NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN EDIT H. Geen prijsverhooging „DE WAKENDE J. R. Keuss Alkmaar lóe Jaargang- Vrijdag 6 Februari 1925. No. 14. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wlerlngen. Telef. Intercomm. No. 19. Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Holland's Noorder kwartier te Alkmaar heeft de volgende kennisgeving naar den Hoofd-ïnspecteur- Gene raal der Spoor- en Tramwegen te Den Haag verzonden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noor derkwartier gevestigd te Alkmaar, heeft de eer U te berichten, dat het ontwerp dienstregeling 1925/26 van de Nederlandsche Spoorwe - gen ten haren Bureele ter visie werden gelegd. Naar aanleiding daarvan zenden wij U hierbij de volgende opmerkingen te. Trein No. 457 Amsterdam C. S. V 4.56 Alkmaar A 5.42. Algemeen wordt de wenschelijk- heid betoogd, dat deze trein door loopt naar Helder, opdat een goe de avond verbinding Amsterdam Helder tot stand komt. Mocht dit voorstel onmogelijk blijken, dan zou toch in elk geval naar een be tere aansluiting te Alkmaar die - nen te worden gestreefd, daar men thans is aangewezen op den boe- meltrein Nr. 2137 V 6.52. die niet eerder dan 8.03 te Helder aankomt. 2e. Trein Nr. 2146 Helder V 7,21 Amsterdam C. S. A 10.21. Vervolgens werd het een ernstig beletsel gevonden, dat. deze trein de laatste gelegenheid uit Helder zijnde, te vroeg vertrekt en tevens ■feitelijk geen goede verbinding met Amsterdam genoemd mag worden. De route, kiezende over Haarlem is de aankomst te Am sterdam 10.05, rechtstreeks niet eerder dan 10.21. De plaats Schagen, die even eens met Amsterdam geregeld in handelsrelatie staat wordt, e- venals hare bloeiende omgeving, daardoor tenzeerste getroffen. Vooral ook met het toenemend ver keer, in verband met de Zuider - zeewerken, wordt een betere avond verbinding tegemoet gezien. 3e. Trein Nr. 2118 V Helder 10.05 -Amsterdam O. S. A 12.36. Ook deze verbinding is inder daad onvoldoende, daar de reis- du^r 2 uur en 31 minuten be draagt, terwijl bovendien twee maal (te Alkmaar en Uitgeest) moet worden overgestapt. 4e. Trein Nr. 454 V Alkmaar 8.57 (richting Amsterdam.) Daar thans tusschen Amster- dam-Castrïcum na 7.00 (trein 2144) geen verbinding vanaf Alkmaar bestaat vóór 10.21 wordt verzocht bovenstaande trein te Castricum te laten stoppen, in verband met de groote uitbreiding van deze plaats (badplaats.) 5e. Trein 2151 Amsterdam C. S. V 11.58 Uitgeest A 12.37. De Kamer verzoekt thans op nieuw deze trein te laten doorloo- oen tot Alkmaar, daar te Uitgeest vrijwel geen goede gelegenheid be staat te overnachten en. te Alk maar wél. Thans woorden de reizi gers, die te Alkmaar moeten zijn, gedwongen zich des nachts per auto van uitgeest naar Alkmaar te laten vervoeren. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holl. Noor derkwartier w.g. De Voorzitter S. W. Arntz. w.g. De Secretaris D. J. Scheffel. FEUILLETON. No. 40. Na eenige onverscnniige praat jes over Georges woning, deelde mevrouw .Toramie den schilder me de, dat zij kwam om hem haar leedwezen er over te betuigen, dat zij zijn beide schilderijen niet hau. kunnen koopen.. Daarenboven, voegde zij er met een teederen blik bij, die den jongen schilder geheel in de war bracht, wenschte ik eens op mijn gemak met u te keuvelen Zooals ik u laatst heb gezeg' ben ik er op gesteld, een stuk van u te bezitten. Later zal ik u ovö' een belangrijk werk spreken, dat ik u wensch op te dragen. Maar uw eerste stuk moet voor mij zijn Al et genoegen mevrouw. Maar ik zou zoo gaarne uw „Onschuld" hebben gehad. Zoudt u het. niet voor een tweede maal kunnen schilderen <Er zijn onderwerpen, me vrouw, antwoordde Georges la chende, die men maar eens kan be handelen en daaronder behoort dit. Dat wil dus zeggen Het is ïhij niet mogelijk aan uw verlan - gen te voldoen. Doch zeg mij eens, mijnheer Ramel, 't is toch niet een van die arme schepseltjes, die de ateliers der schilders afloopen, dat u het 'portret heeft, gemaakt 1 Tabaksfabriek handhaaft haar prijzen bekende prima niet overtreffen kwaliteiten, Onze prijzen zijn 70, 80. 120, 140, 150, 160, 180, 200, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. en te 100, 225, GEMENGD NIEUWS. Malaise in de schaatsenindustrie. Nu de winter geen ijs brengt, is dit voor de schaatsenfabriekan- ten in Friesland een groote tegen slag. Zij blijven zitten met groote voorraden. Een der grootste, firma De Ruij- ter, te Bolsward, heeft daarom aan het grootste deel van haar per soneel ontslag aangezegd. Historisch. Ee ndame komt dezer dagen in het postkantoor van een onzer Tootc steden. Zij koopt aan het daarvoor bestemde loket eenige postzegels en betaalt en op 't. oo - irenblik, dat zij met de postzegels die de ambtenaar achter het lo ket haar toeschuift, zal weggaan bedenkt zij zich en zegt „Geeft u mij alstublieft nog maar zooveel nostzegels er bij." Waarop de ambtenaar antwoordt„dan zal - Weineen, mevrouw - Daar was ik zeker van. Hoe knap u is, zou u toch een gewoon model niet zoo hebben kunnen idc- aliseeren. U heeft het voorreeni ehad een jong, mooi, welopge voed meisje aan te treffen, dal voor u heeft willen zitten. - Zoo is bet, mevrouw ant woordde Georges, kleurende en op nieuw een blik op Edith's raam werpende, waarvan men de gordij nen zag bewegen. Hem overviel een siddering, die aan den scherp toezienden blik van mevrouw .Toramie niet om - ging. Op hetzelfde oogenblik ging het venster open en het jonge meisje vertoonde zich in de omlijsting der klimplanten, die liet raam om gaven. Mevrouw .Toramie bad nieuws - gierig haar hoofd wat vooruit ge stoken. Zij zag Edith en kon eer uitroep van verbazing niet weer - houden. Dit geluid drong door tot de ooren van het jonge meisje, dat met een beweging van schrik achteruit deinsde en het venstcr dichtwierp. Georges was vuurrood gewo.- den. - Hijbemint. haar, dacht me vrouw .Toramie. En een zondeiling lachje gleed over haar lippen. Na een kort stilzwijgen vntté zij het woord weder op. - Ik heb u niet. te vragen, mijn heer Ramel, sprak zij op eenigs - zins spottenden toon, wie dat jon ge meisje is. Arme kleine ik 'Ach haar angst aangejaagd Zij ziet er mijn collega u wel verder helpen, 't. is nu mijn tijd om weg te gaan." Een punctueel man. Valsche Rijwielplaatjes. Terzake het vervaardigen van een valsch rijwielbelastingmerk is alhier door de politie aangehou den een te Egmond aan den Hoef wonend persoon. Eveneens is al hier aangehouden een te Egmond aan den Hoef wonend persoon, terzake het in gebruik nemen van een zoodanig rijwielbelasting merk, wetende, dat. het valsch is. Proces-verbaal van een en ander is opgemaakt. Generaal-kloosterling. In Duitschland bestaat onder vorstelijke personen of hoogge plaatste militairen die in oorlog oen leidende rol speelden, een op merkelijke neiging om zich bin - nen de muren van de kloostercel terug te trekken en daar vergetel heid te zoeken. Zoo wordt er thans weer melding gemaakt van den Duitschen generaal Von Reichlin- Meldegg, een afstammeling van een oud-adelijk geslacht, die zijn intrede gedaan heeft in de orde der minderbroeders en als broe der Antonius met nederige werk zaamheden belast is in een Fran niet kwaad uit, dat kleine ding. - Wat voert zij uit vroeg me vrouw .Toramie, die in den pijnlij ken toestand, waarin de jongeman zich bevond, behagen scheen te scheppen. Zeker een naaistertje - Neen mevrouw, het is geen naaistertje. O, zoo, ik dacht anders.. Zij leeft met haar ouden 1 der, een kantoorbediende, die een paar honderd francs 's maands vei dient geloof ik en zij neemt de huishouding waar. - Dat laat zich begrijpen. Met twee honderd francs per maand kan men er geen dienstbode op na houden, 't Is de dochter, die pa- s keukenmeid is. Arme kleine. Hoe beklaag ik haar roode handen <m die dan nog 's winters openge barsten moeten zijn Ik heb een fschuw van barsten en kloven. Georges voelde zich al minder on minder op zijn gemak. Hel bloed begon in zijn ooren te sui - zen. Woorden van tegenspraak brandden hem op de lippen. Maar '.onder te weten waarom, dui ide liii ze niet uitspreken. Mijnheer Ramel, dus vervolgde zij opstaande, wanneer zult u zoo vriendelijk zijn mij een bezoek te brengen Laten we zeggen Woensdag avond om negen uur zal ik u wach ten. Zij reikte hem de hand met een dier bevallige, onnavolgbare, bewegingen, waarvan zij aiieen het geheim bezat en verliet glim - lachend het vertrek, terwijl Geor ges haar uitgeleide deed. Alleen gebleven 9treek de jonge ciskanerkerk te Dietfort. De eerste spinazie Te Beverwijk is de eerste spi - nazie uit de koude bakken aan de markt gebracht. Bij menschenheu- genis is (lat nooit zoo vroeg voor gekomen. Hij kende Willem nog. Eenigen tijd geleden vermiste een inwoner van Delft een door hem getemde kraai. De vogel was weggevlogen. Later hoorde hij. dat de vogel in een ander deel der stad was opgevangen. Degene,die de vogel had, wilde haar echter zonder meer niet af - geven. De vogel maakte evenwel een eind aan dc kwestie door zijn ouden baas te verwelkomen met „Dag Willem". Het spreekt dat deze daarop zijn eigendom terug kreeg. Een kind in de dakgoot. Maandag hoorde een bewoner van een der pande# aan den Zwaanhals-te Rotterdam in de dak goot van een naburig pand kin - dergeschrei. ITij waarschuwde een agent van politie, die een onder zoek instelde en in de dakgoot op de aangewezen plaats tot zijn niet geringe verbazing en veronl waardiging een misschien enkele uren oud kind vond, dat met mod der overdekt, naakt in die dak goot lag. Zoo snel mogelijk werd de arme kleine naar het Zieken huis aan den Bergweg overge bracht, waar het aan de goede zor eren van het verplegend personeel is mogen gelukken het in leven te behouden. In verband met deze zonderlln ge vondst werd door den inspec - teur van den justitieelen dien t van het bureau Bergsingel, onmicl dellijk een onderzoek ingesteld i; de panden in de omgeving van de vindplaats. Al spoedig vond hij in een der panden voldoende aanwij zingen om een bewoonster van een der kamers, die eten stond te koken, aan een scherp verhoor te onderwerpen. Hierbij kwam spoe- 'lig de waarheid aan het licht en werd de juffrouw eveneens ter ver man herhaaldelijk met zijn hand- over het voorhoofd. Hij voelde zijn borst beklemd en haalde met moeite adem. Hij ging zittzn mijmeren, de oo- gen gericht op Edith's raam. Meer dan een kwartier wachtte hij. Maar het jonge meisje vertoon de zich niet. Toen stond hij op, en in een op welling van verstoordheid sloeg hij zijn venster dicht en begaf zich naar zijn atelier. Op wien was hij boos Des avonds, toen Georges Alexis Mollin ontmoette, meende hij voor dezen het bezoek niet te moe ten verzwijgen, dat hij des mid - lags ontvangen, noch de uitnoodi- ging, welke mevrouw Joramie hem voor Woensdagavond gedaan had. De schilder merkte niet op, hoe ijn vriend de wenkbrauwen fronste. Wat een lieve vrouw. Hoe vol geest en bevalligheid - Hou je mond, viiel Alexis bom op stroeven toon in de rede. Te bent waanzinnig. - Waarom Zul je me gaan verwijten dat ik mevrouw .Toramie een bekoorlijke vrouw vind Alexis trok de schouders op. Beste Georges antwoordde hij. Wees op je boude. Er zijn zeer gevaarlijke spelen, zooals bijvoor beeld. die met vuur. - De wereld is boos. Er is geen vrouw, zelfs niet onder de braaf ste. die de laster niet tracht te be reiken. - O, je verdedigt mevrouw Jora pleging in het Ziekenhuis aan dea Bergweg opgenomen. Gevraagd naar de reden van haar beklagens waardige daad, verklaarde zij deze te hebben verricht uit angst voor ontdekking. Kerkelijke quaestle Ie Gouna. Men schrijft In de Geref. Kerk van Gouda heerschte reeds gerui- men tijd rumor in casa. Erg bote ren tusschen de beide predikanten onderling en tusschen de predi - kanten en de gemeente anderzijds deed het niet. Een der voorgan gers heeft een beroep naar elders aangenomen, terwijl de tweede voorganger op een daartoe uitge schreven vergadering van mans- lidmaten beloofd heeft zijn best tc zullen doen binnen vier maan den een beroep naar elders te ont vangen en dit aan tc nomen. Mocht dit niet gelukken, zoo zal hij zich met ingang van dien da turn losmaken van de plaatselijke kerk. Slakken verdelgen. Een inzendster in „Onze Tui - nen"« geeft den volgenden raad om slakken in tuinen te verdelgen „Ik bewaar alle sinaasappel schillen en leg die, met het wit naar onder, tusschen en om de planten, lederen morgen en later in den tijd wel tweemaal per dag, kijk ik ze na en dood de slakken, die wrorden aangetrokken dooi den sterken geur en verzot schij - nen te zijn op het wit van binnen de bast. Ook heb ik er al eenige keeren oen gladde rups in gevangen en kleine torretjes, die bedwelmd ei- in sterven. Ik hoorde van dit mid del van een tuinman, die er toe - vallig achter was gekomen, toen hij op een morgen eenige achteloos weggeworpen schillen met slak - ken overdekt vond. Een muntvervalscher, die 18 moor den op zijn geweten heeft. Dank zij de nasporingen van de recherche van drie landen, TTonga rije, Roemenië en Tsjecho-Slowa- kije, is men er in geslaagd op liet spoor te komen van een valsclien Ja, Alexis Is dat niet de plicht van ieder fatsoenlijk man - Zonder twijfel. Maar als je een goede raad wilt aannemen, Georges gaovermorgen niet naar mevrouw Joramie. Ik heb het beloofd. 't Is waar, je hebt het beloofd, en ik begrijp dat je je belofte niet zult schenden. Ga dan, Georges, Maar ik zeg je nog eens Wees op je hoede De aanval. Woensdagavonds om negen uur •irecies. betrad Georges de woning van den heer Joramie en werd loor een kamermeisje door ver schillende vertrekken, zonde: •angediend te worden, hij werd im uers gewacht, naar een verrd le kdijk boudoir met blauwe zijde be 'langen en keuriggemeubeld. ge leid. Een bedwelmende geur. ver spreid door rozen en heliotropen, kwam hem tegen. In tegenstelling met de kamers, lie hij doorloopen had, was het boudoir slechts flauw verlicht loor een enkele rooskleurige was kaars, in haar kandelaar van ge dreven goud. geplaatst op een rijk. met ivoor ingelegd obbohou - ten tafeltje. Mevrouw Joramie zat of liever lag half, in mijmerende houding, op een canapé. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1