visch met hare kleeren te dicht bij ■■'-li brandend petsoleumstel. In ecu oogwenk stonden haar klee - ■ii in lichte laaie. De heer des hui s wikkelde het meisje in een wollen deken en doolde zoo de i .nimen. liet meisje bekwam ech hevige brandwonden aan het ''ovenlichaam. Wilde staking. VV«." nsdagmorgen is een wilde wking uitgebroken ondci' perso- ".'I van het Iloogovenbedrijf te eisen. V'ijftig havenarbeiders had .1 liet werk neergelegd en eiscli- 'i meer loon. Woensdagavond is een vergadc gehouden door de organisa - tna.arin de staking als onge- ■loofd werd afgekeurd. Donder ■morgen om 6 uur werd het wc rk hervat. De staking heeft, geen noemens- v." iige stagnatie in het bedrijf verooi' jaakt. Wanordelijkheden niet voorgekomen. Aanranding in een trein. Zondagmorgen is een 55-jarige me, die met een heer alleen in n coupe zat, tusschen Haarlem Leiden aangerand. Door zich ra rapachtig te verzetten wist zij man van zich af te houden. To 8.33 te Leiden aangekomen, i tle dader was uitgestapt, •■''do de dame ontsteld haar we- 1 v.n en mede en gaf zij het sig- clement van den man op. De po- ie stelt een onderzoek in. Aanvaring. Op do reede van Helder "neef* oensdagmiddag een aanvaring H vts gehad tusschen de onder - reeboot O 2 en de torpedoboot G Do torpedoboot kreeg een cheur onder do waterlijn en ter hoogte van de maihinekamer, h li kon met behulp van eigen rompen drijvende blijven. De G 12 enï, geassisteerd door het tor - dotransportvaartuig Mercuur, haven binnengebracht en in het >k ojijrenomcn. De O 2 kreeg ge- ra-ge <ehade aan den voorsteven. De voet verbrijzeld. Woensdag stonden te Leiden wiigo kinderen, die uit school kwamen, voor de Turfmarktsbrug 'üe pas was afgedraaid. Een der -apen. de 10-jarige W. de Z., erd o ongeduldig en sprong, na cv.t de afsluithekken te zijn ge - klemmen, op het clek, dat nog niet <vns gesloten, met het gevolg, dat Lln vecht erheen tusschen het dek ■-> het bruggehoofd bekneld ge makte. Zijn voet werd verbrijzeld. Beleefde dieven. F.en luinman te Amersfoort, die Maandagmorgen moest werken en heer H. aan de Huygens- 1 n aldaar, zag, dat een paar rui - in de woning stuk waren, "ar de heer TT. momenteel op OM'sicn vertoeft, vond de tuinman liet jioodig de familie van den beer FTte waarschuwen. Men stel -m een onderzoek in en kwam tot <!e conclusie, dat er ingebrokne .(est zijn in den nacht van Zater- h-g op Zondag of Zondag op Maan dag. Daar do heer TT. stellig had ver wacht, dat dergelijk ongewenscht zoek de voordeur zou binnenko men, had hij een briefje neerga- h'gd, bij een betrekkelijk belang rijk bedrag aan geld en op dat briefje had hij geschreven ..Dit is de geheele contante waar de in dit huis. Kan door heeren in brekers worden meegenomen, maar spaar a.u.b. de rest." De inbrekers hebben deze vrien (lelijke attentie op haar juiste weerde weten te schatten lezen we "•i do Tel. Ze lieten alle reeds te orschiin gehaalde waardevolle voorwerpen liggen en name het geld mede. Behalve eenigo half opgegeten is hebben de heeren ook nog .■•en ander bewijs van erkentelijk heid achtergelaten door bovenbe- •bvbl briefje te schrijven „vrien- i: k bedankt wij hadden 't hard nood ij?." Waaruit blijkt, dat ook inbre - kers beleefd kunnen zijn. Schorsing van leden. Drie leden van de doopsgezinde '"meerde te Purmerend zijn „we- ■•-■ herhaalde financieele nalu- geschorst. De berichtge- ar van de fdoopsgez.) Zondags - r' toekent hierbij aan, „dat "borsing beteekent het overbren- ven de namen dier leden al- hij don lcerkcraad bekend nanr de lijst van passieve leden, welke uitgesloten zijn van voor rechten in den ruim sten zin des woords." Nekkramp. In de Breesaap te Velsen heeft zich een geval van nekkramp voor gedaan. De patiënt is naar de Ma ria-stichting te Haarlem overge bracht.. Een vroolijke reis. Een Nederlandsch schip, dat een naar maanden geleden te Amster dam was uitgevaren met, stukgoe deren, had o.a. een lading jenever aan boord. Een aantal leden van de bemanning heeft zich duchtig aan dit vocht te goed gedaan en zich, blijkbaar, onder den invloed van den alcohol, ook nog anaere dingen uit de lading toegeëigend. Thans is aangifte bij de politie gedaan. De leden van de beman ning, die weer in het land terug ziin, worden geleidelijk door de po litie gehoord en zullen na eenigen tijd, als loon voor hun werken, wel een vriendelijke uitnoodiging ont vangen om hun verklaringen voor rle ambtenai'en van de justitie nog eens te herhalen. De staking in de venen. De staking hij de werkverschaf fing duurt voort. In Emmcrcom- pascuum brandden in den afge - loopen nacht meerdere hoopen turf. Een met turf geladen schip is gekeerd en in brand gestoken. De burgemeester heeft een verbod van samenscholing van meer dan drie personen uitgevaardigd. In verband met den toestand in de gemeente heeft deze Woensdag morgen de gehouden Raadsverga dering verlaten, verlaten en is de gemeente ingegaan. De politiebe waking is versterkt. Gevreesu wordt voor een strijd tusschen w erkwillige en stakende arbeiders in Emmercrfscheidenveen. De raad nam een motie, waarin de stakers hun eischcn hadden gefor muleerd. voor kennisgeving aan. DUITSCHLAND. De presidentsverkiezing. Hindenburg toch candidaat. Naar het rechtsche bloc offici eel mededeelt, heeft het Hinden burg candidaat gesteld voor het Rijkspresid entschapHindcnbu gg heeft de candidatuur aangenomen. Uit Berlijn wordt aan het Cen - tral News-agent schap gemeld, dat Hindenburg, alvorens de can didatuur voor het presidentschap te aanvaarden, zich van de instem ming van den ex-keizer zou heb ben verzekerd. Blijkbaar ondei den indruk van dit bericht zijn de meeste Engelsche bladen zeet slecht over Hindenhurg's candïda tuur te spreken. De ..Baverische Staatszeitung" schrijft naar aanleiding van Hin- denburgs bereidswilligheid om de candidatuur voor het rijkspresi dentschap aan te nemen Met de ze beslissing is de bijna onontwar bare knoop van dwalingen en ver warringen der laatste dagen door eebracht. De besprekingen te Ber lijn vonden aldus een einde, dat ieder met vreugde moet begroe - ten. Hindenburg is de candidaat voor het hoogste ambt, dat het Duitsche volk volgens de grond - wet van Weimar heeft, te vergeven Het schijnt wel, dat de grijze Duit sche leider in den wereldoorlog, voor het Duitsche volk opnieuw het symbool is in de dagen, nu het er om gaat uit de politieke venvar ring te worden gered. Het ongeluk op de Wezer. Tot dusver heeft men van de 80 bij het ongeluk met de veerpont op de Wezer ongekomen rijksweer soldaten 49 slachtoffers aan wal kunnen brengen. Duikers zoeken nog steeds de Wezer af om de lij ken der overige verongelukten te vinden. De vrouw van den Duitschen Ex-Kroonprins. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de echtgenoote van den ex-kroon prins van Duitschland, vergezeld door haar zoon Wilhelm en admi raai Voh Karpf incognito naar Dra zilië en Argentinië reizen aan boord „Capnort". Te Lissabon zijn zij aan land gegaan en hebban zij een wandeling door de stad ge maakt. De Ex-kroonprins te Livorno Volgens de te Livorno verschil - hende .Telegraphe" zou de ex- kroonprins van Duitschland in cognitie eenige dagen te Livorno hebben vertoefd. De ex-kroonprins zou. eend cen bezoek aan Rome hebben gebracht. ANNA PAULOWNA. Bij de opening der vergade ring van de voetbalclub „Excelsi or", 7 April in café Slikker gehou den, sprak de voorzitter zijn tc- icurstellinpjmt over de geringe op Komst. w'" De notulen van den secreiari w erden onder dankzegging goed gekeurd. Eenige ingekomen stuk* ken werden voor kennisgeving aangenomen. Uit het 3 maandelijksch verslag van den penningmeester bleek, dat in het laatste kwartaal de in komsten hebben bedragen 482.57, de uitgaven vorderden een bedrag van 344.62, zoodat Excelsior op April een batig saldo had van 137.59. Dit gunstig batig saldo komt nog heter uit, als men weet, dat op 1 Juli 1921 de schuldenlast van E. 525 bedroeg. De vergade ring betoonde dan ook haar in stemming, toen voorzitter den heer Webeling hulde bracht voor zijn accuraat beheer. Hierop was aan de orde benoe ming van een bestuurslid. Op voor stel van het Bestuur'werd de heer II. Stellingwerff benoemd als 2c Secr. in de vacature P. Mosk. De secretaris meent te weten, dat cte heer Stellingwerff, die niet aan - wezig is, deze benoeming wel zal aannemen. De voorzitter brengt den heer Mosk hulde voor al het goede, dat hij, als bestuurslid, voor Excelsior heeft gedaan. Voor de functie van bureaulist wordt benoemd de heer V. Huizen, die als zeer accuraat bekend staat. Zaterdag zullen eenige leden be ginnen met het gaas achter het Noorderdoel in orde \p. maken. Op voorstel van den voorzitter krijgt het Bestuur vrij mandaat inzake de doelnetten. Nadat, nog besloten is, om de voorjaarsvergadering ongeveer half Juni te houden, sluit voorzit ter de vergadering, met dank voor de samenwerking. Evenals vorige jaren, zullen ook ditmaal weer de afdeelingen der S.D.A.P. en Landarbeiders- bond het Meifeest gezamenlijk vie ren. Dit zal op Zaterdag 2 Mei geliou den worden in „Veerburg". Mevr. A. van Gelder de Vries van Am sterdam zal de Meirede uitspre - ken, terwijl de propaganda-too- neelclub U.E.Iv. zal opvoeren „On der één dak", tooneelspel in dn'e bedrijven van Fabricius. Het ar beidersstrijkorkest van Helder heeft daarbij zijne medewerking toegezegd tot het aanvullen der pauzes. Alles bijeengenomen be looft. dit dus weer een avond voi afwisseling te zullen worden. Van Ewijcksluis. Een tweede ge val van nekkramp heeft zich on - der de Zuiderzeearbeiders voorge daan, thans echter in een andere keet, dan waar het eerste geval geconstateerd werd. Ook deze pa tiënt, is naar het Marinehospitaal te Helder vervoerd. Van Ewijcksluis. De arbeider G. v. T., uit deze gemeente, die werk zaam is als machinist op een werk trein der firma Hofman en Van Ilattem op het werk aan den af sluitdijk, lag Maandagmorgen juist even onder zijn machine te repareeren, toen een andere ma chine daar even tegen aan hotste, zoodat de stilstaande machine iets vooruitliep. Daar van T. juist e- ven met de linkerhand op een der rails steunde, kwam een der wie len van zijn machine tegen en ge deeltelijk op die hand terecht, waarop zij staan bleef, zoodat men deze er af had moeten lichten. Natuurlijk was de hand inwen dig zwaar gekneusd, waarom dr. Olrée de patiënt onmiddellijk naar het Marinehospitaal te Helder ver voord heeft. Wij vernemen nader, dat de hond mogelijk niet behoeft te wor den afgezet, hoewel zij wel stijf zal blijven. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis Willem, zv. E. C. van Oorschot en van A. M. M. Bierman Anthonïus Jozefus, z.v. J. van Nuland en J. M. .Tannes; Meinardus Anthonius, z.v. M. I. Rozenbroek en van II. M. Zomer dijk Maria Johanna, d.v. J. J. llo T ">V VvVjfV; zenbroek en van A. M. A. Iluiberls Dirk, z.v. K. Rijkers en van E. Borst. Getrouwd Henderica Johanna Boon, oud 19 jaar, z.b. te Anna Paulowna en Jan Stammes, oud 28 jaar, landarbeider, wonende te Schagen. Overleden Aris Bier, oud G5 iaar, weduwnaar van Kniertje Smit. DE JUISTE MAAT. Een verstandige matigheid, cen juiste maat in alle dingen, dat is de wet van onze menschelijke na - tuur. Dat is een wet waaraan wij allen zijn onderworpen. De minste afwijking, de minste overdrijving brengt gevolgen mee die me,t ziek ten, met lijden van allerlei aard betaald worden. De overdrijving van arbeid ontsnapt niet aan de zen regel. En zij die te veel werken bemerken spoedig dat hun gezond heid minder wordt. Pijn in de len den, hoofdpijn, zenuwuitput,ting, verlies aan eetlust, slechte spijs- verteering, al die storingen doen zich bij hen voor en ondermijnen langzaam hun gestel. Dan is het noodig tot de Pink Pillen zijn toe vlucht te nemen. Wij zeggen de Pink Pillen, omdat men in zoo'n geval gebruik moet maken van een herstellend en niet van een prikkelend middel. De Pink Pillen zijn een herstellend middel omdat zij krachtig werken op de twee fac toren van het lichamelijk even wicht het bloed en de zenuwen, en bovendien een zeer gunstige werking uitoefenen op al de le vensfuncties. De Pink Pillen zijn ontegenzeg gelijk altijd krachtig werkzaam te gen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene verzwak king, storingen door den groei en den kritieken leeftijd veroorzaakt, maagkwalen, hoofdpijn, zenuwuit- nutting. Dc prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, f 9.— de zes flacons. Zij worden verkocht in het Hdofddepot Jac. Mam - plein 23 te Amsterdam. Eiscbt dit adres en de Holilandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen Mallt goede apothekers en drogisten. Ernstige scheepsramp bij Vlis- singen. Ylissingen, 9 April. Hedenmor gen omstreeks 4 uur heeft in de Wielingen een hotsing plaats ge had tusschen het Nederlandschc schip de Jonge Catharina en het Engelsche stoomschip Clanmonroe De Jonge Catharina werd mid scheeps geraakt en dwars door miü den gevaren. Het aantal slachtof fers bedraagt zeer waarschijnlijk 10. 14 leden van de bemanning zijn levend aan land gebracht. Overle den zijn: dc eerste stuurman Meijn derts uit Vlissingen, de derde stuurman Meij uit Rotterdam, de derde machinist Kool uit R.dam, de hofmeester Rember uit Char- lottenburg, de kok Stroemer uit Dusseldorf, de olieman Adinken uit Hamburg. Vermist worden nog vier jjerso- nen, die vermoedelijk zijn omgeko men. De 21 geredde zeelieden van de Catherina zijn allen naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Zij ver keerden in bewusteloozen toestand Het Engelsche schip heeft een boot uitgezet en hiermede zijn zoowel de overlevenden als de omgekome nen opgepikt. Deze boot is echter door den stroom weggedreven, doch later door een sleepboot die op de noodseinen uit Vlissingen naar de plaats des onheils was vertrokken, gevonden. De tweede stuurman van de Ca therina, die bij de aanvaring dienst op de brug had, deelde mede: Men was 'smorgens te 3 uur voor Vlissingen en men kreeg de zei- loods aan boord. Het was half vier toen de „Clan Mouroe" in het zicht kwam. De voorgeschreven seinen waren gegeven, de stuur man hoorde op het Engelsche schip nog het sein geven om achteruit te stoomen, maar toen was het te laat. De boot voer de Catliarine doormidden en het schip, zwaar mot ijzer geladen, zonk onmiddel lijk. De tweede stuurman had de tegenwoordigheid van geest een luik in zee te werpen, aan welk luik hij zich met vijf anderen lan ger dan een uur heeft vastgeklemd Van de 4 vermiste personen lieef.t men den lichtmatroos Oos- man nog wel gezien, maar deze is niiet opgepikt. De eerste machinist lag ter kooi, maar is, toen hij ge wekt was, naar de machinekamer gegaan. Toen hij terug wilde ko men heeft het binnendringende wa.ter hem den weg versperd en zoo moet hij op verschrikkelijke wijze aan zijn einde zijn gekomen. 22 personen werden vervolgens dooi- 'n boot opgepikt. Alleen do derde-machinist Kool was toen reeds overleden. De andere vijf wier lijken thans te Vlissingen zijn gaven allen nog teekenen van le ven; men heeft alle pogingen» nog aangewend ze in het leven te be houden, doch tevergeefs. De eerste stuurman Meynderts, die onder de slachtoffers behoort, was Zondag uiti Antwerpen ^ïaar Vlissingen geweest om zijn aan staande, met wie hij na deze reis in het huwelijk hoopte te treden te bezoeken. Nader vernemen wij, dat politie en justitie een vergeefsche reis naar de Wielingen hebben ge maakt; Het Engelsche schip was verdwenen. Uiit de Venen. De verveners hebben gisteren in vergadering bijeen, de eischen vim e< arbeiders afgewezen. Eveneens hebben zij de arbitage van den rijks bemiddelaar van de hand ge wezen. De arbeiders zijn zeer op gewonden dn hebben getracfit( Emmerdenne in brand te steken. Door de arbeiders van het Staats- hoschbeheer werd de brand ge- bluscht. Het is tot een hotsing ge komen met de marechaussee. De ze botsing had tengevolge dat ver scheidene arbeiders zich onder ge neeskundige behandeling moesten stellen. BERICHT. Aan nieuwe abon nee's on Het Nieuwe Modeblad die recht hebben on de premie, wordt meegedeeld, dat deze binnenkort prompt toegezonden zal worden. Om er recht op te hebben moet ons f2,50 worden toegezonden voor* twee kwartalen. UITG. Wier^Crt. en Polderbode. GEMEENTE WIERINGEN. Ten overstaan van Notaris O- breen had Woensdag 8 April 1925, des nam. 2 uur in het Hotel van den heer M. de Haan te H.-lioef de openbare verkooping plaats, krach tens hypotheek en ten verzoeke van de Hypothecaire Crediteuren van een huis met boet, tuin en erf te Stroe, alhier groot 0.11.40 II.A. en eigendom van den heer E. Kuut. Kooper werd de heer J. Koorn Sz., te Smerp, alhier, voor 925. Zondag le Paaschdag tpeeU Succes I een wedstrijd tegen S.V.S II van Helder, die geen gemakke lijke tegenstander is; zij spelen in 2e klasse N.H.V.B. De heer D. Oden heeft voor deze wedstrijd een zil veren medaille beschikbaar ge steld. PREDIKBEURTEN NED HERV. GEM. EERSTE PAASCHDAG H. hoef voorm. half elf Ds. Buisk. Den Oever nam. 2 u. Ds. Buiskool Westerland HALF 8 Ds. v.d. Veen. DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. v.d. Veen. Zangkoor. Coll. m. open schaal. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 uur de lir. Eppinga TWEEDE PAASCHDAG: DOOPSGEZ GEM. Stroe v.m. 10 uur Ds. v. d. Veem Zangkoor. Diakenverkiezing. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 u de heer Eppinga - MARKTBERICHTEN. Schagen, 9 April 1925. 14 paar - den 150.325 2 stieren 140 200 50 geldekoeien mag., f, 250 340 46 idem vette 300—450 51 kalf koeien 270525 10 pinken f 100180 259 nuchtere kalveren f 1430 173 overhouders 54 60 8 bokken en geiten 1.5,015; 8 varkens, mag. 2233 45 idem, vette, per Kg. 0.76—0.80 185. big gen 1525 22 konijnen, 55 kip pen 1,50—3,25 269 Kg. boter f 1,80—2,10. Eierenveiling. Heden bedroeg de aanvoer 88 partijen kipeieren, te zamen 49477 stuks en 66 partijen eendeieren, tezamen 10711 stuks. Dc prijs der kipeieren bedroeg van f 5 tot 6.50. Eendeieren

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2