16e Jaargang. Dinsdag 24 Maart 1925. No. 27. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN I B I T H. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telei. Intercomm. No. 19. JUBILEUM-GESCHENK VAN HET NIEUWE MODEBLAD IIET NIEUWE MODEBLAD (2e uitgave), hetwelk wij voor onze lezeressen tegen zoo billijken prijs verkrijgbaar stellen, is dit jaar den 25en jaargang ingetreden. Tet herdenking van dit feit, zul len de Uiitgevers aan de eerste 3000 nieuwe abonné's die zich met ingang van 1 APRIL a.s. als abon- né Modeblad laten inschrijven, "Voor minstens TWEE kwartalen, een LUXE-CASSETTE „CARABA" cadeau geven, bevattende 2 fla - pons eau de cologne en één flacon parfum. Daarenboven ontvangen nieu we abonné's voor zoover de vooi raad strekken zal, GRATIS de in Maart verschenen nummers en zullen ze in den loop van het abon nemenstjaar GRATIS kunnen deel nemen aan een zeer interessante prijsvraag, waarbij 100 kostbare en fraaie geschenken worden uit geloofd, o.a. een naaimachine. Bestaande abonné's op Het Nieu we Modeblad ontvangen de Caraba cassette, indien zij zelf abonné blijvend, één of meer nieuwe abon né's opgeven en nadat deze ten minste 2 kwartalen zullen hebben betaald. Het Nieuwe Modeblad, 't welk 2 maal per maand verschijnt, geeft, in elk nummer een overvloed van modellen der allerlaatste mode, voor eiken leeftijd en elke figuur, beroeps- en onderkleeding, kinder kleeding voor jongens en meis jes, hoeden, schoenen, enz. enz. aismede 2 Knippatronen. De prijs bedraagt slechts f 1,25 per kwartaal. WILT U TT ET CADEAU TER STOND ONTVANGEN Zendt den omgaand een postwissel voo** t kwartalen 2,50) aan de Admi nistratie onzer Courant en ver meld daarop voor 2 kwartalen Modeblad met premie. Dengenen, die de twee kwarta len niet vooruit wcnschen te beta len, kunnen de Luxedoos met fla cons eerst later ontvangen. DE UITGEVERS. MARKTOVERZICHT. - Wij hebben verledenweek niet medegedeeld, waarom de aanvoer van wolvee in de laatste jaren te SCHAGEN verminderd is. Wij heb bens ons met die vraag tot een bekend Texels fokker gewend en kregen het volgende antwoord In de eerste plaats is Schage;- voor Texel niet gunstig gelegen. Met eene groote vracht lammeren moet men te Stolpen lossen en daarna de beesten, die geen sloo- ten kennen, naar Schagen drijven. Daarbij beloopt men de kans, daS er een paar verdrinken. Kort ge zegd wij kunnen gemakkelijker Purmerend of Leiden bereiken dar Schagen. Verder is het aantal scha penweiden na de scheuring in den oorlog belangrijk verminderd Ook daardoor is de teelt achter uitgegaan. Nog zijn er in de laat ste jaren heel wat foklammeren als vette lammeren naar Engeland en Frankrijk gegaan. Dat was voor de Schapenstapel een treurens- waardig verlies. Daardoor is voor al Hollands Noorden veel goed fokmateriaal kwijt geraakt. Ik zou hier nog wel het een en ander bij kunnen voegen maar deze pun ten zullen U wel het antwoord ge gvven hebben, waarom de wolvee markten, ook bij U in aanvoer zijn verminderd. Van de Schager markt is dit - maal eigenlijk niets bijzonders te vermelden. Prijshoudend stug en wel niets bijzonders. Vette koeien liepen van 1,20 tot 1,25 2e kw f 1,12 5 1,18 alles per IC.g. van de 3e kw. is geen bepaalde prijs op te geven. Melk- en kalfkoeien, met toene- menden aanvoer, waren in de af wijkende soorten en die zijn er nog al na een tongblaartijd, zeer stug, de kwaliteiten met wat vleesch en veel melk liepen nog a1 mee en liepen tot 450,Nuchte ren kalveren stropten, opkoopers aan huis hadden een slechten dag. Siaehtkalveren 10,a 23,— koekalveren voor het bedrijf wa ren willig, vooral met de gewensch te kleur, 25,a- 35,Vette kalveren waren vrij goed, zouters "0 a 75 ct. kilo, slachtvarkens 75 h 77 ct. kilo. - Op de Schager eierenveiling was Donderdag het zeer belangrijk getal van ruim 56000 eieren aan gevoerd, het hoogste aantal van de plattelandsveiMngen, dus een re cord. FEUILLETON. No. 53. Op 'n goeden dqg echter ont moette op straat de valsche Césa- rina onverwacht de echte, die er zeer vervallen uitzag. Raymonde schrok geweldig. Wat ben jij het? Wat zie je er haveloos uit? Waar kom je van daan. Wat heb je uitgevoerd? Het was de ware Césarine die nu haar verhaal begon. Zij was cit haar betrekking. Al haar spaar penningen waren opgeteerd en thans was ze de wanhoop nabij. Welnu, sprak Raymonde, dank dan de hemel, dat je mij nu ont moet, want ik zal je 'n voorstei doen, dat je van al de zorg voor de toekomst ontheft. En nu verlei- Iïaymonde op haar beurt van haar schittererfde partij, haar huwelijk met de onmetelijk rijke graaf De Soleure. Zij loog hoe de graaf haar ongelukkig had gemaakt, haar man haar verlaten had en zij nu van hem 'n jaargeld ontving. O, maar dan ben je heel rijk Ik heb meer dan genoeg voor mijzelve en kan ook nog wel iic s voor mijn oude vriendin doen. Doch luister nu eens goed. Ik ben hier te Parijs om mij to. ver bergen, om me te onttrekken aan de nasporingen van mijn man en bij de herinnering van onze oude en oprechte vriendschap heb ik jouw naam aangenomen. Je neemt me dit toch niet kwalijk Wel nee, het is 'n nieuw bewijs van je vriendschap, 't Is heel wel! - Dus je vergeeft me. Maar nu wordt 't 'n lastig geval. Tegeno ver mijn dienstpersoneel ben ik nu Césarine Leverdier. Ik kan di naam niet meer veranderen. En er kunnen geen twee Césarine's zijn. Dus.... Maar laat ik je eerst den voorslag mededeelen, dien ik je wilde doen. Ik verveel me; Ik heb behoefte aan samenleving; wil jij bij me blijven —Ik!? O, Raymonde, ik dank je Dat is dus afgesproken. Maar, nu, daar ik jou naam heb aangeno men, zou jij den mijne kunnen aan nemen; jij wordt dus vanaf heden Raymonde Duchcmin. Zoo kwam de naamsverwisse - ling tot stand en nam Césarine on der den naam van Raymonde haar intrek nemen bij haar vriendin. Nu zij 'n vriendin had, kreeg de gravin de Soleure lust te gaaa rei zen en zoo kwamen zij op zekeren dag te Napels. Wij weten reeds wat daar gebeurde. Haar vriendin teekende de naam van Raymonde Duchemin gravin de Soleure in het vreemdelingenboek van Hotel 1'Europe dat later de graaf in han den kwam. Raymonde of liever mejuffrouw Cesarine maakte toen kennis met den rijken bankier Jo- ramie, dié daar was aangekomen om zich te ontspannen. ITij werd hevig verliefd op de valsche Cesarine en maakte haar het hof. Hoewel 'n zestiger genoot hij 'n uitstekende gezondheid. Op zekeren dag, tengevolge van een koude, gevat op een bal, waar heen mijnheer Joramic de beide vriendinnon had begeleid werd de echte Césarine ziek. Acht dagen later stierf zij. In de landbouwpolders van Hollands Noorden is men met de uitzaaiingen begonnen. Het zijn in de eerste plaats peulgewassen en gerst, die aan de aarde worden toevertrouwd. De wintertarwe staat uitstekend. Dit gewas heeft dan ook geen last van strenge vorst gehad. GEMENGD NIEUWS. Een nieuw model greppelploeg. In het „Friesch Landbouwblad" wordt melding gemaakt van een door den lieer O. H. Baarda, leci- aar aan de ambachtsschool te Har lingen, geconstrueerd nieuw mo del greppelploeg, een werktuig ten dienste dus van een betere ontwa tering van het land. Door middel van een drietal mes sen welke in en uit werk kun nen worden gesteld of gewijzigd in diepgang wordt het grondli- chaam driehoekig aangesneden en in de lengterichting in tweeën ge deeld. Daardoor wordt bereikt dat de beide risters. nadat de schaar den grond ook aan de onderzij vol ledig heeft losgemaakt, den uitge sneden grond op voldoenden af stand van de grcppelkantcn neer leggen, zonder terugvallen. Het achterstuk van de ploeg kan zoo danig opgeheven worden, dat de schaar vrij van den grond loopt, terwijl voorts de diepgang van de schaar en de onderlinge afstand der risters geregeld kunnen wor den. De ploeg maakt op zwaren klei grond een greppel die „af" was. De benoodigde trekkracht (de bo dem was nat) was echter nog al aanzienlijk drie gekruiste Belgen hadden zwaar werk te verrichten. De prijs van het werktuig zal nogal hoog worden, maar daar staat tegenover, dat het zeer goed leent om door een combinatie van boeren te worden aangekocht. Wethouderspensioenen. De Gemeenteraad van Utrecht heeft met 274 stemmen een voorstel der Raadscommissie in - zake de pensionneering van de wethouders, alsmede van hun we duw-en en weezen, aangenomen. Muizenplaag. Een landbouwer aan den Aal - tensche weg te Dinxperlo, die zijn stroomijt opruimde, ving bij dit werk niet minder dan 325 muizen en bovendien nog een aantal rat ten. Verduistering. Een klerk bij den gemeente-ont vanger Van Engwinden te Hee renveen, heeft 6400 verduisterd. Dit bedrag werd in 1923 van den Girodienst ontvangen, doch niet door den klerk geboekt. Hij heeft bekend. De Gemeenteraad is tot een spoedvergadering opgeroepen. Een dreigend failliet. Sedert geruimen tijd loopen, volgens de „Stand." te Utrecht hardnekkige geruchten, als zou een bekend notaris op punt staan te failleeren. Het aantal gedupeer Raymonde kon zich toen geheel in de plaats stellen van Cesarine Leverdier wier papieren zij had. Men raadt het verdere. Na de begrafenis volgde Joramie haar in haar woning en deelde haar zijn plan mede om naar Pa rijs terug te keeren. Raymonde scheen diep bedroefd en verpletterd. Als een volleerde tooneelspeelster vervulde zij, die een hart had van steen, de rol, die zij op zich genomen had. Alle hulp middelen der behaagzucht nam zij te baat. Zij wist den verliefden ouden man, die zielsmedelijden met haar had, zoover te brengen, dat hij haar over zijn liefde sprak. Maar ik ben maar een arm. meisje. Ik bemin je, Césarine ik be min je Dus wilt u.. stamelde zij schijnbaar aarzelende. Ik wil dat je mijn vrouw- wordt. Zij viel als machteloos op de ca napé neder en begon te snikken. Mijnheer Jaromie, geheel onder de betoovcring kuste haar han den. O, als u mij bedroog, stamel de zij tusschen haar snikken in. Nog in twijfelsnrak hij. O Ce sarine dat is slecht. En toch moet je wel zien, dat ik niet lieg. Dat ik je vurig bemin. Door hem er toe te brengen haar (zijn naam en fortuin aan te bie - den, viel zij zelf in den strik, dien :ij gespannen had. De dood der ware Césarine Le - verdicr had die ontknooping uit gelokt.. 't Is waar, Raymonde waande niets meer te duchten te hebben van den graaf De Soleure. De in lichtingen, die zij ingewonnen had, stelden haar gerust. En voorts, was Raymonde Duchemin niet dood Was zij niet Césarine Le verdier De heer Joramie stelde zijn vc.- trek eenige dagen uit en nam Rav monde, die hij niet in Napels wil de achter laten, mede naar Parijs Twee maanden later heette zij mevrouw Joramie. In tegenwoor digheid van den maire met zijn driekleurige sjerp om, had men haar eensklaps zien verbleeken. Een laatste waarschuwing zon der twijfel van de een of andere geheimzinnige stem. Toen sprak Raymonde lachend haar „ja" uit, dat op haar voor - hoofd het brandmerk groefde „De vrouw van twee mannen De inhechtenisneming. Het was halftien, Mourillon zat. te praten met Edith. Hij Was reeds gekleed, want hij had het plan °ens naar Saint. Mande te gaan, om te vragen of er belichten wa - ren van mijnheer Brousse.1, van wien hij sinds lang niets vernomen had. Er werd gescheld. De werkvrouw deed open. Het geluid van voetstappen deed zich hooren. - Wat zou dat wezen vroeg Mourillon. aandachtig luisteren de. Men zou zeggen, dat verschil lende personen daar zijn. Ik za. eens gaan kijken. Maar voor hij de deur had be reikt, ging deze open en de werk vrouw. bleek en bevend, stoof de kamer binnen. den zou zeer groot zijn, terwijl het totaal bedrag 100.000 zou In dragen. De Broederschap van Notarissen zou een bedrag bijeen hebben ge bracht, waarmede een accoord van ongeveer 40 pet. zou kunnen w orden aangeboden. Geen pier te Zandvoort. Men zal zich herinneren, dat er sprake is geweest van plannen om te Zandvoort een Pier te bou wen naar het voorbeeld van Sch - veningen. Thans blijkt, dat de voorwaarden, die het ministerie van waterstaat stelt voor conces sie zoo bezwarend zijn, dat er ver moedelijk van den pier niets z:il komen. O.a. moet een cautie we den gesteld van 60.000 verder zal de minister van Oorlog het recht hebben in geval van oorlog de pier te doen springen. Een bedelaar-millionair. Te Genua is een bedelaar, Time teo Odino gearresteerd, 68 jaar oud, die gedurende veertig jaar bedelend zijn inkomsten heeft op gehaald. Meestal stond hij op de kaden bij de haven, waar do groo te booten aankomen. In zijn hu s werden 200.000 lires gevonden en gebleken is, dat hij een groot pi leis te Genua bezit, een villa in de buurt en groote deposito's in de .Banca di Roma" en bij het „C.re- dito." Hongersnood in het Zuiden. In de Zuid-Russische districten Cherson en Nikolajcw is de toe - stand wat de voedselvoorziening betreft, kritiek. Men maakt melding van talrijke gevallen van scheurbuik en buik aandoeningen tengevolge van den hongersnood in het, gouvernement Odessa, waar 75.000 kinderen ge brek lijden. Koninklijk bezoek aan Amsterdam Men verneemt, dat de Konink- ijke familie dit jaar haar bezoek aan Amsterdam later zal brengen dan in den regel gewoonte is. Het Mijnheer juffrouw spra x zij met beklemde stem. Daar zijn drie heeren en een commissaris van politie Edith werd blee^ als een doode. Mourillon schrok ook. Wat, een commissaris van politie Wat komt die hier doen Ik begrijp er niets van. Zeker een vergissing. Ik zal eens gaan zien Hij verwijderde zich snel, liep de eetkamer door en trad het kleine salon binnen, waar hij drie man ncn vond. Een hunner, net gekleed met den hoed op het hoofd, trad op Mourillon toe en vroeg hem op kouden toon Is u Ambroise Mourillon Ja, mijnheer, die ben ik. Wees zoo goed mij de reden van uw komst te melden. De heer sloeg zijn jas open en liet zijn driekleurige sjerp, liet ken toeken zijner betrekking, zien en antwroordde Ik ben commissaris van poli tie en kom u in hechtenis nemen. In hechtenis nemen, mij In mijn eigen huis Ja u, Ambroise Mourhion, voormalig straatkunstenaar. De brave man lachte. 't Is waar, ik ben straat kun stenaar geweest, antwoordde lii.i en ik heb mij daarover niet te scha men, noch tegenover iemand van mijn vroeger vak. dat ik steeds eerlijk heb uitgeoefend. De commissaris haalde zijn schouders op. Je hebt me je geschiedenis niet te vertellen, hernam hij. Volg mij, goed- of kwaadschiks. Ik heb hier miin agenten. Mourillon schudde het hoofd. Wordt vervolgd

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1