen Uw toegenegen Floritin Broussel. Het gelaat van het jonge meis je was eensklaps geheel opge klaard. Haar oogen straalden van stedig was geweest, tot de ontdek king kwam, dat tijdens zijne ai- wezigheid in zijne woning was in gebroken, waarbij- 400 aan geld en een aantal gouden en andere sieraden werden ontvreemd. Oneerlijk belasting-ambtenaar. Op het kantoor der Rijks Dircc te Belastingen te Hilversum is g 1 arresteerd een 25-jarigen klerk, die belast was met het innen der gelden van de tabaksbelasting. In zijn kas is een tekort ontdekt, dat, naar werd gemeld, in de duizen den loopt. Precies kon het bedrag nog niet worden opgegeven. Diphterie. Te Arnhem doen zich thans tal rijke gevallen voor van diphterie, die over de geheele stad zijn ver spreid, doch nog niet als epidemie kunnen worden beschouwd. De ziektegevallen niet alleen van kin deren maar ook van volwasse nen, hebben tot dusver een goed aardig verloop. Tot verlenging van de sclioolvacantie is nog niet be sloten omdat men meent dat er hier van schoolinfectie geen spra ke is. De inspecteur der volksge zondheid zal vermoedelijk spoe dig met de leiding van den genees kundigen dienst confereeren over het al dan niet wenschelijke van een prophylactische inenting. De „gemoedelijke" Oude jaarsavond-viering. Met een enkel woord hebben wij Vrijdag reeds melding gemaakt van de „gemoedelijke" Oudejaars avond-viering te Berlijn, een vie ring, die (in tegenstelling met het vorige jaar toen de stemming ten gevolge van den hoogst ernsügen economischen toestand allerminst een opgewekte was denken deed aan de feestvreugde van zoovele St.. Sylvesteravonden van vóór den oorlog. Nog zelden heeft het Berlijnsche politierapport zulk een langen reeks „gevallen" bevat als dat van dezen Oudejaarsavond In het geheel zijn 272 personen gearresteerd, zij het dan ook, dat. de meesten later weer in vrijheid werden gesteld, nadat proces-ver- haal was opgemaakt 90 werd en vreugde. 's Avonds kwam de eigenaui van het huis Alexis bezoeken. Dus is het bepaald, mijnheer Mollin U gaat ons morgen ver - laten Ja, mijn beste heer morgen ochtend na het eerste ontbijt. Ik heb de rekening opge maakt en breng u die. O, sprak de jongeman, tot o- ver de ooren kleurende. Alles is heel nauwkeurig op geschreven. Daar twijfel ik niet aan. Ik heb er de bezoeken van den dokter bijgevoegd, die ik be taald heb. - Zoo Heeft u de., bezoeken ■au den dokter.betaald Natuurlijk. En het bedrag is dus Ziehier.honderd veertig francs. Heel goed., honder veertig francs. Maar mijn waarde heer ik moet u zeggen Dus komen u nog hondera zestig francs toe. Wat U zegt Honderdzestig francs, mijn heer Mollin. Ziehier een biljet van honderd francs en een van vijftig en een tienfrancstuk. Maar.maar, stamelde de dichter,, die eindelijk begon te be grijpen, dat. hier een nieuwe trek van de edelmoedigheid van den heer Broussel achter school, dat geld is niet van mij. De huisheer lachte, en hernam Van wien is het dan, mijn - opgeschreven wegens „groben Un- fugs", 54 wegens vechten, 31 we - gens dronkenschap, 17 wegens het toebrengen van zware schade, 9 wegens het toebrengen van licha melijk letsel, acht wegens diicista^ 6 wegens huisvredebreuk, 7 we gens feitelijke beleediging en 50 wegens oplichterij. In sterk beschonken toestand geraakte een gemeenteambtenaar door eigen- schuld onder een au tobus met doodelijken afloop. Een jongen van veertien jaar kwam bij het werpen van serpen tines onder een auto en werd ge dood. Elders weer een ander „geval" een pensionhouder werd met zijn drie zoons in hun woning over - vallen en door messteken zwaar verwond de daders ontkwamen zonder bekend te zijn. Een kapper werd met ingeslagen schedel dood gevonden. En zoo maar voort. Niet minder dan 265 personen moesten bij de afdcelingen voor eerste hulp bij ongelukken verbon den worden de meesten hadden hun kwetsur en opgeloopen bij het afsteken van vuurwerk. Naar het ziekenhuis moesten ge bracht worden 15 personen met levensgevaarlijke steekwonden, vier met ernstige brandwonden. Aldus was in Berlijn do uitzet van 1924 en de inzet van 1925. Staking in een Roomsche Kerk. Men schrijft aan „De Tijd." Putten op de Veluwe is een klei ne Katholieke gemeente, welke blijkbaar, niettegenstaande dat, door groote quaesties in beroering kan gebracht worlen. De zaak is zóó de pastoor was van meening geweest dat le. orga nist tijdens de godslienstoefenin- gen wat „teveel op den voorgrond" trad in het kleipe kerkje in ver houding tot liet gezamenlijk ge luid der zangers en had hem der halve verzocht het harmonium wat minder krachtig te bespelen. De heeren van het koor hebben dit echter naar liet schijnt als een beleediging opgevat, in ieder heei Mollin Men heeft mij van uwentwege drie honderd francs ter hand gesteld. Ik moet u dus rekening doen. Alle verteringen, door u en juffrouw Laurence en uw vrienden gemaakt, beloopcn honderdveertig francs. Honderd veertig van de drie honderd, blijft honderdzestig, die ik hier voor u lieb. Opperbest, waarde buisheer, ik heb niets meer te zeggen. Houd dat tinfrancstuk er af, het is voor uw dienstbode. Ik bedank u voor haar, mijn beer Mollin De huisheer vertrok. Langzaam vouwde Alexis beide bankbiljetten op en stak ze in zijn zak. Een aalmoes, sprak bij, het boofd schuddende. Foei, mijnheer Alexis hoe kunt ge dat zeggen, sprak T.aureii pc, die juist binnentrad, op een toon vol verwijt. LT heeft gelijk, antwoordde de jongeman Wat. ik daar zooeven zei, is heel leelijk. 't Is een edel- moedigvriend, die een armen vriend te hulp komt. Zijn hoofd zonk op zijn borst neder en hij bleef lang in gedach ten verzonken, zitten. Den volgenden ochtend iien uur- kwamen Alexis en Laurence in een huurrijtuig in de ruo Caumor tin aan. Alexis en Laurence beklommen de trappen en schelden aan. Zij werden in oen zijkamer gelaten Na verloop van eenige oogenblik- geval bet. resultaat was, dat zij be sloten op de Kerstdagen niet te zingen. Op den eersten Kerstdag, toen de hoogmis moest beginnen was er niemand op het koor, en waren de „stakers" beneden in de kerk gezeten. Do plechtige hoogmis word een stille II. Mis. Ook op den tweeden feestdag was het geschil nog niet bijgelegd. De pastoor heeft toen van af den orookstool zijn koor-schaapkens geducht de les gelezen. Verdronken. Te Obdam geraakte bet vier jarig zoontje van G. Leek spelen denvijs te water spoedig werd tiet opgehaald, doch de levensgees ten waren reeds geweken. De pastorie te koop. Doordat het salaris laag is va - cecrt de betrekking van predikant der Hervormde Gemeente te Wei- dum (Fr.) De gemeente is niet aar» gesloten bij den Raad van Beheer zoodat, de vacature niet vervuld kan worden. Men beeft besloten de pastorie te verkoopen. Tiet gemeentebestuur wenscht voor een bepaalde som het gebouw aan te koopen en in te richten 'voor een Tehuis voor Ouden van Dagen. De Storm. Tengevolge van den Zuidwes terstorm was het water in de Zui derzee zoor lang. De Markerboot kon baar diensten niet volbren - gen. Ontsnapt—Gesnapt. Gebeurde Vrijdag te Amster dam voor een van do loketten van de Twentscbe Bank. Een dame was bezig geld in ontvangst te ne men. toen plotseling een arm on - der den bare doorschoof en een bond een zevental bilïetfen var. tien gulden weggraaido. Op betzelfde oogenblik zag de dame. dat de man bij wien de arm behoorde, doodkalm wegwandel de. waarschijnlijk in de zoete hoon dat men zijn manoeuvre niet had gemerkt. De bestolene volgde den zonder ingen gast. die, nadat bij dooi' de ken ging er een deur open en een dame trad binnen, liet was ma dame Violet. Zij scheen vijftig jaar oud.. Maar ondanks haar leemjr, en haai' schier grijze haren, kon men zeggen, dat zij nog schoon was. Zij had iets zachts in den oogopslag. Laurence voelde zich aanstonds tot liaar aangetrokken en sprak bij zichzelf Ik zal veel van liaar houden Mevrouw Violet, trad met een vriendelijk lachje op liaar toe, groette Alexis met een beleefden en minzamen hoofdknik en sprak, de beide handen van het jongo- meisje vattende Ben je daar, kindliefwees welkom. Je bent mij aanbevolen loor een dame. aan wie ik groote verplichting heb. Je hebt mij niets •e vertellen. Ik ken je omstandig heden. Eer ik ie zag, heb ik be- 'oofd een moeder voor je te zijn, ui nu ik je zie. lieve meid, is bet aan jezelf dat ik zeg Ik zal je moeder wezen. Mevrouw, dus sprak Alexis, mij was opgedragen juffrouw T.au rence hier heen te brengen. Mijn "ending is volbracht. V zult mij wel veroorlooven mij te verwijde ren. En op het moisio toetredende, vatte hij haar bij de hand en zei met trillende stem Tot weerziens. Tot weerziens, sprak T.auren re aangedaan. Alexis wendde zich tot madame Violet. BUREAU Iïippolytushocf Wierlngan Telef. Intercomin. No. 19. cene deur de bank had verlaten, doodkalm langs een anderen in gang tiet gebouw weer binnenwan dolde. De portier, van het gebeur de op de hoogte gebracht, hield hem aan en waarschuwde de poli tie. Bij fouilleering vond men in derdaad de zeven biljetten. Flet bleek dat men te doen had met een 74-jarigen Engelschrnan, in het bezit van een Duitsch-Indi- -chen pas. De dief bevindt zich thans in verzekerde bewaring. De slaperige man. Hebben de mannen meer slaap noodig dan de vrouwen Deze vraag, die Lydia Haig in een Lon- denscti blad stelt, wordt door haar beantwoord met een krachtig: In de autobus of in de tram" te slapen, zelfs te snorken, zou iede re vrouw beschouwen als een ern stigc schending der goede manie ern, schrijft zij. Zij sluit misschien de oogen en dut een beetje, maar zij zal nooit vast in slaap vallen liet gezicht op een in den diep <ten slaap gevallen en niet zelden het geluid van een zaag veroorza- kenden man is evenwel in tram en spoorwegcoupé iets heel ge woons. Wie houdt aan de familietafel •le medo-aanzittendon met aller 'ei aardige en treurige geschiede nissen bezig, welke men overdag beleeft De vrouwen. De mannen vertellen zelden dergelijke dingen want zij zien ze niet. omdat zij zooveel slapen Wie wil uitgaan en is, als men zich bij een vermaak bevindt, on vermoeid Bijna altijd de vrou - •\eti. Zij worden V avonds eerst ^■oed wakker en gaan niet graag naar bed. Maar de man is in ver veweg de meeste gevallen de slaap muts. die 's avonds thuis wil blij ven en maar liefst zoo gauw mo gelijk in bed kruipt tot groote er- mnïs van zijn vrouw, die nog vol trekt niet moede is. Heeft men in de kerk al eens 'en vrouw zien slapen Het hoor bare geeuwen, het zware snuiven ■!i snorken, d.-ii soms de heilig Staat u mij toe, mevrouw, juf frouw Laurence een te komen op zoeken Mijn huis zal nooit voor u gesloten zijn, mijnheer en ik voeg er bij, dat u altijd, als u lust hebt ons een bezoek te brengen, mei ge noegen zult ontvangen worden. Dank u, mevrouw Na die woorden verwijderde A- lexis zich haastig. Kom, wees sterk sprak hij Inj zich zelf. Het werkelijke leven wacht me. Ik streef niet meer naar onbereikbare dingen. Ik ga recht op een doel af. dat ik moet berei ken. Laurence, dierbare Lauren- -e. Alles voor jou Alexis vond Georgcs in het klei \e vertrek, dat hij tot atelier had 'ngericht, met zijn" palet en kwas 'en in de band. Zoo. zoo sprak de dichter, f bent aan het werk Zooals je ziet. Ik ben vast he loten den strijd te hervatten. De schilder leerde de laatste band aan een stilleven, dat hij den eigenden ochtend bij een kunst Vooper wilde brengen, en op een -tooi lag nog een landschap, dat 'uinn af was. en een ander land schap in schets. En iuffrouw Laurence Die beeft een goede plaats On verzoek van- mijnheer Brous sel. die li e a r die plaats bezorgde, bracht ik haar er heen. Zij zal het laar heel goed hebben. Een vreemde man. Alexis Wat denk je van hem Wor'df vervolgd. MARKTOVERZICHT. Twee achtereenvolgende weken een verzette SCHAGER markt en daarbij de eerste mot wei nig aanvoer, weinig publiek, slechten handel en lager prijzen, geen wonder, dat er van de twee de niet veel goeds verwacht werd. Toch viel de 2c, boe pessimistisch de vooruitzichten ook waren, nog al mee. Do vette koeien, in den regel den hoofdschotel van het marktmenu, •golden voor le kw. 1,15 a 1,25 «per Kg. Dit is geen marktschat- ting maar een werkelijk besteed de prijs. Wij waren er bij tegen woordig toen een slager een goed boost kocht per pond voor 62 ct., dat |w;ordt dan 1,24 levend ge- wie IrF. Zoo .waren er meer Voor 2o kw. werd 1,08 a 1,15 betaald voor 3e kw. 0,95 a 1,05 Verge leken bij Woensdag 24 Dec gold dus het goede vleesch 10 ct. per KG. meer dan toen. Vette schapen waren afwezig. Vette lammeren mankten een record, besteed werd 53vvoor de weide liepen do prijzen van 40,tot 45,Zwa re ouden 40,a 50,Vette var kons blijven, trots het Duitsche ir. voorverbod ook prijshoudend Goe de siachtvnrkens liepen tot 82 cr uitvoerkw aliteiten 74 a 79 cent 3 per K.G. GEMENGD NIEUWS" Onveiligheid. Te Eindhoven en omgeving be gint, de onveiligheid wederom toe te nemen. Vrijdagavond werd een juffrouw op den Boschdijk te Woensel door een man omvergeworpen en van haar taschje beroofd, waarn zich 7 aan geld bevond. Een ander persoon werd nabij Best, door een onbekende aange vallen, die er met het rijwiel von rlen aangerande vandoor ging Op de binnenplaats van hel postkan toor te Eindhoven werd een rij wiel van een der postambtenaren ontvreemd, terwijl een bewoner van de Catliarinnstraot. die uit- 4 FEUILLETON. T No. 30.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1