I. 1. SIÏÏSS SDIT 16e Jaargang- Vrijdag 8 Mei 1925. No. 40. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEERENBAAI. PORTORICO. BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hippolytushoef Wierlngen. Telef. Intercomm. No. 19. GEMENGD NIEUWS. Dierenmishandeling bij vervoer. Deze dagen kochten een paar veekoopMeden 15 koeien in Fries land. Deze koeien moesten naar Furmerend worden vervoerd, doch in een veewagen is slechts plaats voor 13 beesten. Toch werden de 15 koeien in dien wagen geborgen, aldus de Tel. Zonder dat de sta- tibnsbeambte een controle uitoe fende, werd de wagen gesloten en 13 koebeesten werden geno teerd. Den volgenden dag arriveer de de wagon te Purmerend en vónd men 14 koeien staan, terwijl de vijftiende dood op den bodem lag, vertrapt door de andere koei en, zoodat lappen huid er bij hi i- gen. Droevig. De 60-jarige veehouder J. v. Wijngaarden te Uithoorn is bij het .melken achterover geslagen. D,c, toesnellende zoons namen hun va der dood op Een ongewenschte schijf. Een 21-jarige bewoner van Zand voort schoot met een huks op een voetbal, die in de hand gehouden werd door een knaap. De kogel doorboorde den bal, kaatst tegtii een muur en trof een tienjarigen knaap aan het hoofd boven het oor. Bij dr. Tichelaar werd hij /ei bonden en deze constateerde geen levensgevaar. Er is pioces ver baal opgemaakt. Een belangrijk tekort. Met het oog op zijn financiet e moeilijkheden, heeft een notaris te Buitenpost, bij de rechtbank te Leeuwarden surséance van beta ling aangevraagd, meldt de „Ned" Een ernstige ziekte van den vori- gen winter is oorzaak geweest, dat hij geen overzicht had over de op- eischbare schulden per 1 Mei 1925 die een totaal van f 100.000 bedra g«»n, waarvoor slechts 50.000 aai. wezig is. Familie en vrienden wil len hem helpen in geval geen fail lissement wordt uitgesproken. Het stormweer. De visschers uit de Lemmer hei» ben ten gevolge van het stormweer van dë laatste dagen der afgeloo- pen week voor duizenden guldens schade aan hun dure ansjovisnet- ten beloopen. Van sommigen was het groot ste gedeelte van hun in zee uit - staande netten vernield. Ook kwa men hier visschers binnen met ge scheurde zeilen of gebroken zwaar den, terwijl weer anderen hun vlet hadden verspeeld. Voorwaar een slecht begin van de ansjovis-visscherij. Door den bliksem gedood. Bij het onweer, dat zich Woens dagavond boven Olst ontlastte, zijn de landbouwer J. W. Wiltink Jr. op „Schoenenberg" in Overwe tering, onder die gemeente, en zijn 4-jarig dochtertje, met wie hij in de achterdeur der boerderij stond, door den bliksem getroffen en g" dood. Jeugdige dieven. De politie te Harlingen heeft een 6-tal jongens en meisjes ai - daar aangehouden, die onder aan voering van den elfjarigen K. v M. jl. Zondag uit de achterrocf van een schip een geldkist met 50 aan geldswaarde hebben ont - vreemd. De kinderen hadden het geld versnoept. Weer een leerling vergeten. De Dordr. Crt. schrijft Het is nog niet zoo heel lang ge leden, dat een onderwijzeres *e Delft een meisje in een kast zet te en vergat. De volgende morgen vond men haar, plaatjes kijkend en geheel kalm. Tabaksfabriek De wakende Leeuw'1 Laat 12ö - - 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 200, 225, 450 en 500 cent per pond. ALKMAAR. 250 en 350, 400, FEUILLETON. No. 66 Om elf uur ging de graaf, die 'iet er voor wilde gehouden heb ben, dat hij tot dien tijd had zit ten werken, de zonneblinden slui ten, en de lamp nemende begaf hij zich naai' zijn slaapkamer, die toen eensklaps verlicht werd. Men zag hem op en neer loopen voor de vensters, en eindelijk als iemand, die lang genoeg wakker gebleven was en naar bed wilde, de ramen openen en de zonneblin den dichtslaan. Hierna werd de lamp uitgeblazen Jacques Vernier en Franqois Mo iel waren van negen uur af ach ter den afsluitingsmuur verscho len. Zij hadden het licht van de ee- ne kamer naar de andere zien brengen en eindelijk zagen zij hoe de% graaf zelf de zonneblinden dicht deed. Het plan, zooals Morel het bo- ïaamd had, werd stipt uitgevoerd. Zij traden de keuken binnen, lafigs de trap. Langzaam op hun teenen, zon - 'der het minste gedruisch te ma ken, want zij hadden hun schoe - nen omwonden met zelfkant, klom men zij naar boven. Op he,t por - taal gekomen bleven zij staan. £1» zagen drie deuren. Welke moeten wij hebben, vroeg .Tacques Vernier zachtjes. Morel, die van buiten af de in richting van de woning had be - studeerd, antwoordde zonder aar Thans is hier ter stede in de R. Iv. School aan de Vriesestraat een dergelijk geval voorkomen. Hier is het niet zoo bijzonder gunstig verloopen. Een onderwijzeres had het 9-jarig meisje C. K., wonende Kromhout, alhier nagehouden. Zooals meer voor kwam, moest zij echter van 45 lessen bij wonen. Zij waarschuwde dan een harer collega's, die de wegblijvers van haar overnam. Ongelukkigerwij ze vergat zij dit te doen, en door een noodlotttigen samenloop van omstandigheden waren er geen andere schoolblijvers, terwijl bij het sluiten der school door nie mand is gecontroleerd of deze door alle leerlingen verlaten was. De kleine bemerkend dat zij ge heel alleen in het gebouw aan haar lot was overgelaten heeft zich danig over stuur gemaakt. To ongeveer 5 uur heeft zij een bo - venschuifraam opengetrokken, een aantal bloempotten neergezet en is zij het raam opgeklommen. Zich geen rekenschap van de ge volgen gevend is zij toen 8 meter naar beneden gesprongen en zoo danig op de binnenplaats terecht gekomen, dat zij haar rechteron- derbeen gebroken en het zitvlak verwond heeft. De winkelier van H. uit de Vriesestraat. die het kind heeft zien vallen, heeft de po litie van een en ander in kennis gesteld. Door den geneeskundigen zelen Deze. Vernier legde zijn oor tegen het sleutelgat en hield zijn adem in om te luisteren. Het kwam hem voor, dat hij hoorde snorken. Hij slaapt zei hij. En met een krachtige beweging draaide hij in eens de kruk om. De deur ging open. De kamer was verlicht door de (lauwe glans van een kaars, die afliep. Het ledikant stond vlak voor hen. De gordijnen waren geheel dicht. De beide boeven slopen nader met opgeheven dolk, gereed om te treffen. Me-t de linkerhand schoof Mo tel in een ruk één der gordijnen weg, terwijl op hetzelfde oogen - blik door een onzichtbare hand het andere werd opgetrokken. Daar vertoonde zich eensklaps voor de oogen der twee moorde naars de graaf, recht overeind in zijn bed staande, met den rug to gen den muur geleund en in elke hand een revolver. De uitwerking was verplette - rend. De beide fchurken sprongen ontzet achteruit. Morel liet zijn dolk vallen. Zij dachten er niet meer aan om te dooden, maar wel om te vluchten, zoo snel mogelijk Maar op den drempel der deui, en hun den aftocht afsnijdende, vertoonde zich George Ramel. met een lamp in de eene en een revol ver in de andere hand. Op hetzelf de oogenblik ging een andere deur open en Alexis Mollin kwam evenal9 Georges met een lamp in de eene en een revolver in de an dere hand, voor den dag. De beide vrienden bleven onhe- genlijk staan, gereed om op de boeven los te branden. Jacques Vemier, ziende dat hem geen uitweg tot redding overbleef brulde als een wild dier. Wat Mo rel betreft, deze beefde over al zijn leden en scheen op het punt in zwijm te vallen. Toch scheen Jacques nog een laatste poging te willen wegen om zich door de deur, welke George Ramel bewaakte, al moest hij dien ook overhoop steken, een aftocht banen. Maar op het oogenblik, dat hij met een sprong wilde bepioeven die deur te bereiken, kwam Pete: Valenski van achter het gordim waar hij zich verscholen had. te voorschijn, wierp zich op hem en greep hem bij de keel. De grijsaard bezat nog al zijn kracht van vroeger. Zijn ijzeren vuist omklemde Vernier's strot roo sterk, dat de man den dolk uit de hand liet vallen. Andermaal uitte Jacques een ge brul, en toen Valenski hem losge laten had, week hij achterwaarts verbijsterde blikken in het rond slaande. Met zijn met bloed beloo pen oogen, met schuim bedekten mond en samengewrongen-tiek - ken, was de voormalige bosch wachter afschuwelijk om aan te zien. Opeens herkende hij den Rus. Hij kon een uitroep niet weerhou den en een siddering doecl zijn le den van het hoofd tot de voeten tl illen. - Ah zoo psrak Valenski. Je herkent me, merk ik, zooals ik u herkend hebNa een eerste dienst is de stakker per rijtuig naar haar woning vervoerd. Dat de betrokken onderwijze - res, die intusschen reeds een ïc- primande heeft ontvangen, zeer onder den indruk van het gevolg harer betreurenswaardige nala tigheid is, is natuurlijk te begrij pen. Een voorspelling Woensdag vierde de ex-kroon prins van Duitschland zijn 43en verjaardag. Voor de rechtsche bla den is dit aanleiding monarchis tische propaganda te maken. Zoo zegt dc „Kreuzzeilung" o.a.: „De zon van het Hohenzollern- rijk schijnt reeds ojr hel Duitsche volk. De hoop, die de verkiezing van Hindenburg in hem (den ex- Kroonprins) heeft verwekt, is groot. Voor den Duitschen kroon prins is de gift, die het Duitsche volk hem deed door de verkiezing van Hindenburg, zeker van een onschatbare waarde." Zonderling natuurverschijnsel. Een merkwaardig natuurver schijnsel heeft zich onlangs te Tro bicau (Elzas) voorgedaan. Uit een onbewolkten hemel kwam plotse ling een bliksemstraat omlaag, die er uitzag als een roodgloeien- massa. De bliksem sloeg in in een electrisch transformatorenstati on, verliet dit langs een telefoon draad en ging naar een in de buurt staande school, waarvan de mu - ren er later uitzagen alsof een ma chinegeweer ze had bewerkt to taal doorzeefd waren ze. De onder wijzer werd tegen den grond ge slagen en is aan één zijde totaal verlamd. De leerlingen vluchtten. De zonderlinge, bliksemstraal ver volgde zijn weg en ging naar twee andere transformatorens in na- bijliggende dorpen. Daar werden twee arbeiders tegen den grond geslagen en een stalen balk van 5 meter lengte in poeder omgezet. Onschuldig verdacht. Zaterdag zou voor het Assizen- hof te Douai een moordprosec 1> - ginnen, doch het werd onder dra matische omstandigheden uitge steld wegens de onthulling te elf- der ure van een document, dat scheen te bewijzen, dat het hof op hel punt stond een onschuldige le berechten. Deze, zekere Ach< werd beklaagd van berooving van, en moord op een bewoonster van Rijssel, Madame Dhennin en de zaak tegen hem scheen sterk te staan. Vrijdagavond echter wcr<l in de brievenbus van een Rijs- Een ongelukkige Rit. Gistermiddag tegen 1 uur kwam het Motorcorps van den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm, dat een vierdaagsclic oereningsrit houdt, te Ede aan. Het eerste tra ject Utrecht-Ede schijnt niet hij zonder fortuinlijk te zijn afgelegd althans in de colonne werden me degevoerd: een man niet een ge broken been en een met 'n genro- ken sleutelbeen, terwijl geduren de de rit tengevolge van een mo torongeval een der deelnemers met een zwaar verminkte hand naar het hospitaal te Utrecht moest worden vervoerd. Kippen vergiftigd. De heer P. Stroet te Nieuw-Ven nig deed aangifte bij de politie dat hij 'smorgens vijf zijner kit - moord moest je wel beproeven een tweeden te begaan. Maar ditmaal ontsnapt je slachtoffer je. Graaf De Soleure was uit zijn bed gestapt, waartegen hij onbo - wegenlijk bleef staan. Jacques Vernier, alsdus ging Valenski op gebiedenden toon voort, sla je oogen op en zie wie je hebt willen vermoorden. Vernier hief de oogen op naar den graaf, wiens gelaat heldC'- vei *icht was doo; de beide lampen. Welnu Jacques Vernier, her nam de intendant, herken ie hem ook Ellendeling, op je knieën voor den graaf De Soleure, je vror maligen meester De oude boschwachter knielde wel niet neer, maar terwijl hij een dof gekreun liet hooren, boof. hij zich langzaam voorover en men hoorde hem mompelen Genade Jacques Vernier, kijk op gelastte de graaf, en hoor. Je bent een groot booswicht. Maai ik wil me niet herinneren, dal je mijn moeder licht gedood en dat je zoo straks mij wildet vermoorden. He laas de vrouw, die je arm heeft gewapend om mij te treffen, is Wat heb ik je gedaan Wat kan je mij verwijten. Op zeker tijdstip heb je mij mijn eer ontstolen, mijn leven gebro - ken, toen Jacques Vernier kon ik ik je dooden. Het was mijn recht. Wat heb ik gedaan Ik heb je ongehinderd laten weggaan. Maar je hebt mij nog veel meer kwaad gedaan dan je zelf weet. God heeft over mij gewaakt om dit, zooveel nog mogelijk is. goed te maken. Ik heb uit je mond het woord genade gehoord. Welnu, ik zal je 'niet aan de justitie overleveren nu laat ik je evenals vroeger w eg gaan. Ik schenk je genade. Je bent vrij. Vernier zag den graaf verbluft aan, denkende, dal hij hein niet goed had verstaan. Maar mijnheer riep Alexis Mollin, wat u daar zegt is onmo gelijk. U moogt dat niet doen Jawel, vriend ik mag liet doen, en het is mijn vaste w il, ant woordde de graaf. Die man is niet meer gevaarlijk voor mij, en ik schenk hem genade om redenen, wier grondigheid je later zult er kennen. En zich tot Jacques Vernier wen dende ging de graaf voort Jij en FranQois Morel zijt hier gekomen om zekere Florentin Broussel te vermoorden. Je w ist niet, dat onder dien naam graaf De Soleure zich verschool. Welnu, vanaf dit oogenblik bestaat Fic- rentin Broussel niet meer Mor - genochtend zal hij voor goed <li». huis hebben verlaten. Toch zal giaaf De Soleure zich nog eenigen tijd verborgen houden. Je kunt dus aan den persoon, die je den dolk in de hand gegeven heeft, zeggen als je wilt, dat je je br getrouwelijk hebt uitgevoerd en dat Florentin Broussel dood is. Ik heb jullie niet anders tc zeg gen. Je bent vrij. Verw ijdert je Valenskilaat die kerels uit door het hek. De booswichten lieten uit zich geen tweemaal zeggen. Zii vlogen de trap af, zonder er in hun ver bijstering zelfs aan te denken, den grootmoedigen graaf De Su leure te bedanken. Wordt vervolg!.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1