I6e Jaargang. Vrijdag 6 Maart 1925.No. 22. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN E9ITH. Geen prijsverhooging „DE WAKENDE LEEÜW" J. R. Keuss - Alkmaar WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.— ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoei Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. UITGEVER CORN J. BOSKER, WIERINGEN GEMENGD NIEUWS. De eerste aardbeien. Woensdag zijn de eerste aard beien bij de veiling der R.-K. Turn dersvereeniging „Kennemerland de eerste aardbeien aangebracht. Zoo langzamerhand komt er al heel weinig tijdsruimte tusschen de laatste en de eerste aardbeien. Beroepingsmysteriën. Ds. R. J. v. d. Meulen deelt in zijn blad „Praktika" het volgende mee Uit een onzer vacante gemeen ten ging een hoor-commissie uit. Zjj vergenoegde zich er niet mee. de aangewezen predikanten te v,-*<o ren, maai' ging na den dienst ook den predikant en diens vrouw ondervragen t.o.v. hun houding te genover de Chr. school e.d. M.-t heel wat ervaring, met heel wat in hun hoofd, keerden de mannen naar hun gemeente terug, on. daar in de vergadering blijken geven, hoe goed zij hun opdracht hadden vervuld. Ziehier hun slot sommen No. 1 der gehoorden viel dade lijk af richting goed maar zijn houding tegenover de Chr. schooi was dubieus. Zijn vrouw was niet thuis. No. 2. Richting goed. De stom me e duidelijk verstaanbaar. Ge zangen behoorlijk genegeerd, 't -"Examen in de Dastorie (lang niet gemakkelijk naar de verklaring van den geëxmineerde) voor man en vrouw beiden meer dan vol doende. No. 3. Richting goed, maar de stomme e treedt niet zoo duidelijk op, ook wat gezangen betreft meer naar den vrijen kant. 't Examen in huis voor beiden zeer goed. Er zou alles voor te zeggen zijn, No. 2 te beroepen, als er niet één bezwaar was. Laat broeder Glad man het maar zeggen Ja, broeders, wij hebben tot onzen spijt opgemerkt, dat domi néé een gummiboord droeg, en daarom advisceren wij, no. 3 te FEUILLETON. 2*: No. 48. Neen, zij is vanmorgen ver trokken. Om je te kunnen ontvangen zeker. Goorges heb je haar dik- wijls in den laatsten tijd bezocht Ja, vrij dikwijls. Ik heb haar uitnoodigingen aangenomen. Tegelijk bedekte zich zijn voor hoofd met een hoogrood en sloeg hij den blik neer. Weet je wat er gebeuren zou, als je. het voorwerp der liefde van mevrouw Joramie werd Al wat er goed, levend en vruchtbaar in jou is, zou die vrouw nemen voor zich. Zo zou van jou haar slaaf maken. Ze zou zich meester ma - ken van je geest, je gedachten. Ze zbu je verbeelding uitdooven, jc genie verwoesten. Wat een sombere schets zei Georges, pogende te schertsen. ^1 Ts mogelijk, hernam Alexis, toch heb ik de tinten nog verzacht Do gevolgtrekking is deze Wees op je hoede 1 Ik zal je woorden onthouden. Je hebt. me de re •'tri doen ver goten, waarom ik vanmorgen bij je kwam. O. had je me wat tc vertellen? Ja. Laatst was je besloten een leerling te nemen, en ik hel. beloofd er een voor je zoeken. beroepen. En aldus geschiedde. Hij, die dit verhaal mededeelt, voegt er nog bij als gij het op neemt, kan dit ook ter onderrich ting dienen van no. 2, die maar niet begreep, waarom hij niet werd beroepen. Zijn kansen zullen min stens 50 pCt. rijzen, wanneer hij terugkeert tot de witte stropdas. Gouddorst en menscheneterij in Siberië. Sinds is bekend geworden, dat aan de oevers van de Aldan, een rivier in de Siberische provincie Jakoctsk, veel goud was te vin den, zijn duizenden goudzoekers op goed geluk af die streek inge - trokken. Maar 's winters is de koude er ondragelijk en dagelijks sterven de gelukzoekers als ratten van kommer en ellende. Velen ra ken hun sporen in de wouden kwijt. Voedsel is niet te krijgen en zoo heeft men er gevonden, die hun schoenen aan stukken sneden en opaten. Stierf een, dan wier - pen de anderen op zijn lichaam om er brokken vleesch van te e- tcn. Van doode Chineezen werden armen en beenen afgehakt, ge kookt en verorberd. Op het laats is men zelfs gaan loten wie vrij willig zich als voedsel aan zijn ka meraden zou uitleveren. Zoo viel onlangs het lot op een man, wiens beide zoons weigerden, dat hij zich zou offeren. Een dag uitstel werd gegeven en juist in dien ee- nen dag vond men een aantal be vroren paarden, die t'ot op het laatste botje uitgebeend, zooveel voedsel verstrekten, dat de stoet van wanhopigen het dorpje Tom mot konden bereiken. Telefonische foto's a la minutc. Toen president Coolidge en zijn vrouw gepasseerden Zondag de avondkerk verlieten te Washing ton, werden zij fotografisch opge nomen met een toestel, dat was verbonden aan een ander toestel, waarmede de foto's draadloos wer den overgeseind naar San Fran- cisco, Chicago en New-York, zoo- Dat is waar ook. Welnu, ik heb er een gevon - den, een vluggen, aardigen jon gen, over wien je tevreden zult zijn. Als ik vanmiddag niet afreis de zou ik zeggen breng morgen je beschermeling bij mij of laat iiem bij mij komen. 't Is waar, je vertrekt. Maar ik zal terugkomen ea zoodra ik terug ben, zal ik hem nc men. Hij zal mijn eerste leerling wezen. Eensklaps viel Alexis een denk beeld in. Maar als je hem daarginds eens liet komen Hij zou je daar van dienst kunnen zijn. Wil je hebben dat ik hem meeneem Neen, dat zou niet gaan. H j moet nog het een en ander koo - oen. Maar over een paar dage i zou hij je kunnen nareizen. Doe ik je daarmee genoegen Ja, bepaald. Welnu, dan heb ik geen be zwaar. Ik kan je niets weigeren. Alexis had Lucien gezegd teger. drie uur te komen. De knaap liet zich niet wachten. Een glans van genoegen lag op zijn gelaat verspreid. Hier ben ik, mijnheer. Opperbestsprak Alexis, hem de hand gevend. Ga zitten. En Alexis vertelde aan de jon - gen, hoe zijn vriend Georges ge vaar dreigde van een zekere me vrouw Joramie en hoe hij daar - voor moest waken. Ja, antwoordde Lucien zon der aarzelen met fonkelenden Tabaksfabriek handhaaft haar prijzen en bekende prima niet te overtreffen kwaliteiten. Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. dat de Maandagmorgen editie van de bladen aldaar met de opnare konden verschijnen. Het resul taat was zoo succesvol, dat de A- mericain Telegrapli- en Telepfco- ne Company oogenblikkelijk oer» afdeeling heeft gesticht tot he; verzenden van telefonische fob. s over grooten afstand, zoodat op den duur men om vijf minuten voor twaalven kan worden opge nomen, om reeds om 12 uur in al le uithoeken van het land bekend te zijn. Kannibalisme in West-Afrika. Te Victoria, aan de Rio Nunez, in Fransch Guinea, zijn 6 kanni balen teteclitgesteld. Deze terecht stelling moet worden beschouwd als een waarschuwing voor de o- verige stammen, omdat in de laat ste tijden het eten van menscben weer gewoonte dreigde te wor - den. De zes gestraften bekenden, dat zij reeds 11 familieleden had - den gedood, in den pot geduwd en opgegeten. Een ontaarde vader. Zekere Sch. van Gasselte, kwam met een hondenkar aangeschoven. blik. Hij was zeer ernstig geworden. De knaap was in een man herscha oen. Den volgenden ochtend vertrok de leerling van Georges Barnet naar Bretagne met den eersteu trein. Een gevaarlijke vrouw. Het was geen luim, geen tijd verdrijf, geen voorbijgaande op welling, die liefde, welke mevrouw Joramie voor Georges Ramel ha»1 opgevat. Maar een wezenlijke, vurige, onbedwingbare harts tocht. Voor het eerst van baar leven had zij werkelijk lief. Zij bad de liefde leeren kennnen, de ware liefde zooals zij zich die zoo dik wijls had gedroomd. Toen Lucien aankwam, kon me vrouw Joramie 'n gevoel van wre vel niet onderdrukken immers de jongen zou haar in haar plan nen kunnen dwarsboomen en iij besloot derhalve vlug te handelen. Iïet was 'n mooie zomerdag en zij verzocht Georges 'n wandeling met haar te maken door het park, terwijl zij veronderstelde, dat Lu cien bij de bedienden aan den ar beid was. Nauwelijks enkele schreden in 't dichte geboomte afgelegd heb bende verhaalde zij Georges. hoe zij de oude Joramie gehuwd bad om zijn geld, omdat zij alleen op <le wereld was en det toekomst zoo duister inzag. „O, George," zoo sprak zij, het was de verlatenheid waarin ik mij bevond, die mij ver- Oogcnschijnlijk bespeurde men niets bijzonders, doch voor het go- meentehuis te Gasselternijveen gekomen, werd de kar voorover qtwipt en onder een jas werden (wee kinderen resp. van 6 en 8 iaar vandaan gehaald. liet was de bedoeling, de stumperds in het go meentehuis te brengen, doch dooi den gemeenteveldwachter werd dit verhinderd. Onder ernstige be dreiging niet weer terug te kee- ren, verdween S., de scbreiendo kinderen op de stoep van het ge meentehuis achterlatend. Gerui- men tijd zwierven de kleinen ron 1 elkander om beurten een mutsje leenen, dat een hunner ophau. om zich tegen de koude te beschui ten. Hoewel ze het eigenlijk niet aandurfden, keerden de kleine;, toch weer naar Gasselte terug. 7 waren bevreesd voor mishande - ling. S. is ook ten tweede male op nad geweest en wel met twee kleintjes van 4 en 11/2 jaar. Hier mede is hij teruggekeerd, naar men zegt, omdat deze kleitjes er barmelijk builden. Door tusschen- komst van den burgemeester zijn S. de vier kindertjes ontnomen en naar elders overgebracht, waar hun zeer zeker een betere vciple- eing en opvoeding te wachten staat. Bureaucratie. De wiinkclier W. te Heerleen, had op iemand, die failleerde, nog een vordering van 65. Dezer da- een werd hem door den curator van bet faillissement per post - wissel toegezonden zijn deel uit het actief, namelijk de kapitale som van..één cent. Die was raak. Mager persoon Waarom loopt die hond zoo achter mij Straatjongen Hij denkt ze ker, dat er een been voor hem zal afvallen. Geïsoleerd. Tengevolge van den lagen wa terstand op de Wadden is Ame land afgesneden van den vasten wal, zoodat de postboot den dienst moest staken. schrikte 't was de vrees, aan al les gebrek te hebben die mij in de armen van Joramie voerde. Hij aanbad mij. Maar hoe dikwijls heb ik er reeds berouw over gehad, dat ik zijn naam en vermogen heb aangenomen Maar jou heb ik ontmoet, Geor ges En op hetzelfde oogenblik dat ik je zag, heb ik begrepen dat al les wat ik bezat niets was Jij hebt mij het nietige van mijn grootheid doen gevoelen. Maar laat ons het hierbij laten. Wij hebben elkander wat anders te zeggen. Wij hebben elkander te beminnen. O, Georges, Georges. Laat on9 de wereld, laat ons alles vergeten Ja, laat ons alles vergeten, herhaalde hij. Als je wilt, zullen wij vluch ten, ons geluk, onze liefde in een onbekend, stil afgelegen oord, ver, ver van die jaloersche en boosaar dige wereld. Je zult me wegvoe - icn waarbeen je wilt. Naar het uiterste einde der wereld Welnu, ja, Georges. Dan zal i kgeheel voor jou zijn, zooals jij mij geheel zult toebohooren. En jij zult mij jc leven geven, zooals ik iou liet mijne heb gegeven. O, jou liefde, jou liefde, ziedaar het waar achtige goed, het eenige goed op de aarde O, Georges, ik heb je lief, ik aan bid je. Cesarine Je maakt me dol. Sedert vanmorgen heb ik de koorts. Ik ben mijn hoofd kwijt. En dus bemin ie mij ook. Ge orges Zeg, je bemint mij ook Overvraagd. Voor het Zandvoortsche raad huis strekt zich een plantsoen! uit ter grootte van ongeveer 285 M2. Daar de kans bestond dat dit stuk bebouwd zou worden, heeft de gemeente getracht het to kno pen. De eigenaars vroegen n. een prijs van ongeveer 115 per M2. De gemeente bood 40, waar op verdere onderhandelingen al- sprongen. Daarop werd er een bouwverbod op het plantsoentje gelegd en thans heeft de rechtbank in eindbeslissing een uitsp' ak gedaan, waarbij het stukje land aan de gemeente zal moeten \vo» - den afgestaan tegen den prij< va. 45 per M2, terwijl de kosten van het proces voor rpkening van de gemeente komen. Drijfriem geknapt. In de houtzagerij van de firma A. Vingerling Zonen te Gouda kreeg een 18-jarige werkman, door het knappen van mi 'Lijf- riem van een zaagmachine, het eind van dien riem in het aange zicht, met het gevolg dat een zij ner oogen werd uitgeslagen. '.Li is naar het Van Iterson-zi n- huis vervoerd voor zijn leven wordt gevreesd. Oplichting. De boomkweeker F. de Roei fe Delden is opgelicht door de twee broeders Rose uit Meteion, Wesr- falen, die een bestelling deden van eenige duizenden guldens m daarvoor een chéguo schreven doch meteen opstonden en zoowel deze chéque als een tweede, die dezer dagen verviel, vers;hm»-, den en daarop met hun auto w.- dwenen. De heer De Boer telefo neerde naar Hengelo, waar de ma rechaussees de vluchtenden aan hielden. De twee Duitschers zijn naar A'- melo overgebracht. De belatingontwerpon. De regeering is, naar ..Tiet Vod" verneemt, voornemens de beken de belastingontwerpen tusschen Pasehon en Pinksteren dooi «Ie Tweede Karner in openbare be - Welnu ja, riep i«ij, ik bemin je en ik zou wel willen. Hij voltooide de zinsnede niet. Op een geriingen afstand in het boscli vernamen zij een vreemd gedruisch. Zij sidderden. Mevrouw Joramie stond plotseling op, vuurrood en zag ongerust in het rond. Wat is dat spiak zij. Zij luisterden aandachtig. Maar zij vernamen niets meer. Alles was stil geworden. Zij za gen niets. Zelfs niet eens een be weging van de bladeren der strui ken. Ik geloof, dat jc de oorzaak van, dat gedruisch hebt geraden, Georges sprak mevrouw Jaro- mie Werd je bang Neen, maar mei kan niet al tijd een eerste opwelling van ve rassing bedwingen. Zij stonden op, en na hem een blik te hebben toegeworpen, die zei „Kom, volg mijliep zij haastig voort naar een diepe en sombere grot, in een rots gogin- ven, en welker ingang men op der tig meter afstand kon onderschei den. Georges, die ook opgestaan was, ijlde op zijn beurt naar die geheim zinnige schuilplaats. Mevrouw Joramie was verdwe nen. Zij wachtte den jongeman binnen in den grot af. Opeens, bij den ingang gekomen deinsde Georges achteruit Een frissche heldere, wellui dende stem. begon niet ver van hem een lied aan te heffen Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1