16e Jaargang. Vrijdag 10 April 1925. No. 32. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 1 D IT H Geen prijsverhooging Tabaksfabriek „DE WAKENDE LEEUW J. R. toss - Alkmaar WIERINGER COURAIfl ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT EL-KEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. ^'■■11 1111 UITGEVER Cf?RN. J. BOSKER, WIERINGEN PAASCHFEEST. De wijze waarop de twee scherp ste en schijnbaar onverzoenlijke tegenstellingen, dood en leven, op het Paaschfeest te voorschijn tre den, verleent aan dat feest zijn ei genaardige en zijn onuitroeibare waarde. Hoe men de verhalen der evangeliën over de opstanding van Jezus ook moge opvatten en uit leggen, altijd blijft het feit bestaan/ dat hier uit kruis en graf, uit nood en*dood iets ontspruit, dat nog niet zich heeft vertoond, een nieuw, eigenaardig leven, dat het bekende woord „Er is niets niejiws onder de zon", logenstraft. Niet alsof liet'eene plotseling en onverwacht de plaats van het an dere inneemtveeleer is het eene het noodzakelijke gevolg van het andere, wordt het leven uit den dood gewekt. Dat noodwendig vel band tusschcn dood en leven is misschien nergens zoo schoon uit gedrukt als in de beroemde woor den „Voorwaar, ik zeg u, zoo de tarwekorrel niet in de aarde valt en sterft, blijft zij alleen, maar sterft zij, dan brengt zij veel vrucht voort." Van wien dit woord afkomstig t is doet niets tot de zaak. In ieder geval is het niemand, dien wij kennen, schitterender en hcerlij- ker bewaarheid dan in Jezus. Ge- heel het Christendom, het bestaan e^ner wereld, doortrokken met zijn gedacht en beginselen der ver lossing, is niet denkbaar zonder het feit van zijn marteldood. De ze vrucht van zijn dood is in hem zelf langzaam gerijpt, niet zoo zacht en vrij van pijn als het ge val is met de tarwekorrel, dien de landman in de vore strooit, om den volgenden zomer de volle a- ren te maaien. Toch is dat sterven als het ware de haak geweest, waardoor zijn persoonlijkheid, zijn leven en werken zich voor altijd in het hart der menschheid onder FEUILLETON. No. 58. lacques Vernier had, om zijn ou /le vriendin aangenaam te zijn, spoed gemaakt. In minder dan acht-en-vecrtig uur was het huis der misdaad, zooals men het in de buurt noemde, ingericht in ovrer eenstemming met het gebruik, dat men er van wenschte te maken. Edith vernam bij het betreden der woning, dat zij daar niet haar vader, zou vinden, maar een per - soon ontmoeten, die zich met haar wilde beraden over de middelen om haar vader de vrijheid te doen hergeven. Het jonge meisje" was zichtbaar teleurgesteld. Het vertrek, waar men haar gebracht had, was scha mel gemeubeld. Tien minuten gingen er voorbij, toen een lichte tred gehoord werd. Edifh stond bevend op. De deur ging open en mevrouw Joramie trad binnen. Het noodlot bracht de moeder en dpchter, wier onverzoenlijke vij andin zij was geworden, tezamen. Edith was getroffen door de schoonheid der dame en gevoelde zich niet op haar gemak tegenover haar. Haar gelaat kwam haar niet ge heel onbekend voor, maar zij kon zich niet herinneren, waar zij haar vroeger gezien had. Daarenboven was het arme kind zeer ontroerd. Zij deed een paar stappen naar voren en maakte een eerbiedige bui ging voor de dame, bij wie zij hulp het kruis gestaan, heeft zij daar naar opgezien en beproefd onder woorden te brengen wat zij bij het aanschouwen daarvan dacht en gevoelde. Hoe meer wij den geest der we reld kennen, des te sterker zien wij den omvang en de beteekenis op den voorgrond treden, die het zelfzuchtige wezen, de eigenbaat, bet eigenbelang daar hebben. Hot is verkeerd, zich over dat feit te verbazen, w int de zelfzucht wordt door onze c nleiding gevoed, door het voorbeeld van anderen ver sterkt, door het„Help u zeiven en God zal u helpen" gesteund. Doch, wanneer wij, menschen van den tegenwoordigen tijd, waar in eigenbaat en eigenbelang van alle daken worden verkondigd, ons eens verplaatsen naar Gethse- mané en Golgotha, wat aanschou wen wij daar Daar wordt ons een blik gegund op een land, waar in naast de liefde tot zichzelf de liefde tot anderen gelijke rechten heeft, waarin de plicht om ande ren te helpen in dezelfde mate zich gelden doet als de plicht om zichzelf te helpen, een land, waar in niet de eigenbaat en de zelf zucht het eerste en laatste woord hebben, maar onzelfzuchtige toe wijding, opofferende deelneming in het welzijn van anderen. Jezus heeft de nieuwe wet ont dekt, volgens welke naast de eene nool, rondom welke het mensclie- lijk woelen en werken zich be weegt, er nog een twee is. die even sterke aantrekkingskracht als de eerste moet bezitten, zal de we reld niet uit haar voegen geraken Door zijn dood heeft Jezus aan de ze grootc wet, de wet der zwaarte kracht voor de mgnschenwereld, een plaats in de geschiedenis der menschheid verzekerd;. Hij heeft een nieuwe wereld ontdekt en de grondslagen van een nieuwe we- reldbeschomving gelegd. en bescherming hoopte te vinden. Daarna richtte zij zich op en bei - der blikken kruisten elkander. Die van mevrouw Joramie, waar uit een niet verholen haat sprak, hadden een zonderlinge uitwer king op Edith. Iets in haar, een bij zonder instinct, waarschuwde haar om wantrouwend te zijn en op haar hoede te blijven. Vermoei u niet met te blijven staan, ga zitten, sprak mevrouw Joramie, Edith de canapeé wijzend. Mevrouw Joramie nam op den leunstoel vlak tegenover haar plaats en begon haar met 'n jaloer- sche oplettendheid op te nemen. Zij begreep nu de vurige liefde, wel ke zij Georges Ramel had ingeboe zemd, Edith's wonderlijke schoon heid wekte haar verbittering in liooge mate op en door den harts tocht vervoerd, woelde en bruiste het in haar binnenste. Edith hield de oogen neergesla - gen. Als je het goedvindt, zullen wij een praten. Ik stel belang in u en uw vader, maar nog meer in u dan in mijnheer Mourillon. O, ik smeek het u, mevrouw, Zeg mij spoedig, waar ik heen moet m wat ik te doen heb. Ik heb reeds eenige stappen eedaan in het belang van uw va - der, een eenige rechters bezocht. Enmevrouw Het smart mij je te moeten zeggen, meisje, dat er niets aan te doen is. De zaak is zeer ernstig. Maar wat heeft hij dan toch gedaan Hij wordt van diefstal bescliul digd. Maar dat is laaghartige las - irr riep hef meisje buiten ziehzel ve. Hoe weet je dat. Weet je iets handhaaft haar prijzen en bekende prima niet te overtreffen kwaliteiten, Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. De liefde is sterker dan de dood. aldus luidt dc blijde boodschap, van het Paaschfeest. Moge deze blijde boodschap in alle landen doordringen en al wit ziek is ver kwikken Moge de vriendelijke Paaschmorgen, met zijn opbeu rend licht, in onze harten en wo ningen schijnen en ons altijd meer draagkracht en opgewektheid schenken GEMENGD NIEUWS. Bezwaren tegen de Ontwerp- Dienstregeling der Nederlandschc Spoorwegen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Ilolland's Nooi dei kwartier bericht ons, dat zij, naar aanleiding van hare inge diende bezwaren, ten opzichte van de ontwerp-dienstregeling der Ne- dérlandsche Spoorwegen, heden •mdestaand antwoord van der» hoofdinspecteur-generaal der Spoor- en Tramwegen ontving. van die tweede woning, waar al die vermommingen gevonden zijn? Daarvan wist je ook niets. En toch is het zoo. Ben je nu overtuigd Ik weet niet, wat ik moet zeg gen, mevrouw U vertelt mij zul ke vreemde dingen. Maar ik ken mijn vader, en ondanks alles, daar ik hem niet in staat acht een slech te daad te bedrijven, wil ik niet aan zijri schuld gelooven. Iets zegt mij, mevrouw, dat mijn vader het slachtoffer is van een lagen aan slag. Mevrouw Joramie beet op haar lippen. Ik vind het niet kwaad, her - nam zij, dat jij je vader, die je tot zich heeft genomen en opgevoed, zoo krachtig verdedigt. Dat bewijst dat je een erkentelijk gemoed be zit, maar dc feiten zijn er en daar tegen kunt gij noch ik iets in het midden brengen. Maar denk toch eens na, een jaar geleden waren jullie arm. In eens veranderen de omstandigheden van je vader en ie bent. haast rijk Hoe verklaar ie dat dan Vader heeft een goede betrek king gevonden. Hij heeft je voorgelogen. O mevrouw, een oude vriend, dien hij op een goeden dag heeft ontmoet, nam hem in dienst. Een leugen van Mourillon, die zijn best deed. zooals men gemak kelijk kan begrijpen, om zijn han delingen voor je verborgen te hou den. Sedert hij zijn oude ambach ten liet varen, een jaar geleden, beeft hij geen enkele betrekking ge had. Nu. hij kon er ook buiten Heeft hij je den naam genoemd van dien vriend, die hem in dienst zou hebben genomen Ja, mevrouw, en ik ken hem ook, ik heb hem gezien. Naar aanleiding van de bij Uwe Kamer ingekomen opmerkingen, betreffende de ontwerp-dienstre geling, heb ik de eer het vo'gende mede te deelen lo. Doorvoer van trein 457 als sneltrein naar Helder is door het verkeer niet gewettigd. Ter verbetering van het verkeer Amsterdam —Alkmaar Helder, wordt trein 2129 UitgeestniK- maar ingelegd, zoodat men met dien trein, 3.40 van Amsterdam vertrekkende, te 6.12 te Helder zal kunnen aankomen. 2o. Trein 2146 is alsnog gewij - zigd in Helder vertrek 7.21, Scha gen vertrek 7.58, Amsterdam C. S. aankomst 9,28. 3o. Het voornemen bestaat een trein in te leggen, die te pl.m. 11,49 van Uitgeest vertrekkende en te Zaandam stoppende te 12.17, t Amsterdam C. S. zal aankomen, waardoor de reisduur Helder-Am sterdam met deze verbinding van 2 uur 31 minuten tot 2 uur 12 m" nu (en zal worden teruggebraom. 4o. Tegen stopping van trein 458 (oud 454) te Castricum bestaat bezwaar het is gewenscht dien trein het karakter van een snel - trein te doen behouden. 5o. Doorvoeren van trein 215ti op andere dagen dan in den nacht van Zon- en Feestdagen is door het vrkcei niet gewettigd. In verband met de omlegging over Purmerend der treinen, die het verkeer AmsterdamFries land bedienen, is geen aanleiding gevonden tiein 436 AlkmaarAm sterdam als sneltrein te benou den deze trein zal van Alkmaar tiaar Haarlem worden gevoerd, voorts wordt trein 438 Uitgeest- Amsterdam ingelegd, waarmede reizigers van trein 436 te 12,17 te Amsterdam zullen kunnen aanko men. Ter vervanging van trein 454 zal loooen trein 2146, Alkmaar vcr- Hoe heet hij Florentin Broussel. Och, arm schap, wat heeft die Mourillon je gemakkelijk bij den neus kunnen hebben. Die Floren - tin Broussel, dien de politie op dit oogenblik opspoort, is een andere medeplichtige van je vader. Mijn hemel, steunde Edit«, haar handen vouwende. F.n haar oogen, die wijd stonden openge spalkt en vol tranen waren, vestig den zich op mevrouw Joramie, met oen uitdrukking van onbeschrijfe lijke onsteltenis. Deze hernam Hoe gaarne ik ook gewenscht had je vader, te helpen, kan ik het niet. Hij behoort aan de justitie en hij zal zijn lot niet ontgaan. Zijn vonnis is geveld. Hij gaat naar het tuchthuis. Edith voelde, dat die schoone da mo, die voorgaf belang in haar te stellen, allesbehalve haar vrien din was Was die onbekende haar niet komen martelen, door haar vader een dief te noemen en te zeg eren, dat mijnheer Florentin Brous sel, do man, dien zij vereerde, dooi de politie werd opgespoord, omdat hii ook een dief was Neen. een vriendin zou haar niet •iJdus hebben doen liiden. En voorts, waarom stelde die dame zoo'n belang in een arm verlaten m eis ie als zij TToe had zij die be- lantrsfelling verdiend Die gedachten rezen met blik - semsnelheid voor haar geest, en toen zij dacht aan de geestelijke zuster, die haar uit naam van haar vader was komen halen, terwijl haar boodschap vnlsch bleek te zijn, vroeg ziï zichzelve af, of zij "iet in een hinderlaag was geval Ion, Dat maakte op haar een aller - BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. trek 8,37 namiddags, Amsterdam C. S. aankomst 9,28 namiddags. Werkstaking in Friesland. Dank zij het verbod van samen scholingen is het overal zoo rustig mogelijk. Dagelijks melden zich werkwil ligen hij de Rijkswerkverschaffing aan, die in dienst genomen wor - den. In den Haskervcerpolder wor ken thans weer ongeveer 60 man. Zij komen druppelsgewijze vele stakers zijn thuis in hun tuinen aan liet spitten voor den verhouw van vruchten. Te Donkerbroek is Dinsdagmor gen het houtstek van den r Meek, waarin een groote hoeveel heid hout, in vlammen opgegaan Men denkt aan kwaadw illighci I van de zijde der stakers. Tc Harderwijk besloot de meer derheid der stakers het werk te hervatten. Werkstaking in Drente en Friesland. In Friesland wordt beweerd, dat deze werkstakingen, een gevolg van een actie van de communis ten, uit Moskou financieel ge steund worden. Jo de Haas, de leider der aci: -. die Vrijdag te Appelscha werd ge arresteerd, is. naar de LecwCrt. meldt. Dinsdagmorgen naar Vin sterdam vervoerd en ter beschik king van de justitie gesteld. De anti-militarist Brinksma Ie Jubbega, die de stakers toesprak, is in arrest genomen. De landarbeiders te Stiens en Ried zijn Woensdagmorgen in sta king gegaan. Woensdagnacht zijn de dijken van den Zuidwestpolder te Beet* doorgestoken. Nekkramp. Te Akkerwoude (Fr.) is een 5-ja rig kind aan nekkramp overleden. In brand. Te Buitenveldert kwam een dienstbode hij bef hakken vnn nijnlijksten indruk. Het wekte haar wantrouw en op en deed haar beseffen, dat zij zich in de tegen woordigheid van een vijandin be vond. Zij wiste haar tranen af. Ik begrijp je verdriet, dus ging mevrouw Joramie voort. .Te zult als de dochter van een dief worden nagewezen en door ieder - een verstooten. Wat zou er van je moeten worden, zoo zonder ie mand om je te troosten, te raden, je- dc hand-te reiken 't Is een vreeselijke slag, die je trof. .Te 1 •- ven is gebroken. .Te moet verwart» tingen, die je ongetwijfeld dier baar waren, laten varen. Je bemint een jongeman, mijn heer George Ramel, heeft men mij gezegd, een artist. Edith sidderde. Je zoudt hem misschien heb ben kunnen huwen, heeft men mii nok gezegd. Maar. na het ongeluk dat je trof, mag je die hoop niet langer koesteren. ITet jonge meisje begon de zaak ie begrijpen. Doch zi.i bezat de kracht zich te bedw ingen en haar inwendige gejaagdheid te verbloc men. In de eerste plaats betaamt liet je. als een braaf mrtsie. mijn beer Georres Ramel t schril ven. dat, daar ie zijn vrouw niet meer kunt -worden, je hem zijn woord teruggeeft, en er bij te voegen, dntk ie besloten bent in een klooster ie gaan. En als je dat. gedaan held. zal ik je vanavond nog naar een der godshuizen brengen, waar je, op mijn aanbeveling, met open ar men zult ontvangen worden, troost en vrede zult vinden en voor altijd bevrijd zijn van de nl- lende dezer wereld. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1