WIERINGER COURAI 16e Jaargang. Vrijdag 24 April 1925, No. 36 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN EDITH. Geen prijsverhooging Tabaksfabriek J. I Keuss - Alkmaar UITGEVER oORN. J. BOSEER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VE.R SCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytnshoef Wieringen. Telef. Intercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. Amerikaansche huwelijks- „wijdingen." Aan de „Living Chnrch" (Ame rika) ontleenen we de vermelding, dat het nieuwtje van een huwe lijksbevestiging terwijl 't paartje paard rijdt („horscback-wedding") ouderwetsch is. Het nieuwste is nu de huwelijksbevestiging per radio, 't Paartje stond te Portland op de radio-tentoonstelling. De dominee, met den niet onpassen- den naam Charles Chaplin, sprak de ceremonieele woorden te Bos ton. Echtscheiding per radio zal toch ook wel spoedig mogelijk zijn Wieringerwaard. De korfbalclub „Togo" had Zon dagmiddag bezoek van de zuster vereniging „Wiron" van Wierin gen. De uitslag voor Togo was niet gunstig. Ze hebben wel aardig ge speeld, doch waren niet gelukkig. Wieron ging huiswaarts met een winst van 50. ZIJFE. In deze gemeente k men weer een paar gevallen voor van mond- en klauwzeer, nl. één ge val te 't. Zand en één geval te Schagerbrug. Wieringerwaard. Het was voor slager M. Maan dag geen voordeelige dag. Hij reed n.1. met een ket, die niet al te mak was, met 2 karren ach ter elkander, waarvan één kar bi] 't draaien over een brug, kantelde, De ket begon te slaan en ach - teruit te loopen, met gevolg, dat het lieelc zaakje bij de vrij hooge schoeiïng neer te water viel. Het beest viel met zijn kop omlaag en was direct dood. De voerman was cr nog juist bijtijds afgesprongen FEUILLETON. No. 62. En nu vertelde Lucien het meis ;e, na gezegd te hebben, dat hij haar gevonden had, wat hij ont "dekt, had dat haar vijandin zich van haar wilde ontslaan en zelfs niet zou terugdeinzen voor een moord dat men haar voor krank zinnig hield en dit een middel tot redding voor haar aanbood, en haar vrienden haar niet in den - steek zouden laten, maar haar vij andin kastijden. Dat middel bestond hierin, dat zij zich krankzinnig moest hou - den, om dan opgesloten te wor - den in een krankzinnigen gesticht en aldus aan de aanslagen van haar vijandin te ontkomen. Haar vrienden zouden haar dan komen bevrijden. Edith en Lucien wisselden nog eenige woorden. Daarna verwij - derde de knaap zich op dezelfde voorzichtige wijze als hij gekomen was. Daar hij zich niet te ver wil de verwijderen, huurde hij toen de dag aanbrak, voor een week een katoor in de buurt. r De dag was zoo vermoeiend voor hem geweest, dat hij behoefte ge voelde aan eenige uren rust en zich gekleed op het bed wierp en tot;vzeven uur doorsliep.' Hij stond tóen op, ging uit en kwam toen spoedig ferug, schrijf gereedschap medebrengende. Op twee velletjes schreef hij hot zelfde. „Ik weet waar Edith is. Ik waak. Ik kan u niets meer zeggen. Maar ik heb hoop. dat. Edith ons spoe dig zal worden teruggegeven. Zoodra ik mijn waarnemings post verlaten kan, zult. u mij te rugzien. LUCIEN. Uit Waard en Groet. Het grasgewas aan de zeedijken van den polder Waard en Groet bracht verleden jaar bij de public ke verpachting van één jaar 678 op. Dit jaar zijn de verpachting van 3 jaar 1393 per jaar op, dus eene verhooging in ontvangst per jaar van 715. Buitengew. Burg. Zitting. Als Kantonrechter plaatsv. te Helder werd beëdigd de heer J. C. Busch, ontvanger der registratie en domeinen, aldaar. Monniken en voeding. Onderzoekingen gedaan door den Engelschen gezondheids dienst, hadden tot resultaat dat kwam vast te staan, dat monni ken in de meeste gevallen onvat baar zijn voor verschillende be smettelijke ziekten, zooals influ enza, tuberculose en dergelijke ,1-Iet onderzoek strekte zich uit tot verschillende Engelsche kloosters en overal vond men de monniken genietend van een buitengewoon goede gezondheid, terwijl zij een hoogen ouderdom bereikten. Dit feit vindt zijn oorzaak, zoo zegt men, hierin, dat er in de kloosters weinig of geen vleesch gegeten wordt. De Engelsche Monniken voeden zich hoofdzakelijk met vruchten en groenten en dit is vol gens doktoren de hoofdoorzaak van het lange leven en de goede gezondheid. Deze doktoren bewe ren dan ook dat menschen van middelbaren leeftijd veel fruit en groenten eten moeten. Door de volstrekt vleeschlooze voeding blij ven de zenuwen van deze monni ken tot op hoogen leeftijd ijzer- sterk. Er waren monniken van meer dan 90 jaar, die zwaren li- chnmelijken arbeid verrichtten en volkomen rustig waren. De gezondheidsdienst, heeft zich de voedingslijsten van ver - Hii sloot die brieven in omsla - gen en schreef op den een het a- dres van Georges Ramel, op den ander dat van Alexis Mollin. De dooden herleven. Mevrouw Joramie had den vo- rigen dag des namiddags vier uur haar medeplichtigen verlaten. Toen zij thuis kwam ongeveer een uur later, verwittigde een ha- rer dienstboden haar, dat een lieer die haar dringend verlangde te spreken, haar sedert een uur in de spreekkamer wachtte. Zoo antwoordde zij. Heeft hij zijn naam gezegd De dienstbode reikte haar het naamkaartje van den bezoeker over. Mevrouw Joramie scheen blijk baar verrast toen zij las Floren- tin Broussel. Laat dien heer binnen in liet kleine salon. Ik zal aanstonds bij hem komen. Even wil ik mijn goed afdoen. Zij verwijderde zich haastig, ee- nigszin gejaagd. Graaf De Soleure had haar woor den gehoord. Hij was gaan zitten. Op den klank van dien stem sprong hij op, alsof hij een elcc- trischen schok had gekregen, ont steltenis las men op zijn gelaat. Die stem, hij herkende haar. Hij zoude haar onder duizenden heb ben herkend, 't Was die van Ray- monde, van zijn vrouw. Nauwelijks had hij den tiid zijn ontroering meester te worden of hij zag Ernes'tine, de kamenier binnentreden, die hem verzocht, baar te volgen. Toen hij alleen was. liet de graaf werktuiglijk zijn blikken gaan o- vor de meubels' en schilderijen, die het vertrek versierden. Opeens viel zijn oog op een por tret van mevrouw Joramie, prach handhaaft haar prijzen en bekende prima niet te overtreffen kwaliteiten, Onze prijzen zijn 70, 80. 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 250, 300, 350, 400, 450 en 500 cent per pond. schillende kloosters aangeschaft en raadpleegt ze bij voorkomende ziektegevallen met veel succes. De verdwenen autopassagier. In een autogarage te Roermond vervoegde zich een net gekleed lieer, die oogenblïkkclijk met een auto naar Sittard wenschtc te worden gebracht. Nadat men het over den prijs was eens geworden, ging het in flinke vaart verder tot Sittard. Daar bemerkte dc chauf feur dat hij alleen in zijn wagen zat. Blijkbaar had het heerschap dat in het achterste gedeelte van de auto had plaats genomen, in de drukte te Sittard had kans ge zien, ongemerkt uit den wagen tc komen, aldus de reis op zoo goed koop mogelijke wijze makend. Vermoedelijk door hetzelfde heer schap werd eenige uren later te Sittard dezelfdetruc toegepast. Hier wérd een auto besteld voor Helmond. Nadat chauffeur tig geschilderd en volkomen gelij kende. De graaf deinsde achter uit en met moeite weerhield hij den krèet, die hem dreigde te ont glippen. Ditmaal was geen twijfel moge lijk. Mevrouw Joramie, die zoo be kende vrouw,-van wie men met verwondering sprak, was Raymon de Duchemin, 't was zijn vrouw. Hoe ontsteld hij was, begreep de graaf onmiddellijk wat er op de villa Pellarino gebeurd was. De vriendin van Raymonde, Césarine Leverdier, was overleden, en door een misdadige handeling, waar schijnlijk om den rijken financier te huwen, had Raymonde haar ei gen dood aangegeven, zich in dc plaats stellen van haar vriendin, wier naam zij gelijktijdig aannam. Een dubbel huwelijk dacht de graaf. O, die rampzalige Die ellendelinge. Maar 't. is verschrik kelijk. En wat niet minder vreese lijk is, die ontaarde moeder, mede dingster van haar dochter 'en die deze een doodelijken haat heeft ge zworen, laat haar kind ontvoe ren en martelt het op dit oogen - blik misschien. Rechtvaardige hemel. Kunt gij zu ke gruwelen gedoogen De graaf liet het hoofd op zijn borst neerzinken en bleef een oo- genblik roerloos, verpletterd zit - ten. Maar spoedig herstelde hij zich; hii scheen een besluit te hebben ge nomen. Hij richtte zich op en haal de uit zijn zak een bril met. blau- Iwe glazen en zette die op. Tien minuten waren verloopen. Mevrouw Joramie trad binnen. De graaf, die zijn kalmte tcriiggekre gen had, groette, haar eerbiedig. Ga. zitten, mijnheer, sprak Raymonde met haar gewone inne mendheid. U verlangt mij fe spro ken passagier tc Helmond waren gcar iveerd, zeide de oplichter tot Am sterdam door tc willen rijden. Even voor Amsterdam heeft de passagier evenwel op voor den chauffeur ongemerkte wijze van den wagen afscheid genomen. ANNA PAULOWNA. Maandagavond hield Mr. Oud lid van de Tweede Kamer, op uit- noodiging van de Vrijzinnig-De mocratische Kiesvereeniging een ])olitieke rede in „Veerburg." De opkomst was niet heel groot. Van dc gelegenheid tot debat of om vragen te stellen, werd ge bruik gemaakt door den heer V. Kaan, die door spreker uitvoerig en op bevredigende wijze werd beantwoord. Naar wij vernemen, zal in den loop dezer maand in deze ge meente de Emma-bloem-collecte worden gehouden, ten bate der plaatselijke tüberculosebestrij ding. Wij twijfelen niet, of ieder zal dit prachtige doel steunen. In deze gemeente is onder het vee van den heer A. v. d. B. mond en klauwzeer geconstateerd. Naar wij uit de beste bron vernemen, is een Commissie zich bezig te. vormen, welke het moge lijk wil maken, dat ook in deze gemeente, zij het dan ook voor een besloten gezelschap Ileijermans' tooneelwcrk „Allerzielen" alsnog zal worden opgevoerd. BURGERLIJKE STAND Geboren Dieynvertje Margare tha, d.v. P. Keppel en G. Wiggers Eiisabeüi Johanna, d.v. J. van der Ven en van G. Ligtvoet Dirk Jo ban, z.v. .T. P. Mosk en van M. Min noma Anna Alberta Maria, d.v. G. A. Preijde en van A. C. Komen. Mevrouw, dus sprak hij, ik ben zoo vrij mijn toevlucht tot u tc nemen, die zoo weldadig zijt en altijd bereid ongelukkigen te hel pen. Ik kom uw hulp inroepen ten behoeve van een man, die mij vroe ger een grooten dienst bewezen heeft en die gisteren in hechtenis is genomen. En om welke reden Wegens diefstal. Wat kan ik daaraan doen O, 't is niet voor hem, dat ik kom, mevrouw. Het recht moet zijn loop hebben. Is hij schuldig dan moet hij gestraft worden Maar de man heeft een dochter, een lief onschuldig meisje van ze ventien jaar, waarvan ik ook erg veel houd. Welnu, mijnheerWat zou dat Welnu, mevrouw sinds gis - teren is dat meisje verdwenen, en wel onder geheimzinnige om standigheden. Dat is heel best mogelijk. Maar wat kan ik daaraan doen Ik kom u smeeken mevrouw, u over dit meisje te onjfermen. Ik ken niemand te Parijs, daar ik er slechts zelden vertoef. Ik ben ten eenenmale vreemd. U beeft, talrij ke en machtige vrienden. Men heeft, u een te hoogen lunk van mijn invloed gegeven, mijnheer - Misschien, mevrouwHet kan zijn. Maar ik ben uw hulp ko men inroepen. Wilt u mij die ver lecnen - ITet. spijt. mii. mijnheer Maa" ik kan liet niet. ITet geldt hier een bijzonder belang en gesteld, dat ik eenigen invloed heb, is het mij niet veroorloofd mij in deze om - sinndiffheid er van te bedienen. Dus weigert u, mevrouw sprak de graaf langzaam. Nog eens, mijnheer! het doet Huisvredebreuk. Voor den Politierechter te Alkmaar. Heden werd uitspraak gedaan in de zaak van een schilder te Au na Paulowna, die zich op 19 Lm ari aldaar had schuldig gemaak! aan huisvredebreuk. Bckl. werd veroordeeld tot 2 maanden voorw. gevangenisstraf met 2 jaar proef tijd en o.m. verplichte geheelont houding. Breezand. Zaterdagavond ga! Nutsverecniging „Vriendenkring een Nutsavond tegen en live voor ieder toegankelijk. Dc voorzitter, de heer A. Raap, heette dezen keer de aanwezig' u dubbel welkom, omdat de baten dezer bijeenkomst ten goede zo den komen aan „Huiszorgeene vereeniging die in onze gemeente nuttig maatschappelijk werk var- richtte, doch voor de vervulling van haar taak iedere week veei geld noodig heeft. Voorzitter gaf daarop bet woord aan een clubje ter opvoering van .,De Majoor of Inkwartiering lui Mobilisatie", dat heel wat hilari - teit verwekte. Mej. N. Blaauboer hield daan-p de lezing, getiteld „De vrouw van den Zeeman," terwijl nmj. ForstTijsen als verplichte bijdra ge gaf „Anton, de visscherskmmn". Beide stukjes waren van ernsti - gen aard en vonden een aandach tig gehoor. Vervolgens zong de heer .T. Wig- eers twee cabaretliedjes, n.1. ..De Washingtonchimmy" en „Als 't nacht, is in Italië", waarna ecu an der clubje een reprise gaf van ...Tochem de Onverstoorbare", door Arie Buis. hetwelk ook nu weel een lachsucces bad. dat ook feu deel viel aan de klucht, „Als de Fa milie uit is", en de samenspraak mij leed. Ik kan in deze zaak niet tusschenbeido treden. Met een plotselinge beweging richtte de graaf zich in zijn volle lengte op en ondanks zijn bril, trof de vurige gloed van zijn blik het oog der vrouw. Tot dusverre had zij graaf De Soleure niet herkend. Maar nu hij daar voor haar stond, herkend - zij hem. In zulk een oogenblik zou ieder ander dan mevrouw Joramie bet. lioofd hebben verloren. Maar wij weten, van welk gehalte die zon derlinge vrouw was. Zij hernam spoedig haar tegenwoordigheid, van geest. Na een oogenblik gezwegen te hebben, veranderde deze eens klaps van toon en houding en riep Neem u in acht, mevrouw ik waarschuw u Wat beteekent dat, mijnhce sprak zij, op haar beurt opstaande - Ik heb u gezegd, <lat het jon ge meisje, waarover ik u kom - re ken en dat. ik onder mijn bescher ming heb genomen, een vijand heeft. Dien vijand ken .ik. me vrouw Dievijand is u, mevrouw Joramie - Maar u wordt krankzinnig, mijnheer. - En ik herhaal, mevrouw, neem u in acht. I" is het. die dat onschuldige kind, dat u in den weg staat en dat u haat. hoef! la ten ontvoeren. Fraaie wroeU. W at heeft u er mee uitgevoerd Wat heeft zij u gedaan O. u antwoordt niet V zendt- het niet durven zeggen. O, een zwak, weerloos schepsel Iroffon. een onschuldig kind laten liideu. dat. haar jeugd, haar zachtheid, haar reinheid n moesten doen ont zien, het is schandelijk, laag. Wordt vervolg 1.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1