16e Jaargang. Vrijdag 20 Februari 1925.No. 18. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Geen prijs verhooging ,DE WAKENDE LEEUW" J. I S B X T B. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoe! Wiertngen. Telef. Intercomm. No. 19. Tabaksfabriek handhaait haar prijzen en bekende prima niet te overtreffen kwaliteiten, Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. f1 No. 44. Ik zou hem met een enkel woord ten opzichte der kleine hebben kunnen inlichten. Ik deed het niet. Waarom weet ik niet. Maar ik heb toen aan een opwelling van va derlijke zelfzucht moeten gehoor geven. Weet u wel, dat men een paar jaren geleden hier reeds naar de kleine Edith nasporingen is ko men doen Twee jaren geleden riep ik uit. Ja. T Was een man van onge veer zestig jaren, net gekleed en met geode manieren, die op mi den indruk maakte van geen Franschman te zijn, want hij had een eenigszins vreemden tongval. Ik vermoed, dat hij door iemand der familie was gezonden. U vermoedtHij heeft dus niets gezegd Neen. Ilij heeft op geen der vragen geantwoord, die ik hem des w£ge deed. Xiet eens heeft hij zijti naam gezegd. Toen ik hem daarnaar vroeg, antwoordde hij Het is onnoodig dat u mij kent. Graaf De Soleure schreide. Tevergeefs had hij gepoogd kalm te blijven. De ontroering werd hem te sterk. TT ij had dus nog tra nen, de man die zooveel geleden had werd naar het bureau gebracht, be kende aldaar en vertoeft thans weder in Rotterdam. Schuilplaats verleend. Dé Haarlemsche recherche heeft procesverbaal opgemaakt tegen een koopman aldaar, omdat deze de juffrouw, die in December uit de gevangenis te Rotterdam is ont vlucht, heeft verborgen. De 30.000 inwoner te Zaandam. Te Zaandam is dezer dagen de 30.000ste inwoner aan den Burgei - lijken Stand ingeschreven en ver blijd met een spaarbankboekje waarop 100. Kleptomanie. De juffrouw uit Beverwijk, die zich aan verschillende diefstallen te Haarlem had schuldig gemaakt blijkt lijdende te zijn aan ziekelij ke storingen en is op medisch ad vies in een der Haarlemsche zie - henhuizen opgenomen. Het echtpaar verkeert in zeer goeden doen. Een veelbelovend knaapje. De politie te Doctinchem heeft de hand gelegd op een 16-jarigen jongen, wegens van een rijwiel plaatje. Bij fouilleering werden vier plaatjes op hem bevonden, al le van diefstal afkomstig. Deze veelbelovende knaap is reeds eenmaal wegens diefstal ver oordeeld, maakte reeds kennis met de tuchtschool en kreeg nog zeer onlangs een bekeuring we gens onzedelijke handelingen. Het smullende Stembureau. Heb je wel gehoord van den liollebollewagen, Waar die schrokkige Gijs op zat Het is ergens gebeurd in een stil, afgelegen plaatsje, dat nooit van zich beeft doen spreken op gemeentelijk politiek terrein. Alles iiep zijn gangetje. Er werd verga derd door de vroede vaderen, er werden verkiezingen uitgeschre ven naar wettelijk voorschrift, en in die tijden waren de vergaderin gen niet van de lucht. En op het Slembureau, tijdens de verkiczin- Dit treffend verhaal had al de wonden zijner ziel weder openge reten. Derhalve bezat die man, dien een vreeselijke slag verbrijzeld had, de man, wien de walging van het leven en de vreeselijkheid zij ner verlatenheid tot wanhoop ge bracht hadden, nog een hart. Een uur later verliet ik teleurge steld Vignotte. Tevergeefs wacht te ik een paar jaren. Niemand kwam opdagen om mijn mededee- ling te ontvangen. Ik moest het er voor houden, dat die onbekende niet naar Vignotte teruggekeerd is. De graaf bleef een oogenblik zwlj gen, met 't hoofd tusschen de han den geklemd. Waarde Mourillon, hernam hij, zou het je schikken als ik je morgen je bezoek van vandaag te rugbreng O, mijnheer, ik zou niet op zulk een eer hebben durven hopen. Dan is het afgesproken. Om tien uur. Ik ben erg verlangend je nieuwe woning te zien. 't Is wel eenvoudig, maar lief. Och, Och, als Edith maar niet ze- treurig was en haar vroolijkhf ld van vroeger verkregen had. Wij zullen haar tranen dro gen, zoo als ik je gezegd heb en een vroolijk lachje op haar lippen terugbrengen. Een ongedachte ontdekking. Graaf Gaston De Soloure was niet teruggekeerd naar het kasteel te Noisy-lcs Monts, sedert hij het voor de tweede maal verlaten had, nadat Peter Valenski hem het gen, werd hard gewerkt enbe lioorlijk geconsumeerd. Niemand zal daar aanstoot aan nemen. Niemand ook, die de zon v el een sprankje in liet water kan zien schijnen, zal het vreemd vin den, dat in het meerbedoelde plaatsje, sappig gelegen tus schen en aan breede, Holland- sche stroomen, dat aan dien ver - kiezingsdisch werd genoten van het vette der aarde. De leden van het Stembureau smulden, smulden, toen de groote, rose mootcn zalm werden opge diend. Echtergooit daar een de. Stembureau-leden finaalweg roet in het eten. Figuurlijk gesproken, natuurlijk. En ettelijke weken na dato. Gaat daar dat lid een brief schrijven naar Gedeputeerden, en meent in dien brief, dat er een specifieke nota overlegd moest zijn van de geconsumeerde waren. In een Raadszitting voerde de voorzit ter aan, dat hij die nota was kwijt geraakt, maar dat de maaltijd ne gen-en-negentig gulden had ge kost. De rekening was nogal wat verdwijnen van het arme kleine meisje, aan de zorgen van Anti^i- nette Morel toevertrouwd, had bericht. Hoe had hij al die jaren van zijn vrijwillige nieuwe ballingschap geleefd Misschien zou het zelf niet eens hebben kunnen zeggen. Hij reisde de lieele wereld af, de vergetelheid zoekende, die hij even min vond als de leeniging zijnet smart. Op zekeren dag van Riio-de-Ja- neiro komende, scheepte hij zich in naar Napels. Hij stapte af in het Hotel de 1'Europe, waar hij ontvangen werd met die overdreven kruipende be leefdheid, welke men overal in Ita aantreft. Men verzocht hem zijn naam op tc geven, om dien op de vreemde lingcnlijst te plaatsen. Ik heet graaf Gaston De Sc- leure, antwoordde hij. Zoo sprak de kellner, die een ^enigszins oneerbiedige verbazing openbaarde. Waarom kijkt u mij zoo aan vroeg de graaf, het voorhoofd fronsende. Ja, wij hebben de eer genoten mevrouw de gravin De Soleure hier te huisvesten. Zoo, sprak de graaf, onmerk baar trillend. Een heel lieve dame, mijn - heer geestig en bevallig, zooa's alle Fransclie vrouwen en mooi om onze aanbiddelijkste. Napoiiti- aansche schoonen jaloorsch te ma ken. Hoelang is liet geleden, dat die dame te Napels was 7 opgeloopen.. de zalm kostte zes gulden per pond.... en het leelij- ke van het geval was, dat het lid, dat dien klachtenbrief had ge stuurd over die, te hooge, „onkos- tenrekening", even hard meege- smuld had in den zalm van zes gulden per pond,enneenne de schrijver van dien brief des nachts om twee uur nog gestuurd had om wijnalsjeblieft. Nietwaar, zei dat lid, da's jókkes. En er was heelemaal geen zalm geweest. Zalm is rood, dat wist dat lid maar wat goed De vischjes, die hij gegeten had, had den slanke lijven en smalle kop pen. Iïij had geen roode visch ge zien en wijn had hij gedronken niet om twee, maar om tien uur. Warme discussie volgde. De een sprak van wijn en van één uur na middernacht, de ander van zalm, de derde van kleine vischjes, die, naar de beschrijving, wel forellen geweest zullen zijn, de vierde van drie uur en scheen zich niet meer al te best te kunnen herinneren, wat hij geconsumeerd had. Had hij nu aangezeten aan een orgie of had hij enkel een belegd boterham met je verorberd Discussies gesloten S ij m e n betaal. Kindermoord Dezer dagen heeft een echtpaar te Farmsum een geneesheer laten roepen bij een kindje van acht maanden. Toen deze kwam, was het kindje reeds overleden. De dok ter achtte echter termen aanwe zig om den burgemeester als hoofd der politie, in kennis te stellen van het gebeurde. Het lijkje werd daarop in beslag genomen en naar Groningen vervoerd voor sectie- onderzoek. De vader is onder verdenking van moord op zijn kind aangehou den. Moderne zeeroovers. De Daily Herald brengt een ver haal, dat herinneringen wekt aan de zeeschuimers uit vroeger da gen. Vijf jaren, mijnheer als mijn geheugen mij niet bedriegt. Zij wa ren met hun beiden. Twee vrien dinnen. Een harer schreef de na - men in. Hier heb ik het register van 1874. De graaf had geen moeite Ray- monde's schrift te herkennen. Hij las „Raymonde Duchemin, gravin De Soleure." En op den volgenden regel „Césarine Leverdier." Zijn de dames lang hier ge - bleven vroeg de graaf. Een maand ongeveer, mijn - heer. Een harer is hier gebleven en wel voor altijd. Zij ligt hier be- gravan. Wie vroeg de graaf elvendig Zij, die zich de gravin De So leure liet noemen. Ben je zeker van wat je zegt? O. ja. mijnheer, volkomen ze ker. Ik heb de begrafenis der arme ionge vrouw bijgewoond. Zij en haar vriendin waren pas sedert drie maanden op de villa Pellarino gevestigd, toen zij ziek werd en door de koorts, na verloop van veertien dagen, werd weggerukt. Op die wijze was het, dat graaf De Soleure den dood zijner vrouw vernam. Dat bericht maakte op hem niet don minsten indruk. Hij keerde naar Parijs terug. Parijs, dus sprak hij bij zich zelf, Parijs is zoo groot, zoo dicht bevolkt, 't is de eenige stad. waar men alleen, onbekend, in stille af zondering, gevrijwaard tegen alle nieuwsgierigheid, kan leven. Onder den naam van FlorentJa Een Engelsch kapitein was met een lading whisky en Champagne uit Bremen naar Marokko ver trokken. Onderweg kreeg hij order naar de Bermuda-eilanden hij de Amerikaansche kust te stevenen. Vandaar ging de reis naar de zóne waar de Amerikaansche douane, beambten met hun booten kruisen en waar de lading zou worden o- vergedaan in kleine, snelvarende booten. Er kwamen verschillende reflectanten aan boord. Op een dag kroeg de kapitein 2 personen aan boord, die met een race-boot van de kust waren gekomen. Ten hij uit de kajuit te voorschijn kwam, zag hij plotseling twee re volvers op zijn borst gericht. Eerst dacht de kapitein met een grap te doen te hebben, maar het bleek dat de vreemdelingen hem wilden dwingen de whisky in hun schip over te laden. Er zat. niets anders op dan te gehoorzamen en enkele dagen moesten kapitein en bemanning werken als paarden totdat de geheele lading was over gebracht. Van tijd tot tijd werden de man nen geblindoekt, wanneer er ge vaar dreigde, maar de zeeroovers konden tot het einde toe rustig hun werk doorzetten. Na afloop van de berooving werden de machi nes yan het schip onbruikbaar ge maakt, zoodat het schip tenslotte zonder whisky, zonder machines en na een lange zeilreis eindelijk te Ilalifax, Nieuw-Schotland, aan kwam.. Rijwielplaatjes. In December zijn voor 1,866,888 gulden rijwielplaatjes verkocht, dus voor 622,29G rijwielen en in Januari voor 2,417,670 guldon, voor 805.890 rijwielen. In totaal zijn dus 1,428,186 fietsen belast voor een bedrag van 4,283,558 gulden. De minister van financiën hoeft bij de invoering van deze nieuwe belasting de opbrengst ervan ge raamd op 3 millioen gulden In Augustus 1924 begon de verkoop van de rijwielbelast ingplaatjes Broussel huurde hij een beschei - den woning en op een dag door het bosch wandelende hield hij, zooals onze lezers bekend is, een paar jongelui van een noodlottige handeling terug. George Ramel en Alex Mollin, de moodeloozen, hadden hem, door hem te herinneren, dat hij een groot fortuin bezat, doen inzien hoe hij nog tot iets nuttig kon we zen. Terwijl hij naar de jongelui luis terde, had hij zijn hart warm voe len worden. Sinds was hij niet alleen meer op de wereld, daar hij belang stel de in die jongelieden en hen lief had. Lang na het vertrek van Mouril lon zat de graaf in zijn overpein- zinigen verdiept. Hoe blij was hij in Frankrijk, naar Parijs teruggekeerd te zijn Eensklaps was hij belang man «tellen in het lot van do moedeloo zen, waarvan de een de zoon was van de ongelukkige vrouw aan wie men de erfenis had onthouden om die aan hem te schenken, aan hem, die er volstrekt geen behoef te aan had. Hij had een plan opgevat. Om dit uit te voeren had hij een helper noodig, en hij had dien gevonden in papa Cameléon, dat wil zeggen' Ambroise Mourillon. den voorma- ligen straatkunstenaar. F.n *t is die man die het verlaten kind, dat hij dood waande had gered en als zijn eigen dochter aangenomen Moest men in dit alles niet de hand der Voorzienigheid zien Wordt vervolgd. Een driftkop I Wederom is een der Duitschc grensplaatsen in opschudding ge bracht door een gruwelijke daad van een 14-jarige jongen. Het be treft ditmaal een jongmensch uit Bocholt, wordt aan de Ned. ge meld, die zich door zijn 4-jarig buurmeisje in zijn spel gehinderd waande. Woedend liep hij het «kind na en bracht het een 4-tal rriessteken toe. Hoewel een genees heer spoedig ter plaatse was, mocht, zijn hulp niet meer baten. De jeugdige misdadiger is naar het '■huis van bewaring overgebracht. Autobus over den kop geslagen. Onder Lakemond (gem. Rand- wijk) is Donderdagmorgen halfzes een autobus vna de Kunstzijdefa briek te Ede, waarin 13 meisjes uit Opiieusden zaten, bij een scherpe bocht van den Rijndijk gereden. De auto rolde driemaal over den kop en werd grootendeels vernield. De chauffeur bleef ongedeerd. De meisjes werden allen gewond, een van haar brak een arm. Een ontvluchte gevangene gepakt. Zooals men zich misschien zal weten te herinneren, was het op don öden December 1924 aan een vrouwelijke gevangene mislukt uit de gevangenis te Rotterdam te ontvluchten. Het geval was niiet van humor ontbloot. De juffrouw had eenige vrijheid van beweging uit hoofde van haar goed gedroeg, en wist. haar bewaakster in haar col te lokken. Zij sloot toen de deur aan den buitenkant en liet de be waakster in haar cel achter, die zich de vuisten stuk sloeg en haar slem forceerde om de- aandacht der andere bewaaksters te trekken Inmiddels was de slimme vo gel gevlogen en zij verdween spoor loos. Woensdag zag een Haarlemsche rechercheur, die in het bezit was van haar gelijkend portret de han dige uitbreckster op straat. En nu was 'l. kip ik hel) je. De schoone

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1