No. 10. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN pEMSTREKEN IDITI. OB Geen prijsverhooging ,1 WAKENDE LEEUW" J. I lenss - Alkmaar 16e Jaargang- Vrijdag 23 Januari 1925. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoef Wierlngau. Telef. Intercomm. Nu. 19. GEMENGD NIEUWS. Mond- en klauwzeer onder de hazen. In de buurt van Budel zijn de hazen door mond- en klauwzeer aangetast, meldt de „Msb." Reeds heeft men in het veld 8 doode ha zen gevonden, die er aan gestor - ven waren. Geen „winteruitkeering" aan Zuiderzeevisschers. Verleden jaar werd voor vis - schers in verschillende Zuiderzee gemeenten een uitkeering van Rijkswege ad 5 per persoon be schikbaar gesteld plus een kleinen kinderbijslag, een en ander bij on- vischbaar weer. In verband met do omstandigheid, dat zich dezen winter nog geen ijsbelemmering voor de Zuiderzee-visscherij voor deed, heeft de Minister van Bin nenlandsche Zaken beslist, dat de zen wintersteun voorshands niet. zal worden verleend. Hoe men in een „droog" land een borrel krijgt. Uit Oslo, Noorwegens hoofdstad* komt. het volgende verhaal, dat be wijst, tot welke middelen men zijn toevlucht neemt, als men in* een „droog" land eens van een glaas je geestrijk vocht wil genieten Men kan in Noorwegen geen drank krijgen dan op een briefje van den dokter. Nu kreeg een jaar geleden oen Osloer op zekeren avond eens klaps trek in een pittig glaasje van het een of ander. Doch hoe zich dat te verschaften Gelukkig, hij zag een naambord van een dierenarts en op straat zat vlak bij een vrij suffe hond. De wandelaar had een touw op zak, hij stak dus het touw door den ring van den halsband van het dier en helde aan. Hij werd binnengelaten en spoedig stond hij voor den dokter. Dokter, deze hond is er erg aan toe. Ziet u eens bij de oogen. Ja, gopd is hij niet. Hij moet flink worden gewasschen. En daar die plekken moeten met alco lviti worden ingewreven. - Dat dacht ik ook al. FEUILLETON. No. 35. Hij was bleek, zoo ontroerd, die brave jongen, Maar welk een on metelijke vreugde deed zijn hart sneller kloppen Allex Mollin was niet in gebre ke gebleven zijn vriend op den vemisdag te vergezellen. Daar hij vele artisten en redacteurs kende, maakte hij met die heeta-n een praatje en stemde in met bun lof uitingen. Alle handea werden Georgcs toe gestoken en bij ontving de warm ste gelukwenschen. ITet waren geen alle dnagsche plichtpleg;n- gmw maar oprecht gemeende ont boezemingen en Georges gevoelde dat het vriendenhanden waren, die de zijne drukten. Hoe de gelukkigste vrouw kan viiulen, dat zij niet gelukkig is. Op zekeren dag tusschen negen en tien uur zaten de beide vrien den met elkander in het atelier van Georges te praten. Denzelfden dag zou Alexis in tegenwoordigheid van mevrouw Violet, I.aurence hart en hand aanbieden en George met soort - Hier hebt u een briefje voor len alcohol. Alsjeblieft10 kronen. De bezoeker wilde weggaan, doch de dierenarts hield hem te rug, zeggende Meneer, wilt u het touw weer losmaken. Want die hond is mijn hond - Op de gezondheid van uw bond dan en overgelukkig ging hij weg met liet doktersbriefje. Onder den trein geraakt. Woensdagavond wilde op het perron van het station Amersfoort mej. G. Bot, uit Utrecht in den in beweging zijnden trein van 8,20 naar Utrecht stappen. Zij had haar zesjarig dochtertje aan de hand. Zij kwam te vallen, het kind geraakte onder den trein en werd onmiddellijk gedood. De moeder is op last van een in middels ontboden geneesheer naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij met inwendige kneuzingen is opgenomen. Haar toestand is niet zorgwekkend. Stakende Raad. De Raad der gemeente Kerkra de besloot Maandagavond, con torm het. voorstel van één dor Raadsleden, om de vergadering te verdagen, wijl ook voor deze ver gadering de desbetreffende stuk - ken den Raad te laat waren toe- 'czonden. Aan den dood ontsnapt. Een heer uit Eindhoven, met zijn auto op weg naar Nijmegen, raakte vóór Grave, tengevolge van den mist, den weg bijster. Aan een vrouwtje op denweg vroeg hij de goede richting. „O, ja wel, als ik mag meerijden in de auto Zij stapte in en zat wat parmantig terwijl zij den weg wees. Op een gegeven oogenblik wees ze met den vinger een afhellen den weg aan, en riep „Hier, heir gevolgd door den uitroep „nu gaan we samen bootje varen Gelukkig dat de bestuurder zijn tegenwoordigheid van geest be hield, want juist vóór de Waal kon hij het stuur nog omgooien. Personen, die in de onmiddel - liike nabijheid waren, en 't hachd lijke van den toestand hadden ge elijk doel zich wenden tot den heer Mourillon, om de hand van diens dochter te vragen. Men sprak nog af, dat de beide huwelijken op denzelfden dag en wel eerstdaags zouden plaats heb ben. Want de vrienden twijfelden r geen oogenblik aan of hun aan zoek zou gunstig worden ontvan gen. Terwijl zij over de toekomst spraken, die hun zoo liefelijk toe lachte, hield een coupé, bespan - nen met twee vurige Normandi - sche paarden, voor het huis stil. Een nog jonge, zeer sclioone en naar de laatste mode gekleede da ne steeg er uit. Met lichten tred heklom de jon ge vrouw de vier verdiepingen en klopte aan de deur, welke men haar had aangewezen. Bijna ophetzelfde oogenblik ver nam zijn het geluid van voetstap nen en ging de deur open. Zij bevond zich in tegenwoordig heid van den kunstenaar, die ver rast scheen over zulk onverwacht bezoek. Mijnheer Georges Ra- mel sprak de dame. Die ben ik, mevrouw. En terwijl hij de deur sloot, sprak hij bij zichzelven: dat ge zicht is bij niet onbekend; dat heb ik meer gezien. —Maar waar Alexis was opgestaan. Er lag iets stroefs in zijn houding. U hier, mijnheer Alexis Mol - lin?, vroeg zij niet verbazing. Zij herstelde zicb spoedig. „Hoe zien, kwamen toegeloopcn. En wat was nu de toedracht Het vrouwtje was een ontsnapte uit het Rijkskrankzinnigengesticht Grave. waarheen ze dan ook werd teruggebracht. Tabaksfabriek handhaalt haar prijzen en bekende prima niet te overtreden kwaliteiten. Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. Schorsing van een Raadslid. Dooi' B. en W. van Haarlemmer meer is bij den Raad een voorstel aanhangig gemaakt, om den heer J. W. Bras te Nieuw-Vennep, lid van den Gemeenteraad, als zooda nig te schorsen, omdat hij in den Winter van 1923 als onderaanne - mer allerlei grondwerken heeft uitgevoerd bij het rioleeren van een gedeelte van den Venneper - weg te Nieuw-Vennep, voor reke ning en ten behoeve van de ge meente. Wild-West te Kampen. Vrijdagochtend heeft zich in de straten te Kampen een Wild-West vertooning afgespeeld van bloe- •ligen ernst. Een hoer uit den omtrek ren ^en koe afleveren aan een slager aldaar. Voor het slachthuis aan gekomen, scheen Blaarke, anders *oo zacht en volgzaam, opeens Aen duister besef te krijgen van hetgeen men met haar van plan was. Althans ze rukte zich los en wel u mij wel wat verwaarloosd heeft, mijnheer, sprak zij uiterma te vriendelijk, heb ik nooit opge houden u onder mijn goede vrien den te rekenen. Het is nog altijd des Donderdagsavonds, dat ik m'n vrienden ontvang. Beste heer Mo lin, u kunt mij 'n dienst bewijzen Mijnheer Ramel kent mij niet. Wilt u mij aan hem voorstellen? Mag ik u mijn welgemeende ge lukwenschen aanbieden sprak mevrouw Joramie. U heeft met één slag 'n plaats onder onze grootste schilders veroverd. Wel nu heer Ramel; ik zou gaarne het -choone stuk „onschuld" bezitten Ik heb reeds 'n plaatsje er voor itgezocht in mijn salon. Mevrouw, ...zulk 'n eer Maar 't spijt me. Mijn kunstkooper heeft mij vrij aanzielijke sommen voorgeschoten. Ik ben met hem voreengekomen, dat hij alléén 't vecht zou hebben de stukken te verkoopen.. Wie is uw kunstkooper Mijnheer Robinet, ruo Laf - fitte. - O, dien ken ik wel. Dan zal ik maar terstond naar hem toerij len. Mijnheer Mollin, zal ik hei Genoegen hebben u aanstaanden Donderdag te zien Tot wederziens dus, lieeren Zü groette de heide vrienden en verliet het atelier, terwijl Geor - «ros haar lot de trap uitigeleide deed. Wat een innemende vrouw, stormde woest snuivend de straat langs, gevolgd door den hoer op een inderhaast geleende fie.s Toen de boer de vluchteling had ingehaald en trachtte te grijpen, smakte het wild geworden diei* hem met zooveel geweld tegen tien muur, dat hij ernstig gewond bleef liggen. Nu ging het straat in straat uit. overal de grootste ontsteltenis veroorzaakt. De politie kreeg last het dier af te maken, welke op dracht gemakkelijker te geven dan uit te voeren was. Op verschil lende punten werd het onder schot genomen en herhaaldelijk 'reraakt, doch geen enkel schot was doodelijk. Met bloed overdekt en met afgestooten hoorns holde het arme heest eindelijk de brug over en den Nieuwen Weg in, waar een welgericht schot een -»ind maakte aan haar lijden. Paling. Door de over het geheel zachte weersgesteldheid en de stormen :n de laatste weken is in de Zui derzee de w inter- of stormaal, die inders minstens een voet diep in den zeebodem haar winterslaap houdt, losgewoeld en in beweging gekomen. Ze kon hier en daar gevangen worden en maakt een pdijs van f 1 a 1,25 per K G. Onbewaakte overwegen. De landbouwer TI. te Dinxperlo wilde met zijn wagen langs een onbewaakten overweg passeeren, toen de trein naderde, welke hij niet. had opgemerkt Zijn wagen werd door de locomotief gegrepen en totaal vernield. Zelf kwam hij met don schrik vrij. Vechtersbazen. Zondagavond is op den provin cialen weg onder liet gehucht De Bokt (N.-Br.) ten gevolge van een woordenwisseling tusschen een zevental fietsers en twee wande laars gevocluen, waarhij een der wandelaars zoo is geslagen, dat hij. over de tramrails struikelen - «le ter aarde viel. Daarna begon nen de zeven aanvallers hun slachtoffer te trappen, waarna zij. blijkbaar daarmede nog niet te - vreden, een mes te voorschijn haal sprak de jonge schilder, binnen - tredende. Al te innemend misschien, antwoordde Alexis. Zij heeft oogen en een lach jeAls zij je op zekere manier aanziet, weet je waarlijk niet wat je voelt, 't Is een zonderlinge ge waarwording. Je bent niet op je emak. Beste vriend, mevrouw Jara mie is iemand die een toover- kracht bezit. Dat is waar. Een man van een tamelijk on gunstig uiterlijk, gekleed in een kastanjebruine jas van twijfelaeh iige zindelijkheid, een grijze bioek n met. een vilten hoedje op zijn hoofd en scheefgeloopen schoenen aan de voeten, drentelde voor het huis heen en weer op dat deel van len boulevard, dat tusschen de beide zijpaden voor de voetgan gers was bestemd. ITij scheen (le wacht te houden of iemands komst, te verbeiden. De man leek zoowat tusschen de vijftig en zestig jaren. Maai' het zou moeilijk geweest zijn met vol komen juistheid zijn leeftijd aan te geven. Zijn ongunstig en genie pig gezicht droeg de sporen van het misbruik van sterken dranl". Toen mevrouw Joramie het huis verliet, kon de man. die. vlak te genover dedeur waslilijven staan, haar gelaat geheel onderschei den. Dadelijk deed hij een stap ach - (len, waarmede hem twee diepe lange sneden over den linkerschou der werden toegebracht. Zoo He ten de lafaards den man, badend in zijn bloed, aan zijn lot ove. en verdwenen per fiets in de richting Eindhoven. De kameraad van het >Iachtoi fer was inmiddels reeds in de richting Son gevlucht om de poli tie le waarschuwen. Ook dr. uoy- arts van een ander in kennis ge steld, was spoedig ter plaatse om «len mishandelde per auto naar liet Ziekenhuis te Woensel over te brengen. liet slachtoffer zag er vreeselijk toegetakeld en bebloed uit D«- sneden, die hem waren toege bracht, bleken elk 3S cM lang en circa twee cM. breed. Zij liepen van den hals, vlak naast den rug gewervel over het linker schou - lerblad. De politie begon direct een streng onderzoek naar de da ders. De toestand van het -la< -htoffer :s zorgwekkend. Zeven schepen aan den grond Men schrijft uit I.emmer Woensdagmiddag geraakten, ten gevolge van verzanding van de Lemsterhaven. achtereenvol - gens zeven geladen schepen in len mond van de haven aan den grond. waardoor de haven voor ge laden schepen onklaar was. Op last van den burgemeester heeit een sleepboot alle schepen weer vlot gebracht; 'savonds elf uur werd het laatste schip hier binnen gesleept en was de haven weer klaar. Wat men voor het bergen van een schip over heeft Eenigen tijd geleden strandde op het eiland Sven in de Sont een schip. Do vertegenwoordiger te Malmö van een Zweedsche ber- glngsmaatschappij hoorde cai een andere maatschappij reeds uit Koponhago een bergingsvaartuig had gezonden. Daarom charterde hij een vliegmachine, vloog naar het gestrandde schip, w ist den ka pitein tot een contract te bewe een en wachtte toen kalm de aan komst van den concurrent, die hem eerst voor was. af. teruit van verbazing en verschool zich zoo goed mogelijk achter een boom. Maar de jonge vrouw had hen» niet opgemerkt. Ten prooi aan een buitengewone ontroering, hield dat heerschap zijn glinsterende oogen op me vrouw Joramie gericht. Zij. bromde hij tusschen de tanden. Zij.... Wel verduiveld! op zulk een ontmoeting was ik niet verdacht.. Web wel. Dat is een buitenkansje..* Maar voor den drommel, vanwaar komt zij Zonder twijfel was zij hij den schil Ier. 't Is kluchtig, verdraaid kluch lig. Wat oen pracht Wat «-. ii toi- 'tEn dat fraaie spul is van 'aar Zij is dus rijk. Aha zi) :s rijk. Dos te heter. En ik dacht lat zii dood was. W at een meeval 'ertje Maar is dal niet genoeg, 'k moot weten waar zij woont .la% verdraaid ik moet dot weten. En onder die alleenspraak, had mevrouw Jaromie plaats genomen ;n haar coupé en de lakei was. na 't portier te hebben dicht gesla gen, op den hok naast den koetsier gaan zitten. De paarden zotten zich in draf De man drukte zijn hoed stevig op het hoofd en liet» het rijtuig na lat weldra stil hi«\M rue Laffitte voor het magazijn van den heer Robinet, die zijn bezoekster met diepen eerbied ontving en haar een leunstoel aanbood Wordt vervolgd

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1