voornemen bestaat, dat Koningin, - Prins en Prinses in den loop van de tweede week in Mei naar de hoofdstad zullen komen om er een gehcele weck te vertoeven. Diefstal van 23.000. Ken inw oner van Dordrecht ont moeite dezer dagen op straat een meisje, met wie hij kennis maak- i" en dat hij vervolgens in liet la- io avonduur vergezelde naar een huis in de Prinsenstraat te Rot - ferdam. In dat huis is hij van een por- i louillo beroofd met 23.000 aan bankpapier, waaronder 21 biljet hui van 1000, waarvan de nom- mers bekend zijn, beroofd. Hot meisje is aangehouden. Ilc.t is de 21-jarige S. S., die op de Piergaai'dokade woont en die er van verdacht wordt, bij deze en andere beroovingen de leiding te hebben gehad. Haar medeplichti gen zijn met den buit ontkomen. fn aansluiting op dit bericht kan de N. R. Crt. nog het volgen de melden Het vertrek in de Prinsensti waar de Dordtenaar beroofd is, is heolemaal voor berooving inge richt. Behalve de deur, die van e.en portaal af toegang geeft, is er nog een tweede deur, voor onin- gewijden onzichtbaar, achter het behang aangebracht. Deze deur komt uit in een keuken, die op hel zelfde portaal uitkomt. Door deze deur, waarvan de gren del dik in dc olie zit, is de mede plichtige binnengekomen hij beeft uit den jaszak van den be stol ene diens portefeuille met 23.000 weggenomen. De Dordtenaar had zijn jas op een tafel, die midden in het ver trek staat, gelegd. De 21-jarige G. S., ging vóór hem het vertrek uitjuist op het oo- genblik bemerkte de bestolene, bij liet aantrekken van zijn jas, den diefstal. ÏTij liep het meisje na, dat de trap afrende en de straat op liep Daar gekomen, zag haar een majoor van politie, die het meis je, hij de meeste politiemannen wrl heleend, tot staan bracht. Zij beweert van de berooving heelc- rnaal niets te weten. De buren heb ben, tijdens het verblijf van den bestolene en liet meisje in het huis in de Prinsenstraat 'n man van de trap zien komen die haast liad Die man, Jaap gehecten, is ver moedelijk de medeplichtige die er met dc buit vandoor is. De drooglegging der Zuiderzee. Het voorloopig bestuur van de .Verceniging van Zuiderzec-Ge- meenten", bestaande uit dc bur- ■emeesters Kolfschoten \Edam,) Bosma (Enkhuizen) en Gravestein. (Hrk), liecft dezer dagen een lang dnrig onderhoud gehad met den Minister van Waterstaat. In dit onderhoud hebben genoem de liccren de verschillende grie^ - ven en opmerkingen, vervat in bet onlangs namens de besturen der Zuiderzeegemeenten aan de Tweede Kamer verzonden adres, betreffende het wetsontwerp, 1 e- gelend de tegemoetkoming aan de Ziiiderzeevisschers bevolking enz, wegens de schade, welke de al - sluiting der Zuiderzee hun mocht berokkenen, uitvoerig toegelicht. De door bovengenoemde veree niging gewenschtc wijzigingen i° iiet wetsontwerp regelende de schadeloosstelling enz., zijn door voornoemd bestuur bij rondschrij ven ter konnis gebracht van dc politieke Kamer-fracties. Poging tot vadermoord. Rij de politic te IJmuiden is Zaterdag aangifte gedaan van po ging tot vadermoord. Het bleek, dat in een huis in de Vissering - straat getracht is den vader van het gezin van het looven te beroo- 'ven door ijzervitriool in een ketel met water'te doen. Men verwacht te, dat hij hiervan zou koffie zet ten en aldus het vergif zou drin ken. De opzet is mislukt. De poli tie hoeft aangehouden de 14-jarige; dochter, haar 21-jarigen verloof de en den 20-jarigen zoon. De aan leiding tot dezen daad is huiselij ke twist. De stille omgang. De laatste treinen uit de provin cie brachten Zaterdagavond reeds honderden bedevaartgangers te Amsterdam aan voor den stillen omgang. Laat in den nacht kwa - men nog extra treinen, booten en stoomtrams: het aantal auto-bus scn van huiten was dit jaar bij zonder groot, men telden er meer dan honderd, waaronder er zelfs waren uit Venlo en Breda. Om één uur vertrokken de eerste groepen van het Spui, en onafgebroken trok de stoet van mannen aan een stuk langs den bekenden bede- vaartweg. Het was dit jaar zeven uur op Zondagmorgen toen de laat stc deelnemers van hun tocht, op het Spui terugkeerden. Zeer veel geestelijken, zag men dit jaar fus- schen de duizenden bewegen. Een groep van 600 Volendammers in hun schilderachtige kleeden trok zeer den aandacht. Dc geliee- lc nacht waren dc R.K.-kerken ge opend en werden er diensten in gehouden. Enkele winkels en ca- fé's hadden religieuse versierin gen aangebracht en maakten goe ie zaken. Er was veel politie op de been. Alles verliep in de beste orde. Verbrand. In de Gouwestraat is Maandag middag te Amsterdam omstreeks half vijf een juffrouw; die in een der vertrekken van haar woning stond te wasschen, met haar lclee ren in aanraking gekomen met het vuur van de kachel, vlak ach ter haar. Gillend liep de vrouw naar huiten, waai' toesnellende buren en voorbijgangers er niet zonder moeite in slaagden de vlam men te blusschen. Deerlijk gewond werd zij naar het Gom. Ziekenhuis overgebracht alwaar zij hedennacht is overle - den. Kleine oorzaken, groote gevolgen In de Scheperstraat te 's-Graven ha ge is aangehouden de 22-jarige schilder J. G. T., wonende in die straat, die op een fiets zonder he- lastingplaatje reed. Toen een agent hem wilde bekeuren reed T. door naar zijn woning. De agent volgde hem. De man weigerde echter zijn naam op te geven, waarop de agent hem wilde arresteeren. On Ier verzet werd T. door den agent, die inmiddels assistentie gekre - een had naar het bureau -v. d. Vennestraat gebracht. Onderweg weerde de man zich geducht, zoc dat de beide agenten licht gewond werden. Een van hen kreeg een trap tegen de buik, de ander een klap in het gezicht. VAN ALLES WAT. Drooglegging van den Bijbel. Is het niet om het hoofd over te schudden Daar zijn de Ameri- kaansche droogleggers niet tevre den, dat het gansche land van A- merika borrelloos is gemaakt, ook de Bijbel dient aan een drank verbodsberziening te worden on derworpen, zoodat er van wijn ner gons meer sprake zal zijn noch in het Oude zoo min als in liet Nieu-i we Testament. Dc vreemdste trucs zijn toegepast, om den droog gelegden Bijbel verplicht te stel len. Millionnairs-luimen. Een van de New-Yorkschc ban kiers uit Wallstreet is het autoën en bet treinen na gedanen arbeid beu. Op het dak van zijn wolken krabberskantoor heeft hij een lustoord gemaakt, en daar woontj en rust hij nu van alle zorgen vrij. En, om tegen de zomerhitte gevrij waard te zijn, heeft bij een vernuf t.ige installatie bedacht, waardoor hij 's zomersnachts, als het hem in zijn slaapkamer te benauwd wordt, in bed naar buiten kan rol len, en rondzweven boven zijn dak, rondzweven aan een luchtkabel - tje. Als alle andere millionnairs het hem nadoen, verzint hij weer wat anders. Visschen en visschen. In Portugal schijnt de zeevis- sclierij tot een der loonenste bediij ven te behooren. De gages van de trawlerkapiteins zijn er gemid deld 50 hooger dan liet salaris van een minister stuurlieden ver dienen er meer dan befaamde Portugeesche generaals, stokers en matrozen brongen er meer geld thuis dan luitenants ter zee 1ste klasse. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand. Geboren Vetje, dochter van M. .T. van Staveren en van A. Mas- sink Neeltje, dochter van D. van Egmond en van A. M. Roos. Ondertrouwd Hcnderica Jo- hanna Boon, oud 19 jaar, zonde?* beroep, te Anna Paulowna en Jan Stammes, oud 28 jaar, landarbei der te Schagen. Getrouwd Pieternella Blok, oud 22 jaar, zonder beroep, en Jan Geluk, oud 23 jaar, landarbeider helden te Anna Paulowna. Johan- na Margaretha Wittenbernds, oud 24 jaar, dienstbode te Alkmaar en Pieter Renooij, oud 28 jaar, grond werker te Anna Paulowna. t Was Woensdagmiddag Raad met schier hinderlijke belangstel ling, als zoude er vertoond vvor - den „Baron von Mulhausen in het gevecht met de molenwieken," hadden,.wij naar deze middag voorstelling uitgezien. Bij het be gin warén niet „Alle Zielen" aan wezig wethouder Stammes ont brak Zijn vrouw had 't. water van de piepers laten koken ergo te zout om te eten. Toen pannekoe ken hakken, want met een leege maag naar „Allerzielen".enfin, 't geval van Stam was lam Voorzitter begon met. de nieuw- jaarswensch het ging heel vlot al waren Kloris en Roosje er niet hij. Het is mijne heeren Mij 'n aangename taak, Een groet tot u te keeren Bij 't, begin van 't vermaak 't Jaar dat ging henen Bracht voorspoed en heil Mond- en klauwzeer verdwenen Prijzen der hollen op peil De winkels verkochten Ze aten brood met ham, Alleen de vjsschers zijn gesjochten Door 't leggen van de Dam. 't Leidingwater zal dra komen. De Electriek werkt onversaagd Doet winst op winst steeds stroomen t Belasting cijfer wordt verlaagd. De ooievaar bracht vele spruiten 't, Bevolkingscijfer ging omhoog, Zoo wil ik mijn wensch besluiten en.... de Burgemeester boog. Nu de speech viel er goed in, en de heeren klapten, dat 't. stof uit de stoelzittingen vloog. Alle ernst was er weer bij toen de voorzitter vertelde, dat 't rijk 131/2 procent (wat. 'n ongeluks- nommer) voor werkloosheid ver strekt de provincie geeft louw Keuris vindt die gierigheid van Jan Provincie misselijk voorzit ter zal ze nog eens op hun vessie- tikken. s Op 'n vraag van den Heer Keu ris blijkt dat de werkloozen hier ook geen reductie op brandstoffen krijgen alleen als we hier oen gasfabriek hadden, dan zou cokes voor verlaagde prijs geleverd kun nen worden alsja, dat is 'n leelijk woordje. Daar zijn 'n massa leelijke din gen in dit aardsche tranendaal door de Commissie tot van school verzuim zijn 52 maal ouders op geroepen voor de beklaagdenbank; .18 kwamen en de rest had ma ling aan de Poldersche rechtbank. Ja, ja, mot onwillige honden is het slecht hazen vangen. Beter vlottert 't met de vlotbrug aan de Kooij. 24 Maart is de dag der da gen, dat de aanbesteding zal plaats hebben. Thans is hot oogenblilt des oor deels aangebroken De zon Vei - dween achter de wolken in de ooren der vaderen klonk een ge - luid als loeide 'n stormwind toon de vragen van den heer Keuiis geschreven op steenen tafelen aan den burgemeester over „Aller Zie len" werden voorgelezen Is het waar, dat" gij aan Adriaan Schoen, 'n Kerel als Jan Pieters Coen, Heelema'al niet mank of scheel, Leider van 't Intiem tooneel, Vergunning gaf in Slikker's za«i' Om daar met gebaar en taal, Te geven „Aller Zielen", doch o schand, Nog vóór Adrianus was geland, Gij introkt uw vermaard besluit, Kom burgemeester, spreek nu uit: Braakt g'uw woord, dat ge eens gaf Is het waarrr Ik sta paf De neusgaten van enkele vade ren stoomden als waterketels van emotie, gereed tot den aanval op den schuldige, den burgervader, en of de voorzitter zich al verklaar de, da,t zelfs 'n vrijzinnig protes- tantsch deel der burgerij de opvoe ring niet wenschte, dat zelfs Ilenk zijn zaal voor het stuk aan den eminenten tooneelkunstenaar Wil lem van der Veer geweigerd had, .de heer Keuris ging tot den aan val over: Ik kon mijn ooren niet gelooven, Da,t u ons zoo'n kool zoudt stoven Ik dacht u boven 't al verheven Dat ik dit nu moet beleven Met asch bestrooid' ik mijne haren Zoo wild' ik mijn rouw verklaren Toen ik hoorde van 't naakte feit, Uw stuwen naar bekrompenheid. Na deze inleiding declameert de heer Keuris op uitnemende wij ze de inhoud van „Aller Zielen (wij moeten erkennen dat de heer Keuris zich ontpopte als 'n gevoel vol voordrager, die zijn gehoor weet te boeien en de vadertjes, zij luisterden met open mond en ooren, en als Keuris heeft geëin - digd is het 'n wijle stil; de heer Koorn is de eerste, die tot de wer kelijkheid terugkeert: hij zegt: O, burger - vader mijn Wat lijkt gij groot wat zijt gij klein 'k Heb mij geërgerd aan uw doen Bij 't weig'ren van director Schoen De geest van 't. volk komt in verzet Brrrrr, 't gaat boven mijne pet Ook Rezelman en Looy hebben spijt, Dat de preases „nee" heeft gezeid. De burgervader is rood als biet., Terwijl hij z'n schapen beziet, Bijna slaat hij z'n hamer aan stukken, Zou hij zich nu moeten bukken En gebiedend riep hij toen Dan ben ik te rood, dan weer te groeft,/ Weet je wat „Ik lap 't aan mijn schoen Al 't goede wil iik eeren, Maar gewir-war zal ik weren. 't Wordt voor kennisgeving aan genomen, We zijn aan de Zwarte 1 ijs,t geko men. 't Ding wordt niet onderhou den en nu wordt besloten tot een wettelijke regeling. Nu al dit lekkere reeds van ta fel is komt de heer Stammes ter vergadering. De keuring van autobussen wordt ook hier 'n feit. ƒ25 is ech ter wat boven dc prik en men zaï eens te Helder informeeren. De heer Jonker krijgt de titel van admi nistrateur - directeur van het Electrisch bedrijf met 'n jaarwedde van ƒ2000—Zijn tim- merzaak zal hij er nu aan moeten geven. Hij zal daar niet tegen heb ben, denk Dc lijnwerker gaat ook 'n graad hooger lijnwerker - incasseerder zal hij voortaan liee- ten op 'n tractement van ƒ1600 De vaderen vloeien over van 'n royale bui. D.O.K.E.V. krijgt 80 pop subsidie. Voor het drooge sei zoen krijgen we ook water 300 ton huizen voor de waterleing zijn reeds verzonden. Voorloopig naar Veerburg (wat zullen de bitterjtes dun worden) en naar Breezand zal het leidingwater stroomen. Wij krijgen in den polder ook weer het klein „Amerika" De „drooge" tent bij Slikker's zaal zal weer hc rijzen. Ten slotte zien wij weer dat het op dit ondermaansche is een „ko men en gaan. Om gezondheidsre denen ziet de heer Looy zich ge noodzaakt als raadslid te bedan ken. 'n Oprechte vent was het En met den burgemeester bren gen we hem ons eere-saluut Moge hij door rust aan levens kracht herwinnen Laat hij het beeld van het buigende riet voor oogen houden zooals vader Cats dat deed antwoorden aan den trot schen eilc: En ghy een tanger kruyt Dat hier ontrent den oever spruyt Dat weet van geen verdriet; Ey! segh my doch hoe dit geschiet Die ricbos loegh om dit gesprek. En seyd': ick weet 'n beter treek, Als hooge hoornen uws gelijcks, En dat alleen vermits ick wijck, Vermits ick buygh, en duyck en nijgh, Tot dat ick beter weder krijgh. den ingegraven, met al de bezwa ren daaraan verbonden. Bovendien zal voor de bezoe kers een film worden vertoond welke door de Polygoon fa biek te Haarlem is opgenomen bij de de monstratie nabij Schiphol op Woensdag 1.1. Rotterdam. Valsclie guldens en Rijksdaalders. Vrijdagmid dag kwam een onbekende vrouw bij een winkelier en kocht eenige kleinigheden en betaalde met 'n gulden. De winkelier lie,t de gul den op de toonbank vallen en constateerde dat het geldstuk valsch was. Hij gaf daarop den gulden aan de vrouw terug; hij zond twee broers uit om de vrouw te volgen en men zag dat zij ook bij andere winkeliers binnen ging om ten slotte langs 'n omweg 'n pand binnen te gaan. Men stelde de politie in kennis. In het pand werd 'n inval gedaan en men trof 'n bankwerker en zijn vrouw aan Het tweetal werd gearresteerd. De vrouw had nog eenige val- sche guldens in haar portemonnaie 'n Volledige installatie werd ge vonden. Gedurende vijf maaftden had de man reeds valsche geld stukken gemaakt terwijl de vrouw er vier of vijf per dag uit gaf 'n Kleine 3000 kwartjes» en een aantal dubbeltjes vermoede lijk als wisselgeld ontvangen bij het in betaling geven van de val sche guldens werden tevens ^ge vonden. Zes smeltkroezen al9*ook 'n partij tin en koper werd even eens in beslag genomen. GEMEENTE WIERINGEN. Politie: Verloren een gouden dasspeld. Gevonden een grijs w)l len handschoen. Inl. bij den Gem. Veldwachter. - Voor de vacante betrekking van administrateur der Burger Brandwaarborg Vereeniging al hier hadden zich 25 sollicitanten aangemeld. Gekozen werd de heer Jn. de Beurs. j Tot pastoor bij de R. K. ge meente alhier, is benoemd de weleerw. heer M. J. van der Burg, kapelaan van de H. Barbara-kerjc te Rotterdam. Vrijdag werd Z.Eerw. geïnstalleerd. - Vrijdagavond werd aanbe steed het bouwen van een bakke rij voor rekening van den Heer KI. Halfweeg te Dc Haukes Inge schreven werd door N. J. Poel f 1515 S. Blaauboer 1488 F'. Doves 1465 J. C. de Vries 1414 P. Tijsen 1400 Gegund aan de laagste inschrijver. - Aangemoedigd door het suc ces, dat haar leden j.1. Zaterdag op het tooneel mochten oogsten, is de korfbalveroeniging „Wiron'1 van plan binnenkort nog een der- elijke avond voor leden en dona teurs te organiseeren ter gelegen- heid van haar éénjarig bestaan. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 23 Maart 1925. Op de heden gehouden weekmarkt wa - ren aangevoerd 18 vette kleien f 280525 5 vette kalveren 110150 per ned. pond 1.40 f 1.80 236 nuchtere kalv. slacht f 8—25 fok 2—40 520 vet te varkens zware per ned. pond 7678 ct., zouters 7077 ct., Lon- densche varkens 7076 ct. De Mol-drainage te Kolhorn. Met betrekking tot de demon stratie met. den mol-draineerploeg van prof. Visser te Kolhorn op Za terdagmiddag op het land van den heer P. Kistenmaker, verne - men wij, dat geen anker zal wor den gebruikt de katrol zal thans worden bevestigd aan een geladen boerenwagen, c.q. een stilstaan- den tractor. Hierdoor wordt het groote voordeel bereikt, dat niet telkens een anker behoeft te wor KORFBAL „Wiron" - „Koog -Zaandijk Aan de Wironleden en de Wierin gers Zaterdag en Zondag waren wij de gasten van de Korfbalveree- niging „Wiron." Reeds bij aankomst bleek ons, dat vele ingezetenen meewerkten om ons verblijf zoo goed mogelijk te maken wat den volgenden dag nog meer uit kwam Wij kunnen dan ook niet nala ten, langs dezen weg nogmaals onzen hartelijken dank uit te spre ken voor de groote gastvrijheid, die wij mochten ondervinden en voor de moeite, die er gedaan is het ons zoo aangenaam mogglijk te maken. Nooit zullen wij deze dagen vergeten De K.Z. combinatie. Van de „Weldon" en „Nieuwe- Modeblad steeds afzonderlijke nummers verkrijgbaar bij BOSKER's BOEKHANDEL Nieuwe nummers Lord Listjerl en Nick Carter ontvangen. JBMWfcessy-JKisat I

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2