Behandel huiduitslag, altijd direct Kloosterbalsem maatschoen voor den abnormalen voet alle artikelen waarvan de verkoopprijs boven de 15 valt „onnuttige uitgaven" weelde ar tikelen Kr is voor de groepen maatwer - kers en winkeliers werk aan der» winkel om den Minister ter zake een juister inzicht bij te brengen. De goede klank die een belasting op weeldeartikelen kan hebben, mag dóór geen wanklank bedorven worden. Twee diamanten echtparen. ïn hef dorpje Oudeschild op Teveel, de aanlcghaven van de boot, die de verbinding onderhoudt tus sclion den vastrnwal en het eiland T :ol, zullen Maandag 2 Maart tw ee echtparen hun 60-jarige eclit- verecniging herdenken. Hot zijn Paulus Vos en Trijntje Visser en Mcvert Vos en Neeltje Schapen, die dit zeer bijzondere heugelijke feit mogen beelven. 'n velerlei opzicht mogen de echtparen zich nog in goede licha melijke omstandigheden verheu gen, hoewel de jaartjes natuurlijk hun bijzondere lasten meebrach ten. We twijfelen er niet aan of het dorp Oudeschild zal dc beide dia manten echtparen weten te huldi gen. Slapen bij licht. Vele menschen hebben de ge woonte te slapen bij licht. Zij mee- non bij lamplicht, beter te rusten on vinden hot ook bepaald noodza kol ijk, direct hij het. ontwaken om zich heen te kunnen zien. Het is d cirom wel noodig er eens op te vijzen, dat het slapen hij licht zeer n; -ledig is voor de gezondheid. Vooreerst heeft het licht een on- gunstigen invloed op de zenuwen. Terwijl het. duister de zenuwen tol rust brengt, houdt het licht ze voortdurend in werking. Er kan d ivom reeds met beslistheid ge- '1 worden, dat alleen zonder de beste slaap mogelijk is. Wel mconen zij, die be licht slapen, drf zij in het donker niet goed slapen, doch dat is slechts verbeel ding. Zij moeten maar eens ern - stïg probecren zonder licht te sla - toii en zullen dan spoedig bemer- ui, dat dit uitstekend gaat. Ja, zij zullen ondervinden dat zij, nu ze zich aan het donker gewend heb ben, niet meer met licht slapen kunnen. Zij echter, die hot donker van den nacht weezen, door een angstgevoel overvallen worden en zonder licht geen oog toe doen, lij den bepaald aan zenuwziekte en moeten er liever op bedacht zijn, door do natuurlijke geneeswijze hun gezondheid te herwinnen, dan door liet slapen bij licht hun toe- sfand nog erger te maken, want er moet wel aan gedacht worden, dat slapen bij licht niet alleen de ze nuwen verstoort, maar ook een sterken invloed heeft op den gehee Ion gezondheidstoestand. Zooals bekend is, verbruikt het licht zuurstof en wel een tamelij ke hoeveelheid. Deze zuurstof heeft ook de slapende in behoorlij ke hoeveelheid noodig. Brandt er dus in de slaapkamer licht, dan wordt men daardoor beroofd van een groot doel levenslucht. In de loopgraven. Als een bewijs van den woning nood in dc gemeente Katwijk, kan worden medegedeeld, dat twee ge zinnen, die dezer dagen hun onbe woonbaar verklaarde woning moesten verlaten, thans onderge bracht zijn in de verlaten loopgra ven in de duinen onder Katwijk aan Zee. De twee gezinnen tellen tezamen twaalf personen. Loo middel van planken zijn eenigo ..gerieflijkheden" aangebracht, maar een deur om de dubbele „wo ning" af te sluiten, ontbreekt. Het hoofd verbrijzeld. Bij het passeeren van dc draai brug nabij Munsterscheveld stak bet circa 8-jarig kind van een schipper bet hoofdje juist uit de roef van het schip, toen de brug terugliep, met liet noodlottig ge volg, dat het hoofd tusschen de brug bekneld geraakte en geheel werd verbrijzeld. Het kind over - leed bijna onmiddellijk. Groote urn gevonden. Terwijl de landbouwer Dekker te Hooghalen bozig was met het om ploegen van heide, stiet de ploeg op een hard voorwerp. Bij onder zoek bleek, dat dit voorwerp een grooto urn was, die echter door den schok doormidden was gebro ken. Er werden nog'enkele overblijf selen van beenderen in gevonden. Een dienstbode gevraagd in 1851. In de provinciale krant uit Tiel van den jare 1851, werd op de volgende wijze per advertentie om een dienstbode gevraagd Bij lieden op het platte land, Vereenigd door den huwelijksband Waar tevens geene kind'ren zijn, En wonende aan den Ouden Rijn Verlangt op ultimo van Mei, Een dienstbode uit der maag den rei, Zij moet alleen als meid ageeren, Steeds zin'dlijk zijn op lijf en kleeren. Een burgerpot goed kunnende koken, Alleen met hout en turven stok n; Het strijken, rekken goed verstaan, En handig met de wascli omgaan. Zij moet gezond zijn, sterk van leden Van goed humeur en goede zeden, D'Ervormden Godsdienst toe gedaan En 'sZondags trouw ter kerke gaan Als lidmaat reeds zijn aangenoom t Bewijs daarvan zal mede toonen De leeftijd heeft nogal bezwaren, Dus niet te jong of oud van jaren: Wanneer men twintig dertig telt, Daar is men licht toch opgesteld De vrijers zijn verboden zaken, Tie zouden 't hoofd op hol doen (raken Wanneer een boodschap wordt (verricht, Zij haar voor oog als dure plicht. Om spoedig weer naar huis te (keero En niet op den weg te discouseeren Want die den kostb'ren tijd ver spilt Heeft nooit gedeugd, of niet gewild Zij moet, des morgens ontwaken, Geen buurgerucht of praatjes maken. De keuken zij haar pronksalet Die houde zij steeds rein en net. Ook zij ze zind'lijk op handen En late 't ete niet verbranden. Ook 't water mag niet van de kook Voorts moet zij braaf zijn en bc- (sclieiden, Niet. stug, gelijk zoovele meiden. Die tegenspreken, stelen, liegen, En de vrouw of heer maar steeds (bedriegen Ook moet zij spaarzaam zijn, (niets breken. Toch vlug, maar wars van list en streken, Want zij, die zulke zonde doet, Wordt eenmaal streng beboet. De voorkeur (en dit zal blijven Die lezen kunnen en wat schrijven Die alles in zich dus vereenen. En zich daar bereid vcrleencn, Zij zullen hebben rijken loon. Waar zij zich vestigen ter woon: Adres hij A. B. C. alhier, Of hij den drukker- courantier. Goed afgeloopcn. Donderdagmiddag is de autobus Lekkerkerk-Gouda nabij despoor- weghate Stolwijk aangereden door een achterop rijdende auto. De au tobus, waarin 7 personen waren gezeten sloeg om en kwam in dc Gouwe vliet terecht. De bestuur der sprong er juist bijtijds uit. Daar de vliet niet diep is, bleef dc wagen deels boven water en kon den alle passagiers door de stukge slagen ruiten worden gered. Allen bekwamen kwetsuren aan hoofd en handen. Een vleiend oordeel. Bij den raad der gemeente Waal ré (N.Br.) kwam bericht in van ont slagname van hét lid, mevrouw Swane-Fritzen, waarin zij schreef: „Het is nu bijna twee jaar, dat ik in uw college zitting heb. Iri den loop van dezen tijd is het voor mij veelal moeilijk geweest, mij met de gebrekkige leiding te vereenigen, nochtans heb ik gemeend mij te moeten schikken zooals mijn plicht gebood. Thans spijt het mij te moeten bekennen, dat de toon der debatten van dien aard is ge worden, dat het. voor eene vrouw onmogelijk is, deze langer bij te wonen. Dit is de eenige reden waar om ik mij genoopt zie aan uw col lege mijhe ontslagneming aan te bieden. Het schrijven werd zonder aan merkingen voor kennisgeving aan genomen. Vallen en opstaan Uit Doetinchem meldt men: Dezer dagen zou de heer M. met mej. TT. in 't huwelijk treden. Door gebroken en weer gesloten enga gement was de „voorgeschiedenis" reeds een vallen en opstaan. Doch nu was 't heusch ernst. Alle toebe reidselen waren genomen. De ou derlijke villa werd gerestaureerd. Diners, auto's, bloemen, alles was in de puntjes geregeld, ook het bruidje was present; maar bruidegom was er des nachts van door gegaan. Aan den dood ontkomen. Texel, De Waal: De veehouder C. Klapwijk zou den hom toebchoo rende stier van stal halen, om hem naar de haven te vervoeren. Plot seling echter werd hel dier wild en viel d*to eigenaar aan en druk te hem tegen den grond. Door het flinke optreden van den knecht J Boon, die den stier ook aan een touw had, wist hij zoo te trekken, dat de kop van den stier enkel de boenen van Klapwijk kon bereiken waardoor de aangevallene er met don schrik afkwam. Eerst is het een klein plekje maar snel wordt het grooter, omdat daarna de ziektestoffen de omringende huid besmetten voorkomt uitbreiding zuivert en geneest want Akker's Kloosterbalsem zal de kwade stoffen, ontsteking en ziektekiemen uit het vleesch trek ken, de pijn en de jeuk dadelijk doen bedaren en de groei van een nieuwe gezonde huid bevorderen. Daarom is Akker's Kloosterbalsem weergaloos bij eczeem, etterzweren, puisten, dauwworm, bloedvinnen,verouderde been wonden,maar ook bij brand-en snij wonden, schrale huid, gespron gen handen, kloven, winterhanden en -voeten. P»r groote pot van 20 gram 50 cent. Alom verkrijgbaar. Potten van 50 gram 11,— en 100 gram f 1.75 nog voordeellger. Auto - botsingen. Terwijl de goed verlichte auto bus van den Maasbuurtspoorweg rijdende tusschen SteilVenlo op den rijksweg in de nabijheid van Tegèlen stil hield werp hij achter op aangereden door een met groo te snelheid naderende luxe-auto, die weer gevolgd werd door een andere. De eerste auto werd ge deeltelijk vernield. Van de tweede, die tegen een boom geslingerd werd bleef niets meer over. De in zittenden, acht dames en hoeren, werden uit de wagens geslingerd, en allen in meer of mindere mate verwond. Levensgevaarlijk echter geen enkele. De totaal vernielde auto was niet verzekerd. Handel in blanke Slavinnen. De Frankf. Zeitung wijst in een artikel op de uitbreiding van den handel in blanke slavinnen. Vol - trens het blad heeft de Sleeswijk- Holsteinsche regeering vastgesteld dat. binnen een half jaar meer dan 3000 meisjes „niet vrijwillig" naar het buitenland waren vertrokken. In dit artikel publiceert het blad een aan de Nederlandsche grens opgevangen brief, waarin melding wordt gemaakt van 30 meisjes, die naar Amerika waren gebracht. Vereenigingen in Nederland en Duitschland werken samen om dien handel krachtig te bestrijden. Aan de Duitsche spoorwegbe ambten op dc voornaamste lijnen is verzocht eventueel verdachte ge vallen onmiddellijk aan de politie te melden. Een scherpe controle zal worden ingesteld aan de DuitschNeder landsche grens en in de havenste den Rotterdam, Amsterdam en Hamburg. RUSLAND. De belastingen worden niet betaald. „Tzwestia" deelt mede, dat de eer in ge ontvangsten van de belas tingen in de laatste maanden de regeering ten zeerste verontrus ten. De wanbetaling heeft een epi demisch karakter aangenomen en bedreigt zoowel de gelieele Unie als de plaatselijke organen van zelfbestuur. Reeds nu ondervindt de regeering de gevolgen van deze nieuwe strijdwijze der boeren te gen de rcgcering. De toestand van het wintergraan. Uit Tsai'itsyn wordt geseind: De toestand van het winterkoren in het Wolgagebied is niet bevre digend. 27 proc. van de bezaaide oppervlakte kon reeds in het na jaar als verloren beschouwd wor den; 15 proc. zijn later ten gevolge van het droge weer en de abnor - maal hooge temperatuur van de- ,<011 winter verloren gegaan; in het geheel kan reeds nu 42 proc. van het, winterkoren als verloren be -chouwd worden. Wilde dieren „Iswestia" verneemt, dat ook in het gouvernement Petersburg, waar sinds bijna een eeuw geen wolven en beeren te vinden waren den laatsten tijd deze dieren in groote hoeveelheden verschijnen en het vee dooden.. De schade die de dieren aan de boeren veroorza ken is hijzonder groot. Om de die ren te bestrijden heeft de regee ring 42 jagercorpsen gevormd die naar de meest bedreigde gedeelten van het gewest zijn gedirigeerd. Er worden voor dat doel ook ge wezen soldaten gemobiliseerd. ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond hield het Be grafenisfonds ,,'t Algemeen Be lang" jaarvergadering in het lo kaal van den Heer Knijnsberg. De voorzitter, de heer A. de Boer, deelde mede, dat er voor het Bestuur heel wat werk aan den winkel was geweest. Immers, vol - gens de wet op de levensverzeke ringen moet het fonds als een ver zekering aangemerkt worden en door de verzekeringskamer moe ten derhalve de statuten goedge keurd worden. Ook moest de toe stand van het fonds door een wis - kundig adviseur worden onder zocht, de voorzitter kan tot zijn vreugde mededeelen, dat diens rap port zeer gunstig was. De Secretaris, de heer T. van IJzendoorn, las nu de notulen. Uit het jaarverslag door den sec retaris uitgebracht, bleek dat door het fonds winst is gemaakt, ter - wijl het ledental klom van 438 tot 451. Uit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester den heer P. List, blijkt, dat de ont vangsten bedroegen 875.17, de uitgaven 513,42, zoodat er een batig saldo is van 361,75, waar - door het totaal bezit van het fonds thans bedraagt 6693.05. Tot het nazien der bescheiden werden benoemd dc heeren J. Ter burg en C. Lichtendag, die na on derzoek verklaren, alles in orde te hebben bevonden. eD bestuursleden A. de Boer en A. Kooiman, beiden aftredend, worden met algemcene stemmen herkozen en nemen hunne benoe ming aan. Het voorstel van het Bestuur om de vergaderingskosten van 3 tot f 6 te verhoogen (voor de 6 leden tezamen) wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Na uitvoerige bespreking wordt besloten, dat voortaan weer gedu rende de 4 wintermaanden geen contributie moet betaald worden. Wie reeds een gedeelte betaald hebben, zullen dit terugontvangen. Hierna rondvraag en sluiting. Van Ewijcksluis. In een Zater dagavond gehouden vergadering lor vereeniging „Visschersbelan- ron", werd een stemming gehou den ter verkiezing van een lid voor den Zuiderzee-visscherijraad, voor de visschersplaatsen Van E- wijcksluis, Nieuwesluis, Kolhorn, Medemblik, Onderdijk en Andijk. Aan deze stemming mogen slechts diegenen deelnemen, die schip- ner zijn van een visschersvaartuig, waarmee in den regel meer dan vier maanden per jaar wordt ge- vischt en lid zijn van een goedge keurde visscherijvereeniging. De visscherij-inspectie houdt aan dien regel streng de hand, zoodat meerdere visschers, die jaarlijks niet over voldoende tijdsduur aan dc visscherij deelnemen of die wél regelmatig visscben, doch slechts als knecht of deelhebber, niet als stemgerechtigden kunnen optreden. Bovendien mag een visscherijvereeniging niet miindet dan 10 voor het stemrecht in aan merking komende visschers tellen, wijl zij anders beslist wordt uitge sloten. Dit heeft tengevolge, dat zelfs een visschersplaats als Kol horn, waar toch gedurende de voorjaarsmaanden meermalen een uitgebreide visscherij paats heeft, aan de thans gehouden wordende stemming niet mag deelnemen, omdat de aldaar bestaande vis- scliersvereeniging niet voldoende tsemgerechtigden meer telt. De vereeniging „Visschersbelan- gen" nu telt, meegerekend" enke le visschers-leden der vereeniging, woonachtig te Nieuwesluis, 17 stemgerechtigden. Het resultaat der gehouden stem ming was, dat alle stemmen wa ren uitgebracht op den heer K. Keu ris Az. alhier, welke ook reeds vanaf 19111922 het district ïn be doelden raad vertegenwoordigde, doch die als gevolg der boven om schreven reactionnaire kiesrecht regeling in dat laatste jaar voor iemand uit Medemblik moest plaats maken. Breezand. Maandagavond werd plotseliry?' de brandweer gealar meerd, omdat er brand in. den Stoomweg was uitgebroken in de woning van den heer A. K. Deze was zelf op dat oogenblik naar een vergadering, terwijl zijn vrouw luist even een boodschap bij de buren was gaan doen. Door het ge schrei van het. kind in de wieg, die reeds gedeeltelijk in brand stond, werd de moeder op het ongeval opmerkzaam gemaakt. Dank zij de goede werking van onze nieuwe motorspuit was het vuur weldra ge bluscht, doch van de woning bleef weinig over. GEMEENTE WIERINGEN. Het geldkistje van den aanne mer, den heer J. C. Klein, dat on langs werd gestolen, is terecht. Een zoontje van den heer Stijg- slra, met eenige kameraden in de Westerlander Koog spelender wij ze met een stok in de slooten aan het slaan zijnde zag in de z.g. „Damster" het kistje liggen. "De iongens brachten het bij den heer Klein. Bij opening bleken alle pa pieren nog aanwezig te zijn en tevens alles nog duidelijk leesbaar Wij vernamén dat inmiddels de genomen vingerafdrukken naar Amsterdam verzonden zijn om met de vingerafdrukken op het raampje te worden vergeleken. Het»onderzoek is dus nog in wer king. Ook het kistje is thans bij de politie gedisponeerd. Succes-Nieuws. Zondag a s. gaan de beide Succes-elftallen naar Breezand om daar B.F.C. I en I partij te geven. Voor deze beiae i wedstrijden heeft B. F. C. een me daille beschikbaar gesteld. Succes I en II zijn beide compe titie uitgespeeld. Succes I heeft het nogal goed gemaakt voor hei eerste jaar. No. 4 op de ranglyd van de 14 te spelen wedstrijden wisten zij ei 8 te winnen, efl veilo xen er 6. Succes II van de 10 fe te spelen wedstrijden moesten er 8 verliezen en wisten er 2 gelijk te spelen, alzoo geen gunstig re - sultaat. Doch als verontschuldi ging dient gezegd te worden, dat zij in een te hooge afdeeling ge - speeld hebben. MSD HERV. GBM. Westerl. av. 7 uur Ds. v.d. Veen. DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. v.d. Veen. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 uur de hr. Eppinga j Kapel, Oever: Waarschijnlijk dc heer Eppinga a.s. Donderdaga vond inplaats van Zondagmiddag Naedre bekendm. a.s. Dinsdag. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 26 Febr. 1925. 27 geldekoeicn (mag.) 180f 350 37 idem (vette) 30Óf 500; 60 kalfkoeien 250—485'; 352 i nuchtere kalveren 1228 117 overhouders 4056 116 var kens vette p. K.G. 0,70 0,74 1.90 biggen 715 16 konijnen j f 1 2,50 89 Kg. boter 2,30— F 2.50. Eierenveiling. 31570 stuka aan gevoerd Prijzen f 5.307 mid delmarkt 6. 40 3006 stuks eend eieren G.S0—7,10middel- markt 7.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2